Kot, rybki, chomik, pies czy świnka morska nauczą Cię co to znaczy śmierć, i odchodzenie. Za to żółw, pokaże Ci co to znaczy nieśmiertelność. #rozkminy
Kot, rybki, chomik, pies czy świnka morska nauczą Cię co to znaczy śmierć, i odchodzenie. Za to żółw, pokaże Ci co to znaczy nieśmiertelność. #rozkminy
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wszystkie odcinki Farmy Clarksona za mną i co tu dużo mówić. WINCYJ. Od dawna ignorowałem ten program a okazuje się, że jego autentycznością strasznie się przywiązałem do farmy. Zachęciła mnie książka którą w tym roku dostałem. Wiadomo, że sam Clarkson może sobie pozwolić na taką "zabawę" w rolnictwo, ale z czasem jednak widać, że nie jest to tylko zabawa, a jego życie.
Z drugiej strony zakończyłem ostatni odcinek The Grand Tour i bardzo się ciesze, że już nie będą tego nakręcać. Jest to już bardzo oklepany format i najpierw zawinął się Top Gear. The Grand Tour był nagrywany super hiper ujęciami, ale odnosiłem wrażenie, że od kilku lat od niechcenia. Top Gear po odejściu wielkiego trio na początku był faktycznie gunwem, ale oglądałem go do końca i ostatnie sezony były dla mnie dużo lepsze niż wskazują na to oceny.
W każdym razie powtarzam, WINCYJ farmy Clarksona ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#seriale #farmaclarksona #thegrandtour #rozkminy

Zaloguj się aby komentować
Właśnie sobie uświadomiłem, że po ponad 13 latach ostrego tyrania na swoim, właśnie w listopadzie, osiągnąłem cel jaki sobie zakładałem i który obiecałem ojcu w 2012 r. Chciałem mu udowodnić, że dam radę dojść do pewnego etapu bez ich (rodziców) pomocy. W sumie i tak nie byli mi w stanie pomóc bo żyli od pierwszego do pierwszego.
Ojciec zmarł w 2020 r., cholernie brakuje jego "ale dajesz rade synek". Chociaż chyba nigdy z jego ust nie padło "jestem z ciebie dumny", to tak odbierałem jego słowa, dawało to kopa do działania.
Nie wiem czy śmieszne, czy smutne ale na dobrą sprawę, doszedłem teraz do tego etapu, który mu obiecałem i nie czuję nic nadzwyczajnego. Nie mam się za bardzo komu pochwalić, bo sprawa rozchodzi się o hajs, no więc jak będę się chwalił żonie, to zaraz znajdzie wydatki, na które można to spożytkować, a ja nie lubię w konsumpcjonizm. Nie pochwalę się matce, bo będzie sugerować, żebym jej coś odpalił - całe życie ojciec na nią robił, więc ma pasożytnicze zapędy. Znajomi też odpadają, bo po co mają mieć gula albo kminić jakieś z d⁎⁎y scenariusze, że pewnie kradnę albo oszukuję.
No więc tak siedzę nad naszym wspólnym zdjęciem. To chyba 97 lub 98, nasz jedyny w życiu męski wyjazd. Kminie jak cholernie brakuje mi tego gościa. To był mój prawdziwy Ziomek, który całym sercem mi kibicował i chciał dla mnie jak najlepiej. Mimo, że sam nie ogarnął najlepiej swojego życia, zbankrutował i musiał wyjechać do słabej pracy za granicę. Ja przez to, żeby móc studiować, musiałem zaiwaniać na dwie zmiany, widziałem jak mu głupio z tego powodu.
Nie wiem w sumie czy się cieszyć, czy płakać, nie wiem po co to tu piszę ale tak mnie wzięło przy chorobie na rozkminy. Mam nadzieje, że gdzieś tam patrzy na mnie i mówi to swoje "ale dajesz radę synek".
Chyba pójdę robić kompot.
#rozkminy #feels

Zaloguj się aby komentować
Nie przypominam sobie w ostatnich latach filmu który by zrobił na mnie pod względem efektów i całokształtu takiego wrażenia jak Alita.
Oglądałem go kilka razy na bieda-monitorze 1080p, a wbił bardziej w fotel niż np. Avatar 2 oglądany w kinie IMAX 3D albo inne produkcje typu marvele.
Jest to jedna z nielicznych produkcji przy których nie mam się do czego przyczepić i sam nie wiem, czy wyczekuję sequela, czy lepiej, żeby taki nie powstał.
Rozumiem, że każdy ma swoje zdanie, jednak ocena IMDB 7.1 to dla mnie wielka zagadka.
#filmy #alita #rozkminy

