Zdjęcie w tle
Rozkminy

Społeczność

Rozkminy

566
Odkąd wróciła @Suodka_Monia to @spawaczatomowy prawie wcale się nie pojawia. Czy to nie jest podejrzane?
Czy to jest ta sama osoba?
Udało nam się już potwierdzić, że @maximilianan i @bojowonastawionaowca to ta sama osoba, wierzę w moc hejtośledczych i tym razem.
#hejto #pytanie #ciekawostki
fbb5d8d8-821e-4bce-8cbe-ca1b8d519f57
Suodka_Monia

Ja i @Felonious_Gru to ta sama osoba

Zaloguj się aby komentować

Gdybym mogła podróżować w czasie, wczoraj zrobiłabym wpis z okazji Dnia Dziecka: sentencje dzieci, które wiedzą wiecej.

Zacznę: mamo, jak jeszcze kiedys będę mała...
#dzieciktorewiedzo

Zaloguj się aby komentować

Dziś usłyszałam od pediatry, że medycyna to nie jest nauka ścisła. Dlatego ona nie wie czemu moje dziecko ma 3 dni temperaturę 40 stopni, boli je ucho i glowa, a nie ma bakterii w testach. No i faktycznie, ja humanistka będę szukać powodu choroby.
starszy_mechanik

@Szuszuszu a ty zamiast z dzieckiem jechać na sor piszesz posty w internecie xD

Szuszuszu

Byłaby byłam. 3 godziny czekania, wrzucili nas na najniższy priorytet do przewrażliwionych rodziców. Kiedy wypytalam co zrobi lekarz: da pyralginę. Już mi się nie chce streszczać wszystkiego. U pediatry byłam zanim pojechałam na sor. Podsumowując: wszystko trzeba wiedzieć samemu. Ps: pyralgina w kroplach jest na receptę. Facetka mogłaby mi przeliczyć i podać dziecku precyzyjna dawkę w zabiegowym. Ale po 3 godzinach. Zatem rodzic gruzuje ta tabletkę sam i podaje na oko.

Szuszuszu

Sor jest za karę, tak to widzę;) za głupotę, za niedopatrzenie, za brak wiedzy, nadopiekuńczość, niechlujstwo, że żyjesz.

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
Właśnie przed chwilą zmieniałem sobie ramki na tablice rejestracyjne w aucie. Na ulicy, bo podwórka nie mam. Auta zaparkowane w miarę ciasno wzdłuż drogi, a że moje auto z tych pozujących na stylowe (chociaż to zwykły Włoch) to rejestracja przy samej ziemi. Siadłem więc sobie dupą na chodniku i dłubię.

Wtem słyszę, że idzie kobieta i dwóch mężczyzn, gadają po polsku wszyscy troje. Minęli mnie (byłem całkiem schowany przez auto za moimi plecami) i kobieta "matko boska ale się przestraszyłam". Nie patrzyłem, ale sądząc z cieni to aż odskoczyła.
Jeden z kolesi do mnie
My god, are you okay?
Z wewnętrznego skiśnięcia sytuacją wydukałem tylko
Yes, yes
Oni poszli dalej, gadając po polsku, a ja dokończyłem montaż ramek i wróciłem do mieszkania.
A teraz piszę tego posta.

#gownowpis #angielskizhejto #cotusieodpierdala #jeszczegdychodzilemdopodstawow
VonTrupka

Are you okay ... stealing this car? (´・ᴗ・ ` )

Zaloguj się aby komentować

#allegro #zakupyonline #pytanie #olx

Jeśli kupię na allegro jakiś item i chcę go zwrócić w ciągu 14 dni z powodu wady - lepiej wybrać zwykły zwrot czy zwrot jako reklamację?

