Pomiar grubości pokrywy lodowej
#spacer #zima #jezioro




Pomiar grubości pokrywy lodowej
#spacer #zima #jezioro




Zaloguj się aby komentować
No dobra dzisiaj nie ma czasu na odpakowanie kosiarki trzeba ją schować na magazyn tylko jak już wspominałem nie mam wideł do ładowarki. Ale mam łeb, nawet umyty bo wczoraj była niedziela.
Pomyślałem sobie że z jednej strony podłoże deseczki a z drugiej strony go sobie pchnę.
W magazynie tam gdzie nie ma śniegu nasypałem sobie trochę śniegu żeby był lepszy poślizg. Kto nie smaruje ten nie jedzie.
#ogrodnictwo
#pomysl
#zima
#gownowpis


Zaloguj się aby komentować
Jest pierwszy drapieżnik na nowej słonince
#ptaki #zima #dokarmianieptakow




Zaloguj się aby komentować
Piękny dzień dziś
Wstaję sobie i coś mnie tknęło żeby założyć termiczna odzież. Ale tylko górę bo ekhem -13° nie spowoduje że założę kalesony.
I to był bardzo dobry wybór.
Wjeżdżam do pracy a tu awaria pieca i przez cały weekend nie trzymało temperatury, więc obecnie jest 11°.
Także grzejniki elektryczne rozdane, kto może to się klima grzeje. No i ciepłe napoje szybciej pójdą.
Czekam na serwis który będzie za godzinę, bo reset pieca nic nie pomógł.
#zima #pracbaza
Zaloguj się aby komentować
@DexterFromLab AI nam póżniej lub wczesniej rozpierdoli internet jaki znamy. Coś czuję, że zalew fejków będzie tak duży i tak nieodrożnialny od rzeczywistości, że jeszcze z kwiatami i bombonierką powrócimy do starych, dobrych mediów gdzie istniały weryfikacja, research i firmowanie emitowanych treści swoim imieniem.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Gdy roślina zakwita kwiatami z lodu
Formacje te, określane niekiedy jako crystallofolia, powstają przeważnie podczas gwałtownych przymrozków, gdy ziemia nie jest jeszcze zmarznięta, a temperatura przy gruncie jest wyższa niż temperatura powietrza.
Pod wpływem zimna soki wewnątrz łodygi rośliny zaczynają zamarzać i zwiększają swoją objętość, powodując, że na powierzchni łodygi tworzą się długie, cienkie pęknięcia. Różnica temperatur powoduje dodatkowo, że w roślinie zachodzi zjawisko tak zwanego kapilarnego podciągania wody od korzeni w kierunku łodygi. Podciągnięta woda przesącza się powoli przez długie pęknięcia w łodydze i zamarza w kontakcie z powietrzem – w miarę, jak przesiąkającej wody przybywa, warstwa lodu jest wypychana na zewnątrz pęknięcia, tworząc ostatecznie cienki „płatek” lub "liść".
Ponieważ takie lodowe kwiaty są bardzo nietrwałe i szybko znikają w promieniach słońca, można je obserwować krótko i przede wszystkim wczesnym rankiem, w zacienionych miejscach. Odnotowano też, że tylko niektóre rośliny mają strukturę łodyg, która sprzyja tworzeniu się lodowych kwiatów, jak np. spokrewniona ze słonecznikami Verbesina virginica, znana w języku angielskim jako frostweed.
#ciekawostki #przyroda #natura #rosliny #zima #pogoda #nauka



@Atexor Faktycznie, wyglądają na pierwszy rzut oka trochę "sztucznie" - kiedy natknęłam się na ich zdjęcia po raz pierwszy, nie byłam pewna, czy to przypadkiem nie fejki. Ale jednak nie, to po prostu przyroda pokazuje swoje kreatywne oblicze
Chyba wiele z tych gatunków roślin, które mają tendencję do wytwarzania lodowych kwiatów, nie występuje u nas naturalnie, to bardziej gatunki z Ameryki Północnej.
Zaloguj się aby komentować
Tym razem trafiła się zima dziesięciolecia
#zima #styczen #snieg #2026




Zaloguj się aby komentować
A więc wojna! (▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
#zima #rodzicielstwo #tatacontent #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Jupiii.... przez zaspę
#gównowpis #zima #polskiedrogi



Zaloguj się aby komentować
Pozdrawiam z Puszczy Knyszyńskiej na moim ukochanym Podlasiu.
#zima #pogoda

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
W nawiązaniu do tego wpisu chciałbym poinformować iż "today was the day"
Przejechane jakieś 1,5km, częściowo drogi szutrowe, częściowo łąka. Vmax ~25 kmh. Liczba gleb: 0.
Pytanie zasadnicze - czy koza umie po śniegu? Najkrótsza odpowiedź: nie, nie umie
No ale jak było? - zapytacie.
Śmiesznie. Wystroiłem się jak islamski najemnik, tyle warstw, że ledwo się mogłem ruszać. Zimno nie było, ale koniuszki palców zmarzły. Nie dałbym rady w trasie, nawet pomimo grzanych manet i handbarów.
Co do samej jazdy, to zero przyczepności. Puch na wierzchu (dzisiaj sypie) ale pod spodem już wyjeżdżone i śliskie. A nawet na łące nie chciał łapać gruntu. Pewnie kwestia opon, jak @d.vil wspomniał: te się nie nadają zupełnie. Dodasz gazu, lecisz bokiem, odejmiesz gazu (!), lecisz bokiem. Zachamujesz - zgadliście, lecisz bokiem
@chimichangas @zjadacz_cebuli sorry, nie mam gopro, a nikt nie był na tyle głupi żeby za mną biegać z telefonem. Ale zrobiłem foto dla atencji
#motocykle #zima

Zaloguj się aby komentować
Inwestycja w stażystę, zaczyna się w końcu zwracać, sam poleciał odśnieżać - 5 latek xD
#rodzicielstwo #dzieci #zima

Zaloguj się aby komentować
Miał być niedzielny spacer w zimowej scenerii. A zamiast tego 1,5 h trening cardio przy odśnieżaniu metodą tradycyjną. I dalej sypie.
#zima

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wczorajszy podróż. Powiatówka i ekspresówka
#zima #zimonapierdalaj


Zaloguj się aby komentować
#muzyka #reggae #zima miłej niedzieli frens
T-raperzy znad Wisły - "Śnieżne reggae"
Zaloguj się aby komentować
Po porannym spacerze z psem mogę stwierdzić tylko jedno:
w #gdansk jest porządna zima wreszcie ^^ i na osiedlu 3 auta już nie dawały sobie rady z nawierzchnią ^^
#zima #spacer #dziendobry

Zaloguj się aby komentować