
Władze Uzbekistanu postrzegają Polskę jako perspektywiczny kierunek migracji zarobkowej i zachęcają rząd RP do zawarcia dwustronnej umowy w tej dziedzinie. W ocenie polskich agencji pośrednictwa pracy okres największego zainteresowania Uzbeków zatrudnieniem w Polsce skończył się jednak około dwóch...
#praca
#nauka
#neet
#statystyka
Zjawisko NEET (Not in Employment, Education or Training). Co zniechęca do pracy młode pokolenie, dane statystyczne
@Heterodyna Trochę nie dziwie się ludziom. Założmy że skończyłeś jakieś studia i po kilku latach zapierdolu masz całe nic. Bez szans na własne mieszkanie, samochód, rodzinę, cokolwiek . Taki człowiek czuje się przegrany. Może albo wypruwać sobie żyły i mieć z tego gówno, ale nie wypruwać i mieć takie samo gówno.
Zaloguj się aby komentować
Ale mam głupie uczucie.
Wychodzę do pracy, i cieszę się że już za 27 godzin będę z powrotem w domu.
#praca #pracbaza #oporniktojednakjestpojebany


Zaloguj się aby komentować

Wyobraź sobie: na twoje konto wpływa co miesiąc 1000 zł.
Nie musisz pracować, nie musisz składać wniosków, nie pytają o dochody.
Dostajesz, bo jesteś obywatelem.
Brzmi jak bajka?
A może to jedyny sposób, by przetrwać epokę robotów i AI?
Eksperymenty z UBI dają szokujące wyniki: więcej pracy, mniej...

Wstrząsające informacje napływają z Półwyspu Iberyjskiego. W wyniku szeroko zakrojonej akcji portugalskiej i hiszpańskiej policji udało się rozbić groźny gang, który od miesięcy terroryzował bezdomnych i osoby w trudnej sytuacji życiowej. Przestępcy zmuszali swoje ofiary do niewolniczej pracy na...
Ja jebe, znalazłem ofertę pracy. Może nie płacą najlepiej, ale za to wymagania też nie wygórowane. Robię szybki update CV żeby je dostosować pod tą ofertę, chcę wgrać, a tu error, nie da się. Odświeżam stronę i już oferta jest archiwalna. A wisiała ledwie 2 dni. #zalesie #pracbaza #praca
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Nie wiem jak Was ale mnie od weekendu dzieli kilka godzin
Zaraz ruszam na pierwsze zlecenie, ostatnie mam ok 11:00 (pewnie uda się być wcześniej).
Jutro na 7:00 jadę na przegląd auta służbowego, na powrocie (ok 9:00) robię 1 zlecenie i tym samym rozpoczynam weekend.
Jutro jeszcze muszę zaplanować 2 tyg urlopu bo szef już ciśnie, u nas zgodnie z polityką firmy (lub przepisy tak stanowią) każdy musi choć raz w roku wziąć 10 dni roboczych pod rząd urlopu.
#pracbaza #praca
Zaloguj się aby komentować

