Hejto.pl

Zaloguj się aby komentować

Jeden tweet Trumpa dodał $1,3 bln. (pl gdp to 1.1) do rynku USA


Based on the fact that discussions with the Islamic Republic of Iran have been brought to the highest level of Iranian leadership and approved, I have, as President of the United States of America, cancelled the scheduled strikes and bombings against Iran this evening. Discussions and final points have been, in both concept and great detail, approved by all parties involved, including the United States, Israel, Saudi Arabia, UAE, Qatar, Turkey, Pakistan, Bahrain, Kuwait, Jordan, Egypt, and others. The Naval Blockade will remain in full force and effect until this Transaction is finalized — Time and place of the signing to be announced shortly.

DONALD J. TRUMP
PRESIDENT OF THE UNITED STATES OF AMERICA


Ciekawe czy Barron znowu skorzystał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


aha to chyba "pokój" numer 39


#wiadomosciswiat #gospodarka #ekonomia #inwestowanie

82f945a3-7d3a-40e1-8c9a-5d8f3b4e3de8

Szokujące że Tesla jest taka duża. Co ona oprócz samochodow takiego robi. Serio nie wierzę że to samochody powodują taka wycene. Jakie technologie ma? Patenty?

Zaloguj się aby komentować

SPRZEDAM retro-modern szpej komputerowy. Zestaw płyta główna + procesor + ram + karta graficzna. Jak chcesz sobie zainstalować windowsa XP i pograć w stare gierki.


Płyta główna Gigabyte H67M-D2-B3, LGA1155 - jest to ostatnia seria oficjalnie wspierająca Windowsa XP, zatem nie ma żadnego kombinowania ze sterownikami. Sprzęt działa out of the box pod windowsem XP, ale też Windowsem 7 i Windowsem 10. Płyta w rozmiarze mATX, zatem można złożyć bardziej kompaktową maszynę. Ale ma za to dwa duże złącza PCI Express, więc może również posłużyć do konfiguracji cross fire. Dodatkowo dwa małe złącza PCIe, więc możliwości rozbudowy są przyzwoite.


Procesor i5 3570 - mocny pojedynczy rdzeń, zatem idealnie do starszych gier.


Karta graficzna Radeon R7 260x (rdzeń GCN2), 2GB GDDR5 - z naddatkiem wystarcza do gier z ery Win XP, oczywiście oficjalnie wspierana do tego systemu. Wybrałem ją, bo chciałem wystarczająco wydajną kartę i jednocześnie niezbyt prądożerną. Radeon też oczywiście lepiej działa pod linuksem. Funfact - ta karta wspiera nawet DirectX12. 


Karta graficzna Gigabyte, więc jak ktoś jest estetą i lubi jak płyta główna i karta graficzna jest tej samej marki to będzie zadowolony.


Do tego 4GB DDR3, kolorystyka radiatorów pod kolor radiatorka na płycie głównej. Na Win XP więcej i tak nie da rady. Ale testowałem tę konfigurację również w Win 7 z przeglądarką Supermium (fork Chrome) i działało to zaskakująco sprawnie.


Generalnie jest to naprawdę wyjątkowo wydajna konfiguracja jak na sprzęt pod system Win XP.


Pokorzystałem sobie i leży. Szkoda, żeby się kurzyło. Choć stare - bezwartościowe też nie jest, szkoda wyrzucać. Cena za komplet 185 zł do negocjacji.


#retrogaming #komputery

fa9f4451-2388-472e-a3b5-5615f74041a2

Zaloguj się aby komentować

Hej,


Oferuję tego potwora dużego świrusa naganiacza olbrzyma ¯\_( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ)_/¯


2000 do negocjacji


Niestety tylko odbiór osobisty we Wrocławiu wchodzi w grę.


Można ją oprzeć bądź powiesić na ścianie na dwa haki. Szkielet wykonany z metalu, na który nałożone są różne warstwy i na koniec pomalowane farbami akrylowymi. Przyspieszony film z powstawania ośmiornicy dostępny jest na Youtube pod nazwą "Szuuz Ekleer /Bestia zdobyczna"


Rozmiar: szerokość 116cm; wysokość 145cm; głębokość 35cm


Waga: około 15kg


#sprzedam

2fb0aabb-4837-4602-9837-68e500a43a19
8d48eace-810f-4de4-9769-b782e6aae08f
Szuuz_Ekleer userbar

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować

No dobrze, wczoraj pytałem o wybieraną metodę płatności w fizycznym sklepie, to dzisiaj zobaczymy jak starzy ludzie najbardziej lubią płacić za zakupy online


Pod opcją karta płatnicza debetowa mam na myśli wszystkie możliwe opcje, które finalnie prowadzą do wykorzystania karty płatniczej skorelowanej z saldem naszego konta. Czyli liczy się między innymi: wpisywanie danych karty ręcznie, usługi typu MasterPass, Google Pay, Apple Pay i inne.

