Bo trzeba być czujnym.
#bezpieczenstwo #cybersecurity

Bo trzeba być czujnym.
#bezpieczenstwo #cybersecurity

@serel Na pewno pomocny, ale jak ktoś nie jest świadomy zagrożenia, to stwierdzi, że pewnie błąd menadżera i wyszuka hasło ręcznie. Sam znając zagrożenie pewnie bym tak zrobił - no dobra w przypadku banku (albo czegoś istotnego) zastanowiłbym się i sprawdziłbym cztery razy - ale gdyby doszła presja czasowa, to czy aby na pewno?
Do tego czasami strony używają różnych domen... swego czasu ubisoft wymyślił, że konto zakładało się na ubisoft.com, a do logowania przekierowywał na ubisoftconnect.com, a czasami też na ubi.com - ale teraz widzę, że poprawili się. Hejtując nadal ubisoft, to teraz sprawdziłem, że przy próbie zalogowania otwiera nowe okno, bez kontekstu managera haseł. Pic rel - główne okno przeglądarki podpowiada hasło, ale w otwartym okienku już nie ma niczego związanego z managerem haseł. Może zadziałałoby, gdyby włączyć w opcjach pojawiającą się ikonkę menadżera haseł na polach tekstowych - ale często działa to niepoprawnie i do tego te ikonki irytują.

Zaloguj się aby komentować
11 marca na granicy z Białorusią odnotowano ponad 70 prób nielegalnego przedostania się do Polski, prawie wszystkie udaremniono. Wobec 4 osób prowadzone są czynności w celu ich ujęcia - podała Straż Graniczna.
#wiadomoscipolska #bezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować

Przez trzy dni wszyscy obywatele, każde gospodarstwo domowe, powinno przetrwać o własnych siłach – powiedział PAP Robert Klonowski z MSWiA. Dodał, że pomóc ma w tym przygotowany m.in. przez MSWiA tzw. poradnik kryzysowy. Do końca roku trafi on do obywateli. [...]
Jak przekazał w rozmowie z PAP...

W budynku użyteczności publicznej wyznacza się budowlę ochronną jeżeli jest on przeznaczony na potrzeby m.in. administracji publicznej, pomocy społecznej, oświaty, kultury, turystyki lub sportu – wynika z projektu rozporządzenia przedstawionego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i...

Państwo oddawało dane obywateli cyfrowym gigantom. Po prawie roku od petycji aktywistów w tej sprawie okazuje się, że najskuteczniejszym sposobem ochrony danych obywateli jest osobista interwencja ministra cyfryzacji - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna" we wtorkowym wydaniu. [...]
Gazeta...
Rosyjska inwazja na Ukrainę zwiększyła napięcia, które narastały od kilka lat pomiędzy krajem rządzonym przez Władimira Putina a Zachodem. Pojawiają się liczne głosy o potencjalnym ataku na inne kraje. Eksperci uważają, że jednym z najbardziej zagrożonych obszarów są państwa bałtyckie, które mogą zostać odcięte od lądowej pomocy przez szybkie działania w przesmyku suwalskim, które połączą Obwój Królewiecki z Rosją przez Białoruś.
NATO, czyli Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego zrzesza 32 państwa Ameryki Północnej i Europy (wyjątkiem jest Turcja, która w większości położona jest w Azji), których celem jest zwiększenie bezpieczeństwa militarnego.
Choć w ogólnym zarysie mówi się o ogólnych zagrożeniach, to chyba dla nikogo nie zostaje tajemnicą, że obecnie głównym „podejrzanym” jest Rosja. Władimir Putin, który rządzi krajem, widocznie nie może się pogodzić z rozpadem potęgi, jaką było ZSRR i chce zachować wpływy w pozostałych dawnych republikach radzieckich. Białoruś jest jednym z największych sprzymierzeńców Rosji. W przypadku Ukrainy Putin za wszelką cenę chce odzyskać kontrolę nad wschodnią częścią kraju, która ma być lądowym połączeniem z Krymem, zaś zachodnia co najwyżej może stać się obszarem neutralnym. Ale są trzy państwa, które mocniej się wyłamały.
Chodzi oczywiście o Litwę, Łotwę i Estonię, trzy byłe republiki radzieckie, które po rozpadzie ZSRR zwróciły się w kierunku Zachodu i ostatecznie przystąpiły do NATO. Ten krok geopolitycznie niejako odciął rosyjską eksklawę - Obwód Kaliningradzki. Mamy więc niezwykle wąski, zaledwie 104-kilometrowy odcinek, który łączy Europejski, stosunkowo zwarty obszar NATO z krajami bałtyckimi, zwany przesmykiem suwalskim. Uważany jest za jeden z ze strategicznych punktów na mapie.
Według Amerykanów przesmyk suwalski jest jednym z punktów zapalnych w Europie. Scenariusze potencjalnego konfliktu na linii Rosja-NATO wskazują to miejsce, jako jeden z pierwszych celów, który umożliwi utworzenie lądowego połączenia z Obwodem Królewieckim, a jednocześnie odetnie Litwę, Łotwę i Estonią od lądowej pomocy innych państw członkowskich. Jedyne połączenie będzie wówczas możliwe przez Morze Bałtyckie.
Często przytacza się rosyjsko-białoruskie ćwiczenia Zapad 2017. Według oficjalnych informacji wzięło w nich udział do 13 tys. żołnierzy (ponad 10 tys. Białoruskich, pozostali to Rosjanie), nieoficjalnie mówi się o nawet 100 tys., którzy kryci scenariuszem ataku fikcyjnego państwa mieli de facto ćwiczyć z myślą o potencjalnym ataku na NATO, w tym przesmyk suwalski.
Przeglądając wikipedię, można znaleźć cel ćwiczeń Zapad 2017:
Szkolenie praktyczne w zakresie zagadnień zabezpieczenia technicznego obiektów na wyznaczonych odcinkach dróg wojskowych, ewakuacji, naprawy i odbudowy niesprawnego sprzętu i uzbrojenia, rozwijania magistrali polowej, a także rejonów masowego tankowania sprzętu.
#polska #geografia #bezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować
Taką próbę wyłudzenia dostałem smsem. Uważajcie na numer +48693700543 #bezpieczenstwo #cyberbezpieczenstwo #phishing