Liczba bezrobotnych w Polsce rośnie. Według najnowszych danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej od początku 2025 roku pracodawcy zwolnili już 18,9 tys. pracowników. Główny Urząd Statystyczny informuje o wyraźnym wzroście stopy bezrobocia, a eksperci wskazują na ostrożność firm i...
K⁎⁎wa jestem trochę w kropce w życiu xD A mianowicie
Pracuję zdalnie, bo mieszkam w mieście 100k ludzi i nie ma tu roboty. Perspektywy mojego zatrudnienia to wyłącznie praca zdalna. Pracuję w branży IT/E-Commerce/Marketing i na tym się znam. Moje całe doświadczenie zawodowe kręci się wokół tych branż.
I teraz tak: Odczuwam wszystkie negatywne skutki home office. Nie pomaga mi też mój choleryzm, ekstrawertyzm i ADHD. Co prawda jestem handlowcem (i accountem w jednym, bo mała firma), ale spotkania mam różnie - czasem zdalnie, czasem na żywo (auto służbowe). Ale to wiecie, jedno do dwóch dziennie. I teraz moje negatywne skutki to:
1.Izolacja społeczna i poczucie samotności,
2.Rozmycie granic między życiem prywatnym a zawodowym
3.Trudności z koncentracją w domu
4.Poczucie wypalenia.
No czasem k⁎⁎wa nie mam do kogo ryja odezwać aż do weekendu, bo na siłkę też chodzę sam (kumple trenują inne sporty). Cały dzień się czuję, jakbym nie miał pozytywnych bodźców.
Mimo to, czemu nie chcę wy⁎⁎⁎ać do innego miasta pracować stacjonarnie
1.Mam tu przyjaciół, wszystkich + rodzinę, a zimą wziąłem psa, którego nie zostawię
2.Mam tu pół domu 90m2 do urządzenia, a tam musiałbym płacić 20-30 % wypłaty na wynajem kawalerki
3.To niewiele da, bo będę żyć dalej praca-dom, tyle że biuro-wynajęta klitka, a weekendami albo będę sam, albo będę kłaść hajs na paliwo na powroty do domu
I tak źle i tak nie dobrze. Na dobitkę jestem singlem, a 90 % lasek, które tu zostały, to karyny.
Generalnie co nie zrobię, to problemu się nie pozbędę. Mała liczba bodźców (zbyt mała jak na adhdowca), samotność, poczucie stagnacji życiowej....
Co mam zrobić, żeby było dobrze?
#przemyslenia #pracbaza #gownowpis #praca #homeoffice #pracazdalna #zalesie #takaprawda
@Lopez_ jeżeli Cię to zadręcza, a trochę widać, że tak, to mimo wszystko szedłbym w temat przeprowadzki do większego miasta i pracy z biura (przynajmniej częściowo). Ofert pracy w większych miastach jest sporo w działce, którą się zajmujesz i samo przebywanie w ogromnej masie ludzi, których każdego dnia będziesz spotykał na ulicy będzie tu pomocne. Sprawdź oczywiście jak dużo więcej mógłbyś dostać po przeprowadzce i jak się to ostatecznie skalkuluje, ale z tego co widzę, to praca zdalna Cię dojechała i warto coś z tym tematem podziałać, żeby nie brnąć dalej w sytuację, która jest po za Twoją strefą komfortu. Pieniądze i sytuacja finansowa nie zawsze są najważniejsze, a zdrowie psychiczne masz tylko 1.
@Lopez_ dlaczego nie możesz zminimalizować czasu pracy (zaczynać wcześniej, efektywnie wykonywać zaplanowane zadania jeżeli masz zadaniowy tryb pracy), a potem lecieć na sport z kolegami, garncarstwo, kurs jogi, naukę nowego języka w grupie czy po prostu z psem na wybieg dla psów pochillować z innymi właścicielami?
Zaloguj się aby komentować
Trzy tygodnie temu wróciłem z urlopu. Miałem nadzieję że baterie naładowane. A takiego wała. Znowu nie dam rady pracować. Patrzę się bez sensu w kod i nie mam sił ruszyć tego wszystkiego do przodu. Brak jakiejkolwiek chęci do jakiejkolwiek pracy. Nawet koło domu nie chce mi się nic robić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Najchętniej bym leżał i pachniał.
Chyba czas pomyśleć o jakiejś terapii.
#praca #korposwiat #psychologia
Zaloguj się aby komentować
Dziś mój syn poszedł na rozpoczęcie do swojej nowej szkoły - prywatnej.
Decyzja nie była łatwa oczywiście ze względów finansowych, bo to przecież koszt około 30 tysięcy rocznie ale chyba nie było innej drogi.
Syn zmaga się z niedostosowaniem społecznym, ma adhd i trudności w nauce, niestety zwykła szkoła publiczna była dla niego wyzwaniem a szkoła specjalna jest zbyt „specjalna” - dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo, a mój syn poza trudnościami w nauce jest całkowicie zwykłym chłopcem.
Niestety moje zarobki nie są wystarczające żeby opłacać taką szkołę ale na szczęście nasze obie rodziny zmobilizowały się i zaproponowały że będą dokładać do czesnego.
No i dziś był na rozpoczęciu swojej klasy, zawrotna liczba 4 uczniów.
Mam nadzieję że będzie mu lepiej, że nie będzie musiał słuchać że jest „niegrzeczny” albo tak jak mi nauczyciele mówili że będę zamiatał ulice.
Muszę tylko znaleźć sobie lepiej płatną pracę bo obecnie mam 5k PLN na stanowisku biurowym w Warszawie a mam już ponad 10lat doświadczenia.
#szkola #praca #chwalesie #zalesie #warszawa

