Kupiłem sobie Alfę :)
#chwalesie #alfaromeo #samochody #motoryzacja


Kupiłem sobie Alfę :)
#chwalesie #alfaromeo #samochody #motoryzacja


Zaloguj się aby komentować

9 czerwca w Brescii rozpoczęła się 44. edycja 1000 Miglia, historycznej rekonstrukcji „najpiękniejszego wyścigu świata”, jak określał go Enzo Ferrari. Uczestnicy powrócą do Brescii 13 czerwca po pokonaniu trasy prowadzącej przez najbardziej urokliwe zakątki Włoch. Jak co roku, marka Alfa Romeo...
@StepujacyBudowlaniec halo, co sie dzieje. prosze kontynuowac sage
#alfaromeo #motoryzacja

Zaloguj się aby komentować
Złapany biały kruk, sprawna, nie skorodowana, na wypasie Alfa Romeo 156 Crosswagon. Względem zwykłej 156 oczywistą różnica jest 4WD (torsen) oraz 20cm prześwitu i aluminiowe wzmocnienia progów.
#motoryzacja #carboners #alfaromeo #parkology





Zaloguj się aby komentować

Sześćdziesiąt lat temu, podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 1966 roku, Alfa Romeo zaprezentowała samochód, który miał stać się ikoną. Był to legendarny „1600 Spider”, znany miłośnikom na całym świecie jako „Duetto”, którego nieoficjalna nazwa weszła do powszechnego użycia już w chwili...
Julka dziś zmieniła właściciela. To było wspaniałe 5 lat. Nigdy żadne auto które kupiłem nie sprawiało mi tyle frajdy. Miałem 46 aut a i jeździłem setkami samochodów raz dłużej raz krócej. Z reguły mijał rok czasem dwa i znużenie sprawiało że już szukałem następnego pozbywając się poprzedniego. Ale nie tym razem. Nigdy w przeciwienstwie do całej posiadanej floty się nie zepsuła, nie miała żadnej awarii. Z tego miejsca chciałbym polecić każdemu petrolheadowi jeśli ma możliwość ażeby kupił sobie Giulie.
Gdyby nie fakt że pojawił się Biały Pies który jest niekopatybilny z sedanem pewnie bym ją sobie zostawił ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#gownowpis #alfaromeo

Zaloguj się aby komentować
Nowy rok nowa wizyta na serwisie !
Tym razem Tonale przy 55 tys, do zrobienia przeglad okresowy bo skończyła 3 lata i wymiana aku bo stary na testerze sygnalizuje problem. Przy niskich temperaturach spadło mu na 11.4 i średnio chciał wspólpracować.
OEM wytrzjnał 3 lata. (Oem był exide)
Całośc 15 min, koszt wymiana i kodowanie nowego aku 127 ziko. Auto oddane umyte i odkurzone ༼ ͡° ͜ʖ ͡° ༽
W BMW za 127 zł mogłem w ramach czynnosci serwisowej zmienić tylną wycieraczkę za 159 (cennikowo) + koszt samego pióra drugie 159 ziko
#mechanikasamochodowa #alfaromeo



Zaloguj się aby komentować
Zamówiłem sobie klocki, ktore będą pasować do mojego przyszłorocznego zakupu (ale Veloce to będzie).
#samochody #alfaromeo #giulia


Zaloguj się aby komentować
Another day - another Busso
#alfaromeo #motoryzacja #znalezionenafb #zawszegratem




Zaloguj się aby komentować
Jeżeli wygram #eurojackpot to nie powiem nikomu, ale będą znaki
#motoryzacja #codziennawloszczyzna #alfaromeo #maserati #lancia


