Tour de pharmacy
Bardzo śmieszna komedia z gwiazdorską obsadą nie tylko o dopingu, ogółem wyśmiewają się tam z wielu rzeczy.
https://www.youtube.com/watch?v=pZAiZ-jWf6I
#komedia #kino
Tour de pharmacy
Bardzo śmieszna komedia z gwiazdorską obsadą nie tylko o dopingu, ogółem wyśmiewają się tam z wielu rzeczy.
https://www.youtube.com/watch?v=pZAiZ-jWf6I
#komedia #kino
Zaloguj się aby komentować
"Dark City" z 1998 pokazuje nam rzeczywistość z pogranicza jawy i snu.
Główny bohater cierpiący na amnezję odkrywa makabryczną zbrodnię. Wszystkie dowody wskazują na niego, jednak towarzyszy mu poczucie, że ktoś go wrabia.
Thriller sci-fi. Efekty specjalne dosyć "specyficzne", jednak fabularnie film na prawdę świetnie sobie radzi.
#naobrzezachkina
#filmy #kino #filmnawieczor

Zaloguj się aby komentować
Właśnie wystartowała sprzedaż biletów na Millenium Docs Against Gravity
Festiwal potrwa 12/05 - 21/05 w kinach w większych miastach w Polsce i potem 23/95 - 04/06 w wersji online (ale program jeszcze nie jest dostępny dla tej części).
Czy jest to mój ulubiony festiwal filmowy? TAK! Czy nie mogę się doczekać? TAK! Czy jak zwykle nikt nie będzie chciał iść ze mną do kina i zostanę sama ze swoimi przemyśleniami na temat danego filmu? TAK XD
Tak czy siak - polecam, line-up wygląda dobrze, dokumenty FTW
#kino #filmyktorychniktnieoglada #mdag #filmy
Zaloguj się aby komentować
jakie thrillery po 2010 polecilibyście do obejrzenia? może być też horror. Im wiecej propozycji tym lepiej spasiba
#film #kino #pytanie #thriller #horror
Zaloguj się aby komentować
Najlepiej udzwiękowiony film ever. Change my mind.
#filmy #kino #sensacja


Zaloguj się aby komentować
Byłem w galerii i poczułem chęć na film, więc wbiłem na ten, który akurat był puszczany.
Egzorcysta papieża: https://www.filmweb.pl/film/Egzorcysta+papie%C5%BCa-2023-10019202
Russel Crowe jako włoski ksiądz. Nie jest to horror. Raczej thriller.
Przy końcu kilka razy się zaśmiałem (raczej nie taki był zamysł twórców), ale bawiłem się całkiem nieźle.
Może do kina bym się nie wybierał, ale jak będzie można obczaić w domowym zaciszu to polecam.
#filmy #kino