Zaloguj się aby komentować

Według szacunków Związku Nauczycielstwa Polskiego w szkołach jest około 20 tys. wakatów nauczycielskich. Z kolei MEN mówi o 12,7 tys. ofertach pracy. Żeby zaradzić problemom kadrowym, dyrektorzy powierzają zatrudnionym nauczycielom godziny ponadwymiarowe, zatrudniają także emerytów.
W połowie...

Wyobraź sobie, że zaczynasz pracę, której z pewnością pilnie potrzebujesz, ale przez trzy miesiące Twoje wynagrodzenie jest zatrzymywane w ramach polityki lojalnościowej.
Adrián Díaz, przedsiębiorca i konsultant mieszkający w Chinach od 2006 roku, opowiedział w ConPdePodcast o różnicach między...

Przez 3 dni pracowałem jako kierowca GOJEK w Dżakarcie. Sprawdziłem na własnej skórze, jak ciężka i wymagająca jest ta praca. Ogromny szacunek dla wszystkich kierowców, którzy codziennie walczą o przetrwanie w tym szalonym mieście!
#indonezja #podroze #podrozujzhejto #ciekawostki #azja #praca...
Dzień dobry!
Przypominam osobom z umową o pracę że dzisiaj jest okienko transferowe.
#heheszki #humorobrazkowy #praca


Zaloguj się aby komentować
Czasem jak narzekam na robotę, to przypominam sobie, że są ludzie, co pracują na 3 zmiany i to jeszcze często za niewiele ponad najniższą krajową. Ja pi⁎⁎⁎⁎le, ale niewolnictwo. Jeszcze rozumiem gdzieś w pipidówie, gdzie nie ma innej pracy, tak na jakiś czas, ale są osoby, które pracują tak kilka lat w mieście, gdzie da się znaleźć inną pracę. I jedyna nagroda dla nich po pracy to wypicie kilku piwek. Przecież to jest tak smutna wegetacja, że aż szok.
Przecież póki jest się młodym, to już lepiej za granicę wy⁎⁎⁎ać do jakiejkolwiek pracy w Holandii/Niemczech. Najlepiej gdzieś na przyuczenie do nowego zawodu. Różnica jest taka, że tam żyjąc na stancji jak robak, po kilku latach zaciskania pasa można przywieźć fajne oszczedności i mieć nowy start w Polsce, a poza tym idzie zbudować jakieś znajomości i się czegoś nauczyć, a tu też jest życie jak robak, tyle że bez profitów xD
#pracbaza #praca #zycie #przemyslenia
Zaloguj się aby komentować

Od miesiąca korzystam z myszy ergonomicznej (wertykalnej), której konstrukcja ma zapewniać bardziej naturalne ułożenie dłoni i tym samym zwiększać komfort pracy. W artykule dzielę się swoimi doświadczeniami i pierwszymi wnioskami z jej użytkowania.
#ergonomia
#praca
#pracait
#pracabiurowa
Jadę w poniedziałek na wakacje i mam wsysko w d⁎⁎ie
2:06
https://youtu.be/RWrBzqm4OKY?t=125
to dziś ja do szefa
https://www.youtube.com/watch?v=dlNRGZC7xbE
#oswiadczenie #praca
@Jakub_Hermann - tylko uważaj na lądowanie: https://youtu.be/KdhwopvTf18
Zaloguj się aby komentować