Zaloguj się aby komentować
Kluchy po "kurwiszońsku", na głoda.
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn

Zaloguj się aby komentować
Jak robicie sos czostkowy do np zapiekanek?
#gotowanie #jedzenie #kuchnia
Zaloguj się aby komentować
@Bjordhallen w nawiązaniu do Twojego wczorajszego wpisu, co powiesz na to?
#gotowanie #pizza #czekoladka

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj polski fastfood.
Bułki są wydrążone i jest w nich sporo farszu.
#gotujzhejto #gotowanie


Zaloguj się aby komentować
Dziś danie które kiedyś odkryłem w czasie podróży służbowej
Pizza czekoladowa - podawana m.in na Wielkanoc
Ciasto standard + 2 łyżki kakao.
Czekolada czarna 150g topiona na parze plus masło - by kleiło się do zębów
Biała czekolada na posypkę
Można dać orzechy i maliny
Bierzcie po jednym kawałku
Tagi:
#gotowanie #pizza #czekolada


Zaloguj się aby komentować
Testowałem grilla gazowego do pizzy, wynik nieudany (w komentarzu) musiałem ratować piecem xD jednak bez przystawki się nie da. A do posta załączam kolejną, którą już inaczej robiłem (szybki spód na granicie w grillu i pyk pod grzałę piekarnika)
Teraz tylko wpisać do fitatu po wielkim śniadaniu tak żeby mnie nie skrzyczało...
#pizza #gotujzhejto #gotowanie


Zaloguj się aby komentować
Smak dzieciństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
440 kcal szczęścia
#jedzenie #gotujzhejto #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Posilek potreningowy tego typu.
Ryz 120g
Rodzyny 40g
Kura 200g
Musze jakies lepsze rodzyny znalezc, bo te jumbo z lidla to tak srednio.
#hejtokoksy #dieta #jedzenie #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
#gotowanie #gotujzhejto #kuchniaazjatycka #wietnam
Będzie zumpka Pho

Zaloguj się aby komentować
Lepimy, około 25% farszu już zapakowane w ciasto
#gotujzhejto #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj mam dużo wolnego czasu to będą lepione pierogi w sporej ilości
Do nadziewania ciasta stworzyłem trzy farsze:
Klasyczny na ruskie
Kaszanka + kiszona kapusta + kwaśne jabłko
Szparagi + ser feta
#gotujzhejto #pierogi #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Mój dzisiejszy obiad z gwiazdką Michelin.
#gotujzhejto #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Moje ulubione danie na diecie, zapychające, rozgrzewające, ma dużo błonnika i białka, a stosunkowo mało węgli. Liczyłam kiedyś, to wychodziło w okolicach 100 kcal na 100 dania, a więc bardzo dobre ratio, a jedyne węgle to tyle ile sobie ryżu nałożycie.
Moja wariacja na temat kuchni tajskiej. Powstało z tęsknoty bo w moich okolicach w promieniu 100 km nie ma żadnej tajskiej knajpy. Kurczak z zieloną pasta curry, z warzywami i mleczkiem kokosowym. Do tego trochę ryżu. Na wierzch szczypiorek (swój) i posiekane orzeszki.
Potrzebne składniki:
Pierś z kurczaka
Ryż biały
Cebulka (najlepiej szalotka, od razu jest szczypiorek)
Miks warzyw, mrożony lub świeży, ja sama mrożę jak dostanę za darmo albo tanio w sezonie
Mleczko kokosowe
Pasta curry (ta na zdjęciu chyba najlepsza)
Szczypiorek, orzeszki do posypania
Opcjonalnie płatki ostrej papryki jak chcesz bardziej ostro
Najpierw wstawiam garnek z ryżem, bo się najdłużej gotuje, na małym ogniu. Potem na patelnię wrzucam pokrojoną w pióra cebulę, daję jej się skarmelizować. Dorzucam warzywa, trochę wody i pod pokrywką 10 minut się duszą. W tym czasie kroję kurczaka na patelnię i podsmażam dodając pastę curry. Dorzucam do warzyw, dodaję mleczko, doprawiam solą do smaku, podgrzewam do czasu aż się ryż ugotuje.
P.S. Noga brokuła też się nadaje na taką mrożonkę, faktycznie jest miękka i normalnie jadalna.
#gotowanie