Zaloguj się aby komentować
O, to propsuje
#motoryzacja #technologia #bezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=LvJjeVt5PX8
Niebezpieczna kampania | Nasłuch #politykainsight 26-02-2025
#podcast #polityka #wybory #wiadomoscipolska #wojna #bezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować
Używa ktoś starlinka na jakimś zadupiu bez gsm? Jak najlepiej zabezpieczyć antenę przed złodziejskimi kurwiami? Net musi być ciągle bo to monitoringu i alarmu. Nie mogę zdjąć jak wyjeżdżam.
#internet #starlink #bezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować

Szwedzki rząd ogłosił nową inicjatywę mającą na celu walkę ze zorganizowaną przestępczością, tak zwaną „cyfrową ofensywę policyjną”. Jej celem jest zapobieganie rekrutacji do gangów, zwłaszcza dzieci, za pośrednictwem platform internetowych.
W Szwecji wciąż rośnie przemoc ze strony gangów, w której...
Powinniśmy mieć broń atomową, bo dzisiaj sojusz jest, a jutro może go nie być. W myśl zasady umiesz liczyć, licz na siebie. Taki Kim Dzong Un ma rakiety i nikt mu nie fika. A sankcje to kto by miał je na nas nakładać za taką bombę.
#polityka #bezpieczenstwo


Istnieje traktat o nierozprzestrzenianiu broni atomowej, który Polska ratyfikowała. Kraje i ogólnie świat widzi realne zagrożenie związane z tą bronią i raczej idzie w kierunku jej ograniczania niż produkcji. Wiem, że jest to zagrożenie dla krajów, które jej nie posiadają ale np. nas dotyczy program Nuclear Sharing. W ramach państw NATO, broń atomowa może zostać do nas dostarczona.
Wyobraź sobie Macierewicza wraz z Misiewiczem i Dudą i bronią atomową
Kuba nie ma bomby atomowej i też sankcjami się nie przejmuje chociaż gdyby rozegrali to jak Izrael to mieliby bomby i każdy by twierdził że ich nie mają
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwa_posiadaj%C4%85ce_bro%C5%84_j%C4%85drow%C4%85
Z 4 krajów które na wyjebcie pozyskały broń tylko jedno ma sankcje.
Na drodze do własnej bomby atomowej jest Ukraina, Japonia i Korea Południowa.
Nawet Niemcy ostrożnie kombinują i tu jeżeli dobrze pamiętam Sikorski ich zgasił jakkolwiek były pomysły aby pozyskać ją dla Niemiec pod płaszczykiem UE.
https://www.dw.com/pl/bro%C5%84-j%C4%85drowa-czas-na-unijn%C4%85-bomb%C4%99-atomow%C4%85/a-68269779
Zaloguj się aby komentować

Po ataku nożownika w austriackim Villach w miejscowych szkołach będzie więcej policyjnych patroli. Dodatkowi funkcjonariusze będą też patrolować drogi prowadzące do tych placówek. Akcja ma zwiększyć poczucie bezpieczeństwa i świadomość zagrożenia.
Miejska komenda policji zapowiedziała, że...
Właśnie wracam z ferii. Mieszkałem w hotelu. Drzwi do pokoju otwierało się za pomocą karty. Dowolnej. Kurtyna.
#bezpieczenstwo #podroze #hotel #niewiemjaktootagowac
Jako ślusarz od drzwi się wypowiem: stare chinolskie zamki dało się tak otworzyc, nowe mają dodatkowe zabezpieczenie przed wysuwaniem karty. Ten jest typowo hotelowy. Ale jeśli mamy przypadek gdy np. w nowych drzwiach ktoś sobie zamontuje klamkę elektroniczną, to dosłownie wystarczy wyjąć uszczelkę z drzwi i w ten sposób je otworzyć. Wiele osób sobie z tego nie zdaje sprawy więc polecam nie zostawiać nic cennego w pokojach/apartamentach.
Podobnie sytuacja ma się z autami: większość azjatyckich i francuskich lub hiszpańskich marek da się otworzyć po prostu odchylając ramkę drzwi i ciągnąc drutem za klamkę. Nie zostawiajcie nic cennego w autach!
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna

Wojna w DRK, wybór przewodniczącego i podziały wokół reparacji kolonialnych. Unia Afrykańska rozpoczyna 38. szczytu Unii Afrykańskiej, który może zadecydować o przyszłości organizacji w Afryce i na świecie. [...]
Już w pierwszym dniu szczytu zaplanowano nadzwyczajną sesję poświęconą sytuacji w DRK....
Zaloguj się aby komentować
Z ciekawostek:
Na terminal lng mogą wjeżdżać tylko pojazdy dieslowe.
Mniejsze prawdopodobieństwo zapłonu.
#ciekawostki #lng #gaz #bezpieczenstwo
Zaloguj się aby komentować
#polska #statystyka #czujedobrzeczlowiek #bezpieczenstwo #przemoc #przestepczosc

Zaloguj się aby komentować