Najlepszy obecnie tłumacz w internecie xDDD
Można zmienić w pasku adresu język źródłowy i docelowy na dowolną wartość i działa xDDD
#internet #googletranslator #heheszki




Najlepszy obecnie tłumacz w internecie xDDD
Można zmienić w pasku adresu język źródłowy i docelowy na dowolną wartość i działa xDDD
#internet #googletranslator #heheszki




Zaloguj się aby komentować
Wiecie po co było robienie zdjęć w grze Pokemon GO?
Po to, żeby zebrać gigantyczną bazę ~30 miliardów zdjęć z całego świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Baza ta niebawem zasili roboty, rozwożące różne rzeczy po świecie (w szczególności po zatłoczonych miastach).
Po co robotom takie dane? Do superdokładnego orientowania się w przestrzeni, na podstawie obrazu z kamery:
"W przeciwieństwie do satelitarnego systemu GPS, VPS (Visual Positioning System) wykorzystuje kamery i dane wizualne do ustalania położenia i orientacji z niespotykaną dotąd dokładnością — często z dokładnością do centymetrów, a nie metrów."
Innymi słowy Niantic Spatial (firma stojąca za Pokemon Go) nawiązała właśnie strategiczne partnerstwo z Coco Robotics.
#ciekawostki #wiadomosciswiat #pokemongo #pokemon #niantic #technologia #internet #gry #nawigacja #permanentnainwigilacja #komputery #telefony #informatyka


@zuchtomek pamiętam jak był hype na the grę jakoś w 2016, to sporo osób ostrzegało, że to wedle warunków użytkowania i polityki prywatności zbiera te dane i nigdzie nie ma napisane dlaczego. Wtedy było nazywani szurami co wszędzie widzą drugą Cambridge Analytical, która przecież już drugi raz się nie zdarzy.
Dlatego krzywym okiem patrzę na te trendy w stylu 2026vs.2016.
Zaloguj się aby komentować

W 1. odcinku „Państwa od środka” postanowiliśmy pokryć temat o skryptach śledzących na stronach aptek internetowych – to samo, co kilka dni temu pokrywaliśmy w tekście, ale też chcemy umożliwić zapoznanie się z tematem osobom wolącym słuchać podcasty. Zapraszamy do odsłuchania!
Powiązany...
Nowy format „Kontrabandy” już wkrótce!
W 1. odcinku „Państwa od środka” postanowiliśmy pokryć temat o skryptach śledzących na stronach aptek internetowych – to samo, co kilka dni temu pokrywaliśmy w tekście, ale też chcemy umożliwić zapoznanie się z tematem osobom wolącym słuchać podcasty.
Sam format będzie polegał na analizowaniu wraz z ekspertami tematów, które pokrywamy na „Kontrabandzie”, pod kątem tego, jak działają organy państwowe.
Gościem tego odcinka będzie Michał „rysiek” Woźniak, który współpracował m.in. z organizacjami takimi jak OCCRP, ale i też islandzkim rejestrem domen.
Publikacja dostępna będzie na Kontrabandzie Play. Zapraszamy jutro o 12.00!
#kontrabanda #polityka #internet #prywatnosc #panstwo_od_srodka
Zaloguj się aby komentować

Zakończyły się prace nad projektem IKONA, który może na bieżąco analizować strumień wiadomości z sieci i wykrywać dezinformację – poinformował szef projektu dr hab. inż. Wiesław Cetera, prof. UW. W ramach projektu IKONA (Identyfikacja, kolekcjonowanie i ocena nieprzyjaznych operacji...
Pamiętacie blog na Dobrych Programach, który wiele razy opisywał, niezwykle trafnie sytuację na Wykopie i Naszej Klasie? Właśnie został uruchomiony ponownie na platformie Blogspot po tym, jak Wirtualna Polska wyłączyła platformę blogową na Dobrych Programach.
https://nocturnewanderer.blogspot.com/2022/10/kopoty-wykopu-postepujaca-utrata.html
Zapraszam do czytania i udostępniania treści