Wyrzuć warzywa, dodaj swieże pokrojone chilli(najlepiej zielone i czerwone dla potrzymania kolorystyki), trawę cytrynową, imbir, trochę suszonego chilli, rozgnieciony ząbek czosnku albo dwa.
Weź całą kukurydzę jaką masz w domu i wyrzuć jak najdalej.
Dalej dodaj trochę chilli, sosu rybnego 2-3 łyżki i voila!
Gotowe.
Wazywa można osobno podsmażyć na patelni na oleju sezamowym i doprawić sosem sojowym i pestkami sezamu(oraz trochę chilli)
Zaloguj się aby komentować
Co to będzie?
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn



Zaloguj się aby komentować
Gotowanie to moja pasja
#heheszki #gotowanie #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Faszerowane cukinie.
#gotujzhejto #jedzenie #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Złamałem schemat i Tatar był we wtorek wieczór…spytacie dlaczego? A no termin wychodził a poza tym byłem głodny jak cholera xD
#gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Popełnił ktoś domowego kebsa na cienkim, miszany, miszany?
Mam ambicję zrobić samemu lavash, zamarynować mięska i upiec na kijkach i szukam przepisu/inspiracji. Niestety koło mnie jest sama ch⁎⁎⁎ia kebabowa i to w dodatku małe porcje i chore ceny. Da się gdzieś kupić dobre sosy do kebaba gotowe? Bo z łagodnym może bym jeszcze dał radę, ale z ostrym może być słabo.
#gotowanie #kebab #pytanie

@PanNiepoprawny sos chili kupowałem w lidlu - jutro dodam fotkę butelki
mięso w większości kebabowni to przemysłowa patologia nastrzykiwana byle gównem
brakuje naturalnych marynowanych przez noc wyluzowanych ćwiartek kurczaka przekładanych cebulą - bo są kur.a za drogie i za dużo roboty wymagają - lepiej gówno na kijku zaczepić
@PanNiepoprawny Jeżeli chcesz odwzorować kebab z jakiejś typowej budy z Donerem to będzie ciężko bez odpowiedniego sprzętu. Problemem jest fakt, że coś takiego trzeba skrawać z wierzchu co jakiś czas, a to utrudnione jeśli chcesz zrobić coś takiego w piekarniku.
Masz w sumie 3 opcje:
Sam kurczak. Kebab z kurczaka robi się dość łatwo - wystarczy wytrybować udka, zamarynować, nadziać i piec.
Dobrej jakości kebab w stylu adana. Jest dużo smaczniejszy, ale jest inny feeling jedzenia ze względu na jego formę.
Kebab (gyros?) z karkówki wieprzowej. Dziwnie to brzmi, ale jest naprawdę przyjemny w jedzeniu. Robi się go bardzo prosto, wystarczy gruby plaster karkówki, który obsmażasz na złoto na bardzo ostrym ogniu. Gdy z wierzchu jest obsmażony (ale surowy w środku) odkładasz go na chwilę, kroisz w poprzek w cieniutkie plasterki i z powrotem wrzucasz na patelnię, aby plasterki się dosmażyły.
Co do przepisów/inspiracji, jednym z moich ulubionych kanałów na YT o tej tematyce jest ten:
https://www.youtube.com/@HenrysHowTos/search?query=kebab
Znajdziesz na nim przepisy na rozmaite kebaby z różnego rodzaju mięs.
Taki kebab możesz oczywiście posiekać na plasterki i wrzucić w jakiś placek.
Jeśli chodzi o sosy, to zdecydowanie polecam zrobić toum, niż jakąś jogurtową paciaję.
https://www.seriouseats.com/traditional-toum
(dobra rada: wsadź najpierw oliwę lub olej na parę godzin do zamrażarki)
A sos ostry to już prościzna - pomidory, ostre papryczki, odrobina octu i miksujesz.
Zaloguj się aby komentować
Po kimchi jjigae, łosoś na masełku dla złagodzenia smaku.
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn


Zaloguj się aby komentować