Zaloguj się aby komentować
#kinozmahjongiem #kino #filmy #film
Polskie kino w natarciu! Prawie same klasyki
Wilcze Echa - czystej klasy polski western. Obok "Prawa i Pięści" oczywiście, bo czymże różnią się rejony Polski zaraz po wojnie od pionierskiej Ameryki? W sensie rodzenia się prawa i korzystających na tym opryszków - o to się rozchodzi. Tyle, że Wilcze Echa nie niosą "ech" westernu, ale po prostu ten film jest westernem i tego nie ukrywa! Sam film do obejrzenia jest super, świetna muzyka Kilara dodaje wspaniałego klimatu, czekam z niecierpliwością aż odnowią ten film cyfrowo to już w ogóle będzie sztos!
Posłuchajcie sobie tego kawałka chociażby: https://youtu.be/WSgNvXOggFQ
Smarkula - bardzo mi siedzi ta w sumie lekka i przyjemna (?) komedia w głowie. Głównie z powodu tego jaką wymowę ma końcówka filmu. Mi nie pasuje to, może jestem zryta przez lewactwo czy inne gówno, ale nie odczułam TEGO w czasie filmu co ma się wydarzyć, no może pod koniec już tak.
Spoilers!!!!
! Nie podoba mnie się, że film o dwóch doczepianych ojcach nastoletniego podlotka, panny takiej co jest w okresie przejściowym z dzieciaka na kobietę lub dorosłą dziewczynę może bardziej - kończy się tym, że jeden z tych ojców odczytuje uczucia młodej i niby że to jest szczęśliwe zakończenie. Dla mnie to nie jest szczęśliwe zakończenie, że koleś co jest minimum z 20 lat starszy tatusiował dziewczynie by zaraz po tym jak skończyła maturę widzieć ją w innym świetle. Wiem, że takie rzeczy się dzieją na świecie - vide przykład Woodyego Allena, a nie wymagałabym takich rzeczy po lekkiej w założeniu komedii polskiej z 1963 roku.
Jednak gdyby odczepić z myśli to powyższe to "Smarkula" jako komedia nie rozczarowuje a wręcz przeciwnie, ileż razy wybuchałam niespodziewanym śmiechem - ciężko mi zliczyć!
Jako ciekawostka: W głównej roli wystąpiła Anna Prucnal, tu debiutantka a w przyszłości gwiazda francuskiej piosenki i filmu Federica Felliniego Miasto kobiet z 1980 roku.
Gangsterzy i filantropi - dwie fajne opowiastki o przestępcach: pierwsza faktycznie o gangsterach, którzy układają precyzyjny plan napadu i o pewnym chemiku, który niespodziewanie znajduje dość nieoczekiwaną fuchę (polski Breaking Bad z 1962 roku? no nie do końca, ale takie popkulturalne nałożenia same podsuwają się pod nos). Co tu dużo mówić? Świetny film, świetne obie opowiastki, choć ta o gangsterach ma coś czego nie ma ta o chemiku - wspaniałego Gustawa Holoubka jako wielkiego intelektualistę i głowę napadu.



Zagadka na dzis. Co maja wspolnego wszystkie ponizsze filmy:
Lord of the Rings: Fellowship of the Ring
Harry Potter and te Sorcerer's Stone
Spirited Away
Amelie
Donnie Darko
Shrek
Black Hawk Down
Moulin Rouge!
K-PAX
A Beautiful Mind
Ocean's Eleven
Zoolander
A.I Artificial Intelligence
Monsters, Inc.
Vanilla Sky
Blow
The Fast and the Furious
Bridget Jone's Diary
Odpowiedz:
Wszystkie wyszly w roku 2001. Serio, przez jeden rok stworzono tak wiele produkcji, z ktorych wiekszosc ogladalo sie po kilka razy. Juz pomijam inne tytuly jak Mean Machine, No Man's Land, czy A Knight's Tale. Pomijam tez kontynuacje, jak Rush Hour 2.
Kazdy moze sobie odpowiedziec, czy faktycznie "Kiedys to byly czasy, teraz nie ma czasow".
#filmy #kino #dobrekino #kinematografia #ciekawostki
Zaloguj się aby komentować