Zaloguj się aby komentować
Hejo,
czy kupilibyscie uzywane auto( ale takie ponad 4+lat)na raty?( moze byc tez leasing,najem czy jakakolwiek inna forma finansowanie zewnetrznego)
Myslalem,ze sie ludziom w bliskim kregu naprawde powodzi,bo wszyscy uzywane auta za 60-70 tysi( wiek w okolicach 10 czy nawet 10+ lat jak sie pozniej okazalo xD) typu bmw/audi/merc/jaguar- a tu sie dowiaduje,ze kazdy kupil je na raty...
Ja j⁎⁎ie- czy naprawde stare bmw f10 jest takie za⁎⁎⁎⁎ste( z jakims podstawowym dieslem typu 520d albo 525d,nie pamietam ),zeby za model z 2012 roku placic 60 000 zl i kupowac to na raty?
Rynek będzie dalej zjebany jak ludzie beda takie auta kupowac w takich cenach placac grube raty...
Az sie zaczynalem zastanawiac czy ja jestem zdrowy na umysle,ze jak uzywane auto to wole kupic tansze,ale bez kredytu.
#motoryzacja #rozkminy
Zaloguj się aby komentować
W samochodzie mam akumulator MOLL 96 Ah AFB, ostatnio jeżdżę na krótkich odcinkach, zrobiło się też chłodniej i myślałem, żeby go podładować prostownikiem automatycznym YUASA YCX 5.0 (klon CITEK MXS 5.0). Niby powinno się ładować natężeniem wynoszącym 10% poj. akumulatora, ale nie mam takiego mocnego prostownika. W instrukcji ładowarki jest napisane, że można ładować akumulatory do pojemności 110 Ah, także niby powinna go naładować do tych 95-100%.
W tejże ładowarce jest tryb oznaczony płatkiem śniegu i wedle opisu w instrukcji służy on do ładowania przy niskich temperaturach, napięcie ładowania 14,7 V, natężenie prądu 5 A.
"Stosować do ładowania przy niskich temperaturach do akumulatorów zasilania AGM takich jak Optima i Odyssey."
Zastanawiam się, czy użycie tego programu będzie lepsze przy tej pojemności, aniżeli zwykłego dającego maksymalne napięcie 14,4V? Niby tylko 0,3V różnicy, niby akumulatory powinno ładować się napięciem do 14,4 V, ale może ładowanie co 2-3 miesiące lekko zwieszonym natężeniem nie wpłynie negatywnie na sam akumulator.
Akumulator jest wiecznie niedoładowany, bo "inteligentny" system ładowania w samochodzie odcina ładowanie po osiągnięciu ok. 75-80% pojemności. Nazywa się to chyba IBS. Podpinam co 3 miesiące akumulator pod ładowanie zwykłym programem, ale może bardziej wskazany byłby ten przeznaczony do ładowania akumulatorów przy niskich temp., może naładowałby akumulator w większym stopniu?
#samochody #motoryzacja #rozkminy



Zaloguj się aby komentować
Nie mam dzisiaj nic ciekawego do napisania, tak pisze żeby napisać że jestem. Tak o.
#rozkminy
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj chyba padł nowy rekord bażantów w zagajniku za płotem - 8 kur i 3 koguty, tak jednocześnie. Chyba musi być krucho z żarciem, bo większe zbiegowiska zrobiły już w listopadzie.
W zeszłym roku przychodziło pod karmnik w ramach stałego abonamentu 6 kur i 3 koguty, a przy większych mrozach bywało do 5 kogutów.
#dokarmianieptakow #rozkminy
Co ciekawe, bażant nie jest naturalnie występującym ptakiem w Polsce.
Co roku wypuszczanych jest ileś tam bażantów dla polowań, bo dawno by wymarły i tak już chyba od setek lat, bo za czasów jakiegoś króla sprowadzili bażanty, o ile nic nie pomyliłem, a nie chce mi się robić riserczu o bażantach w środku nocy xD
Zaloguj się aby komentować
Mam taką rozkminę związaną z lataniem. Chyba wszystkie linie lotnicze posiadają swoją apkę z której można zeskanować bilet przy bramce. Jednocześnie zalecają wydruk biletu. Czy spotkaliście się kiedyś z tym aby papierowy bilet był faktycznie wymagany? Jest sens drukować czy latać tylko z apkami?
#rozkminy