#finanse #zakupy #ecommerce

Kupujesz coś online w kwocie do 250 zł. Jaką metodę płatności najczęściej wybierasz do tego typu transakcji?

328 Głosów

Zabrakło informacji o kartach tokenizowanych, niepotrzebnie rozbite na karty debetowej i kredytowe (z perspektywy e-com to jest to samo). Przerazajaca jest dominacja blika- przecież to gunwo (nie) nadaje sie tylko do drobnych fantów (chyba , ze Blik contacless, który jest de facto "kartą ").

Zaloguj się aby komentować

@Deykun ależ to jest piękna piramida finansowa w USA (nie, nie polski zus drodzy konfiarze :D)

powiążmy emerytury ludzi z giełdą, naginajmy zasady i wrzucajmy śmieciowe spółki i w ogóle syf, byle by był

krótkoterminowy zysk - giełda musi się uzdrowić i skorekcic ? Nie, nie może, bo emerytury ludzie potracą więc kasą tych ludzi z podatków ratujmy spółki i inwestorów i cykl się zamyka. Masakra.

Naprawdę ale to naprawdę nie chciałbym mieszkać w USA

Zaloguj się aby komentować

Jestem bardzo ciekawy wyników

#ankieta #finanse #zakupy

Którą metodę płatności wybierasz najczęściej robiąc zakupy w sklepie?

674 Głosów

Zaloguj się aby komentować

Mamy 21 maja 2026. 11 lat temu zarejestrowałem swoją firmę. Ja pi⁎⁎⁎⁎le, a mogłem słodko pierdzieć w stołek na etacie i mieć spokój.


Z plusów, to nie pamiętam kiedy pracowałem 8 godzin.


#firma #wlasnafirma

@tosiu Moja JDG (też IT) funkcjonowała 15 lat. W listopadzie stukną dwa lata jak ją zawiesiłem. A nie zamknąłem tylko dlatego, bo nie udało mi się dokończyć papierów z remanentem (oraz VAT) końcowym.

Zaloguj się aby komentować

@TyGrySSek A dostanie? Serio pytam. Za brak tablic mu nie wklepią, za używanie nielegalnych chyba też bo formalnie to nawet nie są tablice (ta dodatkowa nie ma naklejki legalizacyjnej). Trochę głupie i żenujące, ale mam wrażenie że prawo może być w tej kwestii dziurawe.

Zaloguj się aby komentować

Uwaga, ważna zmiana od przyszłego roku. #pieniadze #gotowka

Limity transakcji gotówkowych.

Aktualnie ograniczenia w płatności gotówką w Polsce obowiązują tylko dla transakcji realizowanych pomiędzy przedsiębiorcami. Limit wynosi 15 000 PLN.


Nie ma ustawowego limitu transakcji gotówkowych między osobami fizycznymi. Jednakże, w przypadku dużych kwot, mogą pojawić się ograniczenia lub obowiązek zgłoszenia transakcji do odpowiednich urzędów (np. w ramach przeciwdziałania praniu pieniędzy).


W 2027 r. wchodzi w życie ogólnoeuropejski limit płatności gotówkowych. Tak niski, że za gotówkę trudno już będzie kupić nawet auta używane. Od 2027 r. we wszystkich krajach Unii Europejskiej zacznie obowiązywać jednolity limit płatności gotówkowych wynoszący 10 tys. euro, czyli według dzisiejszego kursu nieco ponad 42 tys. zł


  • Zakres: Regulacje obejmą zakupy o wysokiej wartości, np. samochodów, nieruchomości czy dzieł sztuki, niezależnie od tego, czy płatnikiem jest firma czy osoba prywatna.

Dodatkowo już po przekroczeniu transakcji sięgającej 3000 euro sprzedawcy będą zobowiązani do identyfikacji klienta i pozyskania jego danych. 


#uniaeuropejska #finanse

Nasze dekle zrobią jak ostatnio, zamiast 15k euro to w zł i tutaj na bank będzie też limit 10k PLN, wszystko zgodnie z planem,. Tylko nie pozabijajcie się o po/pis itp

Zaloguj się aby komentować