Mam do rozważenia trochę więcej miejsca w łazience, lub drzwi przechodnie prosto do sypialni, co byście wybrali?
Macie jakieś doświadczenie z obiema opcjami? Z hotelowych nocy / Airbnb zawsze miło wspominam łazienkę przy sypialni, ale obawiam się o takie rozwiązanie na dłuższą metę. Może trochę rozwalać sen zwłaszcza, że długo go u siebie normowałem.
Trochę to też wpłynie na bank na wybór między bidetem, a bidetką, chociaż tutaj jeszcze zostaje trochę miejsca przy obu opcjach.
Obecnie brak bąbelków, ale może kiedyś
Ma być to główna łazienka, zostają jeszcze 2 mniejsze.
#budownictwo #kiciochpyta

@Tapporauta Podwójne drzwi w łazience to zło. Miałem coś takiego u rodziców i można się przez to nerwicy nabawić xD Oraz to dodatkowe tłumaczenie każdemu z gości "TYLKO ZAMKNIJ SOBIE TAM DRUGIE DRZWI" xD. Albo gdy ktoś zamknie obie pary i wychodząc otworzy tylko jedne - myślisz, że cały czas jest zajęte gdy dobijasz się do tych o których zapomniał. Ogólnie to kiepski pomysł.
Zaloguj się aby komentować
Czy jako wspólnota inwestowaliście w monitoring CCTV?
Kasa w błoto czy jednak skuteczne działanie prewencyjne przeciwko aktom wandalizmu i złodziejom?
#budownictwo #nieruchomosci #monitoring #cctv #vss
@Marchew u nas zainstalowali po fali kradzieży katalizatorów. Gówno to dało bo ojebali jeszcze z 1 czy 2 pod samą kamerą. Ale za to jak jacyś geniusze z SUVami nie ogarnęli, że trzeba czekać na pełne otwarcie bramy garażowej i ją rozjebali to łatwo było ustalić kto i kiedy, żeby koszt naprawy pokryć z ich OC.
Nowy blok z monitoringiem, pomogło ale nie wiem co, albo monitoring albo zakończenie etapu wykonczeń mieszkań albo jedno i drugie w każdym razie jest spokój , przed tym były sytuację że samochody stały na cegłach i jakieś drobne kradzieże. Przy większym bloku ponad 100 mieszkań wyszło z 2-3 lata temu 250zl od lokalu za łacznie 17 kamer - to nie są wielkie pieniądze dla kogoś kto właśnie kupił mieszkanie i je wykancza żeby się zastanawiac nad tym czy inwestycja się zwróci, tylko jest to standard w nowych blokach gdzie części wspólne są duże, co innego gdyby to była spółdzielnia,bloki z wielkiej płyty i średnia wieku mieszkanców w okolicach 60.
Płaci się nie za samą ochronę przed kradzieża i wandalizmem a za ochronę przed wieloma różnych antyspołecznymi rzeczy które robią mieszkańcy, a które mogą się nasilać przy braku kamer.
- możliwość pociągnięcia kogoś do odpowiedzialności w razie np rozwalenia bramy ( nie pamiętam czy u mnie było to przed czy po montażu kamer )
- ogarnięcie sasiadów w stylu by ogarniali takie sytuacje na których bez kamer machneliby reką ( typu posprzątanie po psie który nie zdażył albo wyrzucanie jakiegoś gówna na śmietnik), nie zawsze pomaga ale jest to jakaś motywacja.
Zaloguj się aby komentować
Młot udarowy DrillPro vs DeWalt: Czy warto oszczędzać na młocie udarowym? - Test
https://www.youtube.com/watch?v=ELYSAo2lET0
Link z Kuponem w opisie pod filmem.
#lowcychin #majsterkowanie #budownictwo #budowadomu #dewalt #drillpro #cebuladeals
Zaloguj się aby komentować
Jednym z absurdow, ktory mnie po prostu rozbraja jest to, ze warunki zabudowy nie przechodza na nowwgo wlasciciela.
W skrocie - to wymagania i restrykcje jakie lokalne wladze nakladaja na dana dzialke, co tam mozna wybudowac. Jaki dach, jaka powierzchnia zabudowy, jak daleko od ulicy, jak wysoko, jak szeroka elewacj, itp itd.
W kraju z kupy i kartonu jak kupujesz dzialke z wydana decyzja na poprzedniego wlasciciela to musisz zlozyc wniosek o przeniesienie tych wymogow (z podpisem poprzedniego wnioskodawcy, ktory jest w wz), on je musi podpisac i musisz to zaniesc do urzedu. Inaczej, jesli tego nie zrobisz, albo on tego nie chce zrobic to urzad wystapi do niego o takie cos, co trwa 30 dni, a jak gosc ma dalej w pizdzie to mozesz wystapic o nowe warunki, ktore uwaga, beda na 99,9% takie same.
Absurd. Wniosek nie kosztuje nic, nie jest pobierana zadna oplata.
Jakby nie moglo z automatu przechodzic na podstawie aktu notarialnego.
P.s. ten wniosek sam w sobie tez jest absurdalny, 3x wpisujesz to samo.
1. Wniosek o przeniesienie z danymi decyzji
2. Zgode poprzednika z danymi decyji
3. Zgode twoja, ze przejmujesz z danymi decyzji (iks k⁎⁎wa De) no nie, k⁎⁎wa nie chce. Wnioskuje o przeniesienie, ale nie chce chce.
#bartekdeweloperski #budujzhejto #budowadomu #budownictwo
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję porady i pomysłów.
Mam w pokoju na suficie drewniane bele, które były zamalowane farbą. Poprzedni właściciel mówił, że pod farbą są belki sosnowe, więc uznaliśmy z żoną, że będziemy chcieli w przyszłości to drewno odkryć. Przyszłość nadeszła.
Zaczęliśmy ściągać farbę i odkrywać prawdę. Ta sosna to są tylko deski, które są obudową czegoś, nie wiem co jest w środku. Nie jest to problemem, ale wszelkie nierówności między deskami i ubytki zostały zaszpachlowane. Nie miałem do czynienia ze szpachlą do drewna, ale ta szpachla wygląda na zwykłą jak do ścian, a przynajmniej tak samo się zachowuje. I teraz główny problem: nie da się pozbyć całej szpachli, no chyba że pozostawiając wielkie dziury (czego nie chcemy), ale po bejcowaniu będzie widać tą szpachlę zbyt mocno, a chcielibyśmy żeby to wyglądało ładnie. Nie mamy już pomysłu co z tym zrobić. Chcielibyśmy mieć na suficie drewno, ale bez np ściągania desek i kładzenia nowych. Co możemy zrobić z tą szpachlą? Na jednym ze zdjęć widać też próbę zamalowania tego kredką
#wykonczenia #mieszkanie #budownictwo #kiciochpyta





