Zaloguj się aby komentować
No i drodzy państwo... Mamy to. To są te definitywne zwolnienia w branży IT na skutek AI. W zasadzie to ja byłem tym wieszczem złej nowiny. Chodziłem i gadałem że AI nas zastąpi. Chodziłem tak gadałem, i co? No jajco
@DexterFromLab
W pierwszej kolejności grafika komputerowa, nieco design ui, cała web deweloperka - serwisy.
no chyb atak średnio powiedziałbym XD chyba, że mamy na myśli jakieś gówno posty na face mikro brandów, w Ui od lat doszliśmy do punktu gdzie powielane są utarte rozwiązania i właśnie przełamanie tego schematu stanowi wartość projektu, coś czego ai nie ogarnia
Sama energia to nie wszystko. Jeden datacentre u mnie w Dublinie, zużywa więcej wody niż wszystkie gospodarstwa domowe w Irlandii razem wzięte. A jest ich już kilka.
Nic nie wskazuje, że jakoś zacznie nam pitnej wody przybywać, a przecież już jest deficytowa. Nie ma bata, to w końcu zacznie się odbijać w cenach tokenów.
Pytanie na ile można zoptymalizować modele, zamiast robić modele do wszystkiego przygotowywać takie do konkretnych zadań, na konkretnych zbiorach danych.
W złoty wiek ludzkości nie wierzę, zyski będą szły do korporacji, szary człowiek dostanie większą odpowiedzialność, zwiększone normy za obecne wynagrodzenie, a jak dojdzie do redukcji zatrudnienia to i za mniejsze/nie waloryzowane
Zaloguj się aby komentować
Wpadłem na chwilę w dział prasowy...ale poczułem się staro. 30 lat??!! What? When? Pamiętam jak dziś w pierwszym numerze było "Fighting Force". To było coś co miesiąc pełniaki, czytało się gdzie dało kibel,szkoła, praca. Z czasem człowiek już kupywał tylko do kolekcji bądź fajnych pełniaków nawet nie przeczytał spisu treści. No i obecnie kompletnie zapomniałem, że jeszcze istnieją.
P.s zawsze sie wqurwialli jak nazywano ich gazetą :].
#cdaction #grykomputerowe

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
321 848 + 56 = 321 904
Z Pancią pojechaliśmy odwiedzić siostrę, pogadali, pojedli, zrobili jeszcze wspólnie kilka km. Podczas powrotu dopadła nas burza, troszkę przeczekaliśmy pod wiatką w Prochach, lecz stety czy nie musieliśmy jechać w deszczu bo godzinę nam się kwitnąć pod wiatą nie chciało.
#rowerowyrownik #rower
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin




Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dlaczego palacze to w większości podludzie. Jest gorąco i wilgotno, idealnym rozwiązaniem jest klimatyzacja. Tylko nie chce cały dzień siedzieć na włączonej, bo mnie zatoki później bolą. Mocno wysusza powietrze.
Otwieram okno i mi wpada smród. Jak nie jebiące gównem fajki to maryśka. Taki człowiek smród musi jarać na balkonie, aby mu w mieszkaniu nie śmierdziało bo się właściciel mieszkania dowali. Za to cała okolica musi wąchać. Może zaczne pampersami im na balkon rzucać?
#gownowpis #bekazpodludzi
@30ohm @szatkus-7 kwa... Mam takich na parterze. Nie da się przejść klatką schodowa żeby nie nawąchać się skuna.
J⁎⁎ie mnie czy ktoś sobie w domu popala, ale k***o jak wylewa się na całą klatkę, to zmniejsz częstotliwość albo zainwestuj w lepsze drzwi i wentylację.
Mam już serio dość. Jak wyniucham, które to drzwi tak j⁎⁎ią, to złoże im propozycje - albo inwestycja w uszczelki i wentylację, albo odwyk, albo bagiety o 6:00, bo k⁎⁎wa są jakieś granice!
Ps. Palaczami pod oknami i na klatkach też jebę, ale prawo nie nadąża i daje mi mniejsze pole do popisu.
Zaloguj się aby komentować
992 + 1 = 993
Tytuł: Czerwony Świt
Autor: Pierce Brown
Kategoria: fantasy, science fiction
Wydawnictwo: Mag
Format: ebook
ISBN: 9788367793926
Liczba stron: 448
Ocena: 5/10
To jedna z tych książek, wobec których miałem ogromne oczekiwania. Przez lata słyszałem, że to jedna z najciekawszych współczesnych serii science fiction, pełna intryg, brutalnej walki o władzę i rozbudowanego świata przyszłości. Tym większe było moje rozczarowanie, gdy okazało się, że zamiast historii o kolonizacji Układu Słonecznego i zderzeniu klas społecznych, dostałem coś, co przez dużą część książki przypomina połączenie Igrzysk śmierci z młodzieżową powieścią o rywalizacji w mrocznej akademii.
Fabuła przedstawia świat przyszłości podzielony na kolory odpowiadające społecznym kastom. Darrow należy do najniższej z nich - Czerwonych i wierzy, że jego ciężka praca pomaga przygotować Marsa dla przyszłych pokoleń ludzi. Gdy odkrywa prawdę o świecie, w którym żyje, zostaje wciągnięty w plan obalenia istniejącego porządku. Punkt wyjścia jest naprawdę świetny. Konflikt klasowy, manipulacja społeczeństwem, kolonizacja planet i walka z systemem wydają się idealnymi składnikami historii, która powinna trafić w mój gust.
Problem polega na tym, że książka bardzo szybko porzuca najciekawsze elementy własnego świata. Zamiast eksplorować Marsa, strukturę społeczną czy funkcjonowanie międzyplanetarnej cywilizacji, autor zamyka bohaterów w specyficznej grze przypominającej szkolenie przyszłych elit. I właśnie wtedy moje zainteresowanie zaczęło stopniowo spadać.
Największym zawodem było dla mnie samo uniwersum. Nie dlatego, że jest źle wymyślone - wręcz przeciwnie. Jest pełne interesujących pomysłów. Problem w tym, że przez większość książki mam wrażenie, że oglądam je przez dziurkę od klucza. Chciałem dowiedzieć się więcej o tym świecie, jego historii, polityce i funkcjonowaniu społeczeństwa. Zamiast tego dostałem rywalizację grup nastolatków i kolejne konflikty między bohaterami. A trochę na to liczyłem sięgając po 1 tom serii. Może się ten świat przede mną lepiej otworzy w kolejnych tomach, tylko na ten moment nie mam ochoty po nie sięgać.
Nie pomogli mi również sami bohaterowie. Darrow jest skuteczny i zdeterminowany, ale trudno było mi się z nim emocjonalnie związać. Wiele postaci sprawiało wrażenie bardziej archetypów niż pełnoprawnych ludzi. Część relacji rozwija się bardzo szybko, a niektóre zwroty akcji wydają się podporządkowane tempu fabuły bardziej niż logice postaci. Dużo jest też ściemniania i podstępów, za którymi nie przepadam, bo gdy bohaterowie zaczynają grać kogoś innego (na potrzeby sytuacji), to trudno mi złapać, jacy na prawdę są.
Nie oznacza to jednak, że książka jest zła. Brown potrafi pisać dynamicznie. Tempo jest wysokie, rozdziały krótkie, a historia skutecznie zachęca do przeczytania kolejnego fragmentu. Jeśli ktoś szuka szybkiej, brutalnej i pełnej rywalizacji historii, prawdopodobnie będzie zadowolony.
Ale ja liczyłem na coś podobnego do Cosmere Sandersona - powolnej, rozwleczonej historii, która mnie pochłonie na długie wieczory. Chciałem bardziej science fiction niż młodzieżowej rywalizacji. Bardziej eksploracji świata niż walki o pozycję w grupie. Bardziej Marsa niż kolejnej wariacji na temat „grupy młodych ludzi wrzuconych do śmiertelnej gry”.
Miała wjechać piękna pełna seria, ale chyba odpuszczę sobie już po 1 tomie :(
Opublikowano za pomocą https://bookmeter.xyz
#bookmeter #ksiazki #czytajzwujkiem #czytajzhejto

