#praca #pytanie #suseuspamuje
Znalazłem taką ofertę pracy, pytanie gdzie jest haczyk?
#praca #pytanie #suseuspamuje
Znalazłem taką ofertę pracy, pytanie gdzie jest haczyk?
Zaloguj się aby komentować
Taki oto koleszka zabrał się ze mną na dzisiejszą robotę. Wiadomo każda ręka do pomocy dobra a ma aż sześć. Tylko żeby na każdą z nich nie chciał wynagrodzenia
#pracbaza
#praca
#owady
#ogrodnictwo

Zaloguj się aby komentować
Wie ktoś o co chodzi w tych gówno ogłoszenia o pracy zdalnej za miliony monet?
#praca
@American_Psycho gdzieś czytałem taki scenariusz:
Chcą podpisać z Tobą umowę, ale po co jeździć pół kraju? Przelejesz mam 1zł żeby potwierdzić tożsamość i odeślesz mailem zdjęcia podpisanych papierów.
Przelewając 1zł potwierdzasz swoją tożsamość ale w banku jak zakładają konto na Twoje dane.
Efektywnie stajesz się słupem.
Zaloguj się aby komentować
18+
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Słuchajcie, od miesiąca robię książeczkę sanepid i końca nie widać. Najpierw jak miałem gotowe próbki (czyli gówno na patyku z trzech kolejnych dni, musi być dostarczone w ciągu 72 h od pobrania pierwszej próbki) to miałem je gotowe w piątek, zaniosłem je do sanepidu, a sanepid je przyjmuje pn-śr 7
#zalesie #sanepid #polska #przegryw #praca
Ale do kogo chcesz podpierdolić i za co?
Poszedłeś do tego laboratorium z prywatnej stopy czy ze skierowania lekarza ogólnego lub medycyny pracy?
Jeśli straciłeś przez to możliwość zatrudnienia i przychodu a miałeś deklarację zatrudnienia na piśmie, to jedyne co wydaje się tu możliwe to wizyta u papugi i założenie sprawy sądowej o coś w rodzaju rekompensaty za straty z powodu opieszałości lub niewykonania w deklarowanym czasie usługi.
Trochę słabo pytać o takie rzeczy randomów w sieci. Na forumprawne.org być może dowiesz się więcej w temacie założenia sprawy sądowej.
W każdym razie przykro się czyta i krew człowieka zalewa na taką odpierduchę.
Te badanie w mniejszych laboratoriach trwa 3-5 dni i w zasadzie robiąc je w poniedziałek, nierzadko wyniki dostaje się w już w piątek. Totalnie pechowo trafiłeś.
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś pracował lub pracuje w #delloite #programowanie ?
Jak wygląda tam praca i na ja jakie zarobki można liczyć?
Jak wygląda tam kultura pracy?
#programista15k #big4 #praca #pracait
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Odzieżowy gigant Levi Strauss w czerwcu zamknął fabrykę w Płocku, ok. 650 osób miało trafić na bruk. Właśnie pojawiło się dla nich światełko w tunelu. - Zgłosił się przedsiębiorca ze Zgierza. Jest zainteresowany wydzierżawieniem części terenu po dawnej fabryce.
#wiadomoscipolska #ekonomia #praca...
Zaloguj się aby komentować
Za 5 minut posiedzę tu jeszcze 15 min i spadam
#pracbaza #praca
Zaloguj się aby komentować

Do pracy zdalnej, od kiedy pamiętam, podchodziłem bardzo sceptycznie. Kiedy tylko się dało, pracowałem z biura. Jednak w ciągu ostatniego roku bardzo polubiłem pracę zdalną.
W najnowszym artykule na blogu dzielę się swoimi przemyśleniami o pracy zdalnej:

II kw roku to zawsze okres lekkiego wyhamowania w branży usług. Specjaliści do budowy domów czy remontów zostali wyszukani już na początku roku i obecnie realizują pozyskane zlecenia. Jak wyglądała zatem sytuacja i dostępność fachowców - sprawdził serwis z usługami Oferteo.pl.
Po cyklu peaków i...

Już nie tylko obserwacje rekruterów, ale także badania potwierdzają, że szukanie pracy wymaga teraz więcej wysiłku niż przed dwoma laty.
#rekrutacja #praca #gospodarka
#owcacontent <- do blokowania moich wpisów

21 lipca 1973 roku, na mocy dekretu Rady Państwa z roku poprzedniego, Polacy po raz pierwszy w historii PRL nie poszli w sobotę do pracy.
W Polsce od 1918 roku obowiązywał sześciodniowy tydzień pracy, przy czym od 1919 w sobotę pracowało się przez 6 godzin. Do ośmiogodzinnej pracującej soboty...
Zgadnijcie kto na dziś miał zaplanowane podpisanie umowy o współpracę (i podpisał!) z bardzo ambitnym dystrybutorem #crowdstrike ?
no jak to kto? Ja.
Będzie z tego dużo pracy z tego co widzę
#informatyka #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #microsoft #praca

@GordonLameman Kwestia marketingu.
Dla managementów: „CrowdStike wreszcie zarządził globalną inwentaryzację. Twój admin podszedł do każdego systemu osobiście, stare i niepotrzebne wreszcie zostały wyłączone”.
Dla IT: „ktoś w CrowdStike prawdopodobnie zatrzymał kolejną falę zwolnień w IT. Teraz widać, ile w biznesie zależy od systemów IT. Widać też, że trzeba jednak czasem podejść do komputera i admin z dalekiego kraju się nie nada. A admin z dużej firmy zewnętrznej może nie mieć czasu albo podnieść cenę”
@grv
Ta sytuacja nie zmienia mojego pozytywnego zdania o CS.
Ale muszę z dwoma klientami pogadać bo stanęła im produkcja przez to, a 4-5 lat temu mówiłem im że mają sobie wdrożyć 1-2 dniowe opóźnienie w deploymencie aktualizacji, żeby zespół it miał czas na testy.
No i teraz muszę zapytać co się z tym stało
@GordonLameman Ja czekam na info od CS jak do tego doszło, potem będę sobie opinię wyrabiał (czyli ewentualnie zmieniał).
Jeśli chodzi o update - moja polityka aktualizacji sensora byka ustawiona na n-2 ale to nic nie zmieniało.
To, co CS wypuścił to NIE BYŁ sensor. To był content update, czyli (z mojego rozumowania) to samo, co puszczają w razie rozpoznania nowego zagrożenia aby szybko zainstalować na wielu hostach. Plik miał 40kb, został poprawiony po około 80 minutach.
Nie wiem, czy klient CS ma możliwość opóźniania content updates oraz nie sądzę, aby była to dobra droga (ze względu na incident response).
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
kurfa spaliłem na wstępie rekrutacji do #praca przed wysłaniem CV, trudno przyznam Wam się
po wypełnieniu standardowego formularza imię nazwisko CV bla bla było nastąpiło przejście do drugiego kroku, tam tytuł brzmiał tak: Preliminary questions, pod nim takie duże okienko na załączenie plików dosłownie z 50 typów dozwolonych, a co najważniejsze pod spodem tego okienka coś w stylu: sprawdź swój SPAM.
Myślę hmm, pewnie jakieś pytania wstępne dostanę na maila, musze na nie odpowiedzieć może jakies zadanie rekrutacyjne i tutaj wysłać więc czekam czekam. Ok nic nie nadchodzi piszę do działu rekrutacji tejże firmy że nic nie otrzymuje a to się okazało że to są PYTANIA ode mnie xD
qrwa głupio mi bylo na maxa, odpisali żebym wysłał CV, wysłałem ale no.. święcie byłem przekonany że to ja jakieś pytania dostanę a nie że ja mam zadawać pytania i dołączyć plik z roszerzeniem .zdupy xd
Zaloguj się aby komentować
Na mordo książce wyskoczyło mi wspomnienie. 7 lat temu kończyłem pracę w energetyce zawodowej.
Na zdjęciach stacja 400kV i elektrownia Kozienice.
Brakuje mi czasami tej pracy, braku rutyny. Ciekawe doświadczenie.
#zzyciaelektryka #elektryka #praca #pracbaza



@Soadfan pracowałem tam przy budowie nowego bloku 11 :p
@myoniwy @Gustawff @Soadfan przy bloku 11 też zginęli, a to co spadli z komina to przy wyburzaniu starego kilka lat przed budową ww.
Taki ostatni z budowy to pamiętam jak typ że stoczni remontowa spadł z 22 metrów bodajże. Przyjechaliśmy i pełno policji było itp.
Z tego co kojarzę to chyba były 4 śmiertelne wypadki
Zaloguj się aby komentować
Tak się pracowało, a to przecież jeszcze nie tak dawno..
Obecnie ich tygodniową pracę, harvestery, ciężarówki i pociągi robią w jeden dzień.
Film poświęcony pracy flisaków z Jezior Brodnickich i rzeki Drwęcy. Czarno-biały, 35 mm, 15 min
Spławianie drewna rzeką Skarlanką, przez 6 metrowy jaz w Grzmięcy, a następnie Drwęcą do Brodnicy.
Skarlanka to w tej chwili uroczy i w dalszym ciągu 'dziki' (w porównaniu z Mazurskimi) szlak kajakowy, na którym miałem przyjemność organizować jednodniowy spływ kajakowy.
https://www.youtube.com/watch?v=yMwULhgvrV8
#rzeka #praca #starszezwoje #historia #ciekawostki #rzeki #splywkajakowy

Zaloguj się aby komentować