"Niewidzialna wojna" Patryka Vegi została triumfatorem Węży 2023 - polskich odpowiedników Złotych Malin. Do twórców obrazu trafiło siedem antynagród, w tym Wielki Wąż dla najgorszego filmu roku. Trzema Wężami doceniono "365 dni: Ten dzień/Kolejne 365 dni" Barbary Białowąs i...
Cześć!
Czy możecie polecić mi filmy godne oglądniecia z Woodym Harrelesonem?
Ozywiście pozycje tj. Biali nie potrafią skakać, Natural Born Killers, czy Zombieland oraz True Detective mam zaliczone
Gdybyście też mieli jakiś link do dobrej jakości Natural Born Killers to nie pogardzę
#filmy #kino
@HelterSkelter Tak już poza heheszkami to ja jak widzę film z Woodym Harrelesonem to wiem, że będzie dobry. Poza tym polecić mogę np. "Zrodzony w ogniu", w którym przy okazji gra dwóch kolejnych aktorów z którymi mam podobnie jak z Harrelesonem czyli z Balem i Dafoe. Poza tym dobry był też "Brudny glina", "Cienka czerwona linia".
Zaloguj się aby komentować
#kinozmahjongiem #kino #film #filmy
Koniec opierdalania, czas opisać co widziałam ostatnio. A było tego sporo duuuuużo ZŁOTA!!!!
Wesele - reż. Andrzej Wajda. Boshe filmowy, jaki to cięzki film, pewnie głównie przez ogólne wartwy polityczne, które pasują jak ulał do większości czasów, niestety też dzisiejszych. Ale jeśli kogoś to odstrasza to i tak polecam chociaz połowę filmu wytrzymać, bo gdy orszak weselny kończy drogę i zaczyna się impreza to możemy być świadkami audiowizualnej uczty, zmontowanej wprost perfekcyjnie. Widz sam czuje się jakby był spóźnionym gościem i wpadł wprost w wiejską zabawę, a gdy odchylisz usta od alkoholu a kończyny od tańcowania to możesz przystanąć by podyskutować z miejską inteligencją. Im dalej w akcję tym ciężej się dzieje, bo zmory/zwidy bohaterów zaproszone na wesele dodają posmaku lekkiego surrealizmu, chociaż mają być przecież właśnie lustrem rzeczywistości.
Jadzia - powiem szczerze, nie sądziłam, że staropolska komedia pomyłek z 1936 roku będzie tak śmieszna, taka rozczulająca w swej pomyłkowatości. Istna zabawa! Polecam każdemu, humor polskiej klasy średniej sprzed wojny sięga naprawdę wyżyn. Właściwie lepszej komedii, na której tyle razy bym się zaśmiała to nie widziałam od dawna!
Rysopis - reż. Jerzy Skolimowski.
Walkower - kto nie widział skolimowskiej trylogii to tez niech nadrabia. Ogólnie filmy pana Jerzego z tego okresu (czyli jeszcze Bariera i Ręce do góry) są bardzo ważne i znakomite, ale chyba właśnie najlepiej bronią się te dwa pierwsze bikiniarskie "Rysopis" i "Walkower", ze złotymi dialogami ("panie gdyby to był facet to bym jej...."). Podróże głownego bohatera pomiędzy scenami i ludźmi. Niesamowite jak świetnie dalej się ogląda te filmy, nawet dziś, gdy niejeden wajdowski film trzeba brać z nakładką poprawczą czasów, tak Rysopis i Walkower wydają się brzmieć tak samo silnie, zapewne dlatego, że głowy młodych niezdecydowanych acz intelektem błyszczących młodych ludzi wciąż jest co nie miara. Polecam gorąco, to są bardzo młodzieżowe/studenckie filmy o ludziach, którzy krążą po życiu i wydaje im się, że zaraz powinni być uberdorośli, ale wciąż nie potrafią i na przekór losowi szukają własnej drogi.
Skanerzy - film Davida Cronenrberga z 1981 roku. Nie wiem co napisać o tym filmie, ale ogląda się wybornie, dla fanów po⁎⁎⁎⁎nego SF w wykonaniu Cronenberga rzecz wręcz obowiązkowa.
Soni - wydawać by się mogło wg opisu z filmwebu, że to będzie typowa kryminalna podróż za złoczyńcą, tylko w innych realiach kulturowo-geograficznych, a tymczasem to opowieść o feminizmie, o współpracy i zrozumieniu. Znak jakości dostaje ten film, ale nie dlatego, że jest jakiś super w sensie fabuły czy wizualnym, ale za feministyczny wydźwięk, który nadaje się do rozpatrywania ale na pewno nie ogólnie, bo na szczęście takie kwestie, które zaznacza film, w zachodnich państwach są uregulowane lub po prostu nie istnieją, bo nie mają sensu. Natomiast w wielkim mieście Delphi wciąż istnieją takie problemy.
Aria dla atlety - spodziewałam się magii opowieści, fizycznej walki, która mnie przydusi niczym zapaśnicze uściski. Zamiast tego mamy zwykłą historię, która stara się urastać do miana wielkiej. Można obejrzeć, kto lubi fabuły od zera do bohatera to nie będzie się nudził. Niestety, ten film więcej jakoś nie miał do zaoferowania. O wiele lepiej wypada nowszy "Zaułek koszmarów", gdzie podobny motyw i podobne środowisko.
Nietolerancja - zachęcona krótkim esejem Pauline Kael o twórczości D.W. Griffitha sięgnęłam po jego drugie największe dzieło po "Narodzinach narodu". Można w sumie powiedzieć, że to bardzo kobiecy film, bo głównymi bohaterkami z czterech epizodów są trzy kobiety. Cztery epizody, współczesne, czyli pewnie lata 1910-1916, Francja w czasach scysji z Hugenotami, czasy Jezusa oraz imponujące czasy końcówki Babilonu. Z tych czterech historii dwie mnie bardzo grzały: czasy współczesne, fabryki, czasy początków mafii, tragiczna rodzinna historia pod koniec pełna wielkich emocji, podskakiwałam jak szalona czekając czy uda się uratować życie jednego z bohaterów, i druga opus magnum Griffitha chyba - czyli babilońska historia, która chyba w sensie fabularnym nie ma aż takiego znaczenia, ale wizualność, potężny rozmach jak na tamte czasy - to chyba był tamtejszy Avatar efektów, montazu, nie wiem jak to nazwać, ale ogląda się z szeroko otwartymi oczami szturm i oblężenie Babilonu, sceny wręcz nieziemskie, aż cięzko uwierzyć że to film z 1916 roku!




