Siedem sióstr (2017)
Siostry nazwane dniami tygodnia żyją w ukryciu. Wszystko ulega zmianie, gdy jedna z nich nie wraca do domu.
#kino
#filmy

Siedem sióstr (2017)
Siostry nazwane dniami tygodnia żyją w ukryciu. Wszystko ulega zmianie, gdy jedna z nich nie wraca do domu.
#kino
#filmy

Zaloguj się aby komentować
Bardzo lubię sobie raz na kilka lat przypomnieć ten film
#filmy #kino

Zaloguj się aby komentować
Andrzej Żuławski to bardzo kontrowersyjna postać. Reżyser w Polsce nie cieszył się uznaniem, a wręcz spotykał się z poważną krytyką swojej twórczości. Udało mu się jednak stworzyć ciekawy, wielowymiarowy film poruszający tematykę wypalenia w związku, którego atmosfera, obraz i muzyka już od pierwszych chwil powodują niepokój i dysonans.
Czy "Opętanie" z 1981 to Horror? Dramat? Film psychologiczny? To wszystko miesza się wraz z licznymi metaforami, które mogą oznaczać zarówno wszystko i nic, ale chyba właśnie tym charakteryzuje się prawdziwa sztuka...
Sam nie jestem fanem jego twórczości, ale specyficznie ten film do mnie przemówił.
Niestety tego filmu również cenzura nie oszczędziłą. Przykładem mogą być Stany Zjdenoczone w których film został ocięty o 45 minut.
Jako ciekawostkę dodam, że jedna ze scen była inspiracją do teledysku Massive Attack - Voodoo in My Blood
#naobrzezachkina - tag to obserwowania/czarnolistowania
#filmy #kino #filmnawieczor

Zaloguj się aby komentować
dzień dobry,
prosiłbym o wypełnienie ankiety na potrzeby pracy licencjackiej, powinna zająć jakieś 3-4 minuty.
Temat pracy kręci się wokół promocji filmów.
Link: https://forms.office.com/r/ax3Y9iFU4h
Dziękuję!
#ankieta #filmy #kino
Zaloguj się aby komentować
Anne Francis (1930-2011) znana głównie z filmu sci-fi Forbidden Planet z Leslie Nielsenem i z serialu kryminalnego Honey West w którym towarzyszył jej ocelot o imieniu Bruce.
#filmy #kino #seriale #nostalgia #usa





Zaloguj się aby komentować
#kino #film
#tentypjednakpotrafigraćitenitenteż!
Kiedy sobie myślisz, że kino już od wielu lat to jedno wielkie gówno, bo tylko superbohaterowie, sequele i jeden remake za drugim, a okazuje się, że nie miałeś pojęcia, że w 2013 powstał Prisoners (Labirynt - taki se wymyślili w PL tytuł).
I kiedy oglądając ten film czujesz równocześnie przyjemność i smutek jak przy jedzeniu wybitnego dania - przyjemność, bo takie dobre i smutek, że każda kolejna minuta oglądania, jak każdy kolejny kęs zbliża cię do końca.
I kiedy uświadamiasz sobie, że dawniej było jednak więcej takich filmów, w czasie oglądania których pojawiały się u ciebie myśli i pytania typu "co ja bym zrobił?", "czy to dobrze, czy źle??". I zastanawiasz się równocześnie, czy jest więcej takich filmów, których nie znałeś., a przy których takie myśli by się pojawiały.
I jeszcze zdajesz sobie sprawę z tego, że czym bliżej końca, tym bardziej się boisz, że spieprzą to zakończeniem
W każdym razie - warto.
Zaloguj się aby komentować
#fotografia #takietam #prl #prlowskibeton #polska #kultura #kino

