Zaloguj się aby komentować
Dziś śmierdząca zupa, ze śmierdzącego daikon kimchi.
Kimchi osiągnęło odpowiednią MOC i powędrowało do jednorazowych słoiczków i przy okazji uwolniłem demona.
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn


Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry
Stoję przed trudnym wyborem kupna patelni ze stali węglowej.
Mam na oku kilka różnych firm.
Czy najtańsza ze Stalgastu
#kuchnia #gotujzhejto #gotowanie #pytanie

Dlaczego jednak stal węglowa (CS – Carbon Steel) tak dobrze sprawdza się do produkcji patelni? Ze względu na doskonałą odporność termiczną tego typu stali, naczynia z niej wykonane pozwalają na smażenie w bardzo wysokich temperaturach. Jest to szczególnie ważne w przypadku mięsa – dzięki takiej obróbce staje się ono chrupkie z zewnątrz, pozostając soczyste w środku.
Szczególnym rodzajem stali wysokowęglowej jest stal niebieska (Blue Carbon Steel). Wyróżnia się ona nie tylko zawartością węgla, ale także sposobem obróbki. Płaty stali poddaje się bardzo wysokiej temperaturze w procesie wyżarzania, a następnie powoli schładza. Taka obróbka sprawia, że patelnie z niebieskiej stali są jeszcze trwalsze, mniej podatne na korozję i łatwiej poddają się wstępnemu sezonowaniu.
Zaloguj się aby komentować
Obiadex na dziś:
- mielone z mięsa indyka, scybulkom rzecz jasna
- młode ziemniory
- sos pomidorowy domowej roboty
Zostało dużo, więc można się częstować
#jedzenie #gotowanie


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#gotowanie #gotujzhejto
Pszna ziemniaczana babka boża


Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj wzbilem sie na wyzyny swoich mozliwosci
A do kotletow wpadlo mi w chu cayenne, wiec zaraz pewnie bede zional ogniem. Czymajta kciuki
#gotowanie #gotujzhejto #dieta

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Proszę, jak ktoś chce.
Mam śmietanę, jogurt naturalny i cukier.
#gotowanie #kuchnia #dieta

Zaloguj się aby komentować
#gotowanie #gotujzhejto
Pszne Jerky zrobione

Zaloguj się aby komentować
Bartholomew Pomaga Żonie Robić Kotlety Mielone.
Dałem z siebie całe 12 procent.
@bartek555 #kotletymielone #gotowanie #opornikcontent #lapsko


Zaloguj się aby komentować
Klasycznie wyglada jak gowno, a smakuje jeszcze lepiej.
#dieta #gotowanie #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Jak drobno potrafisz szatkowac cebule bartek?
Szat… co?
#gotowanie #dieta

Zaloguj się aby komentować
#gotowanie #gotujzhejto
Będzie jerky

Zaloguj się aby komentować
Lubię kluski! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kluchy z serem - proste i dobre bo dobre i proste.
#gotujzhejto #gotowanie #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Dżem dobry!
530 kcal na początek dnia 😁
#jedzzhejto #jedzenie #gotowanie #dieta

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Masło versus oliwa z oliwek
#mapporn #mapy #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Ale mam dzisiaj dziwne polecane filmiki po wczoraj. Wziąłem spytałem się co można zrobić z białkiem serwatkowym jak mi smak nie podchodzi. Liczyłem, że ktoś ma jakiś sposób żeby to jakoś wciągać d⁎⁎ą itd. ale się okazało @moll miała lepszy patent z robieniem batoników. Poszukałem przepisów na YouTube, tam w międzyczasie się @AdelbertVonBimberstein we wpisie jeszcze wymądrzał i kłócił z Ciocią Moll a ja oglądałem jak zrobić z masła orzechowego batoniki. To było wczoraj.
Dzisiaj sobie włączam YouTube a tam jakieś przepisy na ciasto czosnkowo serowe, jakieś kurde koreańskie naleśniko-pączki z nadzieniem śmietanowo-kremowym, "naleśniki dla mięsożerców" (nie wiem co to bo nie klikałem bo pewnie clickbait), cała masa filmików o robieniu pitcy, w tym na patelni, jakieś cziken nagetsy z dziwnym sosem, masło robione domowym sposobem.
Trzeba ostrożnie z tymi wyszukiwaniami bo potem się okazuje, że YT sobie ubzdura misję zrobienia z ciebie jakiegoś kucharza co to nie może sobie pozwolić czegoś normalnie przygotować. #gotowanie #dieta
Hehehehe. Ja mam zalogowane swoje konto na przeglądarce na mediaPC. Córa 2 tydnie temu oglądała swoje YT na TV, więc do dzisiaj algorytm serwuje mi taką sieczkę z moich tematów pomieszanych z jej głupotami, że osoba postronna byłaby skofundowana
I dobrze. Wszystko co ty choojkom utrudnia profilowanie nas, jest dobre.
Zaloguj się aby komentować
Wkurzają mnie niemiłosiernie strony kulinarne typu:
Scrollowanie minutę żeby zobaczyć składniki i tego typu sprawy. Oczywiście kilkanaście reklam itp zanim w ogóle możesz zacząć czytać przepis.
stad też mam taki pomysł, żeby z wykorzystaniem technologii kosmicznej (nie no zwykle ai czy coś) stworzyć mikroblog kulinarny, bez żadnych udziwnień. Teraz takie pytanie do was. Co myślicie ? Czy w dobie, gdzie stron o gotowaniu jest tysiąc, ma to jakiś sens ? Bylibyście skłonni wchodzić na taką prostą stronke zamiast innych dużych i rozpoznawalnych? Myślałem o zrobieniu czegoś jak kiedyś tutaj #jakdzialakuchnia . Dajcie znać co myślicie ?
Ktos z was się orientuje jak to wygląda z kosztami takiej domeny, ktoś zna się na rzeczy?
Pozdrawiam i miłego dnia
Zdjęcie zimnych przystawek śniadaniowych na dzisiaj na statek dla zasięgów ;€
#blog #mampomysla #kuchnia #gotujzhejto #gotowanie

@DzialaczWiejski ta ściana tekstu "ma sens", ze względu na SEO. Przepisy same w sobie się nie pozycjonują, bo nie są unikalnym tekstem. Ściana innego tekstu jest po to, żeby to "rozrzedzić" i żeby przeglądarki indeksowały blogi kulinarne
Dlatego u siebie też mam, nawet krótki na akapit wstępu przed każdym przepisem, bo dzięki temu blog funkcjonuje i daje to rozsądną możliwością wyszukiwania go
Zaloguj się aby komentować