#jedzenie #rodzicielstwo #edukacja #chelm Duch Bieluch dba o uczniów chełmskich podstawówek
młody dzisiaj przyniósł z nadwyżką

#jedzenie #rodzicielstwo #edukacja #chelm Duch Bieluch dba o uczniów chełmskich podstawówek
młody dzisiaj przyniósł z nadwyżką

Zaloguj się aby komentować

Zmiany w szkołach obejmą także nauczanie matematyki. Uczniowie odejdą od skomplikowanych rachunków, a w zamian poznają m.in. sposoby obliczania kosztów kredytu i unikania pułapek promocyjnych. Nowa podstawa programowa wejdzie do szkół w 2026 roku. To element rozłożonej na lata reformy edukacji...
Jprdl, w klasie dziecka jest taki łepek, który nie radzi sobie z agresją do tego stopnia, że nauczyciele odmawiają prowadzenia lekcji.
W zeszłym roku szkolnym został przeniesiony do naszej szkoły kij wie skąd i od samego początku były z nim duże problemy. Do tego stopnia, że trzy klasowe łobuzy w porównaniu do niego okazały się być grzecznymi, poukładanymi chłopakami.
Ma zero szacunku do kogokolwiek, np. pokazuje faka
Co robi dyrekcja? Widzi problem i sobie z nim profesjonalnie radzi.
Miejsce tego łebka jest w ośrodku s-w do k⁎⁎wy nędzy, a nie w szkole masowej.
Jeśli do czasu przeniesienia go tam (kpina, że w ogóle jest w tej szkole), zrobi coś mojej córce, to nie ręczę za siebie
A i pluję na jego rodziców oraz ten upośledzony system edukacji za pobłażliwość. Rolą rodziców jest pomoc dziecku gdy ma problemy (a agresja jest w c⁎⁎j dużym problemem psychicznym), a szkolnictwo powinno wspierać tę pomoc poprzez natychmiastową KWALIFIKACJĘ DO ODPOWIEDNICH PLACÓWEK
Hrrr, tfu
---
#edukacja #szkola #rodzicielstwo
Nota moderatora @bojowonastawionaowca za @Maciek
"Przechodziłem przez to z bratankiem. Może i kiedyś szkoły miały związane ręce, ale teraz każda szkoła czy przedszkole ma obowiązek posiadać procedury na wypadek zagrożeń. Taki obowiązek nałożył na szkoły MEN w ubiegłym roku. Tu jest przykład takich procedur: https://sp89poznan.edu.pl/wp-content/docs/Procedury.pdf
Czy szkoła twojej córki ma coś takiego?
Jesli nie - zgłaszasz szkołę, oraz fakt nieradzenia sobie z agresją dziecka do kuratorium
Jeśli tak, lub jeśli taka procedura powstanie - wymagasz natychmiastowego stosowania się do punktów mówiących o zachowaniach agresywnych wśród uczniów. W takiej procedurze finalnym krokiem kiedy szkoła wyczerpała już wszystkie możliwości najczęściej jest krok o skierowaniu sprawy do sądu rodzinnego. To nie jest tak że szkole się kończą dostępne rozwiązania - jeśli one się kończą, to wchodzi wyższa instancja.
Co robicie jako rodzice:
Każdy rodzic i nauczyciel który padnie ofiarą agresora obowiązkowo zgłasza to administracji szkolnej pisemnie (wystarczy mail), oraz wykonuje obdukcje.
Z absolutnie każdego spotkania rodziców z nauczycielami/dyrekcją żądanie sporządzania notatek, oraz informujecie o tym że zaczynacie dokumentowanie przypadków przemocy i planujecie pozew przeciwko rodzicom agresora o zadoścuczynienie, oraz przeciwko szkole o niedopełnienie obowiązków.
W przypadku mojego bratanka pomogło natychmiastowo - kiedy tylko szkoła zauważyła że rodzice zbierają kwity to agresor wylądował na nauczaniu indywidualnym a chwilę później słuch o nim zaginął. A kiedy tylko rodzice agresora zauważyli że będą mieć realny problem jeśli nic nie zrobią, to nagle okazało się że wzorowo współpracują ze szkołą."




Na policję, na policję, na policję! Tja. Policja nic nie zrobi ani w niczym nie pomoże, pomóc może tylko sam fakt wzywania ich i budowania patusowi kartoteki na podobieństwo historii kredytowej. Oczywiście jak to policja będą się wykręcać od interwencji i robić co w ich mocy, żeby żadnego zgłoszenia nie przyjąć, bo to psuje statystyki, warto więc uzbroić się w cierpliwość czekając na pana antyperspiranta i potem tkwiąc na komendzie ile trzeba.
Szkoła też nic nie może, chociaż nie zaszkodzi podpierdolka do kuratorium. To też raczej nic nie da, ale leniwemu dyrektorowi nie zaszkodzi przetrzepać futra i może przy następnym młodym bandycie nie będzie już tak skory do udawania, że nic nie widzi.
W szkole publicznej mojego syna też nie brakowało okazów, które powinny zostać uśpione, a gniazdo w którym się wylęgły wypalone ogniem do gołej ziemi i posypane solą. Najpierw naiwnie próbowałem rozmawiać z kadrą zarządzającą placówki, ale rozmowa i kultura są przereklamowane, a ja nie mam ochoty garować za napaść i pobicie jakiegoś społecznego odpadu, więc zabraliśmy dziecko do prywatnej szkoły. Tam patologia też jest, ale innego kalibru i rodzaju (głównie wśród rodziców typu "dorwało się chamstwo z czworaków do forsy"), taka która nie rozwala zajęć zachowaniem godnym dzikich małp, a co najważniejsze szkoła ma i korzysta z narzędzi do utrzymywania dyscypliny oraz wzajemnego szacunku wśród uczniów i nauczycieli.
Zaloguj się aby komentować
Pytanko do rodziców. Jak w szkole w klasach waszych pociech wygląda podejście do Edukacji Zdrowotnej? U mnie młody dzisiaj powiedział, że cała klasa rezygnuje z chodzenia na te zajęcia. Większość podobno dlatego, że tematy, które ma poruszać ten przedmiot są też omawiane na biologii.
#zdrowie #szkolastandard #edukacja
Zaloguj się aby komentować

Bardzo dobrze stało się, że do szkół wprowadzono przedmiot edukacja zdrowotna - powiedział prof. dr hab. n. med. Witold Zatoński, który wygłosił w Kaliszu wykład inauguracyjny podczas 34. Krajowej Konferencji Zdrowych Miast Polskich, poświęconej tematyce uzależnień.
Zdaniem prof. Zatońskiego...

We współpracy z MSWiA przygotowywany jest podręcznik poświęcony reagowaniu w sytuacjach kryzysowych - powiedziała w poniedziałek ministra edukacji Barbara Nowacka. Zapowiedziała, że zmianom ulegnie także szkolny przedmiot Edukacja dla bezpieczeństwa.
W czasie poniedziałkowej konferencji...
Przejrzałem se ten program edukacji zdrowotnej dla podstawówki i nie ma tam nic spierdolonego. O co chodzi pisowcom? Ale konkretnie proszę mi napisać o c⁎⁎j im chodzi jak ktoś wie. To że ciemnota powiela pierdolenie o tym LGBT to jest jedno, ale pisowcy ci na wyższych szczeblach zapewne też zapoznali się z tym programem i chyba kumają, że w sumie tam nie ma nic szczególnego do czego można się przyjebać. Czy nie? O co im faktycznie chodzi, ktoś wie? Tam o heternoniebinarnonormatywnych to jest tylko wzmianka, a pi⁎⁎⁎⁎lą jakby cały rok szkolny był tylko o tym xD
#polityka #edukacja

Pisowcy muszą być anty, bo wprowadził to rząd KO. Dodatkowo jest to super materiał propagandowy, bo typowy wyborca PiSu nie sprawdzi co faktycznie jest w programie, wystarczy, że na tiktoku, Facebooku czy innej republice powiedzą, że będą tam dzieciom konia walić i typowy wyborca łyknie i się jeszcze obliże
Zaloguj się aby komentować

