wszystko fajnie, ale brutalistycznej Ikei jeszcze dziś nie widzieliście
#heheszki #brutalizm #architektura #budownictwo #ikea

wszystko fajnie, ale brutalistycznej Ikei jeszcze dziś nie widzieliście
#heheszki #brutalizm #architektura #budownictwo #ikea

Zaloguj się aby komentować

Na Dolnym Śląsku rozpoczęła się budowa nowej fabryki producenta prefabrykatów z betonu sprężonego. Zakład będzie wysoko zautomatyzowany, a przy procesie będzie pracowało zaledwie sześć osób.
RJS Rector Jaworzyna Śląska - pod taką nazwą realizowana jest nowa dolnośląska inwestycja, która składa się...
Tesciu bedzie mial traume do konca zycia xD a jeszcze drugi bok z tym gownem.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Dach z ... opon
https://www.youtube.com/watch?v=M5oh56ixTk0
Może ktoś z was chce wybudować domek letniskowy, szopę czy budę dla psa a nie ma wielkich funduszy.
#ciekawostki #budownictwo #budowadomu #budujzhejto #protip
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj sie wkoncu doczekalem odpowiedzi na pytanie kiedy bede mial drzwi wewnetrzne (zamowione 3 tyg temu).
26.10.2024r.
K⁎⁎wa.
@GordonLameman lubi to
#architektura #budujzhejto #budowadomu #budownictwo
@bartek555 upewnij się tylko, że drzwi montuje jakaś zaufana ekipa, bo to można strasznie spierdzielić.
Odnośnie długiego czasu - ja czekałem ok 3 miesięcy od zamówienia, przyszli panowie, okazało się, że jedna opaska drzwiowa jest fabrycznie uszkodzona. No to sygnał do fabryki, robią od nowa, po miesiącu jest. Przychodzą i jakiś młody co się uczył stanął na tej opasce i ją połamał (° ͜ʖ °)
Zaloguj się aby komentować

Program Dom bez formalności działa od dwóch lat jako część Polskiego Ładu, opracowanego przez poprzedni rząd. Jego celem było uproszczenie procedur budowlanych, przyspieszenie budowy domów oraz cyfryzacja urzędów.
Uproszczenie Prawa budowlanego miało na celu skrócenie czasu oczekiwania na...
Snajperzy na stanowiska!
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu


Po paru latach doświadczeń mogę dać protipa czytającym (bo nie autorowi wątku, który kuchnię ma już zamontowaną), że mając dom i dużo miejsca, można zrobić mniejszą nieco kuchnię - mniej szafek, bez cargo na zapasy itp. ale za to dać spiżarkę sporą. Będzie ładna kuchnia, mniej szafek - więc można dołożyć do ładniejszych frontów, a wyjdzie taniej, bo w spiżarce dasz jakieś dużo tańsze regały. W kuchni szafki tylko na rzeczy używane najczęściej do gotowania - podstawowe garnki, narzędzia, artykuły sypkie w pojemnikach, przyprawy, zastawa stołowa itp. A cała reszta - jakieś tony słoików, zgrzewki zapasów, blachy, używane parę razy do roku gary, wszystko upychasz w spiżarce. Budując jeszcze raz, jeszcze bardziej bym zmniejszyła kuchnię, a powiększyła jeszcze trochę spiżarkę.
Zaloguj się aby komentować
Jak nie burzyć komina? Augustów daje dobry przykład.
Baraki budowlane do wyrzucenia...
#budownictwo #stepujacybudowlaniec
Zaloguj się aby komentować
Kapitan wrzucil na fejsa zdjecie z zewnatrz swojej chaty w norwegii, ktory posiada juz 3 generacja jego rodziny. Odremontowal elewacje, dobudowal kawalek i dlubie w srodku.
Pogadalismy (na whatsapie) i od zdjecia do zdjecia wyslal mi swoj salon.
K⁎⁎wa, a ja myslalem, ze mam duze okna xD
#architektura #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Jadom swiry jadom, radoooom.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Bracia Galowie ft OTIS "Co najmniej M4 na maj" official video (VEVO)
#muzykafilmowa #filmmuzyczny #egipt #braciagolec #krupowki #podhale #pustynia
https://youtu.be/zUF03IrHTUc #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Stalo sie.
Wystawilem nasze mieszkanie na wynajem od sierpnia. Ciekawe czy zdaze do tego czasu podlaczyc wode w domu xDdd
#architektura #budujzhejto #budowadomu #budownictwo
Zaloguj się aby komentować
Ja pi⁎⁎⁎⁎le, meble do kuchni przywiezli i od jutra montuja.
Miesiac przed czasem.
Powtarzam.
Miesiac
Przed
Czasem
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Bunkier tut. Teraz jeszcze wentylacja, poczekać aż się uleży i można zasypać. Tyle pozytywów. Duet Architekt & Konstruktorka odkurwiła takie cuda, że jeszcze nie skończyłem zbierać listy do kupy żeby coś z tym zrobić. Z plusów neutralnych - na wkurwie złapałem kontakt z wykonawcą, który mi sprawdzi czy ja c⁎⁎ja wiem, czy one faktycznie najebały i przy okazji da wycene
#buduwe #budownictwo #budujzhejto #podkarpaciewariacie





Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję pomysłu na zrobienie oświetlenia z czujnikiem zmierzchu i ruchu. Może ktoś ma jakieś doświadczenie i podpowie.
Mieszkam w budynku wielorodzinnym. Mamy 4 klatki do których prowadzą chodniki o długości ok. 10 m, szerokie ok. 1,5 m. Z lewej strony są ściany, z prawej ogródki i drzewa / krzaki. Oświetlenie jest przy samych drzwiach do klatki. Przy samych klatkach są też schodki.
Chcę zrobić oświetlenie wejść do klatek na czujnik, żeby nie świeciło się przez całą noc.
Żarówki z czujnikiem mikrofalowym się nie sprawdzają - przez całą noc zapalają się i gasną (aktywuje je nawet ruch gałęzi).
W jednej klatce siąsiedzi już jakiś czas temu zainstalowali halogen z osobnym czujnikiem na podczerwień, zainstalowanym mniej-więcej w połowie chodnika, ale łapie dosłownie po 2-3 m w każdą stronę, przez co trzeba przejść niemal pół drogi zanim się zapali, a jak się wychodzi z klatki, zapala się dopiero na pierwszym lub drugim stopniu schodków.
Chciałbym, żeby światło zapalało się na całej drodze 10 m (lub więcej), ale też żeby rozwiązanie nie kosztowało majątku.
Znacie jakieś sprawdzone rozwiązania?
Są jakieś czujniki łapiące na tak dużą odległość (~5-6 m)?
Może lepiej/taniej zrobić jedną lampę z dwoma czujnikami albo pociągnąć prąd i zrobić dwie lampy, każda ze swoim czujnikiem?
#elektryka #oswietlenie #pytanie #budownictwo
https://idealed.eu/pl/p/Czujnik-zmierzchu-z-sonda-2-100lux/3070 takie cos mam u siebie wystające z elewacji i działa wybornie
Zaloguj się aby komentować
Mam 4cm uskok pomiędzy podłogą garażu a podjazdem co jest nieco irytujące, szczególnie zimą. Obecnie na drodze dojazdowej ułożone są płyty betonowe a poziom 0 garażu znajduje się jakieś 4cm powyżej tych płyt. Chciałbym wylać taki klin mający 3cm przy samym garażu i łagodnie schodzący do 0cm na długości około metra. Jakiej zaprawy najlepiej do tego użyć? Myślałem żeby użyć po prostu gotowego betonu z worka ale obawiam się, że taka cienka warstwa może popękać. Istnieją może mieszanki które lepiej będą się do tego nadawać?
#majsterkowanie #remontujzhejto #budownictwo #budujzhejto
Tak, za cienka warstwa na beton. Asfalt będzie odpowiedni. Nie zapomnijcie o BHP. Chujosywo brudzi strasznie. Pamiętaj o dobrym odkurzeniu, odmuchaniu powierzchni na którą nakładasz. Dla 100% pewności przyczepności możesz "podrapać" stary beton np szlifierka czy czymkolwiek innych. Ważne,żeby nie było gładkie.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Szukam podpowiedzi u bardziej doświadczonych - jak się zabrać za taką małoobszarową naprawę elewacji (ok metr-poltora na szerokość, pół metra wysokości)? To jest z tego co rozumiem sam tynk na cegle, w kilku miejscach odparzylo i zaczęło odchodzić.
Na początku skuję to co luźne, całość zagruntować, i co dalej? Czego użyć i jak, biorąc pod uwagę że cała naprawa nie może zająć więcej jak 2 dni?
#budownictwo #majsterkowanie

Skuj wszystko co luźne, pozostałości tynku na cegle wyszoruj szczotą drucianą, albo ręczną albo nakładką do wiertary/wrkętary. Są do tego odpowiednie narzędzia, ale nie zainwestujesz w to >1,5kPLN
Teraz co najistotniejsze to powód dlazczego ten tynk odparzył. Jeśłi na niego lała się cały czas woda to będzie nietęgo.
Jeśli mało czasu, to smarujesz betonkontaktem tę cegłe po jej wysuszeniu i jedziesz z tynkiem. Nie wiem czy to tynk wapienny czy cementowo-wapienny, z foto H da się wyciągnąć poza tym że chawira ma co najmniej 40 lat.
Jeśli ten drugi, to najpierw zrobiłbym obrzutkę i dopiero na nią tynkował.
Ale to wszystko to doraźna łatanina i jeśli cała elewacja wygląda podobnie, to szkoda się za to zabierać bo łączenie nowej zaprawy z tym co jest na ścianie i tak trafi szlag w dość krótkim czasie.
Gorzej jeśli tu zachodzi podciąganie kapilarne, wtedy takie łatanie nie ma najmniejszego sensu bez osuszenia a potem zabezpieczenia fundamentów.
Zaloguj się aby komentować

Zaczyn cementowy z dodatkiem skrobi, mieszany i podgrzewany jak kisiel, pozwala stworzyć beton żelowy, wytrzymalszy od betonów komórkowych i lepiej zatrzymujący ciepło; nad nowym materiałem pracuje dr inż. Jarosław Strzałkowski z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

Chciałabym, żeby u nas tak wznoszono i modernizowano budynki.
Artykuł dotyczy projektów mieszkalnych autorstwa Anne Lacaton i Jean-Philippe Vassala, nagrodzonych Nagrodą Pritzkera (architektoniczny "Nobel") w 2021 roku. Omawia ich podejście do budownictwa socjalnego, które skupia się na...