Zdjęcie w tle
Rozwój

Społeczność

Rozwój

32

Odnoszę wrażenie, że wartym przemyślenia podejściem jest rozgraniczenie miejsca pracy oraz miejsca rozrywki. Do tej pory komputer był dla mnie zarówno urządzeniem, które służyło do nauki jak i urządzeniem służącym celem rozrywkowym.

W momencie kiedy stanowisko pracy jednocześnie kojarzy mi się z rozrywką jak i pracą/nauką, powoduje to, że bardzo łatwo o jakieś aplikacje/strony, które wytrącą mnie z koncentracji. Powoli dochodzę do wniosku, że trzeba będzie jednak ostatecznie rozwiązać pewne kwestie, które mogą mnie odpychać od celów zawodowych.

Najzabawniejsze jest to, że już wiele lat temu to rozumiałem i potrafiłem sobie z tym radzić, obecnie coś poszło w bardzo złym kierunku. Mam nadzieję, że uda mi się to szybko znów naprawić. Oczywiście, aby weszło to w nawyki to potrzeba wielu tygodni, ale sama chęć zmian na początek wydaje się dobrym kierunkiem.

Zaloguj się aby komentować

Sztos

Czy pasji do czegoś można się nauczyć? Czy pasji można się nauczyć absolutnie do wszystkiego? A może jestem w stanie stworzyć sobie środowisko "sprzyjające" poczuciu pasji, satysfakcji i zaangażowania?
Czwartkowo zapraszam na kolejny - i chyba najbardziej czasochłonny, jak dotąd - wpis na moim blogu, gdzie zmagam się z przemyśleniami związanymi z rozwojem własnych umiejętności
https://poczatkujaca.pl/czy-pasji-do-czegos-mozna-sie-nauczyc/

Fajny temat, juz zabieram sie za lekture!

0

@denis-w-chinach i bardzo ciekawie przedstawiony

0
m-1-s-2rok temu

Dobrze się czytało! Zgadzam się z tezą, że jesteśmy społecznie obciążani "drogami do prawdziwego szczęścia". Jedną z nich w naszych czasach jest pogoń za pasją i przekuwanie jej w pracę. Ja jednak jestem zwolennikiem oddzielenia tych dwóch aspektów życia. I jasne, powinno się lubić swój zawód, ale dla higieny psychicznej nie powinien być on dominującym zajęciem. Nie bez powodu tak dużym problemem jest wypalenie zawodowe.

0

Zaloguj się aby komentować

Sztos

Obywatele HEJTO!

Jakiś czas temu wspominałem, że wraz z grupą znajomych pracujemy nad stronką dotyczącą stowarzyszenia NEO - New Education Order. Pomimo wielu przeciwnościom losu, udało nam się w końcu dopiąć swego i oto mam niewątpliwą przyjemność zaprezentować Wam pierwszą oficjalną witrynę NEO.

Proszę nie psuć, bo to prototyp na tą chwilę

https://neweducationorder.org

A dla tych, którzy jeszcze nie wypełnili ankiety, dodaję link do poprzedniego wpisu:

https://www.hejto.pl/wpis/dobry-wieczor-tomki-i-tomencje-mamy-hipoteze-scholar-system-sucks-czas-na-resear

lubieplackijohn2 lata temu

@alq Dzieci. Zamiast puścić do państwowej placówki, wolałbym nauczanie domowe. Ale nie mam ani możliwości, ani czasu, żeby zajmować się jeszcze pełnoetatowym nauczaniem. Stąd pomysł, żeby stworzyć alternatywę dla takich właśnie rodziców. Oczywiście, otworzenie placówki to nie jest łatwa sprawa, a co dopiero całej sieci. Ale od czegoś zacząć trzeba.

piwowar2 lata temu

@lubieplackijohn Cieszę się, że NEO wreszcie ma swoją stronę. Z uwagą czekam na rozwój sytuacji.

lubieplackijohn2 lata temu

@piwowar Dzięki! Postaramy się regularnie wrzucać wartościowy kontent!

0

Zaloguj się aby komentować

Sztos

Dobry wieczór tomki i tomencje!

Mamy hipotezę - scholar system sucks. Czas na research.

Czy nas system edukacji to porażka? Pomożecie? Zajmie wam to góra 3 minuty.

(w skład ankiety wchodzi 8 pytań)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdlt1F9fI8Thdvbp1KLmG_yfF2S8onoedMJBNWgoODCo58-Nw/viewform

eb8c7908-a904-4ebd-9fcb-b7a54804b0ee
PapaNorris2 lata temu

@Admiral Pitagoras to może zbyt podstawowy przykład, ale patrząc na takie całki i pochodne to już inna sprawa

Done

tymszafa2 lata temu

@lubieplackijohn zrobione. Polski szkolny system to porażka. Religia out, więcej WOSu (w formie edukacji prawno społecznej a nie to pierdololo). Fizyka tak, ale bardziej pasjonująco - chemia też, bardziej praktycznie, informatyka w formie nauki programowania i obsługi komputera (niekoniecznie Windows, ale np Linux i obsługa terminala), historia bardziej pragmatyczna mniej martyrologii, więcej wiedzy pt. jak to można wykorzystać w dzisiejszej rzeczywistości. Generalnie szkoła w "moich" czasach ssała paukę i nie potrafiła mnie zainteresować.

