
@bartek555 jak oni serio trasie płytki kładą na codzien bez sprzętu, to im za⁎⁎⁎⁎scie współczuję... Sam takie kładę, ale sprzętu mamy od groma, specjalne wozki, stoly do obrobli, wozki do kladzenia na podloge czy na sciane, przyssawki elektryczne z manometrami, no wszytko co tylko wychodzi z nowosci do tego typu prac. Noo inna bajka, ze i tak czasem jakas plytka strzeli;p
Zaloguj się aby komentować
Dużo osób tutaj ostatnio się buduje, to może znają z autopsji
#budownictwo #heheszki

Znam akcje że 30 lat temu geodeta dobrze wymierzał, jeszcze żartowali sobie że z siekierą sąsiad pilnował (bo akurat rąbał drewno
Czasami wypadki się zdarzają, szczególnie jak ktoś od dawna nie sprawdzał i nie odświeżał granic.
Zaloguj się aby komentować
A mówiła mi matka żebym się uczył bo inaczej skończę pracując na miotle. Oszukała mnie. Trzeba było nie iść na studia tylko do uczciwej pracy!
No ale podłogę sobie zamiotłem elegancko :)
#budujzhejto #budownictwo #budowadomu


Zaloguj się aby komentować
#budujzhejto #podloga #budownictwo
Dokumentacja zdjęciowa zrobiona i wszystko przygotowane do posadzki w poniedziałek. Jak ta budowa teraz zasuwa do przodu! JARAM SIĘ!



Zaloguj się aby komentować
Jak blisko ścian domu mogą być gałęzie/krzewy/tuje? Pomijam bluszcz zimo-zielony.
Wiadomo że nie mogą leżeć na ścianie bo będzie brała wilgoć, ale jaka odległość jest wg. was ok?
#ogrodnictwo #dom #ogrod #budownictwo


Zaloguj się aby komentować

Most Pontchartrain Causeway przecina jezioro Pontchartrain w południowo-wschodniej Luizjanie, w Stanach Zjednoczonych. Składa się z dwóch nitek, a długość jednej z nich wynosi 38,35 km. Dziś jest to jeden z najdłuższych mostów na świecie. Jego ogromna długość sprawia, że kierowcy przez większą...

Na trasie Wrocław - Jelenia Góra poszerzony został XIX-wieczny tunel. Prace odbywały się nie tylko w porozumieniu z konserwatorem, ale i przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii, nigdy wcześniej nie użytej w naszym kraju. [...]
Wykonanie prac w tunelu i utrzymanie ruchu pociągów było znaczącym...
Dobrze, ze mnie nie bylo jak wnosili stoly, bo prawie im jaja urwalo xD
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować

Nikt nie ucierpiał, administrator budynku znajdowała się w przybudówce z drugiej strony kościoła. Nie przerwała pracy, dowiedziała się o tym że wieża runęła od innych osób (xD).
Wieża przechylała się od momentu wybudowania, przechylała się przez 170 lat.
#ciekawostki #budownictwo - powodem...
Część 2 - Wielka dziura.
Hejcia hejcie. Koparka skończyła robotę, zostawiła dziurę pod piwniczkę, więc teraz wylewka, izolacja i czekanie do połowy czerwca. W międzyczasie skarpę zakryjemy geowłókniną coby nie nasiało nam gówna i będziemy sobie na jesień wysiewać wg pomysłu różowej, który tłumaczyła mi dzisiaj po raz 69 ale nadal c⁎⁎ja rozumiem.
Tymczasem - czekamy na pozwolenie a architekt z branżystami kończy instalacje.
#buduwe #budownictwo #budujzhejto #podkarpaciewariacie @bartek555




Zaloguj się aby komentować
Piękna
Zaloguj się aby komentować
#remontujzhejto #remont #przeprowadzka #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Wiszom i swiecom te jebane sk⁎⁎⁎⁎syny.
Oczywiscie mozna z kobieta ustalac, rozrysowywac, planowac i mierzyc, a potem jak przyjdzie do montazu to i tak wszystko wpizdu pozmienia xD ale chociaz kryjowka ( @Opornik ) prawie skonczona, zostalo pare desek.
W poniedzialek wchodzi glazurnik do lazienki na dole, a w czwartwk byl stolarz i zaczyna dlubac kuchnie i szafy. Aha i drugi stolarz zamontuje jedna szafe w przyszlym tyg.
Powoli do przodu :)
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Jedna strona hideoutu przed stara skonczona, po drugiej zrobie ile desek starczy i elo, mozna sie chowac.
Co do wczesniejszych obaw - w ogole tu nie jest goraco, chyba piana daje rade.
#budujzhejto #budownictwo #budowadomu #architektura

Zaloguj się aby komentować
#budownictwo huop se zrobił fundamencik, śmiechu warte. Ani się obrócisz a już coś na nim wstawili i rury podłączajo dla niego...

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Status łopaty: wbita. Zaraz będzie drogo xD
#budownictwo #budujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Garry Hoy (28 stycznia 1954 - 9 lipca 1993) był kanadyjskim prawnikiem, który zginął, gdy spadł z 24. piętra swojego biurowca w Toronto-Dominion Centre w Toronto, Ontario. Próbując udowodnić grupie przyszłych studentów, że szklane okna budynku są nietłukące, rzucił się na szybę. Szkło nie pękło, gdy w nie uderzył, ale rama okna ugięła się i Hoy upadł na ziemię[1].
[...]
Inżynier budowlany Bob Greer został zacytowany przez Toronto Star, mówiąc: „Nie znam żadnego kodeksu budowlanego na świecie, który pozwalałby 160-funtowemu [73 kg] mężczyźnie podbiec do szyby i wytrzymać to.”[3] W innym wywiadzie rzecznik firmy wspomniał, że szyba w rzeczywistości nie pękła, ale wyskoczyła z ramy, co doprowadziło do śmiertelnego upadku Hoya.
Źródło nagrania: https://www.tiktok.com/@mcmullanappliance/video/7370407270968102150
#akrobacje #budownictwo #wypadki
Zaloguj się aby komentować
Ktoś poleci sprawdzoną farbę do betonu? Chcę pomalować posadzkę w piwnicy więc musi być odporna na ewentualna wilgoć
#budownictwo #farbadobetonu #budujzhejto
Zaloguj się aby komentować