Zaloguj się aby komentować
#marvel #kino #superbohaterowie
Właśnie podbijam wszeświat i nikt nie chce ze mną podbijać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zaloguj się aby komentować
Tytuł: Ucieczka z Utopii
Gatunek: Dokument
Produkcja: USA
Platforma: kino - MDAG / być może online
Ocena: 8,5/10
IMDB: 8,3/10
Link do filmu: https://mdag.pl/20/pl/warszawa/movie/Ucieczka-z
Cóż mogę powiedzieć, to jest naprawdę dobry i przejmujący film. Świetnie zrobiony, dobra muzyka, wciągające historie, ciekawe i nowe dla mnie informacje. Czy jest jednostronny - na pewno
Jest superbohater ratujący biedne rodziny przed systemem, jest tragedia rodzinna w tle, jest walka, droga do uwolnienia, zamknięcie historii... No wszystko, co powinien mieć dobry thriller, więc polecam również tym, którzy nie przepadają za typowymi dokumentami.
[ Jak ktoś chce spojrzeć na Koreę Północną z innej strony, to można na przykład zobaczyć film o kobiecie, która bardzo próbuje wrócić z Korei Południowej i nie może (moja ocena 5/10): https://www.filmweb.pl/film/Kwiaty+dw%C3%B3ch+Korei-2019-860586 ]
Wrzucam opis producenta:
Jak daleko mogą posunąć się ludzie, żeby zdobyć wolność? Trzymający w napięciu film podąża za osobami, które próbują uciec z jednego z najbardziej opresyjnych miejsc na Ziemi – Korei Północnej, w której dotychczas żyli, wierząc, że ten kraj jest rajem. Przemierzają tysiące kilometrów w poszukiwaniu nadziei na lepsze życie.
Pięcioosobowa rodzina Ro – w tym małe dzieci i starsza babcia – dzięki pomocy pastora Seungeuna Kima wyrusza w niebezpieczną podróż przez rzekę Jalu i chińskie góry, a następnie szuka schronienia w Tajlandii. Soyeon Lee za wszelką cenę próbuje wydostać syna z Korei Północnej i sprowadzić go do Korei Południowej, w której sama mieszka. Ucieczka z ojczyzny obarczona jest jednak niebezpieczeństwem. Grozi surową karą, a nawet egzekucją w przypadku złapania oraz potencjalnym wyzyskiem ze strony pozbawionych skrupułów pośredników.
Film, w większości oparty na materiałach kręconych ukrytą kamerą oraz szczerych wywiadach, zmienia sposób patrzenia na represyjny reżim Kim Yong-una oparty na praniu mózgu, okrucieństwie, torturach, kulturowej izolacji i nieustępliwej propagandzie. Próbuje pokazać skrywaną przez dyktatora prawdę o Korei Północnej, której ujawnienie nie było do tej pory możliwe i przenieść uwagę z brutalnego przywódcy straszącego świat bronią nuklearną na zwykłych obywateli, zniewolonych i maltretowanych przez jego reżim.
#filmyktorychniktnieoglada #kino #filmy #dokument #mdag

Zaloguj się aby komentować
Powstały niedawno jakieś dobre filmy/thriller sci-fi, które warto obejrzeć? Lubię klimaty rodem z lovercrafta(nie musi być to uniwersum), uniwersum obcego, prostą akcje(typu na skraju jutra) albo jakieś ala naukowe/tajemnicze typu Interstellar.
Dodam, że nie oglądam dużo filmów.
Macie coś godnego polecenia, albo co ostatnio ciekawego ogladaliscie w tej materii?
#filmy #pytaniedoeksperta #kino #filmnawieczor
@JakTamCoTam
Moonfall (katastroficzny, niski budżet, ale fajnie zrobiony)
ARQ (podróże w czasie)
Czarny Krab (post apo sf)
Space Sweepers (post apo space sf)
Ghost in the Shell (2017) (film, nie anime, kryminał sf)
Lucy (kryminał akcja sf)
Upgrade (akcja sf)
Valerian i miasto tysiąca planet (space sf)
Nope (Nie!) <<<daj mu szansę, nie zawiedziesz się, im dalej w film tym tylko lepiej jest, bdb++ kino jak na niski budżet. SF o obcych (chyba
Life (2017) (space obcy sf)
Cloverfield Lane 10 (thriller sf)
Ukryty wymiar (1997) (horror sf)
Predator: Prey (chyba wiadomo)
Tutaj będzie moja wskazówka kolejności oglądania, o dziwo lata dzielące obie produkcje nie wpływają na miodność obu:
Najpierw The Thing (2011), potem The Thing (1982) (horror obcy sf)
Najpierw obejrzysz prequel, potem główną produkcję, ale oba są świetne i gdybym miał wybór, to tylko tak bym chciał je poznać, a nie chronologicznie wg lat nakręcenia.
Passengers (2016) (trochę romans, ale to bdb kino space sf)
Anihilacja (2018) jak dla mnie, to dzieło Sztuki przez duże S, jeśli masz dobry sprzęt audio i dorwiesz wersję Dolby Atmos, to zrozumiesz. W tym filmie podkład dźwiękowy to nie przygrywka do akcji, tylko fundament filmu. Dali radę moim zdaniem, to kino inne niż przeciętne produkcje sf
Arrival (2016) (obcy sf)
Siedem sióstr (2017) (akcja sf)
Transcendencja (2014)
Rise of the Planet of the Apes (2011)
Dawn of the Planet of the Apes (2014)
War for the Planet of the Apes (2017)
ᕦ( ͡° ͜ʖ ͡°)ᕤ
@spawaczatomowy anihilacja to było coś pięknego. Oglądałem to u starych na ogromnym dojebanym telewizorze i kolorystyka była genialna. Najlepszy był ten potwór który przejął ludzka mowę. Takiego motywu jeszcze nie widziałem. Lovercraft byłby dumny z tego thrillera mysle, bo budowanie klimatu na plus.
Tochę by podciągnęli parę kiepskich kwestii i ten film mógłby być arcydziełem.
Szkoda, że na fimwebie 6.1 tylko xD.
@JakTamCoTam
na fimwebie 6.1
Recenzje w dzisiejszych czasach zależą od ilości kasy wyłożonej przez producenta na portalu recenzenta. Przestałem się tym dawno kierować przy szukaniu czegoś do obejrzenia.
Anihilacja wejdzie moim zdaniem do kanonu sf.
A co do kolorystyki, świetny efekt iskrzenia zrobili robiąc te filtry rozlanej benzyny na wodzie. Ogólnie całość oprawy audiowizualnej jest kompleksowo dopieszczona.
Masz rację co do słabszych wątków, ale dla mnie nie ujmują nic całości. Pozdrawiam
Zaloguj się aby komentować
Ktoś był na nowych strażnikach galaktyki i chce powiedzieć bez spojlerów czy warto się wybrać na marvelowski never ending story (jak widziało się poprzednie) czy lepiej obejrzeć na jakimś VOD jak już się pojawi?
#pytanie #marvel #straznicygalaktyki #kino o #filmy

