#krakow burza za jakieś 15-30 minut z bardzo silnymi porywami wiatru, nawalnymi opadami deszczu i być może gradem. Widoczna sygnatura bow echo na radarze
#burza #pogoda

#krakow burza za jakieś 15-30 minut z bardzo silnymi porywami wiatru, nawalnymi opadami deszczu i być może gradem. Widoczna sygnatura bow echo na radarze
#burza #pogoda

Zaloguj się aby komentować
Jeżdżę sobie sporo po ekspresówce S7 na odcinku Warszawa - Kraków i tak nachodzi mnie myśl. Dlaczego niemieckie marki, głównie Audi i BMW mają takie przyciąganie wśród idiotów?
Rzadko spotyka się takich ludzi np. w Toyocie, Hondzie, Maździe. Renault albo Volvo. Nawet jak zapierdala 180-200, to przeważnie nie podjeżdża innym pod zderzak i nie mruga agresywnie jakby miał popuścić w gacie i musiał pędzić, żeby przenieść się w czasie
Fury naprawdę fajne. Samemu jeździłem trochę Audi A6 starą wersją, ale dla mnie i tak bardzo wygodna oraz komfortowa nawet z początku lat 2000. Natomiast średnia inteligencja przeciętnego posiadacza poraża
#motoryzacja #audi #bmw #niemcy #krakow #warszawa
Zaloguj się aby komentować
20 563,13 + 6,02 + 10,08 + 10,02 + 8,02 + 13,21 + 10,02 + 5,02 + 12,02 + 13,02 + 7,05 + 7,35 + 17,05 + 11,13 = 20 693,14
I tak sobie spokojnie na człapaniu mijają kolejne dni od powrotu do #krakow - z początku sennie, a później leniwie xD
Staram się trzymać rygor i nie odpuściłem jeszcze ani jednego dnia w czerwcu, ale przebiegi są dużo skromniejsze niż by mogły być - a to się żona rano obudzi ze mną i zamiast szybkiego wyjścia na bieganie leniwa kawka, a to się człowiek zasiedzi w nocy przy serialu i obudzi tak późno że matkobosko :upside_down_face:
Na szczęście rok szkolny się kończy, a wraz z nim stresy poranne i stresy ogólne :zany_face: Będzie można się wyluzować. Choć może nie powinienem, bo aż za bardzo się luzuję i sobie człapię zamiast biegać?
Niemniej życzę Wam wszystkim cudownego poniedziałku i takiegoż tygodnia - bo zapowiada się obłędnie!
#sztafeta #bieganie

@pluszowy_zergling rzadko dorzucam jakieś elementy, bo 90% mojego tuptanka to poranne człapanie po bułki, a czasem leniwe niedzielne wybieganie
Dzisiaj właśnie szykuje się bieżnia
Zaloguj się aby komentować
kiedy wiesz, że laicyzacja społeczeństwa postępuje w zawrotnym tempie
#wiadomoscipolska #kosciol #krakow

Zaloguj się aby komentować
#krakow
Jak komuś się podoba tego typu content to ma więcej:
https://www.instagram.com/niskolatajacy.golab.zwiadowczy/
https://www.tiktok.com/@golab.zwiadowczy
Teatr Bagatela





Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Zakładano, że będzie miastem idealnym, skrojonym na miarę potrzeb przeciętnego człowieka i rzeczywiście takim była,, a co ciekawe jest do dzisiaj. Nowa Huta powstała w latach 50. XX w. jako „nowe socjalistyczne miasto dla klasy robotniczej”. Miała być zapleczem mieszkaniowym kombinatu...

Jan Matejko namalował wiele obrazów. Wśród nich jeden nosi tajemniczy tytuł: „Wyjście żaków z Krakowa w roku 1549”. Co takiego się wtedy stało?
Był wieczór 14 maja 1459 roku. Z bursy nieopodal kościoła Wszystkich Świętych, dzisiaj już nieistniejącego, wybiegła gromada uczniów szkoły parafialnej...

