Mój syn wytłumaczył mi dziś brzmienie słowa Uuuk!
A konkretniej tłumaczył non stop od 6 rano aż do teraz. Ciekawe,czy po śniadaniu nadal będzie trenował xd
#uuk #dzieci
Mój syn wytłumaczył mi dziś brzmienie słowa Uuuk!
A konkretniej tłumaczył non stop od 6 rano aż do teraz. Ciekawe,czy po śniadaniu nadal będzie trenował xd
#uuk #dzieci
Zaloguj się aby komentować
#dzieci #wychowamjakswoje
@Panda @MoralneSalto
No elo.
Koniec października.
#czujedobrzeczlowiek

Zaloguj się aby komentować
Być może pamiętacie jak w świąteczny poniedziałek pisałem, że młody dostał kulą armatnią... Tfu, kulą do bule w środek baniaka? Byliśmy wtedy w szpitalu i wszystko było ok, ale wczoraj na profilaktycznym badaniu u okulisty lekarz od razu mnie woła i mówi:
-Zobaczy pan, widzi? Różne źrenice.
I faktycznie, jego lewa delikatnie większa niż prawa. No to dzisiaj, jak już krople z badania wzroku rozszerzające źrenice, przestały działać dawaj go znowu na Izbę Przyjęć. W sumie tak jak mówili: "jakby coś niepokojącego się działo to do nas wrócić".
Oczywiście, w dziecięcym nie robią ani tomografu, ani rezonansu z biegu, musi zostać przyjęty na oddział- a z radosnych wieści: obłożenie jest duże jak będziemy mieli szczęście to w poniedziałek. O.o
Z opcji dostępnych było: wyjść na własne życzenie ze skierowaniem "Pilne" ale czy w poniedziałek będzie dla nas miejsce? Nie wiadomo. Bo lekarka na Izbie sama stwierdziła, że złapać miejsce na neurologii to "jak wygrać szóstkę w totka".
No to siedzimy, ja jedyny tata na oddziale, w pokoju z jedną mamą, którą "jest spawaczem i ona się chłopów nie boi" więc luz, kobitka co nas przydzielała kamień z serca bo tata-chłop na dziecięcym to problem się okazuje. XD
Lekarz na oddziale zrobił wywiad, trochę lekceważąco stwierdziła, że "wg niej z tego raczej nic nie będzie" i... Ja też tak uważam, ale sorry, ryzykować nie będę. Mam trzy tygodnie wolnego to się trochę ponudzimy i spędzimy razem czas.
Trzymajta kciuki aby faktycznie z tego nic nie było.
#tatacontent #zdrowie #rodzicielstwo #wychowanie #dzieci
PS Z powodów oczywistych nie będę robił wpisów #galaretkanomore ze szpitalnego oddziału.

@AdelbertVonBimberstein Jak miałem 6 lat, to się wydupcyłem na lód centralnie na cymbał. Mama zauważyła u mnie anizokorię, myk do szpitala, ja nie wiem o co chodzi, czuję się normalnie. RTG, jakieś tam badania, doktur powiedział, że on tu nic niepokojącego nie widzi, a te źrenice to mogę mieć od urodzenia nierówne, tylko nikt się nie przyglądał. Mam do dziś, a to zaraz 30 lat będzie od "wypadku"
Będzie dobrze
Ja jak bylem maly to sie posliznalem na sliskim ale na szczescie podloga kafelkowa zamortyzowala upadek (przywalilem potylica) i podczas obserwacji tez mi zauwazyli, ze mam roznej wielkosci zrenice i mam tak do teraz
Cholera wie czy mialem tak od zawsze ale nikt nie zauwazyl czy dopiero od tego radosnego zderzenia z podloga
Zaloguj się aby komentować
Kieruję, akurat w korku, a moje młode z tyłu głupkują:
(...)
-Proszę, oto lody z błotem!- podając niewidzialny smakołyk młoda 6 lat.
-Bleee!- krzyczy i śmieje się 4 latek.
-Proszę, oto lody kupkowe!
-Bleee!
-Ej,ej! ALE BEZ TAKICH! - Interweniuje- proszę ładniej mówić!
-Proszę!- mówi młoda przebiegłe patrząc kątem oka w lusterko- Oto lody z brukselką, ale śmierdząca bo już raz zjedzona!
-Bleeeeeee!
Nawet nie mogę się denerwować.
#tatacontent #dzieci #rodzicielstwo
Zaloguj się aby komentować
Wiem, że mojemu 7-latkowi jest u babci na wsi cudownie. Skąd to wiem? Bo jak wczoraj dzwoniłem i pytałem teściowej czy mam go dziś odebrać, to ona go o to zapytała, a ja usłyszałem jak młody krzyczy:
Jutro?! Przecież to barbarzyństwo!
Kocham swoje dziecko, ale, co równie ważne, cholernie je też lubię.
Czego im Wam życzę (żebyście lubili swoje, nie moje xd).
#rodzicielstwo #dzieci #gownowpis #niktniepytal
Zaloguj się aby komentować