Zaloguj się aby komentować
Powstaje kolejna część "Samych swoich". Wiemy, kto zagra Kargula i Pawlaka.
To znakomita wiadomość dla miłośników "Samych Swoich". Powstaje kolejna część sagi o Kargulu i Pawlaku, która przybliży ich losy, zanim zamieszkali oni na Ziemiach Odzyskanych. Reżyserii prequela kultowej polskiej komedii podjął się aktor Artur Żmijewski, znany z "Ojca Mateusza".
Pierwszy klaps prequela „Samych swoich” padł w lutym 2023 r.
Reżyserii podjął się znany z „Ojca Mateusza” Artur Żmijewski - aktor, który reżyserował też część odcinków "Ojca Mateusza".
Scenariusz nowego filmu miał przygotować Andrzej Mularczyk (93 l.) na podstawie swojej książki "Czyim ja żyłem życiem".
Akcja nowej komedii będzie rozgrywać się w czasach poprzedzających fabułę "Samych swoich", a więc w okresie, zanim obie rodziny przybyły na Ziemie Odzyskane.
Pierwsze zdjęcia powstały w Parku Etnograficznym w Tokarni koło Kielc. Skansen w Tokarni pod Kielcami zamienił się w Krużewniki.
Film ma wejść na ekrany w 2024 roku
Zbigniew Zamachowski - zagra Kazimierza Pawlaka
Mirosław Baka - zagra Władysława Kargula.
Obok Zbigniewa Zamachowskiego i Mirosława Baki na planie prequela "Samych swoich" pojawi się cała plejada znakomitych polskich aktorów. Wśród nich są m.in.:
Anna Dymna (72 l.),
Wojciech Malajkat (60 l.),
Adam Ferency (72 l.),
Paulina Gałązka (34 l.).
#filmy #kino #ciekawostki #komedia
@Banan11
To znakomita wiadomość dla miłośników "Samych Swoich"
Oby nie okazała się tragiczna bo jak dla mnie tamte czasy i klimat nie mają szans zostać odtworzone w nowoczesnym wydaniu. Dla miłośników już samo kolorowanie to była herezja
No, ale nie widzę nigdzie Karolaka, a wręcz przeciwnie - dość zacne nazwiska - może jednak coś z tego będzie?
@Banan11
"To znakomita wiadomość dla miłośników "Samych Swoich". Powstaje kolejna część"
Niby czemu znakomita? Bo saga w ten sposób doczekała śmierci, czy co?
"Reżyserii (...) podjął się aktor"
Lol
"...który reżyserował też część odcinków "Ojca Mateusza"."
Lol
"Scenariusz (...) miał przygotować Andrzej Mularczyk (93 l.)"
Ale niepodołał? Z całym szacunkiem do autora koncepcji, ale gość ma już swoje lata. Powierzanie mu czegokolwiek odpowiedzialnego to albo sadyzm, albo masochizm. Co najwyżej powinno mu się dać scenariusz do akceptacji lub konsultacji.
To będzie pogrzeb sagi i leczenie z sentymentu do niej.
A wiadomo już na kiedy planowani są "sami swoi w kosmosie" i "szczenięce lata Kargula i Pawlaka"?
Zaloguj się aby komentować
Kamerdyner (2018) - mozna zrobic w Polsce przyzwoity film z tlem historycznym i dobra obsada? Mozna tylko trzeba chciec. Polecam.
#filmnawieczor #kino #filmpolski #dramat
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ben Affleck do roli w filmie Armageddon (1998) spędził miesiąc pracując na platformie wiertniczej, gdyż było to łatwiejsze niż nauczyć go roli pracownika takowej platformy.
#filmy #ciekawostki #kino