Zaloguj się aby komentować
Martwe Zło Przebudzenie miało masę nawiązań do oryginalnej serii Sama Raimiego. Dziś przyjrzymy się im wszystkim.
https://www.youtube.com/watch?v=sUn-eyULBI4
#horror #horrorzone #filmy #kino #ciekawostki

Zaloguj się aby komentować
obejrzałem sobie trzecią część guardians of the galaxy i większego gunwa dawno nie widziałem. łotrzykowski klimat pierwszej części zajęła toporna gra na emocjach, w dodatku skierowana do dzieci, czyli żadnych niedomówień i wszystko wyłożone łopatologicznie, najlepiej z powtórzeniem, gdyby ktoś nie odebrał komunikatu.
na plus:
- kilka fajnych pomysłów scenograficznych
- warlock i jego stara, księżniczka suwerennych
- niektóre momenty draxa, nebuli i gamory, także pierwsze pojawienie się cosmo na ekranie
na minus:
- cała reszta xd
na imdb ocena 8,4 najwięcej ze wszystkich części ( ͡°͜ʖ͡°)
#kino #filmy
Zaloguj się aby komentować
poproszę o jakieś wyciskacze łez podobne do tego z dołu
dzienkuje
#filmy #dramat #kino

Zaloguj się aby komentować
#film #kino #dracula
Polecam Renfielda. Krwawość (jest takie słowo?
Naprawdę dawno nie obejrzałem filmu, w którym nic mi nie zepsuło przyjemności oglądania*. Jasne, że gra jakimiś kliszami, ale to chyba oczywiste, że taki będzie film o wampirze. Na dodatek wcale temat Draculi nie jest spłycony, jest nawet zaskakująco pogłębiony (oczywiście nie spodziewajcie się jakiejś ultrapsychologii
Ludzie latają, głowy odpadają, ale wszystko jest trzymane w ryzach świata przedstawionego, nie ma ani jednego momentu "a to skąd się wzięło? dlaczego?" - a zwykle takie momenty psują (MI) filmy.
Dodatkowo ani za długi, ani za krótki.
*jest jedna scena na końcu, przy której się skrzywiłem (pewnie zasugerowana przez producentów
Zaloguj się aby komentować
"Człowiek Bez Przeszłości" z 2002 to tragikomedia autorstwa fińskiego reżysera Ali Kaurismakiego. Film przedstawia historię mężczyzny który na skutek pobicia traci pamięć.
Odzwierciedla specyficzne poczucie humoru autora i w ironiczny sposób stawia pytanie, czym jest szczęście.
Jeżeli bawi Cię fińaki humor, bądź jeszcze tego nie wiesz - polecam serdecznie :)
#naobrzezachkina - tag do polubienia/czarnolistowania
#filmy #kino #filmnawieczor

Zaloguj się aby komentować
https://www.youtube.com/watch?v=TSGp_Jaiphw
Jest nowy zwiastun Diuny 2 w 4k! Robi wrażenie!
#filmy #film #sf #fantastyka #kino
@senpai jakość tego trailera tragedia. Nie wiem czy to producent wypuściłby takie gówno czy youtube tak zepsuł ale na kanale warner bros to samo https://youtu.be/Way9Dexny3w

Zaloguj się aby komentować
Gal Gadot, Kirsten Dunst, Ana de Armas
One wszystkie mają dzisiaj urodziny. Niezła kumulacja piękności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ciekawostki #hollywood #kino #filmy



Zaloguj się aby komentować

Inba wokół "Królowej Kleopatry", wyprodukowanego dla Netfliksa przez Jadę Pinkett Smith fabularyzowanego dokumentu, trwa. Teraz głos w sprawie koloru skóry władczyni zabrał Mostafa Waziri, sekretarz generalny Najwyższej Rady Starożytności.
#filmy #kino #netflix