Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Konkurs na zaaranżowanie pogorzeliska po Marywilska 44. Oczekiwania? Dwa wieżowce 30 pięter, obok mniejsze. Płatność blokiem lub żubrem jako patodeveloper.
#nieruchomosci #patodeweloperka #marywilska44

Zaloguj się aby komentować
Tomki i Tomkinie, pijcie ze mną kompot, właśnie stałem się właścicielem nieruchomości wraz z działką 15a
#nieruchomosci #chwalesie

Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #kurwamac #starebabyjebacpradem
Mam mieszkanie w Szczecinie. Czasami wpadniemy na weekend, czasami posiedzimy tydzień ale więcej nas nie ma niż jesteśmy. Dzisiaj przyjechałem, wyciągnąłem ze skrzynki pismo ze wspolnoty z rozliczeniem mediów za ostatnie pół roku. I okazuje się że zużyliśmy 4 m3 zimnej wody ale mamy zapłacić też za prawie 9m3 wody którą wpierdoliło miedzy głównym wodomierzem a wodomierzem w mieszkaniu...
WTF? Niby kwota nieduża, 120żl (licząc ze sciekami) zastanowiło mnie gdzie wcięło tą wodę. Dzwonię do ziomka z góry. No jemu doliczyli 14 m3. Idę do dziadka piętro niżej: 15m3. Pytam o co chodzi i dziadek mi szeptem zdradza sekret.
Otóż lokalne emerytki ze 2 lata temu pozakładały sobie na podwórku ogródki. Za pomocą okolicznej menelii przekopały klepiska, ogrodzily je sobie i posadziły kwiatki, krzaczki i pomidorki. A że lato bywa gorące to trzeba było czymś podlewać plantacje. Wiec naruchały sobie klucz do węzła ciepłowniczego położonego w suterenie gdzie jest kran, podpinały wąż i na koszt wszystkich dbały o swoje roślinki...
Już przeżyłem to ze miejsca parkingowe pozabierały ale nie będą lampucery na mój koszt sobie hobby uprawiały. Będę kręcił gównoburzę gdzie się da. Wydrę co do złotówki z portfeli biednych emerytek.


swoją drogą, 9000 litrów wody na podlewanie je⁎⁎⁎⁎ch kwiatków, przez de facto 3 miesiące bo od października już praktycznie wszystko opada? pojebało te baby. ostatnio bylem w parku pod ośrodkiem dla domu starców i właśnie jedna podlewała całą roślinność w jednym małym ogródku wielkości może 30m2, lała tę wodę i lała, po kilka razy te same krzaki, nie wiem czy ich nie poprzelewała. tak to jest jak się nie płaci za zużycie i u Ciebie jak widać analogiczna sytuacja
dzięki, że o tym mówisz, bo jakiś czas temu u mnie pod blokiem też kilka emerytek urządziło sobie ogródki, na pierwszy rzut oka wygląda, że biorą wodę do konewek od siebie z domu, ale jednak wypadałoby przepatrzeć dokładnie rachunki za wodę i wodomierze
Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci I kolejny mega EKSPERT (rozumiecie) od nieruchomosci, kolejny taki przypadek. Blok jest blisko podzialu administracyjnych dzielnic/osiedli miasta ale ten wpisuje niepoprawna dzielnice. Co wiecej pisze "super duper polecam, mieszkanie w centrum/sercu _nazwa_dzielnicy_". Napisalem poprzednio ze jest rzut beretem od tej dzielnicy faktycznie wiec na granicy jest - to nigdy w centrum, tej niepoprawnie uzytej dzielnicy, tym bardziej nie moze byc!
W dodatku ta dzielnica w ktorej budynek lezy jest wg mnie lepsza, blizej centrum. Takze ekspert klamie i jeszcze nie podkresla atutu...
I tak ludzie placa tym pajacom ktorzy nawet nie znaja topologii miasta. Moglby sprawdzic ale za marne 2% +VAT z kosmicznych sum to przeciez on sie nie bedzie trudzil.
Zaloguj się aby komentować
Ojoj a co to się stało. Nie ma dopłat do kredytów i od 18 lutego ceny przestały iść w górę.
Tak to nie może być! Szybko, szybko kredyt 0% proszę dawać!
https://zametr.pl/ceny-mieszkan/wroc%C5%82aw
#nieruchomosci #mieszkanie #wroclaw #kredythipoteczny #kredyt2procent