@ZohanTSW Wuja się znam, takie przemyślenia jak ja bym kombinował.
Jeżeli bez demontażu to bym poszedł w zaokrąglenie kątów i nadaniu całości kształtu belki półokrągłej od dołu. Ściernica (strug), szlifierka i zaokrąglasz całość. Wyrównać papierem i elo. Decha z dołu gruba (łączenia ze szpachlą wąskie) to zaokrąglając wyrównasz sobie łączenia i szpachla zniknie. A ewentualnie na drobne otwory dajesz wosk korekcyjny, twardy (po pomalowaniu).
Opcja druga to demontaż deski dolnej, frez, zeszlifowanie desek pionowych na równo i montaż na styk.
Dodaję rysunek techniczny. Jestem mega dumny z moich zdolności graficznych

Zaloguj się aby komentować
Planuję zainwestować w nieruchomości.
@bartek555 co myślisz?
#budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Lazienka numero uno skonczona pod katem plytkowania. Szyba zamowiona 200x100. Jutro stolarz wpada na pomiary do zabudowy kibla i szafki pod zlew. Armatura pod prysznic juz czeka, bateria do zlewu ETA koniec lipca 🫣a zlew zamowie (jeden element na wymiar, razem z blatem) jak bedzie szafka, zebym mogl dokladnie pomierzyc.
Odbior studzienki nie przeszedl, wiec dalej nie mam wody, w pon sie dowiem o c⁎⁎j im chodzi (pewnie konsola nie taka) i bedzie trzeba poprawic i zrobic trzecie podejscie. Jak sie uda to liczniki, umowa i moge zamykac budowe, bo reszte dokumentow juz mam.
Drzwi zamowione, wszystkie 10 sztuk. Bedzie bolalo, ale beda ladne.
Dzisiaj przewiezlismy troche bambetli do szafy i na strych, takze mozna powiedziec, ze zaczelismy przeprowadzke.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Otwierajac tag #bartekdeweloperski zarzucam fote ze stanu aktualnego i druga z niebezpiecznym psem spuszczonym ze smyczy
#bartekdeweloperski #budujzhejto #budownictwo #budowadomu


Zaloguj się aby komentować
Bartek deweloperski. Epilog. 🫡
#budujzhejto #budownictwo #architektura #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Mozna sie przeprowadzac.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować