@entropy_ często porzuca się tak naczepy za które przestało się płacić leasing. W myśl prawa nie jest to kradzież a zwrot przedmiotu w stanie niezgodnym z umową.
Bez konsekwencji karnych.
Często robią tak "dziad transy sp.z o.o." po podpisaniu umowy placą kilka rat i przestają a potem kapią po kilka stów.
Zaloguj się aby komentować

#motoryzacja #transport #niemcy Czeski kierowca realizujący transport komercyjny, nie będzie dobrze wspominał tego wyjazdu. Dostał solidną karę, a do tego nie potrafił zrozumieć jednego. Tachograf naprawdę jest niezbędny w Touaregu? Przepisy stoją w tym przypadku na jasnym stanowisku. Czeski...
Nastąpiła jakaś koniunkcja planet i zupełnie spontanicznie wyskoczyliśmy dziś na popołudniową lotkę na siedem motocykli. W dodatku dwóch z nas (w tym ja) na motorkach pożyczonych od pozostałych, bo aktualnie nie mamy swoich. Dobrze mieć takich ziomķów
Tego mi akurat w Hiszpanii brakowało.
#motocykle

Zaloguj się aby komentować
Taki o to silniczek za 1000 złotych sobie kupiłem - wygląda zacnie i jestem pełen dobrych myśli na jego temat. Teraz muszę tylko znaleźć trochę czasu i chęci żeby go zamontować. #stepujacybudowlaniec

Zaloguj się aby komentować
Chłopaki robią przejście do mojego nowego silnika bo ten co był na wierzchu to słabo wygląda #stepujacybudowlaniec


Zaloguj się aby komentować
Witajcie w sobotnie przedpołudnie ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Poczyniłem wpis na Recenzexie o dziwnym malaczu (dawno nie było w sumie XD), a dokładniej o 126p Waderze - dziwnej pseudoterenowej i plastikowej małoseryjnej odmianie malucha, która miała być karoserią zastępczą dla wysłużonych 126p
Cóż mogę więcej rzec - miłego weekendu, znośnej pogody ; ) i do następnego wpisu : >
#autakrokieta #samochody #motoryzacja #recenzex #fiat126p




Zaloguj się aby komentować
Stało się to czego się obawiałem już od jakiegoś czasu - moja stara Alfa nie wróciła do domu o własnych siłach po raz pierwszy od niepamiętnych czasów. Niestety po przejechaniu 380 000 kilometrów zaczęła się passa awarii - najpierw padła skrzynia biegów, później zgubiłem kluczyk i musiałem usunąć immobilizer, zaraz po tym elektronika świateł odmówiła posłuszeństwa, w zeszłym tygodniu wysiadł alternator (co ciekawe w podmienionym obrotomierzu z benzyny nie było kontrolki ładowania akumulatora i akurat w tym samym czasie padł alternator - nie padł przez te wszystkie lata gdy kontrolka była sprawna tylko akurat w tym tygodniu gdy jej nie było). No i mamy wisienkę na torcie, wczoraj podczas załatwiania różnych spraw nagle silnik zaczął wydawać dziwne odgłosy (na początku myślałem, że to źle założony pasek od akcesoriów który zdejmowałem aby wyjąć alternator). Wyłączyłem silnik i zjechałem na pobocze aby zbadać przyczynę hałasu. Po podniesieniu maski i oględzinach silnika z każdej strony nie znalazłem widocznej przyczyny więc odpaliłem auto jeszcze raz. Wtedy usłyszałem wyraźnie, że hałas pochodzi z silnika a konkretnie bezpośrednio z jego głowicy. Mimo wszystko postanowiłem jechać dalej. Auto było słabe ale jakoś jechało. Dźwięki zaczęły się pogłębiać a moc spadać więc stwierdziłem, że dalsza jazda nie ma sensu i czas najwyższy znaleźć jakieś dogodne miejsce na dłuższy postój. Załatwiłem sobie transport do domu, wziąłem nową Alfę i pojechałem przepakować wszystkie graty ze starej (wartość moich narzędzi przekracza wartość samochodu). Wieczorem znalazłem dwa "nowe" silniki w zaprzyjaźnionym zakładzie autokasacji w którym kupowałem też "nową" skrzynię biegów. Akurat dzisiaj wybieram się w tamtą stronę i planuję przy okazji zabrać jeden z tych silników do domu. Jutro pewnie przyholuję też auto do domu i zacznę wyciągać bebechy. Zrobię totalny remont kapitalny i będę miał spokój na następne 100 000 kilometrów. Akurat w wymianie silników w Alfach mam już trochę doświadczenia więc nie planuję komplikacji. Smutne jest to, że od pierwszej awarii udało mi się przejechać tylko 1000 kilometrów