Zaloguj się aby komentować

Sztos

Dzień dobry HEJTO!

Nawiązując do poprzedniego postu z serii #neo -> https://www.hejto.pl/wpis/mam-pytanie-teoretyczne-co-prawda-podchodzace-pod-gdybologie-gdybys-mogl-cofnac-

Co myślisz o systemie edukacji, który zamiast podawać jeden program nauczania, czyli tak, jak to wygląda obecnie w PL, dopasowywałby się indywidualnie do każdego ucznia? Pokazuję i objaśniam, na sztampowym przykładzie Tomka i Agatki:

Tomek, lvl 8, ma umysł ścisły, lubi się wspinać na drzewa, gonić dzikie kaczki, grać w dość brutalne gry komputerowe, przeznaczone dla starszych graczy, toczyć słowne i siłowe boje z kolegami i generalnie, niespecjalnie lubi czytać książki.

Agatka, lvl 11, wyrosła już z zabawy lalkami, zamiast tego woli spędzać czas na FB, TT, LI(???) i innych portalach społecznościowych. Oprócz tego uwielbia Tolkiena i jest wprost zafascynowana jego twórczością. Od 5 lat gra na pianinie i udziela się artystycznie w gminnym ośrodku rozwoju kultury. Ma pewne problemy z nauką angielskiego, oraz niespecjalnie lubi matematykę.

I teraz szybkie podsumowanie: w obecnym systemie, Tomek i Agatka od początku będą szli tą samą ścieżką, oboje będą szlifować te same materiały, niezależnie od preferencji i upodobań. To trochę tak, jakby w grze RPG tworzyć w kółko te same klasy postaci - niezależnie od rozdysponowanych atrybutów, tworzylibyśmy tylko wojowników. Albo samych magów.

Czy nie uważasz, że taki stan rzeczy należałoby zmienić? Tak na ASAP?

W poprawnie działającym systemie, Tomek skupiłby się na rozwoju fizycznym, dodatkowo ucząc się przedmiotów ścisłych oraz programowania.

Z kolei Agatka uczęszczałaby na zajęcia muzyczne oraz przedmioty humanistyczne.

Co myślisz o takim systemie? Daj głos!

Dobrego dnia i smacznej kawusi!

21b35c24-ac1f-48cd-b70b-b4cc49dc37c9
lubieplackijohn2 lata temu

Idąc tym tokiem rozumowania, po okresie 8 lat podstawówki dzieciaki powinny opanować angielski na poziomie C2. Dlaczego tak nie jest?

Expect_No_Mercy2 lata temu

@lubieplackijohn Nie wiem dlaczego, może mu się nie chce? Może to że codziennie go nie używa, a do C2 to jednak trzeba mieć stały przedłużony kontakt z językiem a nie 2-3 godziny lekcyjne tygodniowo w przepełnionej klasie... Ja gdy się uczę języka poświęcam przy materiałach 2-3 godziny ale każdego dnia a przez jego resztę wykonuję ćwiczenia językowe w myślach. Czy młody człowiek, uczeń szkoły podstawowej jest w stanie takie coś zrobić? Zdecydowanie nie... i może całe szczęście, bo dzieci powinny mieć też dzieciństwo a młodzież swe piękne lata młodości.
Jeśli chodzi o wyszukiwanie odpowiedzi w sieci to wiesz że różnie może z nimi być... to też nie jest rozwiązanie. Kiedyś tej sieci może też zabraknąć, tak fizycznie jak i może już przestać być taka jak jest teraz. Może zabraknąć wartościowych treści, mogą zostać wykasowane ecc... Jesteś pewien kierunku w którym zmierza świat? Jaki będzie za 40 lat? Jakie wartości i treści będą obowiązujące? Ja nie.

lubieplackijohn2 lata temu

@Expect_No_Mercy Dzieciaki mają dużo bardziej chłonny umysł niż dorośli. Przy odpowiedniej motywacji oraz podejściu nauczycieli młody człowiek jest w stanie osiągnąć naprawdę niesamowite wyniki. Problemem jest sam system, który stosuje system kija zamiast marchewki. Wszystkie testy, oceny etc. "Jeśli się nie nauczysz, to dostaniesz jedynkę i nie zdasz." brzmi analogicznie do "Jeśli nie będziesz grzeczny, to pójdziesz do piekła.". Okey, na pewną część społeczeństwa taki argument na pewno zadziała. Chociaż nie powiem, żeby to było moralnie poprawne. Z drugiej strony szereg badań wykazał, że człowiek uczy się lepiej z własnej nieprzymuszonej woli niż pod naciskiem stron trzecich.
A co do wyszukiwania odpowiedzi w Internecie, to IMO powinien być taki przedmiot. Taka wiedza jest w dobie wszechobecnych fake newsów bezcenna. Zwłaszcza dla młodego pokolenia.
A świat, cóż. Quo vadis, świecie?