Nie chcę aby sprzedawca go wymieniał na nowy czy oferował mi naprawę, po prostu chciałbym go zwrócić i dostać hajs z powrotem, a jednocześnie chciałbym być na tyle miły żeby dać znać co z tą rzeczą jest nie tak. I opis można dodać tylko w przypadku zwrotu jako reklamacja, a nie zwrotu standardowego.
Opornik

@NrmvY


Jakiś item

5850580e-acbe-4994-87b9-771595f16605
Dynamiczny_Edek

A jeśli wybierzesz zwrot, a sprzedawca posądzi Cie o wywołanie wady i próbę cwaniactwa?

marsjanin2012

Nie wiem dlaczego pytasz o taki banal to nie grupka FB? Zwykly ustawowy bez podania przyczyny i heja.

Zaloguj się aby komentować

Wiecie, przy okazji matur ustnych z polskiego (nie moich, ja już mam pozaliczane), przypomniało mi się "Wesele", jeden z Wielkiej Trójcy pogromców maturzystów (do której chyba można też zaliczyć Dziady cz. 3 i chyba jeszcze pana Tadeusza). Pamiętacie pewnie, chłop z miasta żeni się z kobietą ze wsi i wszyscy znajomi pana młodego żrą się ze wszystkimi znajomymi panny młodej. I doszło do mnie, że teraz w kwestii polityki mamy podobnie. Wiecie, w miastach jest "hehe, nieudaczniki ze wsi głosują na, hehe PiS", a na wsi jest "uśmiechnięta Bolzga, für Dojczland" i tak dalej. Jestem świadomy że nie wszyscy w miastach krzyczą że jebać PiS i nie wszyscy na wsi oglądają TV Republika, ale no z grubsza tak wyglądają postawy większości społeczeństw "Polski A" oraz "Polski B-XXX". I w konsekwencji mamy to, co mamy. Ludzie podzieleni, nie potrafią się dogadać a politycy tylko korzystają na tym i jeszcze bardziej dzielą naród. Szkoda. ://
#polityka #rozkminy
hellgihad

@Zjedzon A złoty róg już dawno zgubion

Zaloguj się aby komentować

Ile bedzie wpisow o postrzelonym premierze Slowacji

Ile bedzie wpisow o postrzelonym premierze Slowacji

196 Głosów
def

Podobno za piorunu uzyskane w ten sposób można zostać sławnym

DirtDiver

@ostrynacienkim Niestety wpisów będzie więcej, niż kul dostała ta putinowska szumowina.

VonTrupka

101 głosów w ankiecie

1 piorun dla wpisu - ode mnie


xD

Zaloguj się aby komentować

Z okazji międzynarodowego dnia pielęgniarek i położnych chciałbym złożyć najlepsze życzenia wykonującym ten ciężki zawód oraz poruszyć temat liczby pielęgniarek wobec mieszkańców. Poniżej wrzucam wykres z 2017 (nie znalazłem nowszego) który pokazuje jak to wygląda na tle innych państw. Z tego co doczytałem obecnie ten wskaźnik w Polsce wynosi około 5,7.
Ostatnio często bywam w różnych szpitalach i widzę jak niektóre z nich są niedoinwestowane, jak mało jest pielęgniarek co potwierdza statystyka. Tak wiele rozmawiamy na różne tematy polityczne a tak mało ostatnio rozmawia się o tym problemie, który prędzej czy później odczuje każdy z nas lub ktoś dla nas bliski. Uważam że jako kraj chyba już rozwinięty powinniśmy postawić większy nacisk na służbę zdrowia a każdy polityk powinien (mieć taki obowiązek) korzystać tylko z publicznej służby zdrowia aby widzieć z bliska co tam się dzieje.

#zdrowie
e7b1bddd-404f-401c-86b5-034c43bb3525
Nemrod

@Enzo Żona kumpla jest pielęgniarką w dużym szpitalu. Co prawda nie pracuje na pełnym etacie, bo rodzina, ale mówiła, że ostatnio jest duużo lepiej z dwóch powodów. Wg. niej u nich pielęgniarka dyplomowana ze specjalizacją (wystarczy mieć jakąkolwiek specjalizację) wyciągnie na etacie 9 tys. na rękę, a za nocne i świąteczne dyżury nawet więcej. Przyzwoity pieniądz.

