Zaloguj się aby komentować
Najczystsze jeziora w Polsce według GIOŚ - wymienione w kolejności alfabetycznej:
Jezioro Budzisławskie (Pojezierze Gnieźnieńskie, Wielkopolska),
Jezioro Karskie Wielkie (Pojezierze Myśliborskie, Pomorze Zachodnie),
Jezioro Kirsajty (Pojezierze Mazurskie, Warmia i Mazury),
Jezioro Kownatki (Pojezierze Chełmińsko-Dobrzyńskie, Warmia i Mazury),
Jezioro Lubowidzkie (Pomorze),
Jezioro Malcz Północny (województwo lubuskie),
Jezioro Płaskie (gmina Giby, podlaskie),
Jezioro Włókna (Wielkopolska)
Spośród 8 wyróżnionych jezior Jezioro Płaskie ma najwyżej ocenione parametry fizyczno-chemiczne.
#mapy #mapporn #jeziora #przyroda #natura #zuchmapuje #ciekawostki #heheszki #polska #nazwymiejscowosci #qgis #gioś

Zaloguj się aby komentować
21 989,37 + 5,14 = 21 994,51
#sztafeta #bieganie
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
@BoJaProszePaniMamTuPrimaSorta Poza Schrederem to norma była. Zobacz sobie biografie różnych przywódców, generałów, światowych obywateli to wiele krajów przez uznanie dawało odznaczenia. Taki zwyczaj.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_awards_and_honours_received_by_J%C3%B3zef_Pi%C5%82sudski
Inba inbą, ale pokazuje to realny problem w relacjach Polsko-Ukraińskich. Bo raczej nie jest to zaskoczeniem że nazwa "bohaterów UPA" została odebrana źle. Co oznacza że Ukraina po prostu olała ten fakt, stwierdzając że nasze ewentualne oburzenie nie jest ważne.
Jakim cudem opinia kraju który jest głównym hubem logistycznym we wsparciu ich wojny obronnej, który chroni uchodźców z terenów objętych walkami, który od pierwszego dnia był zaangażowany może nie być ważna? Według mnie pokazuje to jasno że dotychczasowa polityka była po prostu prowadzona na odjeb się.
Batyr to tylko gówno które wypłynęło na fali problemów tego tomiwisizmu. I niestety widać że polityki żadnej z tego nie będzie, poza wewnętrzną napierdalanką.
A tutaj wypadałoby serio zrewidować podejście. Wspieranie Ukrainy jest w naszym interesie - ale w momencie w którym ta pomoc jest traktowana przedmiotowo, powinniśmy też zacząć to traktować przedmiotowo. A z tego co się orientuje to nasze orły nawet nie siedzą przy stole negocjacyjnym.
Zaloguj się aby komentować
Chillout
#gravel #rower #pieskiezycie #relaks #jezioro

Zaloguj się aby komentować
Smacznej Kawusi ʕ•ᴥ•ʔ
Wczoraj kupiłem nowe beczułki z Bolesławca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#kawa #ceramikaboleslawiec #smacznejkawusi


Zaloguj się aby komentować
@festiwal_otwartego_parasola Warto dodać kontekst. Amerykanin dostał wpierdol, bo mu za wesoło było. To najbardziej polski news, jaki ostatnio czytałem.
Do zdarzenia doszło pod koniec kwietnia, gdy 37-letni Amerykanin wsiadł do tramwaju razem ze swoimi znajomymi. Według ustaleń funkcjonariuszy grupa rozmawiała i była w dobrych nastrojach, co nie spodobało się jednemu z pasażerów.
"Mężczyzna podszedł do grupy osób i nagle dwukrotnie uderzył w głowę 37-latka, który stracił przytomność i upadł na ziemię, w wyniku czego doznał poważnych obrażeń barku" – informują policjanci.
Zaloguj się aby komentować
psiaki z ostatniej realizacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale spokojnie za tydzień znowu wracam do kotów. Wpadłam na pomysł, który nie wiem czy ktoś już malował, ale sama nie mam pewności czy mi się uda… więc czekajcie
#tzssmaluje #malarstwo #psy #sztuka #gownowpis

Zaloguj się aby komentować
Widzę światełko w moim planie kręcenia wałkow gosp... Znaczy w moje karierze zawodowej. Kilka lat i zostne prezesem jak nic
#pracbaza #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Encyklopedia chorób zmyślonych
Aidsheimer - gdy ktoś cię zaraził hivem, ale nie pamiętasz kto #gownowpis #heheszki #zdrowie
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
21 994,51 + 3,86 + 5,00 + 5,46 = 22 008,83
Siemka, trochę mnie nie było i nie było czasu się przygotować do 4 Słupskiego biegu po schodach.
Ale porównując rok do roku to czuję różnice.
Wtedy po 4 okrążeniach zdychalem teraz dopiero po 9 ale i tak zostało jeszcze mocy na sprint do mety. 10 x 180 schodków :)
Fajna odmiana od klepania km po parku.
#slupsk Btw 20 zł wstęp to aż szkoda nie skorzystać :)
#sztafeta #bieganie
---
Wpis dodany za pomocą hejtostats.pl . @Marvin certified! #statsbymarvin

Zaloguj się aby komentować
Newsy książkowe od Whoresbane'a!
Wydawnictwo MAG zapowiada bardzo wyczekiwany dodruk ze świata Pierwszego Prawa. "Czerwona kraina" Joe Abercrombie powróci 26 czerwca 2026 roku. Wydanie w twardej oprawie zawiera 640 stron, w cenie detalicznej 69 zł. Poniżej okładka i krótko o treści.
Spalili jej dom. Porwali jej brata i siostrę. Ale zbliża się czas zemsty. Płoszka Południe miała nadzieję pogrzebać krwawą przeszłość, ale zamiast tego będzie musiała odkurzyć dawne paskudne zwyczaje, by odzyskać swoją rodzinę.
Pościg powiedzie ją przez jałowe równiny do przygranicznego miasteczka ogarniętego gorączką złota, poprzez konflikty, pojedynki i masakry, wysoko w nieznane góry, gdzie czekają Duchy…
#ksiazkiwhoresbane 'a - tag, pod którym chwale się nowymi nabytkami oraz wrzucam newsy o książkach
Chcesz mnie wesprzeć? Mój Onlyfans ( ͡° ͜ʖ ͡°)
⇒ patronite.pl/ksiazkiWhoresbane
⇒ suppi.pl/ksiazkiwhoresbane
#ksiazki #czytajzhejto #mag #fantastyka #pierwszeprawo #joeabercrombie

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
41 lat i dopadł mnie kryzys egzystencjonalny, czy tam wieku średniego. Więcej informacji jutro po 16, jak dożyje. AMA nie będzie.
Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?" #wyznanie
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj w robocie jest jakiś dzień pomroczności jasnej. Od rana zaliczyłem:
spór o rozbicie jednej listy na dwie, bo... w sumie do tej pory nie wiem po co. Ale ok, niech będzie.
tłumaczenie mi przez inną osobę, jak działa proces, który sam implementowałem. Oczywiście działa inaczej.
pytania dlaczego nie działa coś, co implementowała firma zewnętrzna. No ciekawe dlaczego.
No i standard: przez pół dnia może być spokój i sielanka, ale potem, jak na zawołanie, przychodzą 3 osoby na raz z jakąś sprawą i muszę robić 3 rzeczy jednocześnie.
Na szczęście za pół godziny fajrant.
#pracbaza #poniedzialek #korposwiat #zalesie
Zaloguj się aby komentować