0

Zaloguj się aby komentować

Sztos

Dobry wieczór.

Jako, że kilka osób pytało, co z #neo i pojawiła się moja sugestia, że istnieje szansa, że dzisiaj wystartuje nasza stronka, muszę z przykrością oświadczyć, że pojawiło się jeszcze kilka bugów, które trzeba poprawić. A jako, że jest to projekt pisany po godzinach przez kilka osób, nie da się niektórych rzeczy przyspieszyć.

Ze swojej strony chciałbym tylko powiedzieć, że rewolucja w nauczaniu to kwestia czasu. Ale samym gadaniem nic nie zmienimy. Dlatego trzeba zacząć działać. Jeśli uważasz, że system edukacji powinien zostać zrewolucjonizowany i dodatkowo chciałbyś się do tego realnie przyczynić, zaobserwuj tag #neo i oczekuj wieści.

Pamiętaj, ziarna piasku może i są niewielkie, ale jeśli zbierze się ich dostatecznie wiele, potrafią zatrzymać kolumnę czołgów.

Dobrej nocy, tomki!

34d19acd-4dc1-4b78-ba9c-48c68f5b59cc
Rastablasta2 lata temu

@lubieplackijohn również życzę powodzenia. Dobrej nocki!

Zaloguj się aby komentować

part 11/365

słowo na dziś

cuoco - cook / noun (masculine)

przykłady

Abbiamo assunto un nuovo cuoco per il ristorante dell'hotel. - We hired a new cook for the hotel restaurant.

È cuoca in un ristorante a quattro stelle. - She is a cook at a four-star restaurant.

capocuoco - head chef

Link do źródła z wymową: https://www.italianpod101.com/italian-phrases/02202021?listen

0c5afb2e-b31d-491a-824e-59632be2aa8e
Expect_No_Mercy2 lata temu

W kuchni - In cucina
pracują też - lavorano anche
pomoc kuchenna (asystent kucharza) - aiuto cuoco
i - e
zmywacz - lavapiatti

0

Zaloguj się aby komentować

Sztos

Dzisiaj trochę więcej nauki będzie. A co!

part 10/365

Okej, zaczynamy. Powitania.

Buongiorno. - Good morning.

Non ci vediamo da tanto tempo. - Long time no see.

Buonasera. - Good evening.

Che si dice? - What's up?

Come ti sei trovato? - How have you been?

Come stai? - How are you?

Buon pomeriggio. - Good afternoon.

È bello rivederti. - It's nice to see you again.

Come vanno le cose? - How's everything?

Ciao! - Hello!

Ehi! - Yo!

Come va oggi? - How's your day?

Ehilà! - Hey!

Piacere di conoscerti. - It's nice to meet you.

Come va? - How's it going?

Link do źródła z wymową: shorturl.at/fvNRX

3a7c3084-3884-41ea-94ef-6f40d1fa3d50
Redrum2 lata temu

Czy ciao jest tylko na powitanie czy też na pożegnanie?

FrankJUnderwood2 lata temu

@Redrum Ciao na pożegnanie jest używane w niemieckim.

Expect_No_Mercy2 lata temu

"ciao" jest używane na powitanie jak i na pożegnanie, czyli w obu przypadkach, podobnie jak polskie "cześć". Inaczej niż "ciao" w j. niemieckim.

0

Zaloguj się aby komentować

Sztos

part 8/365

słowo na dziś:

tre - three / numeral

przykłady

Adesso sono le tre. - It is three o'clock now.

Il primo gruppo è arrivato sull'autobus numero tre. - The first group arrived on bus number three.

numero tre - number three

tre gradi - three degrees

link do źródła z wymową: https://www.italianpod101.com/italian-phrases/02182021?listen

966e3eac-c32a-4bdd-9383-583842c36a25
n3rd_1n_5pac32 lata temu

fajnie jakby ktoś robił coś podobnego do języka francuskiego

0
lubieplackijohn2 lata temu

@n3rd_1n_5pac3 Rób tak #francuski i wrzucaj w dowolnej formie!

tekon2 lata temu

Włoski (。◕‿‿◕。) masz pierwszego obserwującego! Dziękuję!

0

Zaloguj się aby komentować

Logo do oceny.

Jak już wcześniej wspominałem, jesteśmy w trakcie tworzenia stowarzyszenia mającego na celu stworzenie realnej alternatywy dla obecnego systemu edukacji.

Co sądzicie o aktualnym logo? Nawiązanie do NWO i loży masońskich przypadkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

7cec3d58-7461-42ef-93f1-6e5e62866f47

Ja tam wole bez zbędnego rozgłosu przejmować kontrole nad światem.

piwowar2 lata temu

@lubieplackijohn Brak mi chyba wystarczającego poczucia estetyki żeby ocenić to jakoś merytorycznie... ale mnie się podoba.

HappyNewYear882 lata temu

Logo ładne, przejrzyste i proste. Podoba mi się.

0

Zaloguj się aby komentować

12