"In the 1960's General Motors was trying to get the freight cost down on Vegas to keep them a budget friendly car. At the time, a new Vega had a price tag around $2,000. Engineers from GM and Southern Pacific Railroad came up with the Vert-A-Pac. This allowed 30 cars to be shipped per boxcar instead of 18. Lowering freight costs by up to 40%. GM engineers also designed specific oil baffles to keep oil from spilling along with specially designed carburetors, batteries and added plastic spacers between the powertrain and the chassis to prevent damage. Pretty wild"
Matterhorn Gotthard Bahn RE41, ostatni pociąg z Zermatt przed odcięciem miasta od reszty świata z powodu powodzi i osunięć ziemi. Żadne środki transportu drogowego ani kolejowego nie są możliwe. Rzeka Vispa wylała, centrum miasta jest zalane.
@Deykun odkąd większość firm transportowych zostało wykupionych przez zagraniczne koncerny itp nie doświadczysz niczego szczególnego za granicą. Tak było chociażby z polskim busem czy sindbadem
Kontynuując tradycję nieregularnego wrzucania postów, kiedy tylko uda mi się zaliczyć relaksujący wieczór, wrzucam kolejny post.
Wczoraj udało się wieczorem zagrać w ETS'a i oderwać łeb od codziennego pędu, który towarzyszy mi właściwie od początku roku. Dlatego też dzielę się filmikiem z relaksującego (i ledwo uratowanego) parkowanka w ETS2 w klimatycznej Bośni.
W poprzednich wpisach polecałem audiobooki, których słuchałem przy grze, ale tym razem polecę komiks.
Jako że Kaczor Donald obchodził 90-te urodziny, kupiłem wydanie "Nasz Wielki Donald", które serdecznie polecam, szczególnie tym, którzy zaczytywali się w przeszłości "Gigantami" i innymi "Myszkami Miki"
Ci to się nie pierdzielą #ciezarowki #tir #transport #ciekawostki
By dotrzeć z Qingdao do Witebska, ciężarówka musiała pokonać 8700 kilometrów w jedną stronę. Jest to trzykrotność dystansu dzielącego na przykład Świecko oraz Lizbonę.
@cebulaZrosolu uuu szybka kalkulacja. 8700 km w jedną stronę. Spalanie pewnie gdzieś w okolicy 40l/100km. Wychodzi prawie 3500 l ON xDDDD. W jedną stronę xD Tir przewiezie 24 000 kg bananów, co da 0.69 l ON na kg bananów xD Przy polskiej cenie ON 4,9 zł (hurtowej, żeby jeśli już to zaniżać) wychodzi 3.38 zł narzutu z samego paliwa na kilogramie bananów.
Jak to się opłaca? Nie wiem ( ͡° ͜ʖ ͡°) W drugą stronę zakładam, że TIR również powiezie jakiś wartościowy ładunek.
Ja nie wiem co to #allegro odwala, ale mieszkając w mieście #lodz opłaciłem dziś rano garnek Tefala o 09:23, a o 17:41 mam go do odbioru w Allegro One Box WTF!?
załapałeś się jeszcze na pierwszą turę porannej wysyłki
a że dostarcza się do pakomatów 2 a nawet 3x dziennie, to nie dziwota
onebox nie przyłożył do tego sukcesu nawet 1 palca
dobra robota logistyczna pracowników sklepu, kurierów i pracowników sortowni to jest odbiór z paczkomatu tego samego dnia gdy paka nadawana jest z odległości >200km
Bartłomiej jest całkiem dorodnym debilem i nawet wiem na kogo głosuje. Wyborców tej partii bardzo łatwo wyczuć, jest to prostsze niż jakiejkolwiek innej. Wszyscy wolno myślą, a jednocześnie tak samo.
@dwaplusdwatocztery jako posiadacz prawka kat. B mogę powiedzieć że prawo jazdy w Polsce to żart. Wyciaganie kasy i nic ponad to. Teoria za czwartym, praktyka za drugim podejściem. Wiem jak jest. Samo podejście do posiadania prawka to niezła wieś w Polsce.
Natomiast ja również zauważyłem, że ci którzy hejtuja samochody lub kombinują kolejne ograniczenia czy utrudnienia, sami często nie poradzili sobie z egzaminami. Nie ładnie.