@Yes_Man Ja w pewnym momencie, we wczesnej podstawówce, miałem lekkie problemy z kolegami, pewnie dlatego że byłem sporym, ale raczej łagodnym typem. Raz przegieli, i w domu dowiedziałem się, że mam prawo prz⁎⁎⁎⁎⁎⁎olić. Problemy skończyły się jak renkom odjoł.
Teraz sam uczę córkę, że ma nie dokuczać nikomu i byc miła, ale jeśli ktoś ją zaczepia, niech robi tak, żeby mu w pięty poszło
Zaloguj się aby komentować
Myślałem, że sortowanie klocków wg kategorii to żmudne zajęcie.. Przywracanie minifigów do oryginalnej konfiguracji to dopiero irytujące zadanie. Milion kombinacji i zgaduj. 5 z przodu po lewej nie udało się skompletować, więc są losowe.
Znalazł się jeszcze taki delikwent - jego korpus odrzuciłem wcześniej jako coś nieoryginalnego
Sprawdziłem mniej więcej czy jeszcze jakiś zestaw by się dało skompletować i:
75186 The Arrowhead - raczej wszystkie elementy są
60174 Mountain Police Headquarters - tu podobnie.
Tyle że nie wiem - nie są to porywające zestawy. Może jeśli #dzieci będą chciały i pomogą. Zobaczę - jeszcze przyjdzie trochę tego i może wtedy postanowię.
#lego
>> #niepoprawnelego <<
P.S. brickognize nadal rządzi. Parę elementów zakwalifikowanych jako nie-LEGO wróciło z odrzuconych.


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Macie jakieś polecajki planszówkowe dla ośmiolatki?
#gryplanszowe #dzieci
Zaloguj się aby komentować
Po dniu rzygania jak kot młodemu brzuszek ruszył jak trzeba, a że się wcześniej wyspał, to czeka mnie towarzyski wieczór. Przed chwilą moja małpka mi powiedziała że skacze (po łóżku, tuż obok mojej głowy), teraz gdzieś poleciał... Czymajcie mnie i kciuki, żeby młody padł szybciej niż matka xD
#rodzicielstwo #dzieci #takasytuacja
Zaloguj się aby komentować
Za parę lat będziemy mieć problem społeczny w postaci dzieci które mają zrytą psychikę od oglądania za młodu tiktoka. Mówiono że tablet wychowuje dzieci. Aktualnie widzę trend że kilkulatek przewija filmik za filmikiem na telefonie rodzicow aby było spokojne w zbiorkomie. Dopamina leje się szerokim strumieniem.
To wszystko wina rodziców.
#dzieci #spoleczenstwo #wychowanie
@30ohm myślę, że tylko obserwując z boku byłbym wstanie z dużą dokładnością pokazać które dzieci spędzają czas z telefonem / tabletem / konsolą.
Ja widzę przepaść w nawet podstawowych umiejętnościach typu czytanie itp, a jeśli chodzi o zdolność okazywania emocji czy radzenia sobie z nimi to te dzieci nie mają pojęcia jak sobie poradzić ze złością czy agresja.
Mój w skaju emocji potrafi wykrzyczeć o co mu chodzi i szybko dochodzimy do porozumienia. Te drugie ida w demolke.
Zaloguj się aby komentować
Kolejny wpis dzisiaj, ale tak wychodzi:
800g netto klocków Frozen. Córcia bardzo zadowolona. Siedzi i coś zawzięcie układa
Opisywałem w tym poście problemy z zamówieniem - sprzedający stanął na wysokości zadania i sam zamówił z zagranicy i mi przysłał. Myślę, że mogę śmiało polecić jego sklep - XOX^Kubabrick^ . Gdy wszystko jest ok, to każdy sprzedawca jest spoko, ale dobrego poznaje się właśnie przy takich sytuacjach. Poza tym niebieską piłkę ciężko by było dostać bo nikt w Polsce nie ma. Jak się okazuje - czerwonej też nikt nie miał
#dzieci #lego
>> #niepoprawnelego <<


Zaloguj się aby komentować

Bicie dzieci ma na nie wyłącznie negatywny wpływ - wynika z analizy niemal dwustu różnych badań przeprowadzonej przez amerykańskich naukowców. Część akademików sugerowała wcześniej, że konsekwencje kar cielesnych mogą być różne w zależności od państwa i obowiązujących w nim norm...
Zaloguj się aby komentować
Co buduje z #lego niemieckie dziecko? XD
#heheszki #rodzicielstwo #dzieci
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jak to gdzie!? Z młodym na meczu
#rodzicielstwo #pilkanozna #dzieci




Zaloguj się aby komentować
Haratamy w gałę z młodym
#dzieci #rodzicielstwo


Zaloguj się aby komentować

Koszmar trojga dzieci. Po blisko czterech latach pierwszy raz mogły stanąć na zielonej trawie i zaczerpnąć świeżego powietrza. Wszystko dzięki hiszpańskiej policji, która je uwolniła. Chłopcy byli przetrzymywani w domu przez rodziców. Pochodząca z Niemiec para nie pozwalała swoim pociechom...
Tu jest jakby luksusowo
#dzieci #rodzicielstwo #placzabaw


Zaloguj się aby komentować