Zaloguj się aby komentować
Pytanie do ogółu - czy ta Alfa, w tym kolorze, u czterdziestolatka, krzyczy "kryzys wieku średniego", czy ujdzie? Zastanawiam się między tym a nudną, dziadkową B klasą i mam taki trochę typowy dylemat serce chce jedno a rozum drugie.
Jeżdżę niedużo, trzy razy w roku dłuższa trasa, plus małe okazyjne wypady weekendowe, na codzien zbiorkom.
#alfaromeo #mercedes #samochody

@kleiner_trottel z jednej strony w moim sercu "j⁎⁎ać SUVy", ale jeżeli Ci się podoba, to bierz. Sam juz cztery miesiące czekam na furę zamiast wziąć gotową z placu, żeby była w kolorze i wersji, którą sobie wymarzyłem i krzyczała "bo mogę!". Co do koloru, to zielony piękny, na pewno lepszy niż te "odcienie Polski w listopadzie", które są teraz popularne.
Zaloguj się aby komentować
Dorosłem do decyzji o sprzedaży Giuli i zamówieniu Ineosa Grenadiera.
W związku z tym zanim wrzucę na Otomoto i zacznę się użerać z ludźmi postanowiłem że zapytam tutaj bo wiem że kilka osób się zastanawiało ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Czy ktoś nie chce przytulić sobie Julki? A.d 2020 veloce visconti green z beżowymi skórami, obszytą deską AWD 280 dziabnięte na 320hp z opcją powrotu na 280hp lub dziabnięcia bardziej na 340 (pali wtedy ile się wleje na 100km ). Auto jest jeszcze na gwarancji do 24.12.25 ma 77k nalotu
Pełną historię, bezwypadkowa, oleje co 7-9 k zmieniane w aso.
Auto mega zadbane.
Rynkowo około 110k ale jak by trafiła w dobre ręce mogę za mniej.
#sprzedam #alfaromeo #motoryzacja


Zaloguj się aby komentować
Panie daj mi siłę
#motoryzacja #alfaromeo #fbmarketplace #znalezioneolx





Zaloguj się aby komentować
Alfa Romeo Tonale FL
#motoryzacja #alfaromeo #codziennawloszczyzna


Zaloguj się aby komentować
Alfa to jednak szanuje tradycje. Widzimy tu alfę Romeo junior auto testowe z nalypką "wyprodukowane w Polsce" a na boku "Sport i emocje"... Gdy jechałem przez Gdańsk to widziałem jak stal na skrzyżowaniu z wystawione na trójkątem a w drodze powrotnej już na lawecie.
#alfaromeo #motoryzacja

Zaloguj się aby komentować
Pozdrawiam serdecznie Pana laweciarza z dzisiejszej trasy na A4 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#heheszki #motoryzacja #alfaromeo

