Zaloguj się aby komentować
Byłem w kinie na Flash 9/10 polecam #kino
Zaloguj się aby komentować
Chłop poleca film Truflarze.
W tym filmie jest wszystko wspaniałe. Sielskie proste bezstresowe życie, zbieranie grzybów ,spacery z psem, proste chłopskie gotowanie na prawdziwym ogniu. Po prostu okuratny film.
A trufle smaczne są chłop kupuje i się zajada czasami.
https://www.filmweb.pl/film/Truflarze-2020-848206
#gotowanie #kuchnia #grzyby #kino #filmy

Zaloguj się aby komentować
Dziecko mnie namówiło ;)
#kino #filmy #tatacontent


Kiepski dźwięk ale ogólnie można podejrzeć czy będzie się podobał czy nie https://www.cda.pl/video/1477986836
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Będąc w kinie widziałem pracownika kina, który wszedł na salę, by przeprowadzić kontrolę. Widziałem czerwoną lampkę, jakby diodę. Co to mogło być za urządzenie? Do czego może służyć?
#pytanie #pytaniedoeksperta #kino
Zaloguj się aby komentować
Była kiedyś taka bajka, którą napisał Hans Christian Andersen. Nazywała się "Mała Syrenka". Była dość smutna, ale i pouczająca jak to w bajkach Andersena zwykle bywa. Należy ona zresztą do moich ulubionych powieści z dzieciństwa. Kilkadziesiąt lat później swoją adaptacje wypuścił Disney. Była niestety przesadnie optymistyczna i pozbawiona ducha oryginału jak większość adaptacji, która ta korporacja stworzyła. Spełniała jednak role tworzenia wizerunku małej syrenki jako jednej z księżniczek Disneya. Lalki z nią są sprzedawane małym dziewczynkom po dziś dzień.
Przechodzimy teraz do czasów współczesnych, kiedy Disney postanowił wypuścić filmową wersje swojej dawnej adaptacji z braku prawdopodobnie lepszego pomysłu na wydawanie innych filmów pomiędzy kolejnymi produkcjami Marvela. Wprowadzono jednak pewne zmiany. Mała syrenka miała ciemniejszy kolor skóry. Nagle się okazało, że fanami tej bajkami nie są wcale małe dziewczynki lecz dorośli faceci, którzy dostrzegli w tym przejaw światowego spisku marksistów kulturowych, który ma doprowadzić do końca cywilizacji zachodu.
Sytuacja jest na tyle absurdalna, że znajduje na to tylko jedno racjonalne wytłumaczenie. Mianowicie wiele z tych osób musiało w młodości fantazjować o rudej małej syrence i boli ich, że w filmie w postać Arielki nie wciela się jakaś ruda seks bomba, do której mogliby się masturbować. Natomiast patrząc na to, że spora część prawicowców jest incelami, to ta opcja wydaje się być bardziej niż prawdopodobna.
#bekazprawakow #4konserwy #filmy #kino #neuropa #polityka

Nie wiem jakie są tego prawdziwe powody, ale przeraża mnie jak bardzo przemysł kultury potrafi tworzyć przekonania (pośrednio i bezpośrednio).
W przypadku czarnej syrenki:
czarne dziewczynki są szczęśliwe bo mają swoją reprezentację
prawaki mają usprawiedliwienie by nienawidzić "lewaków" którzy przeprowadzają "white genocide" i rozpowszechniają informację wszędzie robiąc darmową reklamę
te teoretyczne problemy "czarny aktor w filmie a nie biały" to jakiś absurdalny wydumany problem, który chyba tylko znudzeni zyciem ludzie się zajmują(i fani teorii spiskowych), jest oderwany od rzeczywistości i dla większości z nas nijak nie wplynie na nasze zycie
Zaloguj się aby komentować
Tak się kiedyś robiło efekty specjalne, a nie tylko kliku-klik w programie do CGI.
#filmy #lata80 #kino

@4Sfor akurat jezel8 chodzi o ruch uliczny to CGI jest wyraźnie lepsze od takich makiet, w wielu filmach nawet nie idzie w ogóle dostrzec, że była jakaś ingerencja komputerowa w scenie, czyli dokładnie tak jak powinno to być zrobione.
Pewnie, że są filmy które są lepsze dzięki praktycznym efektom ale tutaj to raczej słaby przykład.
@4Sfor szacunek, oczywiście ale mimo wszystko CGI samo w sobie jest głównie pozytywne. Główny minus to zbytnie poleganie na postprodukcji i ogólnie pogorszeniu się standardów edycyjnych ale to nie jest wina CGI samego w sobie.
I to też nie jest tak, że dobre CGI nie jest czasochłonne i nie wymaga nakładu pracy, jak to sugerujesz tym "kliku-kliku'. Na pewno okiem laika proces tworzenia CGI nie wygląda tak imponująco ale w rzeczywistości wymaga to bardziej specjalistycznej wiedzy.
Zaloguj się aby komentować
@radek-piotr-krasny https://youtu.be/w2yv8aT0UFc to już 14 lat
Zaloguj się aby komentować