Drugi to zatrudnianie "pomocy medycznej" - często z Ukrainy. To są właściwie salowe - mycie, przebieranie pacjentów, karmienie - to, co kiedyś robiły pielęgniarki. Więc teraz pielęgniarek jest mniej, ale robią więcej swojej, medycznej, roboty.

Tuniex

@Enzo nowszego nie mogłeś znaleść, ale doczytałeś? Gdzie, kurwa? Na vkontakte?

Erebus

@Enzo tyle lat żyję na tym świecie i ciągle ten sam nierozwiązywalny problem, który maskują dosypywaniem pieniędzy do niewydolnego systemu, populizmem i demagogią.

bd878696-7734-46c7-b40b-03c834b7532a

Zaloguj się aby komentować

Nurtuje mnie jedno pytanie w temacie majówki. Jaki procent z Was wywiesza flagę narodową na święta majowe? A ci, co wywieszają - w jaki dzień to robią?

Wiem, że wielu z Was aktualnie przeszlo lub przechodzi w tryb urlopowy, niemniej zapraszam do udziału w ankiecie. Mile widziane uzasadnienia w komentarzach
#rozkminy #pytanie #majowka #dzienflagi

Czy wieszasz flagę narodową na majówkę?

557 Głosów
Intruz

Ja mam wywalone. Jak przestaną nas politycy dymać, to może wtedy ją wywieszę.

Drukarka666

Ja mam wywieszoną flagę cały rok, ale w weekend majowy nakrywam sobie głowę bialo-czerwoną jarmułką.

libertarianin

Wieszał bym jakbym miał swój dom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować

Chyba #hejto przechodzi duży odpływ użytkowników. Wpisy w gorących mają bardzo mało piorunów. Ma ktoś jakieś statystyki?
4094ba21-9be1-4225-b54f-de1d034993a9
m-q

Jak średnio co godzinę wpada mem z panią doktor o niebieskich włosach, to ciężko nie odpłynąć

Enzo

Takie okno przy wyborze społeczności dodania wpisu wyskakuje za każdym razem przy opcji "nie zgadzam się". Na pewno pomoże przyciągnąć i zachować użytkowników.

5e3cda74-c21e-4bc8-aaf9-eff8f28651c0

Zaloguj się aby komentować

Mam wrażenie że nasz naród jest głupi i wiecznie nieprzygotowany, głównie chodzi mi o zarządzanie. Poniżej wyjaśnienie:

Od jakiegoś czasu słyszymy że za jakiś czas możliwe jest rozlanie się konfliktu zbrojnego, że rosja może nam zagrażać za jakiś czas itd. co jest dla mnie zrozumiałe.
Nie mamy schronów, nasze społeczeństwo jest nieprzygotowane (brak umiejętności strzelania, przetrwania i ogólnie prepersowania). Mamy kulejącą służbę zdrowia nawet w czasie pokoju z bardzo ograniczoną liczbą miejsc i sprzętu.

W tym samym czasie realizowane są jakieś mało istotne inwestycje typu kompleks boisk w miastach powiatowych za kilkadziesiąt milionów, renowacje starych zabytków na zadupiach, budowanie muzeów pamięci. Dla mnie to jakaś abstrakcja żeby w obliczu potencjalnego zagrożenia nie przekierowywać tych funduszy na już nie mówię zbrojenia ale ogólnie obronę cywilną, szkolenia z pierwszej pomocy i inne pomocne rzeczy. Wiem że niektóre fundusze pochodzą z UE co też jest moim zdaniem wadą narzucania ich wydawania w takim okresie ale niektóre tego typu inwestycje są realizowane przez samorządy i państwo.
Kolejnym przykładem jest np. to że planowane jest zmniejszenie wymaganej ilości miejsc parkingowych dla deweloperów gdzie powinniśmy myśleć o parkingach podziemnych z funkcją schronu.
Czy wy też macie takie wrażenie?