FBI prowadzi śledztwo w sprawie złośliwego oprogramowania ukrytego w niektórych grach dostępnych na platformie Steam. Gry takie jak Chemia, Dashverse, Lampy, Lunara, PirateFi, Tokenova czy BlockBasters mogły zawierać malware, które po instalacji potajemnie zbierało dane użytkowników, przejmowało...
Akurat skończyło mi się darmowe premium na #spotify ale jeszcze nie znam sposobu na pobranie muzy stamtąd. Był spotdl, spotiflyer i inne tego typu wynalazki, ale chyba zostaje mi tylko yt-dlp.
#internet #muzyka
Zaloguj się aby komentować
Nie rozumiem idei youtube premium, ale teraz wiem skąd się wzięła popularność. Musiałem odpalić film bez adblocka. Reklamy co 4 minuty gorzej jak telewizja. A wystarczy zrobić Adblock i nie trzeba płacić. Tylko nie wszędzie się da
#internet #gownowpis #zalesie #youtube
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Indonezja dołącza do państw, które zdecydowały się na bardziej restrykcyjne podejście do korzystania z mediów społecznościowych przez najmłodszych użytkowników. Ministra komunikacji i cyfryzacji tego kraju, Meutya Hafid, ogłosiła, że od 28 marca zacznie obowiązywać nowe rozporządzenie...
No dobra, ten https://gamedate.org/ - platforma do umawiania sesji sieciowych ze znaleziska https://www.hejto.pl/wpis/gamedate-sesje-multiplayer-dla-gier-klasykow to jednak gniazdo anonów
Modern audience nie będzie miało lekko. xD
#gry #przegryw #heheszki #staregry #ciekawostki #internet #hejtogierki
Zaloguj się aby komentować
Zna ktoś z Was pobieracz całych playlist z YT na dysk, który:
Jest webowy
Jest na PC, nie andruta.
Pobiera video
Może mieć ograniczenia do jednej playlisty, nie ma problemu, ominę to via VPN
może być appką, ale darmowa (nie chce mi się szukać kraków), może kraść dane, don't care - postawię ją na wirtualce
umożliwia pobieranie całych playlist w zip'ie lub innym archiwum, byle nie pojedynczo
Niestety w google 99% wyników to albo płatne, albo niedziałające, albo oferujące pobieranie appki. Zaglądnąłem nawet na 3 stronę wyszukiwania, ale nic. Ogólnie syf.
Używałem ytmp3.gg ale po przewaleniu niecałych 200GB przestał działać, a ja potrzebuje koło 1TB przewalić.
Ktoś coś kojarzy?
#youtube #internet
Zaloguj się aby komentować
Facebook spadł z rowerka xDDD
Jak. Dobrze ze jest hejto
#gownowpis #programowanie #pracait #internet
Zaloguj się aby komentować
Dziwne pomysły ludziom do głowy przychodzą jak za dużo siędzą w necie. Z jakiegoś powodu najczęściej widzę jak to facet zmienia się w babę, a nie na odwrót.
Z tych, których kojarzyłem to Jim Sterling - facet po 35 latach chce zostać babą
https://www.youtube.com/channel/UCWCw2Sd7RlYJ2yuNVHDWNOA
A dzisiaj zobaczyłem na okładce albumu zfeminizowaną wersję gościa od #lofi - potsu
szok
#internet
No dobra ciekawą zagwozdke dałeś. Bo zaczęłam mysl od tego że pierwotnie zarodek do 7 tygodnia jest fenotypowo żeński. I w 7 tygodniu uruchamia się testosteron (w przypadku xy) i robi chlopca. I generalnie żeby był chłopcem to musi się więcej zadziać. I wiele razy zastanawiałam się, czy coś miało prawa nie zadziałać.
A jest jeszcze jedna sprawa Ze chromosom Y na przestrzeni pokoleń robi się coraz krótszy, stąd możemy zaobserwować zniewieścienie wśród kolejnych pokoleń.
A to czy zmiana płci wynika z chęci przyjęcia innej roli czym pozycji społecznej? No to by było bardzo głupie, szczególnie że wiąże się to z ubezpłodnieniem, kłopotami że zdrowiem itd.
Generalnie nie stawiała bym krzyżyka na żadnej osobie bo to co się dzieje w głowie takiej osoby to bez wątpienia dramat.
Zaloguj się aby komentować
Rozwalają mnie ludzie, którzy teraz masowo uciekają od OpenAI i przenoszą się do Anthropic z powodów etycznych.
No tak, w końcu Anthropic ma swój slogan "Bezpieczeństwo ponad pieniędzmi", prawda?
No może i prawda, ale prawdą jest też to, że w ubiegłym tygodniu wycofali się z własnej klauzuli bezpieczeństwa, mówiącej, że nie będą się brali za rozwiązania AI, dopóki nie zapewnią dla nich środków bezpieczeństwa.
A wiecie, czemu się z tego wycofali? Bo, w skrócie, nie ma to sensu w momencie kiedy inni takiego zabezpieczenia nie stosują. To tyle z tego, jak mocno Anthropic trzyma się etyki. Pozostaje czekać, kiedy uznają, że skoro OpenAI współpracuje z Pentagonem, to ich decyzja nic nie zmienia i oni też powinni pracować. Ciekawe czy wydarzy się to jeszcze w tym kwartale, czy będziemy musieli czekać dłużej. Google i "Don't be evil" było chyba mniej cyniczne niż to "Bezpieczeństwo ponad pieniędzmi".
A, no i jeszcze mocno wierzę w to, że skoro los ludzkich żyć jest tak bardzo ważny dla tych którzy pospiesznie wycofali swoje subskrypcje z ChataGPT, to pewnie omijają też szerokim łukiem Nestle, Monsanto, Volkswagena, BP, Exxon, no i bojkotują masowo Facebooka od 2016 roku i afery Cambridge Analytica, prawda? Na pewno tak jest, przecież tacy świadomi ludzie nie nabraliby się na żaden green-, lean-, czy charitywashing, co to, to nie.
#ai #internet #chatgpt
W sumie śmieszne że napisałeś ten post i wymieniłeś akurat te firmy bo je akurat tez bojkotuję xD tylko bym dodał jeszcze tefala. I w d⁎⁎ie mam czy komuś się podoba ten bojkot czy nie bo nie robię tego żeby ktoś mi klaskał tylko dlatego że kieruję się swoimi ideałami w życiu.
Dario swoją drogą to jest przygłup też btw.
Zaloguj się aby komentować
Wygląda na to że byłem uzależniony od youtube. Mam ponad 500 subskrypcji, kanały techniczne, branżowe, hobby itp... Codziennie sprawdzałem co nowego sie pojawiło i to ogladałem, aż czułem niepokój jak tego nie zrobiłem. Po przeprowadzce "nie miałem internetu" tylko pakiet 10gb na miesiąc, który musiałem oszczędzać. Po pół roku nieoglądania jak podpiąłem się do wifi u rodziny i zobaczyłem co tam na yt słychać to naszła mnie taka refleksja po co ja to wszystko oglądałem... Dobrze jest sobie zrobić taki detoks.
#youtube #internet #uzaleznienie #refleksje
Zaloguj się aby komentować