Mordeczki, ile płacicie za obcięcie włosów u męskiego fryzjera? Ewentualnie u baby fryzjerki ale w sensie, że chłopu ogarnia fryzurę. Jeśli możecie to podajcie miasto a jak nie to nie. #pytanie

Mordeczki, ile płacicie za obcięcie włosów u męskiego fryzjera? Ewentualnie u baby fryzjerki ale w sensie, że chłopu ogarnia fryzurę. Jeśli możecie to podajcie miasto a jak nie to nie. #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Jakiej marki akumulator polecacie? Mój już dokonuje żywota. Zasilał Fiaciora z potężnym, benzynowym 1.4 :) #pytanie #motoryzacja
Zaloguj się aby komentować
Co polecacie na rzucanie palenia?
#pytanie
Zaloguj się aby komentować
Mordeczki, zastanawia mnie jakie apki do telefonu radzicie, że warto zainstalować oprócz naturalnie apek Lydla i Biedronki? Zwłaszcza jak macie takie co odkryliście coś spoko ale też takie co sobie nie wyobrażacie nie mieć na telefonie.
#telefony #pytanie #smartfony
Zaloguj się aby komentować
Co zrobić z sąsiadem który zostawia psa zamkniętego w kojcu przy -19 stopni? Pies jest zamknięty na stałe, nigdy nie wychodzi. Co gorsza jest zamknięty z tyłu domu, więc jego życie to widok na tył garażu i to wszystko. Buda z wielkim otworem, więc zero ocieplenia. Oferowałem że wezmę go do siebie na mrozy, ale to olali. Ogólnie 4 razy się z nimi kontaktowałem, żeby psa wypuścili i nic. Jakieś pomysły?
Zdjęcie poglądowe z internetu, dla uwagi.
#zwierzeta #zwierzaczki #animalabuse #zima #pytanie #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Czasem ludzie pytają mnie „wombat, tak dobrze ci się żyje, może ja bym sobie też po godzinach dorobił na tym #programowanie ?”
Ja w takiej sytuacji zawsze polecam przeczytanie pierwszego rozdziału „Automate the Boring Stuff with Python” https://automatetheboringstuff.com/ i wrócenie do mnie żeby przerobić pytania z końca rozdziału. Do tej pory nikt jeszcze nie wrócił.
#pytanie do Was Tomeczki, czy macie jakąś inną rekomendację? Zakładam że problem jest w moich rozmówcach, ale może są też jakieś nowsze, ciekawsze, łatwiejsze, darmowe materiały do polecania zainteresowanym #naukaprogramowania ?
@wombatDaiquiri Też kiedyś polecałem tę książkę nawet jeśli nie lubię Pythona oraz go nie znam dobrze xD. Ale zawsze uprzedzałem, że realistycznie nie ma szans żeby byli się w stanie nauczyć bezboleśnie i w krótkim czasie całej potrzebnej wiedzy żeby móc w tym zarabiać na boku i że jeśli chcą to jedynie aby sobie napisać coś dla siebie do pomocy w pracy np. automatyzując jakieś excele albo dla hobby. Ewentualnie polecałem też naukę JS bo wydaje mi się, że dla takich osób jest lepszy bo szybciej widać "widoczne rezultaty" w postaci jakiś prostych stron a zanim dojdą do GUI w Pythonie to im się znudzi xd.
Od czasu powstania gen AI to mówię, że już zwyczajnie nie warto poza hobby ponieważ większość prostych rzeczy które chcieli by zautomatyzować ogarnie im już AI.
Zaloguj się aby komentować
@bartek555 i @starszy_mechanik
Macie jakieś zdjęcia albo rysunki jak wygląda uszczelnienie wodzika w takim silniku?
Bo wiem że tam jest korbowód i wodzik. Wodzika powinien być uszczelniony żeby zamknąć komorę pod tłokiem.
#silnik #statki #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Na wiosnę jadę na weekend do Bukaresztu. W jakich dzielniach polecacie rezerwować nocleg? Ląduję na lotnisku Baneasa #podroze #pytanie #rumunia #turystyka #booking #airbnb #bukareszt
Zaloguj się aby komentować
W tym roku też jest licytacja złotego rogala dla WOŚP? #pytanie #moderacja #wosp #zlotyrogal @hejto
Zaloguj się aby komentować
Pytanie do Was drogie Tomeczki
#pytanie #ankieta
Chodzi o ten poradnik w formie papierowej:
Poradnik bezpieczeństwa - Portal Gov.pl

Zaloguj się aby komentować
https://www.hejto.pl/wpis/osmieszanie-eu-ciag-dalszy-niemieckie-wojska-po-cichu-wycofaly-sie-z-grenlandii - czy jest w planach może jakieś 'community notes' na hejto? bo aż przykro jak się przegląda takie nagłówki
#hejto #pytanie
@spam_only nota pojawiła się wczoraj w innym wpisie: https://www.hejto.pl/wpis/niemieccy-zolnierze-wycouja-sie-z-grenlandii-w-sobote-ogloszono-ze-zolnierze-poz
Tutaj ze względu na zbyt dużą liczbę kłamstw i interpretacji tych kłamstw autora, mimo tego, że w źródłowym artykule pojawiło się już sprostowanie, wpis został usunięty a autor nagrodzony banem ze stosownym komentarzem
Zaloguj się aby komentować
Widziałem ostatnio mema o cenach karnetów narciarskich w Polsce i Europie.. Ktoś tam narzekał, że w Polskich górach drogo..