Hype na nowy film Christophera Nolana cały czas rośnie. Już w lipcu do kin wejdzie produkcja o tytule Oppenheimer, za którą odpowiada twórca Mrocznego rycerza, Insterstellar i Incepcji. Okazuje się jednak, że żadna z wymienionych pozycji nie posiadała tak wysokiej kategorii wiekowej jak nowe dzieło...
Ostatni wpis o Brittany Murphy od @Gnojokok przypomniał mi film z wczesnych lat 2000.
"Spun" z 2002, bo o nim mowa, to film poruszający tematykę uzależnień młodego społeczeństwa USA. Trochę komedia, trochę dramat. Całkiem inny od "Rekwium dla Snu". Warto obejrzeć, sporo fajnej muzyki, ciekawa, zabawna i za razem smutna historia.
Reżyserem filmu jest Jonas Äkerlund, znany z filmu "Lords of Chaos", reżyser teledysków m.in Madonny i Rammsteina oraz perkusista zespołu Bathory.
Polecam serdecznie.
#naobrzezachkina - tag to obserwowania/czarnolistowania
#filmy #kino #filmnawieczor

Zaloguj się aby komentować
Tego pana nie trzeba nikomu przedstawiać. 31 maja, czyli już za kilka godzin kończy 93 lata. Niech żyje 200, bo drugiego takiego prędko nie będzie. Jest naszym łącznikiem ze światem, który już nie istnieje. Ikona męskości, symbol USA, znany na całym globie tak jak Coca Cola czy McDonalds. Wszyscy wychowaliśmy się na jego kultowych filmach i ciężko sobie wyobrazić że może go kiedyś już po prostu nie być. Jeden z nielicznych w Hollywood, którzy odnieśli sukces po obu stronach kamery. Do tego śpiewanie też całkiem nieźle mu wychodziło. Prawdziwy człowiek orkiestra.
W jednym z wywiadów powiedział że w młodości, spędzając czas ze swoim dziadkiem, który był po 90-tce (dożył 92) pomyślał sobie: kto chciałby żyć tak długo?
Ostatnio w mediach pojawiły się spekulacje dotyczące jego stanu zdrowia. Wyliczyli że nie pokazywał się publicznie od ponad roku a kto w dzisiejszych czasach nie świeci gębą w mediach ten nie istnieje. Zapomniano że chłop ma ponad 90 lat a w tym wieku nie biega się po ściankach. Jedno z jego ostatnich zdjęć jest z końca listopada 2022 i pochodzi z instagrama jego córki (Francesca Eastwood) na którym jest ona oraz Clint z wnukiem.
#filmy #hollywood #usa #kino


Zaloguj się aby komentować
#film #kino #netflix #oswiadczenie
Wlasnie skonczylem oglądać "Wszystko wszędzie naraz" i muszę przyznać, że włączałem bez oczekiwan, nawet początek tak jednym okiem ogladalem ale finalnie jestem mega zaskoczony. Absolutnie jedna z lepszych produkcji jakie widzialem na przestrzeni kilku lat.
I pośmiać się można, prychnąć raz słabiej raz mocniej, pochlipac tez gdzie ma upartego idzie, film to totalny miszmasz wszystkiego, wszedzie i naraz.
Serio Polecam

Zaloguj się aby komentować
Odnowie sobie w nocy. "Na wodach Polnocy" Jeden z lepszych seriali ostatnich lat. Colin Farrell z rola zycia. W zwiastunie moga byc spojlery.
#seriale #kino #filmy
Zaloguj się aby komentować
"Uśpieni" mnie wczoraj ponownie wytelepali emocjonalnie i jeszcze bardziej nie lubię Kevina Bacona (to z pewnością sympatyczny człowiek, tylko po prostu zbyt dobrze zwyrola zagrał)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś też będę robił powtórkę z rozrywki, ale zdecydowałem się na coś dużo lżejszego. Znam to na pamięć, ale jeszcze jeden raz nie zaszkodzi
#filmy #kino #film

@Mortadelajestkluczem w prawdzie nie ta część ale nie może zabraknąć: https://youtu.be/IbL3NfWJUQs
Zaloguj się aby komentować
Kontynuując powtórki z rozrywki (ależ mi wczoraj "Ostatni Mohikanin" pięknie siadł), późnym wieczorem odpalę sobie ten obraz. Kevin Bacon zagrał tak dobrze, że kiedy widzę go na ekranie w dowolnym filmie, automatycznie czuję do niego nienawiść.
#filmy #film #filmnawieczor #kino

Zaloguj się aby komentować
Zamierzam sobie zrobić wieczorem powtórkę z rozrywki. Mam nadzieję, że film jest tak dobry, jak zapamiętałem (bo utwór Clannad "I Will Find You" jest, katowałem dziś w zapętleniu).
#kino #filmy

Zaloguj się aby komentować
A teraz COŚ dla fanów Carpentera i Morricone:
https://www.youtube.com/watch?v=meU2gAU7Xss
#muzykafilmowa #lata80 #kino
Zaloguj się aby komentować
Siedem sióstr (2017)
Siostry nazwane dniami tygodnia żyją w ukryciu. Wszystko ulega zmianie, gdy jedna z nich nie wraca do domu.
#kino
#filmy

Zaloguj się aby komentować