Pomysł na wpis podpatrzony z artykułu od @Unknow
Oto sześć prawdziwych i sześć twarzy wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Czy potrafisz dostrzec twarze AI?
#AI #sztucznainteligencja #pytanie #ankieta

Pomysł na wpis podpatrzony z artykułu od @Unknow
Oto sześć prawdziwych i sześć twarzy wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Czy potrafisz dostrzec twarze AI?
#AI #sztucznainteligencja #pytanie #ankieta

Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś śledzi sprawę afery wizowej z czasów PiS i komisji Pana Szczerby? Zakończyli prace i nic im nie udowodnili? #polityka #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Czy zdarza się Wam robić przemowy w głowie albo na głos z jakiegoś powodu? Powiedzmy mowę po zdobyciu Oskara (nagrody filmowej nie tego z PiS) albo Nobla albo cokolwiek?
Jeżeli tak to napiszcie w komentarzach co to za mowy / jaka nagroda i o czym mówicie.
To trochę #heheszki, aby rozweselić społeczeństwo, a trochę sprawdzenie jak bardzo jest walnięty
#pytanie

Zaloguj się aby komentować
Pytanie z gatunku #mechanikasamochodowa Czy da się nieco zmiękczyć zawieszenie samochodu np przez wymianę amortyzatorów i sprężyn? I czy to jest w ogóle coś wartego zachodu i czy nie lepiej poszukać auta o bardziej komfortowym zawieszeniu? #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta #samochody
@rain tak jak chłopaki piszą: niespecjalnie opłacalne w tym aucie i nie ma pewności że będzie lepiej bo: 1. Znaleźć zestaw pasujący z precyzyjnie opisanymi parametrami zarówno amortyzatorów i sprężyn - masa researchu. 2. Znaleźć warsztat specjalizujący się w zawieszeniach i zlecenie tego to będzie połowa wartości samochodu. Może to dobry powód żeby zmienić auto i pojeździć czymś innym ;)
Zaloguj się aby komentować
Potrzebuję polecajki co do jakiejś skrzyni na narzędzia na ogród. Chciałbym tam wywalić w zasadzie wszystkie narzędzia z mieszkania (w tym śrubokręty itp.). Fajnie by było jakby miała wewnątrz jakieś półki czy coś w ten deseń. Wszelkie sugestie mile widziane. Max szerokość 100cm. No i must have - musi być wodoodporna bo chce tam też trzymać worki od odkurzacza.
#pytanie #narzedzia
Zaloguj się aby komentować
Zapach męskiej szatni – potoczne określenie charakterystycznej, intensywnej woni występującej w zamkniętych pomieszczeniach użytkowanych przez grupy mężczyzn po wysiłku fizycznym (np. po zajęciach sportowych). Zjawisko to ma złożony charakter chemiczno-biologiczny i wynika z kumulacji kilku czynników zapachowych takich jak: pot, spocone tekstylia, zwietrzały dezodorant, obuwie czy długo wstrzymywane pierdy.
Jaki jest Twój stosunek do tego zapachu?
#pytanie #ankieta #sport
Zaloguj się aby komentować
Czy da się jakoś online wymeldować syna od dziadków?
#pytanie #uk
Zaloguj się aby komentować
Kupiłem auto kręcone.
Zakup świadomy i nawet nie tyle co kręcone co miało wymieniony licznik (wypalone pixele).
Wg mojego sprawdzenia brakuje ok 30tys km.
Auto Jest sprowadzone więc teoretycznie pierwszy przegląd dopiero będę robił.
Nie bardzo wiem jak to zmienić w komputerze wiec wolałbym tam nie grzebać zwłaszcza że jak pokazuje jakiś błąd na kompie to pokazuje przebieg właśnie ten który był na starym liczniku czyli nominalny jaki auto posiada.
Zgłosić to przy rejestracji? Czy zostawić tyle ile jest?
Auta sprzedawać nie mam zamiaru, zostaje ze mną do końca.
#pytanie #motoryzacja #samochody
Zaloguj się aby komentować
Nie było mnie tu 8 miesięcy, coś mnie ominęło? Jakieś aferki, dramy, wschodzące gwiazdy wśród użytkowników?
#pytanie #kiciochpyta