Chciałem sobie obejrzeć dzisiaj jakiś film i właśnie sobie przypomniałem że pół roku temu ściągnąłem Quest for Fire.
Kiedyś jako dzieciak chciałem obejrzeć ten film ale rodzice mi nie pozwolili.
Podobno świetny jest i klasyka kina.
#kino #filmy #torrenty #prehistoria #paleo

Zaloguj się aby komentować
Wyszedł w ostatnich latach jakiś dobry film/komedia w stylu Nagiej Broni, Strasznego filmu, Hot Shots itd. ?
#film #kino #rozrywka
@Motomyszzmarsa Co prawda 2014, ale film nie jest aż tak znany https://www.filmweb.pl/film/Areszt+domowy-2014-710839
Zaloguj się aby komentować
Jeżeli podobała Wam się "Drabina Jakubowa", lub "Coś" to "Odmienne stany świadomości" z 1980 będzie kolejnym filmem który może Wam przypaść do gustu. Nie jest wybitny, ale całkiem dobry aby znaleźć się na tej liście.
William Hurt wciela się w rolę dr. Edwarda Jessupa, który poprzez badania nad deprywacją sensoryczną i jej wpływem na organizm, rozpoczyna podróż w poszukiwaniu sensu istnienia.
Pomysł dość nietypowy jak na scenariusz dramatu sci-fi. Pomimo jego prostoty, nie wadzi, a jest dobrą podstawą to tego co najlepsze w filmie, czyli wizje głównego bohatera - montaż i animacje to wizualny majstersztyk.
Efekty specjalne, których jest niewiele, niestety nie przeżyły próbu czasu - scena "przekształcenia" wielu widzom przypomina efekty z filmu "Mucha", co tylko dodaje smaczku filmowi. Być może kicz tej sceny był zamierzony?
Nie polecam oglądać trailera - zestarzał się bardzo źle.
#naobrzezachkina
#filmy #kino #filmnawieczor

Zaloguj się aby komentować
Jean Pierre-Jeunet najbardziej się wysławił "Amelią", która skondensowała to co najlepsze w francuskim kinie. Nakręcił też klimatycznego i brudnego, lecz groteskowego "Obcego 4", lecz Dziś wspomnę jego film, który powstał w 1991.
"Delicatessen" to mieszanka czarnej komedii i groteski, po której seansie byłem rozbawiony acz mocno zdezorientowany.
Fabuła osadzona jest w trudnym do określenia czasie i miejscu, a centralnym jej punktem jest kamienica znajdująca się pośród niczego. Na jej parterze znajdują się tytułowe delikatesy. Wszystko kręci się wokół sporów pomiędzy mieszkańcami kamienicy, zakupów w delikatesach, oraz tajemniczych zniknięć lokatorów...
Jest w tym filmie coś z Cronenberga i Lyncha, a więc warto zwrócić uwagę na sczegóły ;)
#naobrzezachkina
#filmy #kino #filmnawieczor


@argonauta Delikatesów nie oglądałem. Natomiast jeden film tego Pana Reżysera mocno zapadł mi w pamięć - Miasto zaginionych dzieci.
Obłędny złowrogi klimat, połączenie snu i futurystycznej jawy, plastyczny świat i świetne kostiumy. Aktor z wrzuconego przez Ciebie kadru również tam gra.
Pamiętna scena początkowa, która już potrafi mocno namieszać w głowie.
Ciekawostka - reakcja i strach dziecka są autentyczne
Zaloguj się aby komentować
Powiem wam drodzy Hejterzy, że dawno nie było tak w kinie, żeby wychodziły praktycznie tydzień po tygodniu tak dobre filmy. W USA miał już swoją premierę, u nas 14 kwietnia, tak jak w wypadku Johna Wicka 4, widzowie i recenzenci są zgodni - bardzo dobry film, fani gier z pewnością na jednym seansie w kinie nie skończą, a niezaznajomieni i tak będą się świetnie bawić. Takie filmy warto oglądać w #kino i wspierać twórców, którzy sami są fanami.
#filmy

Zaloguj się aby komentować