dobre. swego czasu kilka lat pracowałem w salonie alfy. były trzy rodzaje klientów. dojrzewali:
-ale mam piękne auto. sprzedawcy mnie dopieścili
-kurrrwa, znów zawieszenie i znów mnie laweta przywiozła. co za gówno
-dzień dobry panie darku, znów się zepsuło. już się przyzwyczaiłem. potem też alfę kupię
nie mogłem tego klientom mówić, ale producent dawał tylko 20 tys km gwarancji na zawieszenie. potem nie odpowiadał. co miał robić serwis jak była roczna gwarancja a nastukał 50? auto się chowało i klient czekał kilka godzin. nikt go nawet nie ruszał. potem przychodził mistrz lub kierownik i mówił sorry winetou, zużycie eksploatacyjne i nie podlega gwarancji. kto miał za to płacić? może teraz coś się zmieniło, bo to sporo lat temu było. aż mi żal było tych zrezygnowanych alfiarzy, których wciąż widziałem. znaliśmy się.
sucharem polecę
czemu alfiarze nie witają się na drodze?
bo wcześniej widzieli się na warsztacie
Zaloguj się aby komentować
Wczoraj jeszcze, w ramach #porannyprzegladotomoto podjechałem sobie do Alfy pooglądać Julki i Stelvio.
Już w sumie jakiś czas temu to robiłem, ale wczoraj była dawka przypominająca dlaczego #alfaholicy istnieją.
Miałem też trochę więcej czasu więc mogłem sobie trochę więcej pomacać, usadzić się konkretniej, trochę pogadać z handlowcami etc.
Moje wrażenia są chyba takie jak zawsze:
Julka jest przepiękna. To zdecydowanie najładniejszy sedan na rynku i już. Chyba najlepiej wygląda w opcji Tributo Italiano. Kolor? Nie ważne, w każdym wygląda świetnie, choć mój ulubiony to zielony.
Stelvio? Jak na suva to ładne. Nie robi aż takiego wrażenia jak Giulia, ale też daje radę.
Niestety w porównaniu do Stalvio to na wyglądzie zalety Giulii chyba się kończą. Mam 2m wzrostu i ten samochód jest dla mnie zdecydowanie za mały. A do tego jest mega ciasny.
Przy fotelu obniżonym na maxa mam może z 1 palec przestrzeni nad głową, jak trochę pomacham to dotykam do podsufitki (ale ja siedzę dość pionowo).
Jeśli chodzi o jakość wykonania - imo jest bardzo dobrze, ale znalazłem mankamenty: Pod dotykiem skrzypiał trochę daszek nad zegarami i ich obudowa. Reszta super, kierownica wspaniale leży w ręku, przyciski fajnie się klikają. Fotele wygodne (choć w Julce ciasno).
Na kanapie z tyłu dość ciasno. Sam za sobą może usiądę, ale wsiada się ciężko przez duże stopy (xD) i kolanami dotykam do fotela. Głowa w podsufitce.
Najgorsza imo część to brak regulowanego prawego podłokietnika oraz twardy tunel środkowy pod konsolą klimatyzacji - ta część w której dotykamy kolanem/końcem mięśnia piszczelowego przedniego. Niby jest obszyte skórą, ale w tym miejscu jest szew i nie ma pod spodem żadnej gąbeczki. Zaoszczędzone 5 eurocentów, bez kitu.
Stelvio?
Siedziałem w wersji Intensa oraz w QV (wiadomo, że nie mój budżet, ale nie mogłem się powstrzymać, żeby nie wsiąść xD).
Imo Stelvio jest wykonane lepiej od Giulii. Nie zauważyłem skrzypienia podszybia, obudowa zegarów też wydawała się lepiej spasowana (choć to może tylko kwestia konkretnego samochodu). Szew na konsoli też jakiś taki równiejszy.
W środku? Wiadomo, że miejsca więcej. Wygodniej się wsiada, łatwiej zająć pozycję, miejsca nad głową sporo, za sobą bez problemu usiądę i jeszcze trochę zostaje na nogi.
Siedzi się wysoko (orly? xD), z za kierownicy ten samochód wydaje się być ogromny.
Dziwne wrażenie, bo w sumie w kontekście długości całkowitej czy długości maski jest prawie identyczny jak Julka. (screen + https://www.carsized.com/en/cars/compare/alfa-romeo-giulia-2015-sedan-vs-alfa-romeo-stelvio-2016-suv/ )
Uwagi? Te same co w Julce - brak regulacji podłokietnika i twardo pod kolanem (screen).
Z innych uwag - na zdjęciach kolory wersji Intensa wyglądają tak sobie głównie przez ten kolor felg i na kierownicy - w salonie nie miałem takiego wrażenia. Ten brązo-złoty jest ciemniejszy i w sumie ładnie się komponował z czerwonym samochodem. Na zielonym też wyglądał dobrze.
Z reczy które się dowiedziałem - produkcja obu modeli właśnie została wstrzymana i w 2027 ma być lift. Poszukałem w necie, będą wyglądały koszmarnie. Nawet nie mam zamiaru wklejać linków, bo aż mi się przykro robi jak na to patrzę.
Także jeśli ktoś chce jeszcze kupić, to jest tylko to co zostało na stocku.
@Ten_koles_od_bialego_psa - w tym salonie nikt nic nie wiedział o wersji specjalnej na początku przyszłego roku. Twierdzą, że zamówili kilkadziesiąt samochodów w wersji Intensa, i to już koniec ( ͠° ͟ʖ ͡°)
I tak właśnie kończy się jeden z najładniejszych samochodów "dla ludzi" naszych czasów.
Moje plany? Może jeden z nich na początku przyszłego roku. Coraz bardziej się przekonuję do tego pomysłu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#samochody #motoryzacja #alfaromeo