@Shivaa pewnie ziomek, polegaj wylacznie na apkach, przeciez mamy XXI w co nie, Oski? O nie, jak to ekran rozbity, proszem pana, ale ja mam przeciez bilet.
O ile w autobusach i pociagach w promieniu 100km nie widze potrzeby posiadania papierka o tyle latajac samolotem to jest proszenie sie o klopoty i przejaw kretynizmu, niezaleznie jak zle to nie brzmi
Zaloguj się aby komentować
Jak reagujecie jak jakis sklep nie wystawia wam paragonu tylko potwierdzenie płatności? Ja za każdym razem skapne się dopiero po 10 minutach od wyjscia i w sumie nie wiem czy jest sens cos robic
#pytanie #rozkminy #zalesie
Zaloguj się aby komentować
Ehhh i już niedługo 11 listopada #rozkminy #marsz w sumie od jutra za tydzieeń.
Zaloguj się aby komentować
Czy tylko dla mnie słowo "szlauch" - brzmi conajmniej dziwnie? Rozumiem że to zapożyczenie, ale czytając, lub słysząc je, za każdym razem czuje się dziwnie... 🙃
#rozkminy #rozkminyzdupy
Zaloguj się aby komentować
A wy jak tam? Chodzicie po grobach, rozmyślacie o życiu doczesnym? A może korzystacie z zamieszania i odpoczywacie? Ja w tym roku wagaruje na święta. Rodzina oburzona.
Cokolwiek wybierzecie, życzę wam spokoju.
#rozkminy #swieta #gownowpis #wagary

