#heheszki #leczo #gotowanie #gotowaniemojapasja #kapitanbomba

#heheszki #leczo #gotowanie #gotowaniemojapasja #kapitanbomba

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Oto mój pierwszy własnoręcznie upieczony chleb. Wyszedł całkiem smaczny.


Zaloguj się aby komentować
To że ja w miarę możliwości nie jadam cukru, to nie znaczy że nie mogę wciskać innym xD
Mój kumpel koparkowy dostał taki secik na osłodę pracy:
- brioszka matcha
- domowe lody kakaowe z dodatkiem gorzkiej czekolady (połowa cukru to erytrol)
- sos waniliowo biało-czekoladowy a'la Charlotte
- przetwór malinowy którego nie umiem zakwalifikować ale dobrze zbija słodycz
- espresso
Wszystko pokaz kawą ręcznie robione. Wszystko przepyszne, nieskromnie nadmienię, bo spróbowałem xd
Szkoda że nie umiem tak ładnie prezentować żarcia jak @SUM ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#gotujzhejto #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
ROZDAJO! Do oddania 1kg erytrolu, ale wygrany pokrywa wysyłkę paczkomatem!
Ale najpierw backstory: Nienawidzę cukru xd Albo może inaczej, pod względem organoleptycznym to ja go kocham, uzależniam się łatwo, a jak już jem to jem bez żadnych limitów (rzeczy w stylu duża czekolada 300g zjedzona naraz jak batonik) natomiast jednocześnie oskarżam go o tak negatywny wpływ na nasze życie, że mógłbym tu aluminiową czapeczkę ubrać i wrzeszczeć, że lobby cukrowe chowa przed nami prawdę. No biała śmierć po prostu.
Lubię słodycz, nie lubię cukru jako substancji, powinienem więc być fanem słodzików?
No więc tu też jest problem: Jestem na nie wyczulony jak pies na lotnisku na trotyl. Napój z aspartamem* sprawia, że przez godzinę po wzięciu łyka czuję paskudny posmak w ryju. Zazdroszczę ludziom mówiącym "CO TY GADASZ, NIE CZUĆ RÓŻNICY" xD
I tak ogólnie to rzuciłem całkiem** słodycze, i po pierwszym roku nawet mnie puściły objawy uzależnienia w stylu otwieranie szafki z czekoladą i patrzenie się na nią. Ale jednak czasem człowiek chce upiec tort i móc zjeść kawałek.
No ale różne te słodziki są, cnie? I jakoś tak trafiłem na erytrytol zwany też erytrolem, i zakochałem się w... opisie. Zero kalorii, nietoksyczny, bezpieczny, przebadany, nie reaguje z kuchennymi produktami, nie rozpada się na syf w wysokiej temperaturze, i co ważne "Smakuje tak samo jak cukier i zastępuje go w stosunku 1:1 więc nie trzeba zmieniać przepisów".
No sztos! Przyszły 2 opakowania, wziąłem łyżeczkę, wsadziłem do japy... Chryste Panie. *nosacz fejs* Co za okropieństwo. Chłodzący efekt mentolu połączony ze szczypiącym w ryj posmakiem jakiegoś kwasku. Żona po zjedzeniu tego myślała, że znowu ją choroba łapie i gardło boli, a to tylko to gówno taki efekt daje xDD No ale pewnie nie powinno się po prostu jeść samego. Przetestowałem więc:
Gofry - absolutnie zepsute.
Brioszki - tłuste pieczywo trochę zamortyzowało posmak, ale nadal czuć że to jakiś syf
Lody - totalnie maskują efekt chłodzocą mentolowy, a na czas jedzenia ryj jest na tyle zmrożony że nie czuć szczypania, niestety po konsumpcji trzeba "odchorować"
Gdybym to przetestował na serniczku baskijskim to chyba bym się zapłakał nad zmarnowanymi składnikami.
Podsumowując: Erytrol odpada xD
A że kupiłem 2x1kg to mam jeden nieotwarty do oddania, i stąd cała akcja.
Dziś wieczorem wezmę listę plusujących i wkleję do ChataGPT z prośbą o wybranie losowego nicku (no chyba że mamy do tego lepsze narzędzia? @koszotorobur )
#rozdajo #gotowanie #cukier
*Pls niech nikt nie wyskakuje z "aspartam powoduje raka!!!!". Ostatnio mi ktoś w komentarzu napisał że kawa odwadnia xDDDD Walidujcie mity zanim będziecie nimi pouczać.
** Na początku totalne nic, odstawiłem nawet owoce na czas detoksu. Teraz jem "z umiarem" poświęcając 200% uwagi mojej konsumcji cukru czy czasem nie wymyka się spod kontroli, niczym świadomy alkoholik pijący niepewnie piwko w swoje urodziny.
Zaloguj się aby komentować
#heheszki #przyzwyczajenia #hejto30plus #hejto40plus #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Chcę znaleźć jakiś porządny filmik z przepisem na za⁎⁎⁎⁎sty sernik ale znając YT to te najwyżej wypozycjonowane będą od jakichś zjebów, ludzi co z niewiadomych przyczyn uważani są za guru kucharskie albo bez rodzynek. Ktoś robił i może polecić jakiś spoko kanalik?
Tak w ogóle to z czego się robi ten spód sernika? Coś tam trzeba przygotować jeszcze oprócz części z masą twarogową?
#gotowanie
Zaloguj się aby komentować
Se kupiłem palnik do woka, 30KW
W środę ma przyjść. Będzie chińszczone.
#chwalesie #gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn

Zaloguj się aby komentować
@SUM Nutka mi się przypomniała
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Upiekłem sobie zielone brioszki z matchą xd
Wyszły spoko
#gotowanie #gotujzhejto


Zaloguj się aby komentować
Z tego mięcha będę robił bulgogi. Jakieś 460 g steku wołowego.
#gotujzhejto #gotowanie #kuchniaazjatycka

Zaloguj się aby komentować
#gotowanie #gotujzhejto #jedzenie
Robię pierwszy raz rosół z kur wielu
Sytuacja jest dramatyczna, więcej info po 16

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #humorobrazkowy #memy #indie #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Śniadanko przed gymem
512 kcal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#jedzenie #gotowanie #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Zapraszam na śniadanko
Puszysty omlet z cukrem pudrem, do tego jogurt z owocami :3
#gotujzhejto #hejtogotuje #gotowanie #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wyznam Wam, że mam poważny problem, który może zachwiać przyszłością mojego małzeństwa. Pytam kobity jakie ciasto chce na wielkanoc. Ona na to, że sernik, no to ja pytam a z rodzynkami czy bez a ona, że jej to obojętne a mi też obojętne.
To rodzi potężny kryzys, stąd pytanie do Was hejtusie.
#zwiazki #motoryzacja #gotowanie #plebiscytnanajlepszegopolskiegosportowcamilionlecia
#pytanie

Zaloguj się aby komentować