Tymczasem maleńkie wzgórze gdzieś na północy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wysokość względna 60m
trasa nr 1, długość 550 m
trasa nr 2, długość 770 m
trasa nr 3, długość 900 m
w sumie 2200 m
Karnet jednodniowy - 180 zł (ze sprzętem narty/deska + buty - 260 zł)
Jeździcie? Ile faktycznie płacicie w różnych miejscach w PL i EU?
#heheszki #ciekawostki #cenywpolsce #pytanie #narty #snowboard #skipass #gory #ziemialubawska #kurzetnik #warminskomazurskie


Zaloguj się aby komentować
Pytanie do użytkujących #iphone
Potrzebuję:
odpowiednik youtube revanced. Youtube++?
adblockera. Używam Firefoxa, ale widzę że na ios rozszerzenia nie są dostępne
szkolny.eu
#telefony #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Jak to jest z tymi Żabkami? Nasrane ich wszędzie, to wiadome - a do jakiej nie wejdę, to z daleka widzę jakiej narodowości jest obsługa. Polki wiecznie ryje powykrzywiane że klient miał czelność się pojawić, ani dzień dobry, ani spierdalaj, cenę burkną pod nosem i nara, myk na szluga przed sklep. Zachowanie jak starych toreb ze Społem, co pamiętają jeszcze Bieruta. I to bez różnicy, młode czy stare - wiecznie ten sam wykrzywiony ryj, jakby pracowały w ramach prac społecznych. Jedynie Ukrainki jakoś się starają. Kwestia zarobków?
#zabka #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Pytanie mam, Co jakiś czas, YT podrzuca mi shorty z cAnal+ gdzie do więzienia trafiają szamaki. Młody z blond fryzurą, łysy cały wydziabany (ksywa brudnopis) I teraz pytanie właściwe, ktoś serio wierzy, że to nie jest ustawka? #kichiochpyta #pytanie #telewizja
Zaloguj się aby komentować
Zna ktoś jakąś fajną stronę z torrentami? Szukam bajek z polskim dubbingiem. Najchętniej w 4k
#piractwo #pytanie
@PanNiepoprawny https://rentry.co/medianest
Zaloguj się aby komentować
Heh. Pare dni temu wpadla mi okazja na wziecie lokalu uslugowego za mniej niz 2k pln w doskonalej lokalizacji w centrum miasteczka okolo 30k mieszkancow. Miejscowka idealna na warsztaty, dobrze doswietlona, piekna.
Wykonalam pare telefonow. Znalazlam chetnych do prowadzenia zajec.
Miejsce mialoby zajmowac sie generalnie rozwojem osobistym, organizowaniem warsztatow zawodowych, oddechowych, wellness i z zakresu technik relaksacji i niwelowania napiec w ciele z elementami jogi. Pojawila sie tez gotowosc do prowadzenia terapii dzwiekiem np. Takie wiecie - centrum rozwojowe miasteczka z wykladami, panelami dyskusyjnymi, warsztatami.
W ekipie ludzi chetnych do prowadzenia mam sama smietanke ludzi naprawde dobrych w tym co robia i z wieloletnim doswiadczeniem. I nie mowimy tu o ludziach pokroju sebcel xD Kazda osoba ma dobrze dzialajace firmy i pomyslelismy, ze to bedzie fajny plan w fajnym miejscu do zrealizowania dla lokalnej spolecznosci.
Tak czy siak do sedna - po paru dniach liczenia doszlam do wniosku, ze nie spina sie to finansowo pomimo niskich kosztow stalych. Sala ma capacity na max 12 osob, wieksza nie wchodzi w gre obecnie.
Tak wiec pomimo mozliwosci i gotowosci ekipy po policzeniu kosztow kontrahentow, amortyzacji, podatkow, reklamy itp w zasadzie wychodzilabym na zero. A mozliwosc skalowania jest mala i zaklada rentownosc na poziomie 1kpln w zlym wariancie do okolo 10k pln w dobrym wariancie(miesiecznie).