Zaloguj się aby komentować
Jak myślicie, ile osób w tej chwili mogło połknąć tabletkę na sen, zagryźć czekoladą, popić wodą i pójść spać? #rozkminy
Zaloguj się aby komentować
Gdybym mógł cofnąć czas to poszedł bym do technikum leśnego. Chodził bym sobie po lesie, mierzył drzewa, liczył robaki i było by spoko. A tak to poszedłem technik elektronik -> inżynier automatyk -> programista. I trochę żałuję. Są plusy bo w tym zawodzie dobrze się zarabia, i praca nie jest ciężka. Ale jest żmudna i siedzi się przed kompem całymi dniami. Dla mnie to tortura. Ja bym chciał do lasu, do przyrody. Ale kiedy zaczynałem drogę zawodową to nie miałem pojęcia co zrobić, co wybrać. Lubiłem elektronikę to poszedłem w tym kierunku. Serio musiał bym znać przyszłość. A jak bym poszedł tamtym torem to na końcu i tak nie umiał bym tego docenić, taka prawda. #rozkminy
@DexterFromLab to nie do końca tak działa że po technikum leśnym idziesz do lasu. Najczęściej idziesz nigdzie - bo jak zostało wspomniane przez parę osób LP to budżetowa mafia, i bez pleców zapomnij. Na ochronie środowiska którą studiowałem mieliśmy parę osób które czmychnęły po licencjacie do lasów. Owszem, z wykształceniem nieleśnym do administracji itd., ale jednak. Mam znajomego podleśniczego, mówił że celowo nie idzie dalej, nie awansuje bo nie chce trafić do tego bagna na szczeblu wyżej. I parę lat już się w tym środowisku nie obracam, ale pamiętam tyle że praca nie jest kolorowa. Myślę, że lepiej odnalazłbyś się w inwentaryzacjach przyrodniczych - jest się specjalistą z jednej dziedziny, faktycznie sporo chodzi się w terenie, ma kontakt z przyrodą. Potem też przy komputerze trochę roboty, ale na pewno mniej. No i jest się na JDG zwykle, bierze zlecenia, nie tkwi w upolitycznionym państwowym kolosie.
@DexterFromLab popatrz na to z innej strony, pewnie pracujesz z domu, zdalnie. Dzieciaki masz pod reka, zone tez (ale nie o bicie chodzi) Gdy chcesz gdzies jechac to jedziesz -> zawsze zdalnie.
Pracujac w takim lesie owszem, bylbys caly czas na swierzym powietrzu - ale co w zimie? co w deszczu? kurde, nie ma zmiluj... Mieszkasz na wsi? Bo wydaje mi sie, ze mieszkasz w miescie. Duzy dom z ogrodem pewnie pomogl by ci poczuc to czego szukasz.
Mam identycznie. Niby kasy jak lodu się trzepie, całe życie wszyscy powtarzali że pieniądze najważniejsze, resztę da się ogarnąć bez pieniędzy a na odwrót ciężko. Że z kasą to i na pasje będą finanse i czas i na zajęcia. Jak tak mówili to i tak poszedłem, co ja się tam na życiu znam. Ale im dalej w las tym bardziej widzę jaka to bzdura. Ślęczeć nad kompem po 8h by potem pożyć ułamek tego czasu.
Jeszcze jakiś czas temu myślałem tak jak piszesz, że zbiorę na spłatę kredytu za mieszkanie i zejdę z tego, znajdę coś luźniejszego i bardziej satysfakcjonującego.. Ale tu też jest pułapka. Im bliżej spłaty tym bardziej myślę o tym że męczę się w bloku, w mieście a porządny dom w mojej okolicy to fura kasy, o wiele więcej niż to moje m3 w bloku. Plus, jeżeli kiedyś pojawią się dzieci na utrzymanie to również kasy będzie potrzeba. I mi się wydaje że to chyba tak jest, jak raz poczujesz większy przepływ gotówki to zawsze znajdziesz powód by to dalej ciągnąć.
Zaloguj się aby komentować
Dzwonił do mnie dzisiaj dziadek bo mu wysypało dekoder DVB-T po zmianie czasu. Kazałem mu klasyki, wyłączyć i włączyć do prądu - nic. Zmieniliśmy czas ręcznie, nic. Kazałem mu na nowo zrobić wyszukiwanie kanałów - też nic. Dopiero pomogło zresetowanie ustawień fabrycznych i to dobrze że był standardowy kod 0000 bo tak by w życiu nie pomogło. Szkoda że nie jestem na miejscu bo bym pewnie w 5 minut ogarnął a dziadek się męczył prawie 2 godziny na wideo ze mną, jedną ręką próbował pokazywać mi ekran i jednocześnie robić to co mu kazałem, a potem to zapodział okulary, a to za mocno naciskał pilota i pilot rejestrował że naciska po 10 razy.. no ale dał radę w końcu.
Ale powiem wam że przesrane jak ta technika jest tak bardzo mało user friendly. Normalny młody człowiek tego nie ogarnie a co dopiero dziadek po siedemdziesiątce...
#rozkminy
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem co robic, w ktora strone isc, jaki cel obrac. Jest dobra praca, mieszkanie, oszczednosci, zdrowie. Nie wiem jak to spozytkowac i co robic... Probowalem juz chyba wszystkiego i nic.
#przemyslenia #rozkminy
Zaloguj się aby komentować
Miesiąc temu dodałem wpis w którym rozmyślałem, czy wcześniejszy zakup mieszkania w stanie 2/10 i jego remont generalny (50m2) będzie dobrym pomysłem.
Coraz bardziej zaczynam się przekonywać, że może to być całkiem fajne miejsce do życia.
Ja sam do zakupu byłem raczej negatywnie nastawiony, bo wiedziałem ile to będzie kosztować kasy, czasu i nerwów. Różowej jednak miejsce w którym się znajduje budynek + ułożenie mieszkania się bardzo spodobało, a teściowie (którzy ileś remontów już mają za sobą) byli zdania, że warto się zainteresować tematem.
W skrócie, udało się kupić mieszkanie w połowie czerwca (chociaż była osoba która chciała przebić ofertę) oraz po castingu wielu firm w okolicy znaleźć taką z polecenia, która faktycznie będzie potrafiła wszystko ogarnąć. "Majster" z prawdziwego zdarzenia się wykazał i mamy fajny kontakt na przyszłość.
Ogólnie było kilka fuck-upów, bo miejscami nie mieliśmy gotowego projektu, różowa (i jej mama) kilka rzeczy przekombinowała, a gonił nas czas do końca umowy w wynajmowanym mieszkaniu.
W każdym razie na początku listopada się wprowadzamy i nie możemy się doczekać na trochę normalności i na jakiś czas koniec przeprowadzek i wożenia wszystkich gratów w jedną i drugą stronę.
Udało się kupić nieruchomość i opłacić remont + wykończenie bez kredytu, co jest miłym plusem.
Na zdjęciu łazienka przed i po remoncie (nad pralką jest jeszcze szafka 90x40x36).
#remontujzhejto #nieruchomosci #rozkminy

Zaloguj się aby komentować
jak to jest, że najbliższa rodzina nie chce pomóc swoim minimalnym wysiłkiem (nawet za hajs) a pomaga mi prawie za friko randomowy ziomek?
#rodzina #rozkminy
Zaloguj się aby komentować