Bezemisyjny i w pełni przystosowany do wymogów zawodów Formuły Student – taki jest elektryczny bolid wyścigowy MP1, zaprojektowany przez studentki i studentów Politechniki Krakowskiej. To pierwszy pojazd z tej uczelni, który wystartuje w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów inżynierskich dla...
Hej, za chwilę jedziemy spontanicznie samochodem z dwoma psami z #krakow, myślę, w stronę #zakopane. Gdzie polecacie się zatrzymać? Tak, żeby było co pozwiedzać, ale też gdzieś uciec w naturę z #psy. A może wybrać inne #gory, inny kierunek?

Zaloguj się aby komentować
Z okazji Dnia Dziecka mój Myszor zażyczył sobie rejsu po Wiśle, więc wsiedliśmy na łajbę o nazwie Nimfa i odbyliśmy nią godzinną podróż. Gunwo i strata pieniędzy, nie polecam xD
Jakby kogoś bardzo jednak cisnęło, żeby odwiedzając Kraków popłynąć Wisłą, to chyba lepsze będą taksówki wodne albo coś gabarytowo podobnego, niż ten pływający kloc pełniący funkcję wabika na niemieckich emerytów.
#krakow #czaswolny

Zaloguj się aby komentować
Są jakieś #krople do oczu które realnie pomagają dla maniaków komputerowych, którzy raczej nie zmienią swojego życia i nie przestana siedziec przed kompem/telefonem 16h #przegryw ?
Mam ból oczu i poczucie suchości już od dłuższego czasu. Czasem tak jak i dziś jest takie kuriozum, że aż boli mnie głowa. Niestety, byłem u okulisty i jedyne co mi polecił to krople "Hyal Drop Ultra 4s", które niestety nie działają ostatecznie. Znaczy ... dają ulgę na może 5 minut. Zrobił mi test schrimera (czy jakos tak) i wyszlo ze mam srednia suchosc w tylko lewym oku. W prawym wszystko ok. No i tyle ... A niestety to uczucie uniemożliwia mi pracę.
No chyba, że możecie polecić jakiegoś dobrego okuliste od prawdziwych koneserwów komputerowo telefonowych, którzy potrafią dać takie specyfyiki, żeby oczy się polepszyły i nie bolały? Mogą być drogie nie na recepte. Mowa o #krakow
Ogólnie to, żeby wyprzedzić pytania:
- tak nosze okulary
tak staram sie zadbac o zaciemnienie pokoju, kupiłem zasłony zaciemniające, które mam wrażenie, że sa gówniane, bo przepuszczają światło za dnia, ale z drugiej strony, może tak powinno być?
tak staram sie spac po 7-8h
tak, w firmie klimatyzacja napierdala 24/7 bo biuro było projektowane przez totalnych tumanów(na szczęście je zmieniamy), ale w domu kontroluję suchość i utrzymuję tak 40-50% nawilżenia
Ogólnie jak dziewczyna wpada to zawsze mówi, że u mnie ją oczy pieką i nie ma pojęcia dlaczego. Ja osobiście też. Nawet zadbałem, żeby była odpowiednia ostrość światła i nic nie działa.
Any tips? #oczy #kiciochpyta #pytaniedoeksperta
@JakTamCoTam z twojego wywiadu wynika że masz coś w domu co powoduje problem.
Wynieś kwiatki. Pomyśl czy nie masz jakichś chemikaliow w pokoju, nawet dobrze zamknietych. Sprawdź czy nie masz jakiegos uczulenia choćby na płyn do plukania czy coś takiego.
Może klej do parkietu czu politura, farba na ścianach.
Spróbuj zmienić na tydzień miejsce życia.
@CzosnkowySmok @pokeminatour grzyb miałem w poprzednim mieszkaniu. Tam mnie nieraz też bolały. Myślałem, że to przez niski sufit i ostre światło. Okazało się, że to nie to.
Co do środków chemicznych to nie wiem. Bardziej bym podejrzewał, że może nadmierna ilość kurzu? Z reguły nie odkurzam ani nie ścieram za często, bo mi się nie chce po prostu, ale chyba bym czuł kurz. Swego czasu w poprzednim mieszkaniu miałem go sporo i raczej nie miałem aż tak przewlekłego bólu i pieczenia jak przez ostatnie tygodnie. Tylko raz na jakiś czas.
Ostatnio wróciłem do rodziców i nic to nie daje.
Nie kwitnie ci aby gdzieś grzyb w domu?
Jak z wiglotnością powietrza? Masz jakiś nawilżacz/osusacz?
Kolejna rzecz to czy w ogóle przebywasz na słońcu?
Co do samych oczu czy dajesz im w ogóle odpocząć?
Stosujesz jakieś ćwiczenia mięśni okrężnych oka oraz samych oczu - m.in. akomodacji?
Jak wygląda u ciebie częstotliwość mrugania?
Z oczyma może być nawet ok, ale nie stosujesz absolutnie żadnej higieny dot. lampienia w monitor przez długi czas stąd uczucie suchości.
@VonTrupka robię przerwę dość często tak co półtorej godziny-dwie, bo adhd i krzesło ergonomiczne nie pozwala mi wysiedzieć dużej. Wychodzę na balkon popatrzeć.
Dłużej siedzę na telefonie przed snem. To kocham robić i z uwagi na ekstremalnie rozregulowana gospodarkę dopaminową nie zamierzam tego zmieniać. Coś i tak bym cpal. Telefon jest mniejszym złem.
@JakTamCoTam dużo przerobiłem w życiu zawodowym lampiąc w ekran, jak i wiele godzin w wolnym czasie oraz w "rezerwowym". W moim empirycznym doświadczeniu całkowita ciemnica nie sprzyja oczom, mdłe światło również, a brak słońca bardzo często i mocno je podrażnia. To jest często zauważalne u ludzi pracujących wieczorami a wstających późno.
Ćwiczenia akomodacyjne oraz mięśni okrężnych bardzo pozytywnie wpływały na niwelowanie zmęczenia. Dopiero po tym odczuwałem jak bardzo zmęczony miałem wzrok i jak często mrużyłem oczy. Zacząłem sobie szanować cogodzinne przerwy i znów widzę jak ich brak wpływa na suchość. Choć i tak już dawno wyrobiłem sobie nawyk częstego mrugania podczas długotrwałego patrzenia w ekran.
Nie mam pojęcia jak okulary mogą wpływać na szybkość zmęczenia.
Stosowałem krople do oczu. Doraźnie dawały ulgę, ale uczucia zmęczenia po kilkunastu h nie rozwiązywały.
Na pewno latem było dużo lepiej, nasłonecznienie oraz dostęp do dojrzałych owoców (nie dojrzewających w transporcie) pomagały. Może w tym kierunku pójdź i zbadaj się pod kątem hipowitaminozy?
@JakTamCoTam
Miałem identycznie dwa lata temu - każde możliwe fikołki ze światłem w pokoju i monitorem dawały wielkie nic. Nie było mowy o jakimkolwiek dłuższym niż godzina siedzeniu przy kompie.
Mając "ogromne zaufanie" do wiedzy dyletantów z dyplomami, zwanych lekarzami, zwyczajnie poszedłem do drogerii i kupiłem pierwsze z brzegu suple na oczy. Tydzień stosowania, i zapomniałem o problemie.
Właśnie odgrzebałem opakowanie ze swojej "apteczki", i widzę, że zjadłem łącznie aż 6 tabletek o takim składzie:
800 ug Vit. A, 0,3 mg miedzi, 80 mg Vit. C, 55 ug Selenu, 12 mg Vit. E, 10 mg Cynku, 1000 ug Zeaksantyny, 20 mg Luteiny
Sam nie wiem, czy to przypadek, czy rzeczywiście uzupełniło mi to jakiś palący niedobór. Ale od tej pory noc przy monitorze to żaden problem. A mam po -7 dioptrii, stwierdzono u mnie suchość oczu, i mam potężną nadwrażliwość na punktowe światło + częściowy zanik nerwów wzrokowych. Także o swoich oczach nie mogę powiedzieć "zdrowe" ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
brzmi jakbyś sprzedawał takie suple
@JakTamCoTam Dlatego właśnie nie podałem nazwy ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Zwą się "Augen Vital", a popełniła je firma Abtei. Jak może sugerować nazwa, zakup miał miejsce na zachód od Polski - w Austrii, w sieci Bipa. Nie mam pojęcia, czy są dostępne w Polsce, ale cos o podobnym składzie pewnie się gdzies znajdzie.
Zaloguj się aby komentować
Hej, nie chce ktoś kupić biletu na bitwę o południe w Krk 31 maja? Sam nie mogę być a szkoda żeby przepadł.
#rap #krakow

