#heheszki #budownictwo
#heheszki #budownictwo
Zaloguj się aby komentować
#budownictwo #ciekawostki No takich cudów to ja nie widziałem.
Zaloguj się aby komentować
Z takiego mozna strzelac?
#architektura #pdk #budujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Niedawno świętowałem 30 urodziny więc jestem tak jakby dorosły więc czas na dorosłe decyzję.
Po walce z architektem przyszła pora na walkę z budowlańcami, tak buduje dom.
Czeka mnie teraz wybór wykonawcy generalnego i doskonale wiem że najlepsi potrafią zrobić najgorzej a ci z kiepskimi opiniami być naprawdę spoko. Trudno to przewidzieć i mam zamiar codziennie sprawdzać czy na którymś etapie nie ma fuszerki.
Przechodząc do sedna czy ktoś z was ma jakieś firmy godne polecenia/odradzenia w Warszawie i okolicach do 50km ? Średnia wieku u nas jest na tyle duża że spora szansa że ktoś z was już to przechodził.
#budownictwo #pytanie
@Dr_Melfi ja polecam firmę Trapez - Marek Rząsa. Właśnie skończyli stan surowy otwarty z dachem na gotowo.
Jestem zadowolony. Wszystkie kąty proste a ściany pionowe
Jak teraz spojrzałem to zarejestrowani są gdzieś daleko ale pracują w okolicy Warszawy.
Jak nie znajdziesz namiaru to mogę podać na priv.
Zaloguj się aby komentować
Ktoś ma jakieś doświadczenia z mieszkaniem w parterowej(!) szkieletówce? Myśląc o budowaniu myślałem jak prawdziwy Polak o murowanym domu ale po spotkaniu z firmą widzę pewne plusy dodatnie. Słyszałem o plusach ujemnych piętrowych domów szkieletowych takich jak dość mocne rezonowanie dźwięków z piętra ale wydaje mi się że nie jest to duży problem w partetówce, prawda?
#budujzhejto #budownictwo
Zaloguj się aby komentować
Gruntowy wymiennik ciepła coś tam daje
#budownictwo #budowadomu #budujzhejto #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
#stepujacybudowlaniec #budownictwo
@StepujacyBudowlaniec chcesz nam coś opowiedzieć?

Zaloguj się aby komentować
Cześć, doradzi ktoś czy to ma sens?
Chciałbym zainstalować sobie gniazdko podłogowe (otwierane panele, jeszcze nic nie położone, odebrany dom w stanie dev). Nie byłoby problemu bo skułbym podłogę i pociągnął ale mam ogrzewanie podłogowe. Mam zamiar kupić urządzenie do wykrywania rur więc teoretycznie wstrzelę się między rury, ale czy to ma sens? Niech coś zacznie przeciekać czy wydarzy się inna rzecz. Ogólnie spotkaliście się z rozwiązaniami - gniazdko podłogowe i ogrzewanie podłogowe?
#elektryka #budownictwo #diy
Jeśli podłogówka zacznie przeciekać, to gniazdko w podłodze będzie twoim najmniejszym zmartwieniem.
Takie rzeczy powinno się robić przed wylaniem posadzki, wtedy elegancko wszystko widać i nie trzeba cudować z wykrywaczami rur. Nie ma przeciwwskazań do montażu gniazdka w podłodze przy ogrzewaniu podłogowym, niby czemu miałyby być? Przecież nic się nie nagrzewa do wysokich temperatur, a nie będziesz po tym gniazdku lał wodą z wiadra.
Zaloguj się aby komentować
A propos tego postu - https://www.hejto.pl/wpis/po-2-latach-od-rozpoczecia-budowy-odebrali-mi-przylacze-wody-xd-teraz-tylko-podp
Jesli myslicie ze wodociagi skladaja rekawice, to ... xD
Maja miesiac na opisanie protokolu odbioru i wkrecenie licznikow xD no i wie pan czas urlopow i w ogole. kwik
Mam dzwonic za tydzien, ale cos czuje, ze bede czekal do ostatniego dnia.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu
Zaloguj się aby komentować
po 2 latach od rozpoczecia budowy odebrali mi przylacze wody (studzienke wodomierzowa) xD teraz tylko podpisac umowe i zaloza liczniki i elo.
4 zmiany projektu
raz przesuniety termin przylaczenia do linii
3 razu odrzucony odbior
c⁎⁎j wam w d⁎⁎e w tych wodociagach, rowniez za to, ze wstawiliscie studnie kanalizacyjna bez odnogi do mojego domu
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu
Zaloguj się aby komentować
Pierwsze zdjęcie z dziś. Jutro efekt. Ala mnie to już takie przesuwanie czerwonej linii na froncie klient
-wykonawca. Na początku miało być ok, potem jednak ściankę telewizyjną malujemy na beżowo, bo w wiatrołapie nie pasuje. Ok. Okleiłem wszystko wokół ściany telewizyjnej, która miała być malowana. Na drugi dzień jednak zmieniła zdanie. Na odwrót. Wszystko. Mam dość dodatkowo +33°C
... #wykonczenia #budownictwo




Zaloguj się aby komentować
Mmmm jakby luksusowo 🥂
Jeszcze listwy dojda wysokie na 20cm, przysufitowe nad oknem, zeby karnisz zakryc i gituwa.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowadomu

Zaloguj się aby komentować
Ma ktoś może doświadczenie z wycinaniem dylatacji pomiędzy pokojami już po ułożeniu paneli? Układam właśnie jodełkę i zastanawiam się czy wycinać ją już, czy może jednak mógłbym zrobić to później, a teraz kontynuować układanie „pod włos” w pokojach (zamek jest wbijany, więc powinno iść sprawnie). Dzięki temu miałbym cały czas spięte klepki i nie rozjeżdżałoby mi sie wszystko, a chciałbym zachować wizualne przejście klepek. Przy wycinaniu późniejszym obawiam się czy np. nie przetnę podkładu, który później mógłby się jakoś rozjeżdżać w przejściu, albo coś by mogło się wykruszać pod deskami. Zagłębiarka nie uda się dojechać do krawędzi, więc trzeba by się posiłkować jakimś multitoolem. Co sądzicie?
#remont #remontujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Ma ktoś może doświadczenie z wycinaniem dylatacji pomiędzy pokojami już po ułożeniu paneli? Układam właśnie jodełkę i zastanawiam się czy wycinać ją już, czy może jednak mógłbym zrobić to później, a teraz kontynuować układanie „pod włos” w pokojach (zamek jest wbijany, więc powinno iść sprawnie). Dzięki temu miałbym cały czas spięte klepki i nie rozjeżdżałoby mi sie wszystko, a chciałbym zachować wizualne przejście klepek. Przy wycinaniu późniejszym obawiam się czy np. nie przetnę podkładu, który później mógłby się jakoś rozjeżdżać w przejściu, albo coś by mogło się wykruszać pod deskami. Co sądzicie?
#remont #remontujzhejto #budownictwo

Zaloguj się aby komentować
Domy modułowe - czy ktoś mieszka i może się wypowiedzieć na ich temat?
Przyznam że mi się podobają. Przede wszystkim jedna cena i jeden wykonawca. Znajomi co się budują zawsze mają przeboje z niesłownymi budowlańcami.
Natomiast głównym zmartwieniem mojej żony jest ich trwałość. Jak to się zachowuje po latach? Jak jest z wieszaniem np. szafek kuchennych? Czy wymagają jakiejś specjalnej troski względem tradycyjnego budownictwa?
Będę wdzięczny za jakąś szczerą opinię.
#dom #budujzhejto #budownictwo #budowadomu
Też się zastanawiam bo chciałbym w przyszłym roku postawić coś parterowego pod inwestycję. Z tego co rozmawiam wszystko rozchodzi się o rzetelnego wykonawcę i projekt. Jeśli bym chciał zlecić jednej z tysiąca firemek, które powstały w ostatnich latach jak grzyby po deszczu, to mógłbym być zawiedziony. Powszechne są błędy budowlane w każdym typie domu, szczególnie jeśli się liczy ilość nie jakość. W sumie jak ze wszystkim. Znam dobrego wykonawcę z Lubelszczyzny ale nie buduje w Mazowieckim bo ma co robić na miejscu.
Zaloguj się aby komentować

Romuald Miller znany jest przede wszystkim jako autor najpiękniejszych polskich przedwojennych dworców. Ale jego dorobek jest o wiele szerszy, a sam projektant angażował się także w życie społeczne. Architekt doczekał się właśnie napisanej przez Michała Dudkowskiego monografii. [...]
Romuald Miller...
Czy ktoś poleciłby jakąś młotowiertarkę max do 1k?
Parkside odpada - zamówiłem, przełączenie na sam udar zupełnie nie działa, pokrętło ogólnie słabo chodziło. Porównałem dzisiaj z innym sprzętem na półkach sklepowych no i chyba tak nie powinno być z tymi pokrętłami XD
Wracając, mam do zrobienia trochę skuwania, a w innej chałupie do czyszczenia z zanieczyszczeń - posadzka, schody, będzie kilka elementów. Większość chyba można ogarnąć takim sprzętem, ale jak coś niech ktoś mnie poprawi. Druga chałupa to tylko małe nierówności, nie chciałbym dodatkowo w szlifierkę inwestować. Jeśli chodzi o remonty to można mi śmiało ten zielony listek na szybę wlepić, chociaż trochę już sam robiłem.
#budownictwo #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #budownictwo Co tam się odjebało?
Zaloguj się aby komentować
Lazienka prawie gotowa. Jeszcze 3-4 tyg poczekac na blat ze zlewem, przymocowac armature, lampy i pozostale pierdy.
No i dobrze jakby woda byla xD i drzwi tez by sie nadaly.
#architektura #budujzhejto #budownictwo #budowa

Zaloguj się aby komentować
Kamieniarz odebral material na blaty i zacznie dlubac. Podobno w tydzien ogarnie.
#architektura #budownictwo #budujzhejto #budowadomu

Zaloguj się aby komentować