@banita77 tak naprawdę to jakieś 7-8 lat było dobre i stworzyło dobre warunki w uk i ekonomia miała się dobrze. Ludzie się bogacili, inflacja była niska, "austerity" zaczynało przynosić efekty. Niestety po brexicie wszystko poszło psu w d⁎⁎ę i teraz jest masakra
Kotor i cała Zatoka Kotorska są przepięknym miejscem, a miasto położone jest malowniczo w jej południowym krańcu w otoczeniu gór. Kotor powinien spodobać się zarówno miłośnikom historii i zabytków, gdyż jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w tej części Europy. Okolica to góry i woda, więc wielbiciele natury z pewnością znajdą również coś dla siebie.
Mury obronne w Kotorze powstały w XV wieku i do dzisiaj zachowały się niemal w całości. Ich długość wynosi 4500 metrów i prowadzą również zboczami pobliskich wzgórz. W południowej części są najbardziej zniszczone i nie można na nie wchodzić, ale od północnej strony są udostępnione do zwiedzania. Wstęp na mury kosztuje 8 euro, wejście na wysokość 260 metrów może potrwać nawet godzinę, a do pokonania jest ponad 1300 stopni. Wspinaczka kończy się w Twierdzy św. Jana (Tvrdjava Sv. Ivan), która łączy się z murami obronnymi. Wysokość obwarowań dochodzi do 20 metrów, a ich szerokość do 15 metrów.
Do miasta prowadzą trzy bramy, od północy Brama Północna, chociaż w lokalnym języku mówi się Brama od Škurdy. Od południa na stare miasto dostać się można bramą Południową (Vrata od Gurdića). Główna to Brama Morska prowadząca od zachodu i ma styl renesansowy. Po przejściu nią zobaczymy wieżę zegarową z 1602 roku. Mury w zachodniej części miasta dostępne są dla turystów i można na nie wejść za darmo. Kotor jako miasto otoczone murami włączam do projektu “Miasta stojące murem”.
Wytłumaczy mi ktoś, jaki sens jest tego wpisu, tej dziennikarki TVP?
W kraju, gdzie 99% ludzi jest biała, najwięcej przestępstw popełniają Biali. Czy to oznacza, że musimy sprowadzać imigrantów, by te statystyki "zaciemnić"?
Polska ma bardzo niski wskaźnik gwałtów.
Oczywiście nadal wysoki-bo ten wskaźnik powinien wynosić 0. Ale bądźmy realistami, pojeby były, są i będą zawsze.
@Klopsztanga po pierwsze - różnica między przestępstwem, a zgłoszonym przestępstwem jest zasadnicza. Po drugie, imigrantów potrzeba nam żeby się gospodarka nie jebła i system emerytalny, a nie do zaciemniania statystyk.
@banita77 już po 2 minutach czuć nieogarnianie tematu video. Problem jest taki, że u nas był PIS - prawica przez 8 lat, i ludzie się nimi znudzili, gdzie na zachodzie były pratie lewicowe, i ludzie się nimi "znudzili" i głosują na prawice.
The Diesel Story - How the EU Pretended to Fight Climate Change While Poisoning its Citizens / Historia Diesela – jak UE udawała, że walczy ze zmianami klimatycznymi, zatruwając jednocześnie swoich obywateli
@brain Za ten czas co pisałeś komentarz mógłbyś sobie kliknąć i przewinąć w kilka randomowych miejsc filmu. A więc po raz kolejny dowodzisz że nazwa twojego loginu nie jest adekwatna to treści twoich komentarzy ¯\_(ツ)_/¯
@dolchus A co się mojego loginu uczepiłeś? Uważasz że wyrabianie sobie opinii na podstawie kilku wyrwanych z kontekstu zdań jest mądre? Tak samo zamiast pisać uszczypliwy komentarz mógłbyś we dwóch zdaniach wyjaśnić w jaki sposób "walka ze zmianami klimatycznymi truje obywateli". Bo znaleźć filmik na YT atakujący UE w tytule i wkleić go wraz z tłumaczeniem tytułu potrafi każdy.
80 lat temu, miała miejsce największa operacja wojskowa "Overlord".
Lądowanie 6 czerwca 1944r na wybrzeżu Francji jest zwięczeniem rocznych przygotowań wojsk alianckich do desantu na kontynęcie.
Lądowanie w tym filmie jest pokazane ze swoimi intrygami, zwrotami akcji i tysiącami młodych mężczyzn, którzy tam zgineli..
Film Jeana-Christophe’a Rosé, wyprodukowany w całości na podstawie przyciętych i pokolorowanych archiwów, został wyemitowany w France Télévisions w ramach 70. rocznicy lądowania w D-Day i jest uważany za najlepszy dokument przedstawiający lądowanie.
Troche kij w mrowisko, ale czytalem sobie ostatnio r/europe i w sumie w komentarzach ktos fajnie podkreslil absurd tej calej sytuacji imigracyjnej.
Z jednej strony mamy wpuszczona do Europy mase ludzi, ktorzy wedlug ankiet i statystyk zwyczajnie nie pracuja, placi im sie za dach nad glowa, ubrania, kieszonkowe i wyzywienie, a z drugiej strony ludzie, ktorzy chcieliby ciezko pracowac i sa kulutrowo do naszych wartosci bardziej zblizeni (Azja wschodnia), sa blokowani poprzez wizy i jest im sie do krajow zachodniej UE bardzo trudno dostac, mimo ze by chcieli.
Rozumiem z czego ta sytuacja wynika, ale to i tak absurd. Rozumiem wiec te negatywne nastroje we Franji czy Niemczech. Jak czyta sie reddita, to nastroje na temat imigracji sa tam ostatnio mega fatalne. A pamietam, jak bylo w 2015. Mocno sie tam pozmienialo
@maly_ludek_lego a u nas jak jest? gdy chcesz coś robić i jesteś ambitny to cię zniechęcają i rzucają kłody pod nogi, a jak jesteś nierobem, leniem, alkoholikiem czy patologią to ci pomagają, dają pieniądze, leczą, nadskakują.