Zaloguj się aby komentować
Dziś jadę do #krakow, 6 stolców z nerwicy już oddanych, a to nie moje ostatnie słowo.
Tak, boję się jazdy i wielkich miast wojewódzkich, bo jestem z #podkarpackie.
Pierwszy raz do lochy... ona była u mnie od grudnia juź x razy. Możecie nazywać mnie już oficjalnie cuckoldem, prawdziwy alfa nie pozwoliłby sobie na żadną wycieczkę do baby.
Eh...
#przegryw

Zaloguj się aby komentować

Park Leśny Tetmajera to nowopowstały park w dzielnicy Bronowice wokół zbiornika wodnego Pasternik, przy Uroczysku Rząska. Na stawie zbudowano drewniane pomosty, z których możemy przyjrzeć się bliżej tafli wody. Są stoły do piknikowania, gry w szachy, hamaki i drewniane wiaty piknikowe.
ścieżki w...
Szybka wycieczka do #krakow
Miałem dzisiaj prelekcje na spendzie jednego z producentów. Oczekiwałem 300-400 osób dostałem 20 xD nie powiem trochę czas stracony.
A Kazimierz nadal brzydko ładny ;)
#podroze #praca


Zaloguj się aby komentować
Polecam ogród botaniczny w Krakowie - jest gęsto, ładnie i turbo zielono
#krakow #ogrody #spacer #czaswolny

Zaloguj się aby komentować
Luneta wyczyszczona.
Wszystkie elementy mosiężne rozkręcone, wypolerowane, pokryte politurą. Gwinty przeczyszczone, delikatnie nasmarowane. Soczewki ostrożnie pozbawione brudu, przedmuchane. Drewno umyte, zakonserwowane. Wszystko zgodnie z XIX-wiecznymi przepisami.
Celowo nie polerowałem na błysk elementów ruchomych, bo to by było bezcelowe. Byłoby to też ujmą dla takiego sprzętu. Z premedytacją zostawiłem na zaślepce niewyczyszczony kawałek, żeby można było porównać, w jakim złym stanie był przed renowacją. Luneta była, ma być i będzie użytkowana. Przeszła już betatesty ( ͡° ͜ʖ ͡°) na Kopcu Piłsudskiego w #krakow parę nocy temu. Proszę się nie martwić, że jest taka jasna. Politura ściemnieje z czasem, w miarę użytkowania na słońcu.
Jedyne dwie rzeczy, które zostały to: 1) zlutować pierścień z kołnierzem, na którym jest gwint oraz 2) skleić soczewki obiektywu żywicą. To na później.
Czystych nocy! ⋆。゚
( tutaj link do poprzedniego wpisu o tej lunecie)
Moje astropierdololo -> #badespace
#ciekawostki #hobby

Zaloguj się aby komentować

Uniwersyteckie Centrum Robotyki Pediatrycznej, gdzie robot chirurgiczny będzie asystować przy operacjach dzieci, zostało otwarte w poniedziałek w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Jest pierwszym w Polsce ośrodkiem dającym małym pacjentom dostęp do tego systemu.
Lekarze krakowskiego...
Co do cholery tak chałasuje na Podgórzu w okolicach Bonarki?
#krakow
Zaloguj się aby komentować