#przemyslenia
AndzelaBomba

@Enzo wszelkie władze gminne i powiatowe to zasadniczo władze kraju w skali mikro. Nie widzą dalej, jak do następnych wyborów, a jak już się dorwą do stołka, to najważniejsze jest, żeby mogli się nachapać + ewentualnie mógł nachapać się szwagier i inne pociotki. Tacy władycy nawet nie potrafią przyciągnąć na swoje zadupia inwestorów, żeby postawili jakiś zakład pracy dla miejscowych i trochę rozbudzili okolicę. A jak dostaną hajs z Unii, to przepalają bez sensu i potem jest 20 placów zabaw dla dzieci w miasteczku, z którego wszyscy młodzi zwiewają zaraz po otrzymaniu matury i gdzie co najwyżej jest 20 dzieci w jednym roczniku.

976497

W Polsce niestety wciąż panuje sowiecki bałagan i beton umysłowy. Przyjrzyj się choćby rocie polskiej przysięgi wojskowej, planom zakupów ołtarzy polowych, Misiewiczom na stanowiskach, ostatnim pomysłom Kasiniaka-Kamasza.... Można tak długo wymieniać.

Aż tak nie mam zaufania do polskiej armii, że będę zgłaszał się do obcych, ale sojuszniczych armii. Polska nie jest w stanie, nie umie wykorzystać zasobów, które już posiada.

Fingal

@Enzo poprzednie rządy to@Enzo powtórka z okresu międzywojennego, gdy władze sanacyjne zachowywały się jakby graniczyła od wschodu. Pewnie jakby wojna wybuchła to też byliby pierwsi, żeby spierdolić. A szkoda mi strzępić ryja jak wszytko co robili to można było podyktowane korytem. Obecna władza idzie dużo lepiej w tej dziedzinie, co w tej chwili widoczne jest najbardziej w polityce zagranicznej. Też trzeba pamiętać, że są mocno ograniczeni zdewastowanym budżetem, zniszczoną służbą cywilną, systemem politycznym i brakiem kompetentnych kadr.


Parafrazując Korwina: Tak drogi Panie działa dupokracja, że jeśli chce władza się utrzymać, to musi podejmować decyzje popularne społecznie

Zaloguj się aby komentować

Jak weganie i wegetarianie patrzą na wyroby skórzane?

Według tego artykułu (https://sartolane.pl/blog/ekologia/ekologia-rozdzial-i-skora) skóra jest odpadem z produkcji mięsa, co więcej hodowanie zwierząt dla samej skóry byłoby nieopłacalne.

Dodatkowo, materiał którego używa się do tworzenia imitacji skóry rozkłada się przez ponad 500 lat, a naturalna skóra około 25 lat.

W takim razie przy obecnej produkcji mięsa używanie produktów skórzanych wydaje się bardziej ekologiczne i nie stoi w kontrze do powstrzymywania się od konsumpcji mięsa. Czy wegetarianie i weganie zgodzą się z tym stwierdzeniem?

#weganizm #wegetarianizm #ankieta
f6f84f10-bc40-4ebb-8ceb-5ebfbf1afbeb

Co jest bardziej ekologiczne?

289 Głosów
ja_jsem_netoperek

Najlepszą opcją z punktu widzenia odpowiedzialnej mody jest sięganie po produkty z drugiego obiegu (tj. używane).


Są też inne surowce, z których produkuje się imitacje skóry, a są ekologiczne w odróżnieniu od „eko-skóry”.


https://czytamyetykiety.pl/blog/czytamymetki/skora-naturalna-i-jej-alternatywy/


Ale z tych wszystkich wymienionych na stronie zdarzyło mi się zetknąć tylko z jabłko-skórą. Notabene, ten sam produkt z alternatywy skóry kosztował tyle samo co produkt ze skóry prawdziwej.

DirtDiver

Mam w szafie skórzaną torbę po dziadku. Ma spokojnie ponad 50 lat i nie widać śladów rozkładu

superhero

@Marcus_Aurelius no i wuj , eko zjbejy kupią przetworzoną ropę naftową, śmieci będą się 500 lat rozkładały

Zaloguj się aby komentować

#starszezwoje #burleska

W telefonie miałem od kilku dni taką kartę otwartą, bo coś tam przeglądałem i trafiłem na fotkę, która mnie zainteresowała i doszedłem już wtedy do tego, kto jest na tej fotce, ale do niczego więcej, bo przestałem wtedy bawić się telefonem
Kartę jednak zostawiłem, bo chciałem się dowiedzieć więcej. Dowiedziałem się więcej i znalazłem przy okazji fotkę, która doprowadziła mnie do zastanowienia brzmiącego z grubsza: "Czy myślała wtedy, że zostanie kiedyś znaną gołą babą?".
Nie rozstrzygnąłem. Myślała?

https://en.wikipedia.org/wiki/Lili_St._Cyr
408b5543-3db7-4809-8648-34637db8cab8
b7fdaf8c-7cc0-4718-8b45-417d439ff613
a5e6cb12-7a15-4f74-b9c3-3f8fcf0f43a2
c6073f5f-b7fe-4eb3-8f1e-cb5c155828c7

Zaloguj się aby komentować

zawód ksiądz to consulting dla debili

#gimboateizm #bekazkatoli #religia #katolicyzm #narkotykizawszespoko #korposwiat #ankieta #gownowpis

Którą organizację byś wybrał(a) do układania życia losowym ludziom pod swoje przekonania okraszając to ładnymi formułkami?

19 Głosów
def

Polityk tik toker

Zaloguj się aby komentować

Oooo, a co to i od kiedy z nami?

#moderacja #hejto #hejtobugi #ciekawostki #pytanie
1f021b5e-d5e7-4b93-b8cb-6ceb39471026
Opornik

@rebe-szunis Pisali niedawno że coś takiego dodali. Nawet testowaliśmy ja jednym niewinnym, ale nic nie pokazało. Ciekawe ile tych zgłoszeń musi być.

42b460a8-bedc-4bda-972f-ba65d92b2b3f
Oczk

@Opornik bo na ten moment dorzucane jest to ręcznie przez admina - na wniosek poparty dużą liczbą zgłoszeń

bojowonastawionaowca

@rebe-szunis @Ciuplowski @Opornik takie coś jest już od dobrych paru miesięcy, wystarczy jak większa liczba użytkowników zgłosi wpis

rebe-szunis

@bojowonastawionaowca Dzięki, dzisiaj pierwszy raz to zonaczyłem.

Pajra

Już myślałem, że "uwaga, debil"

@hejto, sprawa jest... :)

Zaloguj się aby komentować

Odrzućmy koncepcję czasu, odwróćmy się od perspektywicznego porównywania przeszłości i przyszłości z teraźniejszością. Bądźmy tu i teraz. Pozostawiam Wam tutaj Moi Drodzy rozkminę na dziś. Czas. Czy byłbyś/byłabyś szczęśliwszy/sza nie tkwiąc myślami w przeszłości lub wiecznie planując przyszłość? Jak często spoglądasz na zegarek i stresujesz się, że jest zbyt późno lub może zbyt wcześnie na coś? Wiele można pominąć będąc tam gdzie ciebie nie ma. Pozdrawiam

Polecę klasykiem. Po co czekać do południa jak można zacząć pić teraz

*Alkohol szkodzi zdrowiu, nie pij!*
Cinkciarz

@Tabs0n Możnaby się pokusić o stwierdzenie, że czas jako konstrukt nie istnieje, bo jest to jedynie efekt jaki odczuwamy z powodu oddziaływania entropii na mózg. Dlatego koncepcja czasu jest wdrukowana w niego, ponieważ cała struktura i połączenia neuronowe są efektem działania przeszłości. Nie mamy wiedzy o tym co się wydarzy, bo przyszłość jeszcze na mózg nie oddziaływała. Spoglądając na to z boku zauważamy, że wszystkie momenty isnieją jednocześnie, jak klatki na taśmie filmowej, a nasza świadomość przesuwa się po nich do przodu wyświetlając tylko jedną.

Tak mi się jeszcze nasuwa, że możesz nawet "podróżować" w czasie, jakbys film przewijał, ale nie będziesz o tym wiedzieć, bo twój mózg ogarnia i tak tylko to, co było wcześniej. Albo nic, jeśli przesuniesz za daleko.