Teraz tak siedze i sie zastanawiam czy to stawiac i robic fajna miejscowke angazujaca lokalna spolecznosc za przyslowiowa czapke gruszek i ewentualnie dokladac do tego jakies poboczne opcje zarobku jak np sklep w pozniejszym terminie czy sobie dac spokoj.
Prog wejscia jest bardzo niski, koszty prowadzenia niskie ale zarobek tez cholernie niski. Ilosc pracy operacyjnej dla mnie miesci sie w zalozeniach pracy dodatkowej tzw "po godzinach" i szansa na to, ze na tym strace jest tez marginalna. Lokal moge zbyc w kazdym momencie, umowa nie jest abuzywna.
#pytanie
Może spróbować, ale równolegle szukać większego miejsca (12 osób to chyba bardzo mało) i jak będzie zainteresowanie, to się przenieść (z nadzieją, że zainteresowani podążą), a jak nie, to odpuścić.
Ogólnie trochę brzmi jak wymyślanie profilu działalności pod okazyjny lokal, chyba nie w tę stronę powinno to działać 😅 ale ja nie mam doświadczenia w biznesie, więc nie chcę zniechęcać
Weź pod uwagę że stałe koszta mogą rosnąć, prundy i inne takie takie, ale miejsca na klientów już nie zwiększysz, a zwiększanie cennika dla tych paru osób może być odstręczające. Lepiej celować w coś wiekszego, z nastawieniem na rozwój, a nie startowym dobiciem korka. Ogółem koncept fajny, ludzie lubią poświęcać czas na taki miejski chill, ale 12 osób to słabizna, zwłaszcza że piszesz o dobrej ekipie, która nawet nie wiem jakby mieli pracować w transzach? Ale tego mogę nie kumać. :p
Zaloguj się aby komentować
Pomoś, pomoś!
Potrzebuję speca od żywic, który pomoże dobrać jakąś do wzmocnienia podsufitki. Nie może tężeć w trybie instant, raczej 2-3 dni wystarczą. Może nieco śmierdzieć podczas pracy. Zależy mi żeby nie przesiąkła przez materiał i nie wylała się, bo wtedy musiałbym szlifować
Ważne żeby była odporna na wilgoć, ciepło, zimno i inne warunki panujące w samochodzie. Po utwardzeniu i włożeniu do samochodu warto żeby nie śmierdziała, a przyklejanie materiału nie skończyło się porażką.
Na pewno poliestrowa odpada, bo zastyga bardzo szybko, a jeszcze się nagrzewa przy tym.
Epoksyd? Jaki? Ile tego będę potrzebował żeby pokryć przynajmniej 3/4 podsufitki z obu stron?
#macmajster #zywica #prestizowygruz2 #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #diy #zrobtosam
Zaloguj się aby komentować
W którym sporcie można jednocześnie przegrać i wygrać?
#sport #wrestling #zapasy #pytanie #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Wysłałem generator pary (tak teraz na żelazko mawiają) do serwisu wskazanego przez ubezpieczyciela. Po prawie miesiącu od wysyłki (były świetą więc ok) wróciło do mnie z info, że jest nienaprawialne. To jeszcze może bym przeżył ale wróciło z rozwaloną obudową, niedziałającym przyciskiem "spustu", a zostało wysłane do naprawy ze względu na fakt, że para uciekała z wężyka i nie było odpowiedniego ciśnienia.
Mam zdjęcia z godziną i datą kiedy pakowałem urządzenie. Serwis wysłał mi fotki wg nich z dnia odbioru, gdzie są już te uszkodzenia, z jakimi wróciło do nas ale te zdjęcia są bez timestamp'a więc mogli zrobić je w sumie kiedykolwiek. Oni twierdzą, że przyjechało "roztrzaskane" (zdjęcia z naklejką cena), a ode mnie wyjechało bez tych uszkodzeń. Dodatkowo twierdzą, że żelazko nie działa, co jest nie prawdą bo partnerka sprawdziła i woda się grzeje, para dalej ucieka na lewo i dodatkowo jest zniszczona obudowa no i ten "spust" zablokowany.
Na pytanie, czemu nie informowali mnie o uszkodzeniach zaraz po odbiorze i czy zgłaszali kurierowi lub przy kurierze otwierali nie odpisują.
Firma PowerToolService wskazana przez ubezpieczyciela WAGAS ma mega słabe oceny w google i podobne historie na koncie.
Ktoś może odpowie na #pytanie #pytaniedoeksperta bo #kiciochpyta jak ugryźć ten temat. Jest na sali jakiś ekspert od #ubezpieczenia #agd
Nie mam jeszcze dostępnego uzasadnienia odmowy od ubezpeczyciela.




Zaloguj się aby komentować