@WujekAlien podobno tom pierwszy pisał właściwie pod dyktando wydawcy, dlatego tyle tam uproszczeń dla fanów pośledniej literatury. Dopiero od drugiego tomu dali mu wolną rękę i wtedy seria rozwija skrzydła. Ludzie twierdzą, że warto podjąć decyzję dopiero po drugim tomie. Ale ja to wszystko tylko słyszałem, seria jeszcze przede mną, więc ten komentarz potraktuj jako drogowskaz.
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Z Andrew Soup and Andrew Soup Junior na #mazowieckigravel #mazowieckispecjal
80 km odbyte powodzeniem. Są wnioski do dalszego bike fittingu, jest 59 nowych kwadratów.
Ach, jedna strata. Zgubiłem koszulkę gdzieś na trasie
To moje jedyne zdjęcie w koszulce...
Spaliłem też plecki, bo czemu nie. Najgorsze miejsce, bo nie będzie przyjemności ze zrywania starej skóry :<
#chwalesie #turystykarowerowa #rower #rowerowehejto #roweralbojakostak @AndrzejZupa



Zaloguj się aby komentować
321 736 + 112 = 321 848
Przesunięta lekko granica długiej jazdy z 104 na 112, very heppi przy takim sloneczku
W drugiej odsłonie #ocieplaniewizerunkupedalarzy pomogłem pani w wieku mojej mamy, bo stała na ścieżce rowerowej i było widać że coś jest nie tak. Odpadła jej śrubka mocująca linkę do widelca i tarło o szprychy. Nie miałem żadnej taśmy, ale pomogła foliowka w której miałem kilka krówek xD
A na koniec na stacji pani na Orlenie się zapytała czy tankowałem paliwo (stałem w kasku) xD
#rowerowyrownik #rower
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
Zaloguj się aby komentować
Dziś o 19:30 w Radiu Ram, w ramach serii Kamienice, będzie wywiad z moim tatem na temat wspomnień dotyczących znajomości z pewnym wrocławskim profesorem pochodzenia niemieckiego - Bernardem Stephanem , oraz wspominek na temat młodości w powojennym Wrocławiu. Gdyby ktoś miał ochotę posłuchać wspomnień, to zapraszam. Wywiad będzie również dostępny do odsłuchu na stornie. #chwalesie #podcast #historia #wroclaw
https://radioram.pl/articles/view/61653/Kamienice-Maly-przyjaciel-profesora-odc-313
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
Dzisiejsze, sielskie widoczki o wschodzie na plaskowyzu Pozzi de Bastelica, #korsyka
#gory #drony

Zaloguj się aby komentować
Pamiętata, jak w zimie pytałem, czy można kleić rozetki maskujące na silikonie? No więc nie trzymają się!!! Czuję się oszukany!!! 😡 #remontujzhejto

Zaloguj się aby komentować
żegnajcie, bo na⁎⁎⁎⁎ia tak że aż się jasno robi i szyby drżą w oknach, a jeszcze nawet padać nie zaczęło #burza #kotlinaklodzka #pogoda #latonapierdalaj


Zaloguj się aby komentować
#deser owy czerwiec
Owoce pod kruszonką. Wiśnie, poziomki, truskawki, rabarbar, porzeczki i dwie figi -wszystko z #ogrod


Zaloguj się aby komentować
insalata spazzatura
#gotujzhejto #kolacja

Zaloguj się aby komentować
21 czerwca:
Pierwszy Dzień Lata
Dzień Deskorolki
Międzynarodowy Dzień Jogi
Światowy Dzień Żyrafy
Święto Muzyki
Światowy Dzień Selfie
Światowy Dzień Hydrografii
Międzynarodowy Dzień Celebracji Przesilenia
#nietypoweswieta #kalendarz #ciekawostki #lato #latonapierdalaj #deskorolka #joga #zyrafa #muzyka #selfie #przesilenie

Zaloguj się aby komentować