Zaloguj się aby komentować
Witam szanowne grono!
Wiecie z czego produkowano kolektory dolotowe do pojazdu Rover SD1 w roku pańskim 1984?
Było to swojego rodzaju aluminium.
Nie jest to zwykle amelilinium jednak!
Pochodziło ono ze śmieci oraz puszek po piwie które było pite w trakcie ich produkcji
Ale nakładem samozaparcia i "chęci" udało się jednak wstawić gniazda wtrysków
Teraz zostaje czekać aż nasz wspaniały @macgajster odpali swojego potwora o pojemności 2.6L z nowym komputerowo (!) sterowanym układem zasilania w paliwo
Dziękuję za uwagę i do następnego!
#pracaspawaczamnieprzeistacza #dzielalamozorda #spawanie #motoryzacja


Zaloguj się aby komentować
No siema.
Wrzucam link do oskarowej produkcji, relacja z Moto wyjazdu do Bośni.
https://youtu.be/V9px8r-xCRY?is=zGzMatcrHCzPG0AL
#motoryzacja #motocykle #podroze
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kupiłem sobie Alfę :)
#chwalesie #alfaromeo #samochody #motoryzacja


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W końcu dostałem decyzję o odszkodowaniu.
Pracownik firmy, która dostarcza internet strącił na mnie kabel/instalację, która o mało nie spowodowała solidnego gonga na motocyklu, a urwany błotnik mało nie trafił mnie w szyję - potłukła ona jednak jego plastiki, których koszt zakupu wyniósł w sumie tak jak napisało PZU - mniej więcej te 1500 złotych). Poza tym sprzęt sprawny.
Jak rozumieć to rozstrzygnięcie (jestem tępakiem)? Zgadzałem się na dobrze wycenioną kwotę strat 1681 złotych i taką też chciałem dostać, a tutaj mowa o potrąceniu pół tysiąca...
#motocykle #ubezpieczenia

Dostales odszkodowanie za uszkodzenia obnizone o 500 zl ze wzgledu na udzial wlasny na polisie- te 500 zl wyplaca ubezpieczony. Jezeli jest uszkodzony pojazd to jak najbardziej mozesz auto/motor naprawic w warsztacie-pokrywasz kwote ktora otrzymales,500 zl sprawca,a reszte pzu. Nie jest to szkoda z polisy komunikacyjnej,wiec pojazd zastepczy otrzymasz tylko z dobrej woli pzu- nie maja obowiazku pokrycia takiej straty,ewentualnie moze ja pokryc sprawca( male szanse i duza szansa na sprawe sadowa). Kwota ktora otrzymales jest ok? Zawsze mozesz sie odwolac i podac kosztorys z warsztatu lub wycene rzeczoznawce
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Miałem na fotelu w aucie taką plamę której za c⁎⁎j nic nie ruszało.
Autentycznie chyba każdy środek do czyszczenia tapicerki sprawdziłem i tylko się większa zarobiła po pianach aktywnych i innych cudach.
Dotknąlem tym czarodziejstwem i nie ma w 30 sekund.
Fotel wygląda bez jaj jak nowy.
Foty fotela przed nie wrzucam bo wstyd a po nie ma co oglądać bo nic nie widać.
#motoryzacja #sprzatajzhejto


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Niestety polskie stację paliw MOYA zostały sprzedane zagranicznej firmie. Szkoda, z polskich stacji zostają tylko Orlen i małe prywatne, gminne i spółdzielcze.
Znalezisko: https://www.hejto.pl/wpis/stacje-paliw-moya-zmieniaja-wlasciciela-na-zagranicznego
#motoryzacja

Zaloguj się aby komentować
Jakbyście się zastanawiali czy można zmieścić 1l kefiru OSM Śrem i 715g frankfurterek w drzwiach Octavii IV - tak, można
#motoryzacja #skoda #srem #heheszki


Zaloguj się aby komentować
Tomki, takie dziury na dachu. Mieszkam w miejscu gdzie rzadko pada deszcz. Jakieś domowe patenty co z tym zrobić żeby się nie pogarszało, czy po prostu "jeździć obserwować"?
#samochody

Zaloguj się aby komentować