Po uwzględnieniu wyników maturzystów zdających egzaminy zarówno w majowej sesji głównej, dodatkowej czerwcowej oraz poprawkowej w sierpniu, CKE wyliczyła, że świadectwo dojrzałości uzyskało 86,1 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych.
Spośród tegorocznych absolwentów liceów...
Witam, chciałbym się nauczyć elektryki. Czy ktoś z tu szanownych mógłby polecić jakieś źródła do nauki? Mój cel: no chciałbym się przebranżowić na przykład lub być samodzielny w domowych naprawach lub wymienić instalację elektryczną w mojej melinie z aluminiowej na nowocześniejszą. Pozdrawiam i dziękuję.
P.S. Znalazłem takie ebooki , czy warto to nabyć? #elektryka #edukacja #samokształcenie
Zaloguj się aby komentować
9 września:
Międzynarodowy Dzień Urody
Dzień Recyklingu Baterii
Dzień Testera Oprogramowania
Dzień Sznycla Wiedeńskiego
Światowy Dzień FAS
Międzynarodowy Dzień Ochrony Edukacji przed Atakiem
#nietypoweswieta #kalendarz #ciekawostki #uroda #recykling #edukacja

Zaloguj się aby komentować

Rząd chce zaostrzyć prawo oświatowe: przekroczenie 25% nieobecności w roku szkolnym ma oznaczać niespełnianie obowiązku szkolnego. Gmina będzie mogła nałożyć na rodziców do 10 tys. zł grzywny jednorazowo (maksymalnie 50 tys. zł łącznie). To część większego pakietu zmian – od katalogu praw i...

"Włącz Szacunek. Wyłącz hejt." - w roku szkolnym 2025/2026 to hasło będzie towarzyszyło działaniom ukierunkowanym na walkę z przemocą w sieci - ogłosił wicepremier, minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Na spotkaniu z udziałem ekspertów NASK, Ministerstwa Cyfryzacji i ABW...
Ale tam musiało być posmarowane..
#szkola #edukacja #ministerstwoedukacjinarodowej #dzieci



Zaloguj się aby komentować
#zdrowie
#edukacja
#polityka
Czy przedmiot "Edukacja zdrowotna" jest potrzebny - redaktorka pyta polityków o różnicę między owulacją i okresem
Zaloguj się aby komentować

Jak wygląda polska szkoła oczami amerykańskiego ucznia? Czy polska szkoła uczy dyscypliny kosztem kreatywności? A może Amerykanie mają za łatwo i dlatego wypadają słabiej w naukach ścisłych?
#szkola #edukacja #polska #usa #racjonalia #mlodziez #przemyslenia #kultura #spoleczenstwo
W ogóle jaka zmiana cywilizacyjna. Uzupełnij prawidłowe kwadraciki żeby zeskanować kod QR żeby poznać hasło.
#edukacja #technologia

@Deykun uwaga podaje rozwiązanie zagadki https://rotten.com #pdk
Zaloguj się aby komentować

Od 1 września polscy uczniowie mają nowe przedmioty: edukację obywatelską i zdrowotną.
MEN mówi o „przygotowaniu do demokracji i dbania o zdrowie”. Krytycy pytają: czy to faktycznie nauka, czy kolejny sposób na kształtowanie posłusznych obywateli?
Artykuł analizuje sprawę z filozoficznej...

Uczniowie z Polski należą do najlepiej przygotowanych obywatelsko młodych ludzi w Europie. Choć jednak świetnie rozumieją sferę społeczną i mechanizmy rządzące współczesnym państwem, cechuje ich bardzo niski poziom zaufania do instytucji publicznych i systemu politycznego. To właśnie budowa tego...

Według szacunków Związku Nauczycielstwa Polskiego w szkołach jest około 20 tys. wakatów nauczycielskich. Z kolei MEN mówi o 12,7 tys. ofertach pracy. Żeby zaradzić problemom kadrowym, dyrektorzy powierzają zatrudnionym nauczycielom godziny ponadwymiarowe, zatrudniają także emerytów.
W połowie...
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna