Zaloguj się aby komentować
Ehh.. Kiedyś to było, a tera nie ma..
#hejto30plus #nostalgia #grywebowe #staregry #flash #flashplayer #komputery #internet #grykomputerowe #miniclip

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
W zalewie informacji pewnie umknęła Wam także ta, że Prezydent dzisiaj powołał Radę Nowych Mediów.
Komunikat Kancelarii RP mówi:
[...] zadaniem będzie wspieranie działań głowy państwa w obszarze transformacji cyfrowej, funkcjonowania rynku medialnego oraz wyzwań związanych z rozwojem nowych technologii
Zobaczmy zatem kto został "ekspertem rady":
Paweł Svinarski. Youtuber z kanału "Dla pieniędzy". Ostatnio było o nim głośno po publikacji filmu o nalocie rosyjskich dronów na terytorium Polski. Stwierdził wtedy, że mogła to być prowokacja, by "wciągnąć nas do wojny". Interweniował nawet NASK, bo słowa yutubera zostały uznane za szerzenie dezinformacji
Michał Białek. Człowiek, którego portal na W robi pośmiewisko wraz z moderacją na czele i od lat jawnie "uśmiecha" w stronę #pis
Klaudia Cymanow-Sosin
Angelika Badan
Magdalena Baranowska
Marcin Czapliński
Łukasz Gabler
Karol Gac
Agata Górnicka
Urszula Grotyńska
Marcin Kędryna
Emil Kędzierski
Łukasz Korus
Weronika Kostrzewa
Michał Lewandowski
Eryk Mistewicz. Ekspert od marketingu politycznego. Jest znany ze swojej pracy nad strategią komunikacyjną i kreowaniem wizerunku polityków. Czasami jego metody i podejście do PR były przedmiotem dyskusji i krytyki, co może być uznawane za kontrowersyjne
Ewelina Nycz
Anna Pawelec
Kamila Pietrzak
Klaudia Rosińska
Mikołaj Smereczyński
Tomasz Trzaska
Jakub Turowski
Patryk Wachnik
Łukasz Widuliński
Mateusz Wiktorowicz
Rafał Ziemkiewicz. Jest znany z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi i ostrych komentarzy na tematy polityczne i społeczne, co często prowadzi do polemik i sporów w mediach oraz wśród opinii publicznej.
#polityka #internet #media #prezydent #wykop
Zaloguj się aby komentować

Rosja zaostrza swoją walkę z wolnością w sieci! 🌐 Mimo rosnącej cenzury, internauci wciąż poszukują sposobów, aby ominąć ograniczenia. VPN stały się ich największym sojusznikiem, ale rosyjski regulator nie śpi – w marcu 2026 roku złożył aż 233 wnioski o usunięcie aplikacji. Czy wolność w sieci...
Internetowy marketingowiec 10 lat temu: osoba potrafiąca, na zasadzie odwróconej piramidki napisać krótki i zwięzły tekst wzbudzający zainteresowani czytelnika i dostarczający mu, na samym początku najważniejszych informacji
Internetowy marketingowiec teraz: osoba potrafiąca ustawić AI, żeby mu wysrało tekst na LinkedIn lub na jakąś Wirtualną Polskę składający się w 80% z zapychaczy i emocji, bo te angażują przygłupów bardziej niż merytoryka
#marketing #internet #ai
Zaloguj się aby komentować
Dwa oblicza środkowej części pokolenia milenialsów na progu średniego wieku: dwaj względnie popularni zawodowi twórcy treści w mediach społecznościowych, Michael Stevens (treści popularnonaukowe) i Pierre Amauri Crespeau (treści urodowo-modowe). Obaj urodzeni w 1986, a więc obaj w tym roku przekraczający próg 40-tki.
#ciekawostki #internet #milenialsi

Zaloguj się aby komentować
Coraz trudniejsze wymyślają
#heheszki #banki #internet

Zaloguj się aby komentować

Odkryjcie z nami tajemnice nieznanego giganta technologicznego! 🌐 VeriSign, firma z Wirginii, to klucz do światowego internetu, zarządzając wszystkimi adresami kończącymi się na .com i .net. 💻 Czy wiedzieliście, że każde wasze zapytanie muszą obsłużyć właśnie oni? Przyjrzyjcie się z nami, jak...

Ministerstwon Rozwoju Cyfryzacji Rosji przekazało krajowym dostawcom internetu polecenie blokowania dostępu do sieci osobom, które mają na swoich urządzeniach usługę VPN, pozwalającą na ominięcie cenzury. Ministerstwon Rozwoju Cyfryzacji Rosji przekazało krajowym dostawcom internetu polecenie...
Boże drogi, Reddit to jest takie jebane gówno. Zrobiłem jakiś komentarz na temat hipokryzji "katolików" takich jak nasze polskie czempiony z pewnej partii. No i użyłem ludobójstwa jako hiperboli. I co? 5 minut później jakiś niedorobiony bot cenzor skasował mi komentarz i dał mi bana na 3 dni. Bo znalazł komentarz w którym wspominam coś o religii i wspominam coś o ludobójstwie więc na pewno nawoływałem do ludobójstwa na tle religijnym. Cudowna wolność słowa. Ja już się boję pisać jakichkolwiek komentarzy bo jeszcze ta genialna cenzorska upośledzona "inteligencja" znowu znajdzie jakieś przesłanki do banowania. Co za gówno. Reszta amerykańskich internetów wygląda tak samo?
#reddit #zalesie #internet
Zaloguj się aby komentować

Pod tym śmiałym tytułem kryje się szczypta wspomnień, przemyśleń i należnego docenienia. Wszakże kafejki internetowe na przełomie XX i XXI wieku oswajały polskie społeczeństwo z internetem. Jednakże to nie jest PPE′owe clou tego retrowpisu. Nie da się bowiem zaprzeczyć, iż sporo obecnych 30, 40,...

Kuba Wojewódzki podaje się za autorytet, a w rzeczywistości manipuluje i kłamie. Zapraszamy na komentarz Krzysztof Stanowskiego, który obnaża obłudę i podwójne standardy "króla TVN". #telewizja #media #internet #ciekawostki #polityka #polska

W kilku rosyjskich miastach weekend minął pod znakiem protestów i aresztów. Rosjanie wyszli na ulice w obronie dostępu do internetu i zablokowanego komunikatora Telegram. Akcja protestacyjna była zaplanowana na trzy dni 27, 28 i 29 marca. W Moskwie już 27 marca policja przeprowadziła prewencyjne...
Zna ktoś albo używa jakiejś platformy szachowej dla dzieci?
Chodzi o mojego bratanka, 7 lat. Kupiłem mu konto na ChessKid, zarejestrowaliśmy się z bratem, ale od 11 dni walczymy z ichnią pomocą techniczną, żeby jakoś połączyć nasze konta i grać na żywo. Były problemy z zarejestrowaniem premium z podarunku, zmienili mi awatar z dorosłego na wizerunek dziecka (WTF), a typ który mi odpowiedział kompletnie nie skumał problemu i przypisał konto bratanka do mojego emaila – to w bonusie. I nie odpowiadają mi od trzech dni, a bratu – niby premium – od tygodnia
Wysmażyłem im właśnie soczystą reklamację, jak nie rozwiążą to zażądam zwrotu kasy albo zrobię chargeback na karcie i pozamykamy konta w cholerę, tylko pytanie – co zamiast? Ma być po polsku, odpowiednie do wieku, proste, zabawne, bezpieczne i edukujące, koniecznie z puzlami bo młody lubi i z możliwością gry na żywo, bo stryj wymaga.
#szachy #dzieci #internet #pytaniedoeksperta
@Fausto @Endrevoir @Fen Na chess.com i Lichess sam mam konto, ale chodziło mi o coś bardziej przyjaznego dziecku i gadającego po polsku, bo młody nie czyta jeszcze płynnie. Lichess jest uczciwy i za darmo, ale niestety lekcje są po angielsku. Na chess.com trzeba płacić żeby mieć puzzle (za darmo jest limit chyba 6 dziennie) i trenera AI, więc skoro już płacić to wolałbym za coś przeznaczonego konkretnie dla dzieci.
Zaloguj się aby komentować

"Z miesiąca na miesiąc dostajemy coraz więcej zgłoszeń w sprawie publikowania wizerunku dzieci w internecie, zwłaszcza od zaniepokojonych rodziców" - powiedziała w Radiu RMF24 Dominika Buchholc, rzeczniczka prasowa Kids Alert. Ta organizacja zaapelowała do MEN-u o pilne wprowadzenie...
#ciekawostki O to co nas czeka w przyszłości mowa o #ai #internet
https://streamable.com/iq1ml8
Zaloguj się aby komentować
#nostalgia #internet #hejto40plus #historia #hejto30plus
Już Adam Mickiewicz pisał "o gdybym kiedyś dożył tej pociechy, żeby internet zbłądził pod strzechy" a może to nie był on... W każdym razie jestem tak stary, że pamiętam czasy kiedy to pojęcie jeszcze nie było obecne w słowniku. Podobno tacy ludzie już dawno nie żyją, ale jak widać jeszcze kilku ich chodzi po tym łez padole. Jednak do brzegu. Czy pamiętacie Wasz pierwszy świadomy kontakt z tzw. siecią? Szok, niedowierzanie czy po prostu świadomość, że jest to kolejny element rozwijającego się świata? W mojej pamięci zapisał się moment kiedy z niedowierzaniem patrzyłem, jak 11 lat starszy brat mojego kumpla z osiedla odpala Wirtualną Polskę. O ile dobrze kojarzę byłem wtedy chyba jeszcze w podstawówce, a więc musiało to być przed końcem czerwca 1997 roku. Później mój tata, który dorabiał w biurze lokalnej gazety zabierał mnie na popołudniowe dyżury i raz w tygodniu przez godzinę mogłem sobie w biurze redakcji skorzystać za friko z internetu. Szaleństwo. Otworzył się przede mną cały świat, a przynajmniej tak mi się wydawało. Kolejnym etapem było otwarcie kawiarenki internetowej w moim rodzinnym mieście. Rok 2000. Mania, szaleństwo. W dniu otwarcia nie można się było dostać do środka. W ciągu tygodnia mieli tylu klientów, że musieli wydłużyć godziny otwarcia do 23:00 i umożliwić branie tzw. nocek dla grup. Sam kiedyś wykupiłem z kumplami z osiedla taką opcję. Kwitło tam piractwo, bo gdy weszło się w bliższą zażyłość z właścicielami można było ściągać mp3 a oni za drobną opłatą nagrywali to na CD-R. Tuż po maturze w maju 2002 internet zawitał do mojego rodzinnego domu... to już zupełnie inna historia

87 rocznik tutaj.
Pojęcie że internet istnieje miałem od około drugiej klasy szkoły podstawowej - tata mi powiedział. Poza faktem że wyobrażałem sobie internet jak południki i równolężniki na mapie i że to komputery połączone kablami to niewiele mi to wtedy mówiło.
Kolejny etap - na jednej z lekcji w piątej klasie poszliśmy do sali informatycznej - normalne lekcje informatyki miałem dopiero w gimnazjum. Na tej konkretnej lekcji bawiliśmy się paintem ale pamiętam jak zobaczyłem ikonkę internet explorera i jeden z łepków powiedział że to jest ten cały internet ale nie działa bo cośtam - nie rozumiałem ani jednego słowa które wypowiadał.
Nie pamiętam co było następne, ale nastąpiło to mniej więcej razem. Pierwsze lekcje informatyki w gimnazjum - pierwsze wspomnienie tam to zakładanie skrzynki emailowej co wydawało się dość skomplikowane. Nie wiem po co ale notowaliśmy adresy serwerów pop3 i smtp.
W mniej więcej tym samym czasie otworzyła się kawiarenka internetowa i kumpel oblatany z komputerem wciągnął mnie i drugiego kumpla. Pierwsze moje samodzielne doświadczenie które do dzisiaj tkwi w głowie. Nie wiedziałem za bardzo czego szukać więc sprawdziłem czy jest jakiś sklep z latarkami marki Petzl - chyba widziałem je w tv w jakimś programie przygodowym. Bardzo mnie jarały. Do tego stopnia że jak zobaczyłem ten sklep to poleciałem do kasy po dyskietkę 1.44'' i zacząłem ściągać i nagrywać na nią fotki latarek które mi się podobały - nie miałem wprawdzie w domu komputera ale wydawało mi się to wtedy całkowicie normalne i przemyślane xD
Poza tym internet w tym czasie nie robił na mnie jakiegoś super wrażenia - lataliśmy z kumplami od czasu do czasu grać w gta2 po lanie - plik instalacyjny był na każdym komputerze w kawiarence jakby celowo zostawiony ale samą grę trzeba było za każdym razem instalować od nowa - nie wiem co miało to na celu, ale gość z obsługi pilnował. Czasami ze starszym kumplem chodziliśmy tam na 'misję' - szukał 'dla kuzyna który za to płaci' fotek babek z playboya i pobierał na dyskietki.
Potem to już z górki - pojawiła się druga kawiarenka - łoili w niej wszyscy w CS'a 1.6 - wydałem tam tyle siana że pewnie ze trzy komputery bym kupił. Pierwszy komputer w domu dopiero w pierwszej klasie liceum - jak na złość zakupiony w ostatni dzień wakacji. To samo z netem dwa lata później.
Kiedy net pojawił się w domu to całkowicie odmieniło mi życie. Trafiło na początki youtuba. Do ściągania rzeczy z neta wtedy chyba królował kazaa i edonkey. Zakupy internetowe i allegro szybko stały się częścią codzienności. No i Tibia - poznałem kilku gości z innych części świata - Portoryko, USA. Ogólnie z językami w szkole szło mi wtedy średnio. Jako jeden z nielicznych w klasie miałem zdawać niemiecki na maturze. Jakie było zdziwienie nauczycielki angielskiego jak nagle zacząłem szprechać o kilka poziomów wyżej niż rok wcześniej.
Zaloguj się aby komentować

Ofcom (Brytyjski regulator nadzorujący media, telekomunikację, internet i usługi pocztowe) ukarał forum 4chan grzywną 450 tys. funtów za brak ochrony dzieci przed pornografią. Platforma nie stosowała skutecznych mechanizmów weryfikacji wieku, co umożliwiało nieletnim dostęp do szkodliwych treści....

Wydawca magazynu Vanity Fair został ukarany grzywną w wysokości 750 000 € przez francuski CNIL. Powód? Systematyczne i świadome lekceważenie decyzji użytkowników w kwestii prywatności oraz stosowanie zwodniczych praktyk #internet #technologia #prywatnosc #rodo