Zaloguj się aby komentować
Taką ślicznotkę dziś spotkałem. Alfa Romeo 4C. #alfaromeo #motoryzacja

Zaloguj się aby komentować
xDDD
#alfaromeo #samochody #motoryzacja #heheszki


Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry w #porannyprzegladotomoto
jak myślicie - dobra oferta czy nie?
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/alfa-romeo-giulia-ID6Hu6Ns.html
#motoryzacja #samochody #alfaromeo


Moim zdaniem oferta jest słaba. W sumie, to doszedłem do wniosku, że mamy średni czas na zakup samochodu na rynku aut używanych. Nowy T-rock spadł z 150k za nową sztukę na 120k. Nagle się okazuje, ze Sportage można kupić za 125k, a nie 160k. Wszystko idzie ostro w dół - dziękuję Panu Chińczyku!!! Ponadto chińszczyzna niszczy całą konkurencję wyposażeniem - u nich jedna wiązka kabla do klapy bagażnika z dwoma siłownikami nagle nie kosztuje +7000zł do specyfikacji na zamówienie
Za rok, może dwa, chińszczyzna wleci ostro na rynek samochodów używanych i wtedy może się okazać, że wszystkie ceny polecą na łeb na szyję do "rozsądnych stawek". Alfa chce być premium i trzyma ceny, ale już teraz widać że im się pod d⁎⁎ą pali... BMW też nie chce na razie tanieć, bo szukałem G31. Aktualnie zastanawiam się nad ogarnięciem full opcji insigni B z przebiegiem do 80k i w cenie 60-70k PLN na przeczekanie.
Sama Gulia z ogłoszenia już w moich oczach nie jest warta 170k, bo wiem że da się kupić nową sztukę za 200k w Veloce z czarnym lakierem - i idzie w dół xD.
Osobiście uważam, że bogaci ludzie nie dbają o samochody i nie warto o takich kupować. Ale z drugiej strony biedny nie kupuje drogich aut z salonu..
Mam jednego znajomego, który ma "trochę za dużo pieniędzy" (pół żartem pół serio ;) ) i za każdym razem jak z nim jadę to widzę, że od razu po odpaleniu silnika gazuje ile wlezie. Jak mu powiedziałam, że przecież to maksymalnie uszkadza silnik to stwierdził co go to obchodzi? Ma to w d⁎⁎ie, auto ma działać tak jak on chce, za 2-3 lata i tak wymieni (a nie kupuje fabii tylko bardziej typu bmw 5 /Audi a6 czyli już lekko wyższa klasa), owszem serwisuje regularnie, ale co z tego jak nie dba. Takich jest on na pewno jest większość, i jak teraz znaleźć takiego który dba?
@rith jak chcesz kupić konkretnie Giulie to dobra oferta, i nie dobra jednocześnie. Cena na tle innych ofert jest niska, a masz bogatą limitowaną wersję, fajny kolor i niski przebieg. Niedługo ten model przestaną produkować i nie wiadomo czym zastąpią, straszą elektrykiem... To nie vw z napompowaną ceną żeby mieli z czego za bardzo schodzić.
Ale... ten przedni zderzak nie wygląda na zadrapany tylko na uderzony, takie spękania powstają jak się plastik wygina. Można wymienić ale też jest pole do negocjacji ceny.
Zaloguj się aby komentować