Szef SK Hynix uważa, że globalny kryzys w produkcji układów pamięci potrwa do 2030 roku
Zapytany przez Nikkei Asia, czy producent układów planuje rozszerzyć swoją działalność produkcyjną za granicą, aby sprostać rosnącemu popytowi, Chey odpowiedział, że na razie skupi się na nowych zakładach w Korei Południowej, ponieważ znalezienie wystarczających zasobów energii elektrycznej i wody pozostaje główną przeszkodą w ekspansji zagranicznej.
Biorąc pod uwagę ograniczenia dotyczące szybkości, z jaką branża może zwiększać moce produkcyjne, prezes powiedział, że SK Hynix skupi się przede wszystkim na stabilizacji cen układów pamięci. „Istnieją pewne ograniczenia w zwiększaniu tej podaży, więc zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby najpierw ustabilizować ceny”.
@bojowonastawionaowca Półprzewodniki to mega skomplikowana branża i to co teraz napiszę będzie mega uproszczeniem. Firmy planują inwestycję z myślą o tym, co wydarzy się za dwa, trzy lata. Tyle zajmuje zrealizowanie takiej inwestycji, jeśli wszystko pójdzie dobrze. Obecna sytuacja na rynku ich absolutnie nie interesuje.
Wiecie po co było robienie zdjęć w grze Pokemon GO?
Po to, żeby zebrać gigantyczną bazę ~30 miliardów zdjęć z całego świata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Baza ta niebawem zasili roboty, rozwożące różne rzeczy po świecie (w szczególności po zatłoczonych miastach).
Po co robotom takie dane? Do superdokładnego orientowania się w przestrzeni, na podstawie obrazu z kamery:
"W przeciwieństwie do satelitarnego systemu GPS, VPS (Visual Positioning System) wykorzystuje kamery i dane wizualne do ustalania położenia i orientacji z niespotykaną dotąd dokładnością — często z dokładnością do centymetrów, a nie metrów."
Innymi słowy Niantic Spatial (firma stojąca za Pokemon Go) nawiązała właśnie strategiczne partnerstwo z Coco Robotics.
@zuchtomek pamiętam jak był hype na the grę jakoś w 2016, to sporo osób ostrzegało, że to wedle warunków użytkowania i polityki prywatności zbiera te dane i nigdzie nie ma napisane dlaczego. Wtedy było nazywani szurami co wszędzie widzą drugą Cambridge Analytical, która przecież już drugi raz się nie zdarzy.
Dlatego krzywym okiem patrzę na te trendy w stylu 2026vs.2016.
@RogerThat musiał byś podrzucić więcej danych, odpaliłem na świeżo zainstalowanej Operze GX i nie mam takiego problemu. Jak możesz to podrzuć wersję przeglądarki, system (macOS/Windows/Linux) i ewentualnie jakąś listę rozszerzeń z jakich korzystasz to będę mógł powiedzieć coś więcej. Widzę też, że na przyciskach z piorunami tło się nie wyświetla więc albo przeglądarka nie umie wyświetlić koloru albo coś go nadpisuje.
@kris zainstalowałem właśnie jeszcze raz najnowszą wersję, choć i tak miałem najnowszą i wciąż tak jest. Windows 7, teraz żadnych rozszerzeń nie mam, a wcześniej miał adguarda tylko. Teraz widzę, że jasny tryb połowicznie działa. Wrzucam screeny z okna wrzucania wpisu z kolejno: jasnego trybu, ciemnego trybu, jasnego trybu, gdy wymuszam używanie ciemnego trybu przez ustawienie przeglądarki oraz ciemnego trybu, gdy wymuszam używanie ciemnego trybu przez ustawienie przeglądarki.
Generalnie da się korzystać na operze gx z hejto, a poza tym zawsze mam firefoxa też, ale to zwyczajnie dziwne i ciekawe, że nagle z dupy się tak zadziało. Nie pamiętam już, czy coś zmieniłem kiedyś w ustawieniach, być może. Ale teraz po reinstallu i tak coś nie czyta.
No i mam wrażenie, że nie tędy droga, a artykuł ukazuje jak w soczewce problemy z wykorzystaniem i opisywaniem nowych technologii.
Po pierwsze, pies, według artykułu, był poddany konwencjonalnemu leczeniu - chemio- i radioterapii. Nie mamy pewności, że to właśnie te metody leczenia nie zadziałały z opóźnieniem, a artykuł o tym wspomina - jakby z obowiązku - jednym zdaniem.
Po drugie, artykuł wspomina o problemach z regulacjami. No szczerze, to jakbym był w komisji etyki i dostał badanie "podamy psu szczepionkę mRNA dedykowaną dla tego psa a z mRNA wygenerowanym ChatemGPT; nie, główny pomysłodawca nie ma pojęcia o biologii" to też bym żądał więcej informacji zamiast podpisać w ciemno.
Po trzecie, artykuł pyta:
“It raises the question, if we can do this for a dog, why aren’t we rolling this out to all humans with cancer? It gives hope to a lot of people, and it’s something we’re passionate about trying to chase up here.’’.
No właśnie nie możemy dlatego, że trzeba udowodnić, że technologia medyczna działa przed jej zastosowaniem, a przypadek jednego psa (leczonego równolegle metodami konwencjonalnymi) to za mało na dowód.
W 2021 rozpisywano się o leku na Alzheimera - pod nazwą Aduhelm - który nawet przeszedł badania kliniczne, został dopuszczony do obrotu w USA i okazał się skuteczny u niektórych osób. W dniu jego dopuszczenia trzech doradców FDA złożyło jednak rezygnację - problem w tym, że częściej niż wywoływać remisję w chorobie Alzheimera powodował obrzęk mózgu.
No ale na podstawie tego artykułu dostałem już od znajomego że "WIDZISZ CHATGPT RATUJE ŻYCIE A TY JESTEŚ TAK BARDZO NA NIE".
Piszę to, bo jednak chciałbym poznać inne punkty widzenia, więc zapraszam do dyskusji, może faktycznie mam skrzywienie anty-LLMowe
Jak zawsze nie wiem, jak to otagować, spróbuję #technologia #medycyna #chatgpt
@Mechazaba a co chcesz wiedzieć o modelowaniu cząsteczek? Ogólnie nie wiem co wyjaśniać, bo dla mnie jest to tak banalne, że nawet o tym nie rozmyślam xdd
Jakkolwiek brzmi to wspaniałe, ale nie. Czat giepete posłużył za wyszukiwarkę i znalazł pasujące wyniki opracowań na temat danego nowotworu. Dalej wykorzystano już istniejące sposoby opracowania szczepionek mRNA i z pomocą AlphaFold je zaprojektowano. Mówienie, że czat tu miał udział to jak mówienie, że Google miało bo wpisałeś frazę w wyszukiwarce.
A AlphaFold to rozwinięcie już istniejących rozwiązań, osobiście nigdy nie miałem okazji korzystać, ale za coś Nobla dostało
Edit: na końcu oczywiście wszystko i tak jest sprawdzane starą dobrą metodą Monte Carlo. Kmwtw.
Zawsze mógł ręcznie latać po bazach publikacji żeby mieć czym nakarmić dalszą część procesu. Co prawda piesek mógłby nie dosyć szczepionki, ale przynajmniej nie używałby zbędnych narzędzi.
Wziąłem se nowy telefon z roboty i do tego zamówiłem zestaw ochronny panzer glass.
Powiem tak: debilem byłem, ze wcześniej dawałem sobie naklejać jakieś gówniane folie
To jest kompletny gej szężer
instalacja samodzielna - fenomenalnie pomyślany system montażu folii i ochrony na obiektywy z tyłu
etui ma rok gwarancji na nieżółknięcie i pięknie leży w dłoni.
Wady: szkło jest tak grube, że na początku nie da się używać odcisków palców. Co dobre, że po parudziesięciu godzinach zaczyna łapać a na dziś dzień używam już PRAWIE normalnie
Dodatkowo nieco zmienia funkcję ekranu pozbawiając powłoki antyrefleksyjnej (w sensie jej działania) ale mam wersję "private" która trochę to rekompensuje
Wady: szkło jest tak grube, że na początku nie da się używać odcisków palców. Co dobre, że po parudziesięciu godzinach zaczyna łapać a na dziś dzień używam już PRAWIE normalnie
Ojej. U mnie nawet po jednej dobie na OnePlus 9 nie działał odcisk palca na grubym szkle (lepsze z matem i prywatnością) i koniec końców wymieniłem na folię bez prywatności.