Pytanie w takim razie powstaje - co z wolną wolą, oraz czym w zasadzie jest "teraz"?

Grubo, nie?

Zaloguj się aby komentować

>What if World War III isn't a large conventional conflict, but rather a series of local conflicts that slowly escalate globally until a majority of people on Earth are involved?

#rozkminy #trzeciawojnaswiatowa

Zaloguj się aby komentować

Mam nieodparte wrażenie, że nasz obserwowalny świat, w którymś bliżej nieokreślonym momencie swojego istnienia, zwrócił się w nieodpowiednią stronę i mgnie tak niestrudzenie w nieuniknioną przepaść. Kolejne pokolenia ludzkości, mniej lub bardziej świadomie, czują, że coś jest nie tak, lecz zabrnęło to już tak daleko, że żyjemy i żyć musimy w tym fikcyjnym, "narzuconym" schemacie egzystencji człowieka. Pytaniem do tego filozoficznego bełkotu jest zatem:
co ja pierdolę? hehe.

A Tak na serio...

Czy jest jakiś odpowiedni kierunek w wizji ludzkości, który dało się ustalić/obrać w odpowiednim momencie przy założeniu, że inicjatorzy (lub prekursorzy jak kto woli) mieliby dobre intencje? Inicjatore el Capitano z długą brodą i fajką, który ustawiłby żagiel naszego statku na powiew zmian. Zmian, które posiadziłyby nasz gatunek i nasz świat w lini nieco bliżej ku pełnej równowadze i harmonii ze wszystkim.

Moje spostrzeżenia opierają się jedynie na tym co już jest, co zostało zobaczone i przemyślane. Najprawdopodobniej myślałbym inaczej i opierał się na innych założeniach, gdyby rzeczywistość wyglądała inaczej niż wygląda. Opieram się na chłopskim gdybaniu przy pominięciu wielu zmiennych. Takich jak to, że ewolucja człowieka i świata niesie ze sobą niewiadome, których nie da się przewidzieć.

Esencją tego nic nieznaczącego wpisu jest myśl, że jesteśmy sterowani niczym marionetki. Poddani nowoczesnemu niewolnictwu fikcyjnego pieniądza. Zatracamy się w tym wielkim bagnie konsumpcjonizmu i materializmu, gdzie w amoku nie szanujmy, bądź nawet nie zauważamy drugiego człowieka. Mówię tu ogólnie, nie lokalnie bądź jednostkowo. Zobaczcie jak kurwa wygląda ten świat. Okłamujemy samych siebie, że jest dobrze, kiedy nawet nie urąga to definicji mierności. Ktoś zada kolejne pytanie: "no ale co mogę sam zdziałać? " lub "a co ty robisz, żeby było lepiej?". Przerzucamy się odpowiedzialnością jak bydło gównem, zachłyśnieci egoizmem. Wszystko zostawiamy kolejnym pokoleniom do rozwiązania, nie dając nowego wzorca, schematu, którym należałoby podążać. Wzorca danego oczywiście przez większość, a nie garstkę ludzi, którzy widzą, że coś jest nie tak jak miało lub mogłoby być. Najlepsze w tym to, że sam człowiek, w przeszłości, zgotował ten los człowiekowi (i nie tylko) tu i teraz. Nawet jeśli jakaś rewolucyjna zmiana usprawniała życie i przynosiła komfort wtedy, dziś za to suma wszystkich zmian przynosi efekty, które nie do końca zostawiają jakiekolwiek szanse w przyszłości na coś mogącego określić się mianem "świat utopijny". No chyba, że dla garstki rasy Panów. Tego byśmy nie chcieli zrobić naszym prawnukom prawda? Prawda?!

Coś zostało w nas zaimplementowane i pozostawione bez kontroli. Czy to autodestrukcja?

Ludzkość jest wirusem tego świata. Czasami takie odnoszę wrażenie...

Taka lekka dywagacja przy posiedzeniu na kiblu. Nothing more or less serious. Zapraszam do komentowania.