Zaloguj się aby komentować
Pytanie do osób które korzystają z audiobooków na telefonie.
Chciałbym dla żony coś ogarnąć i zastanawiam się nad serwisami w stylu bookbeat, storytel itd.
Czy macie jakieś doświadczenia z tymi lub innymi usługami? Coś polecacie, na coś zwrócić uwagę?
Żona głównie czyta różnego rodzaju thrillery lub obyczajówkę.
Bedę wdzięczny za sugestie! #audiobook #pytanie
Audioteka i BookBeat - z tych dwóch wydaje mi się, że Audioteka miała lepszy UI (może to być kwestia przyzwyczajenia, bo BookBeata używam od niedawna).
W BookBeacie jak się otwiera listę rozdziałów i się „wyjdzie z aplikacji” gestem przesuwając palcem od dołu ekranu w górę, często przypadkowo klika się rozdział o +2 od obecnego. Przeglądanie książek wydaje się uboższe niż w Audiotece - w sensie wyszukiwanie po gatunkach czy proponowane utwory. Oferta cenowa różni się od limitu godzin do przesłuchania w ciągu miesiąca, więc to dobra opcja jak ktoś nie słucha bardzo dużo i nie chce płacić tyle, co intensywni słuchacze. Plusem, z którego nie korzystam, ale fajnie że jest, jest dostępność książek w różnych językach.
W Audiotece w najtańszym pakiecie dostępna jest niepełna oferta, ale pokazują się pozycje z lepszego pakietu. Czyli znajdujesz książkę, otwierasz i się okazuje że jak chcesz posłuchać to dopłać.
Mam też ostrzeżenie co do Legimi - w okresie próbnym można korzystać tylko na jednym urządzeniu i nie można potem tego urządzenia zmienić. Nie polecam zatem przesiadki na inny telefon w tym czasie. Legimi chwali się tym, że ich audiobooki są hybrydą ze zwykłymi ebookami, można przełączać między tymi trybami, trochę słuchać trochę czytać.
Aktualnie dużo serwisów ma darmowe okresy próbne, więc można popróbować i wybrać co się najbardziej spodoba.
Zaloguj się aby komentować
Cześć!
Mam małe #pytanie do zacnego grona elektryków na hejto, w związku z poszerzaniem horyzontu wiedzy mej różowej. Tak się składa, że dostała w #pracabaza propozycję awansu na stanowisko związane z instalacjami PV. Jako, że montaż instalacji powinny odbierać osoby uprawnione, a firma takich speców nie posiada, to zaproponowano jej opłacenie uprawnień Sepowskich D+E+pomiary na FV dla niskich i średnich napięć (podobno średnie są tylko z uwagi na to, że jak jest dużo paneli to mogą wytworzyć moc, która sięga już średnich - nie znam się za bardzo
Czy poleci mi ktoś jakąś literaturę dostępną w sieci (do kupienia, chomik, pdf, cokolwiek) lub stacjonarnie w księgarniach, która "łopatologicznie" wprowadza ludzi w świat ogólnie pojętej elektryki? Oboje jesteśmy w tej dziedzinie zieloni, ale jest chęć edukacji, więc poszukuję dobrych źródeł wiedzy. Myślałem nad jakimiś książkami dla techników na początku, ale może ktoś ma spis pozycji "obowiązkowych" dla początkujących? Pewnie będzie się trzeba nauczyć jak czytać schematy, jak działają zabezpieczenia, czym jest ta magiczna różnicówka i kiedy się ją stosuje itd.
Może nasz nadworny specjalista z tej dziedziny chciałby coś polecić młodym (haha, żart... to portal dla starych ludzi...), głodnym wiedzy przyszłych amatorów elektryki? @myoniwy
#praca #pracabaza #elektryka #konstruktorelektrykamator
Zaloguj się aby komentować
Jak w prosty sposób odnaleźć listę wszystkich własnych komentarzy w różnych postach?
Gdy klikam mój Avatar i dalej "komentarze" to odnosi mnie tylko do tych, które tworzyłem jako dyskusje.
@bojowonastawionaowca
#hejto #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Czy są tutaj jacys fani #numizmatyka?
Zacząłem trochę banknoty kolekcjonować, takie nowy #hobby, jeśli jesteście co zbieracie i ile już macie?