#przemyslenia #freethinking #egzystencjalizm
michal-g-1

Ludzkość jest wirusem tego świata. Czasami takie odnoszę wrażenie...

To samo można powiedzieć o każdym innym gatunku, gdyby dać mu szansę na taki rozwój.


Nie jest wirusem. Ludzkość żyje, rozwija się i to jest sensem jej istnienia.

bartlomiej_rakowski

@michal-g-1 No ale jakby nie patrzeć to ludzie ludziom zgotowali ten los…

Tabs0n

@michal-g-1 Moim zdaniem jest wirusem. Rozwija się kosztem planety, na której żyje. Zużywa nieodwracalnie część zasobów na tej planecie, które są potrzebne do przetrwania całej przyszłej cywilizacji ludzkiej. Celem czego?

Tabs0n

Jak uważacie, na którym etapie rozwiniętych społeczeństw gatunku ludzkiego należałoby zaprzestać tę ewolucję? Przy założeniu, że mielibyście magiczną różdżkę. To, że ewolucja pcha nas do przodu i skutkiem ubocznym rozwoju są oczywiście ofiary tej ewolucji to wiemy, ale kiedy przyjdzie refleksja, że ofiarą jesteśmy my sami?

pokeminatour

@Tabs0n jeżeli chcemy wyznaczać jakiś etap to tym etapem powinna być rewolucja neolityczna. Od tego momentu zaczęliśmy mieć nadwyżki żywności i mieliśmy możliwość przechowania tych nadwyżek w czasie co sprawiło że staliśmy się bezpośrednio odpowiedzialni za swój los i to właśnie to napedziło wszelki dalszy postęp technologiczny którego nie da się zatrzymać, można jedynie probować spowolnić. Dobrze to opisał Harrari pod koniec któreś książki chyba homo Deus.


Rozwój technologiczny niesie za sobą niewiadome których nie da się przewidzieć, nie ułatwia też tego ludzka natura. Pierwotne instynkty które pchają nas w konsumpcjonizm, do zapewnienia sobie komfortu ponad wszystko inne. Taka jest ludzka natura i nawet będąc jej świadomym trudno jest z tym walczyć, to jest archaiczny soft nieprzystosowany do życia w takim świecie.


Więc krótko mówiąc nie ma ratunku i nie było od momentu wynalezienia rolnictwa. Nie zmienimy ludzkiej natury. Natomiast traktuje to jako anomalie która prędzej czy pózniej zostanie przywrócona do normy i jest na to bardzo dużo sposobów:

- zatrujemy środowisko na tyle że będziemy mieli problemy z plodnoscią - ponoć już się to trochę dzieje

- burza słoneczna, przebiegunowanie ziemii, wojna atomowa czy coś innego co usmaży elektrykę na całym świecie.

<br />

Nie wspominając już o tym do czego może doprowadzić niekontrolowany rozwój.


Im bardziej techniczna cywilizacja tym łatwiej jest ją zniszczyć i tym bardziej nieprzystosowana do życia bez technologii. Tak naprawdę rozwiązując jeden problem pojawiają się kolejne, a jeżeli nie ma się żadnych problemów to popada się w anhedonie

Zaloguj się aby komentować

Co jeśli ten polish smile i to wypranie z uczuć jest potęgowane tym, że od dziecka polacy oglądają treści z lektorem i zdania typu "Jestem wkurwiony. Zgwałcili naszą 5 letnią córkę." wywrzeszczane przez zrozpaczonego aktora są dla polaka tłumione za filtrem bezpłciowego głosu lektora po 60, albo nawet płciowego i jest jeszcze gorzej, bo zamiast treści słyszymy głos człowieka który za 40 minut będzie nam mówił "A dokąd się pan śpieszył panie kierowco? Przekroczyłeś prędkość o 20 km, można cię podsumować moralnie jako bandytę." i to zdanie będzie miało więcej emocji.

W Polsce emocji się nie wyraża nawet w filmach.

#rozkminy #polacy
grubynaszosie

ಠ_ಠ teraz będzie mi to siedziało w głowie

Zaloguj się aby komentować

Następna