#zainteresowania #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Dobra, zarzuciłem temat, to od razu zapytam - czy chcecie AMA z wykładowcą wyższej uczelni, żeby podpytać o studia od kuchni? A jeśli tak, to w jakiej porze? Nigdy w takowym nie uczestniczyłem na pewnych portalach na w i r, to wiem tylko tyle że jest jakieś pytanie związane ze zwierzętami które zawsze się przewija ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ama #kiedyama #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Pytanie. Jakie przyzwoite telewizory około 65"?
Jakieś konkretne marki i modele w rozsądnej cenie?
Podobno dobre są Hisense, ktoś coś wie?
#pytanie #tv #telewizory
Polecam poszukać tutaj: https://www.rtings.com/tv (sami kupują sprzęt do recenzji/testów na bazie głosów od społeczności, testują w standaryzowanych warunkach). Przy czym oni recenzują sprzęt dostępny w USA, więc nie mają np. Philipsów.
Osobiście kupiłem Philips 65OLED820 przez wgląd na 4K, Ambilight, androida oraz właśnie prawdziwy OLED, jak na razie jest spoko i mogę polecić choć mam go dopiero dwa i pół miesiąca.
Ambilight to duży + i chyba nie mógłbym teraz wrócić do TV bez niego. OLED jest sztos choć to bardziej do nieskompresowanych filmów (torrenty typu film ważący 20-30 GiB czy np. filmy na Blu-Ray) albo gier bo kompresja niszczy efekt czerni (choć są opcje w TV na niwelowanie tego problemu).
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Macie do polecenia jakąś fajną drukarkę na własny użytek? Raczej do dokumentów, nie będzie regularnie drukowane, chcę mało pierdolenia się z kupowaniem tuszu czy wkładów i żeby na WiFi działała.
Cena? Raczej taniej niż drożej, ale jestem w stanie parę ładnych stówek dać za komfort i gotowość wydrukowania czegoś teraz już tu na szybko.
#pytanie #drukarka #polecenia
@podzielny
Co tanie do drogie. Kup jakaś laserową monochromatyczną Brother.
Zakup może nie będzie tani, ale na lata i sam możesz uzupełnić toner (za śmieszne pieniądze).
Poszukaj taką że skanerem.
Ciekawie wygląda Brother DCP-L1632W. Ma wifi i skaner.
Poczytaj czy łatwo do uzupełnienia i po ile są tonery całe (zazwyczaj są śmiesznie tanie do Brother)
Ja od lat mam Brother DCP-1510E (albo 1512E) i jestem mega zadowolony.
@podzielny popatrz na allegro zamienniki tonerów (atramentowch do sporadycznego druku dokumentów nie bierz pod uwagę) I bebnow jeżeli nie są zintegrowane z tonerem I pod to dobierz drukarkę. Ja kupiłem BROTHER HL-1223WE I jestem zadowolony, chociaż drukowanie z telefonu z androidem nie chce mi działać stabilnie i odpuściłem
Zaloguj się aby komentować
Rynek pracy w Polsce znajduje się w fazie intensywnej transformacji (2025–2026), odchodząc od modelu "rynku pracownika" na rzecz większej równowagi, a miejscami nawet przewagi pracodawcy. Główne czynniki zmian to automatyzacja, sztuczna inteligencja (AI), zmiany demograficzne oraz presja na ograniczenie kosztów.
Coraz częściej mówi się o drastycznych zmiana na rynku pracy, o automatyzacji, o erze AI, która pozamiata większość dotychczasowych miejsc pracy.. W związku z tym pojawia się pytanie: gdzie i co robić, aby dobrze zarobić w 2026 i 2027? Gdzie waszym zdaniem są nisze o których nikt nie mówi?
#pracbaza #praca #ekonomia #polska #pytanie #ai

@cyber_biker Polska była tanią montownią Europy przez wiele długich lat. Teraz, z ciągle podnoszącym się standardem życia i płaca minimalną bogate kraje sięgają dalej gdzie można zlecić tanią i powtarzalną robotę. Słowacja, Rumunia, Turcja itd.
Musimy przestać myśleć o sobie w tych kategoriach i zacząć produkować i sprzedawać kompetencje. Mamy wybitnych specjalistów w każdej branży, nowe technologie, chciałoby się powiedzieć żeby tylko tego nie spier*** a zacząć wykorzystywać.
Niestety wspieranie rozwoju u nas leży i kwiczy (patrzcie ostatnie wydarzenia z peroskwitami).
Zaloguj się aby komentować