Zaloguj się aby komentować
Wynajmuje mieszkanie, w ktorym mialem kiedys mieszkac, ale zycie zmienilo zdanie i nie zdazylem tam nawet przespac 1 nocy. Najemca jest kobieta w moim wieku z dzieckiem, nastolatkiem. Kiedys mieszkal z nia facet, ale chyba ich drogi sie rozeszly, bo...
Pisze do mnie kilka dni temu, ze nie chciala mi d⁎⁎y truc (i dobrze), ale wiosna sie zbliza (przeciez trwa od 2 mc lol) i chcialaby ciasto czasem jakies upiec, a piekarnik nie dziala. I zmywarka nie zbiera wody tez juz dlugo, ale myla recznie, wiec jej to nie obchodzilo.
Poprosilem znajomego zlotego raczke, zeby zajrzal. No i o ile w zmywarce prawdopodobnie zatkal sie odplyw (a jakos tak zabudowany jest syfon, ze nie mogl sie dostac, wiec kazal jej kupic jakis plyn i za kilka dni zobaczymy, co z tym fantem) to z piekarnikiem....
Na poczatku myslal, ze wywalilo jedna faze, ze bo sie wlaczal, ale nie grzal na zadnym programie. Po chwili kombinacji okazalo sie, ze byla wlaczona kontrola rodzicielska xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD i ani ona, ani nikt z jej znajomych nie mogli tego ogarnac, bo zeby ja wylaczyc to pokretlo musi byc na 0. Kwiklem troche, ale przynajmniej jedno zalatwione
#heheszki #nieruchomosci #logikarozowychpaskow #rozowepaski
@bartek555 miałem taką dziwną sytuację jak wyprowadzałem się z wynajmowanego mieszkania, że dostaje smsa, że miłoby jednak było jakbym przyznał się, że zepsulem piekarnik. Ja wielkie oczy, że o co chodzi, jeszcze tydzień temu pizzę w nim robiłem. No nie działa i ukryłem to żeby kaucję odzyskać. Coś mnie tknęło i pytam się czy była jakaś awaria prądu? No były przerwy w dostawach. Acha - zegar ustaw bo inaczej piekarnik się włącza...
Co za typ - kupuje najtańsze gówno do wynajmowanego lokalu, które działa w dziwny sposób z fanaberiami i nawet tego gówna nie umie obsługiwać...
@bartek555 ale #iphone by chciala, kazda *** na instagramie (prawie) ma taki to i ona musi, programistka iOS w koncu. No i na raty, bo pensja cienka. A teraz wleje kreta do zmywarki i cos sie uszkodzi. Ja tam naprawialem pralke u najemcy ale spadl po prostu pasek z silnika, bo pewnie wladowali tam 10kg do 5kg pralki.
Zaloguj się aby komentować
Dolary przeciwko orzechom, że na miejscu spalonej Marywilskiej powstaną wieżowce. #warszawa #nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Pewnie kazdy z was w ostatnich dniach widzial to slynne Osiedle łanowe w Ozarowie Mazowieckim.
Nie kazdy jednak widzial wyszukana antyczna brame prowadzaca do tego przybytku XDD
Nic bardziej polskiego i ekskluzywnego o dobrym smaku i guscie dawno nie widzialem XDDD
#nieruchomosci #patodeweloperka #humorobrazkowy #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#patodeweloperka #mieszkaniedeweloperskie
#nieruchomosci #posrednicy
i trochę #heheszki
Postanowiłem rozpocząć nitkę z najdurniejszymi nazwami własnymi inwestycji deweloperskich
Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #wroclaw w nawiazaniu do posta Voltage ktory tworzy z nami slownik posrednika tutaj macie obrazkowe (sorki ze male ale zoom robcie) zastosowanie slownika pokemona. Jedyne czego nie nagina to fakty nt prowizji, takze od bogu-ducha winnego kupujacego. Kupujacy nie dosc ze 0 powinien mu dac to jeszcze DOSTAC powinien dobre picie za to ze pokemon zarobi od sprzedajacego.
Jak znajde to wrzuce jeszcze innego posrednika &*$#&$ego. Tamten taras na papie na krzywym dachu (na wykuszu dokladnie) bez barierek okreslil jako taras do wylaczongo korzystania - tj do rekreacji. Rozumiecie? Dekarz z pasami tam moze dziury dachu latac i nic wiecej. Robie przeszukania dysku i nie widze, kiedys na wykop to wrzucilem bo tak oczywistej sciemy to dawno nie widzialem.

@marsjanin2012 Wspaniała popielniczka na stole, niczym wisienka na torcie dziadostwa tego wynalazku. Całość przypomina pewien ostatnio przebijający się trend telezakupowy w social mediach, w którym sprzedawcy nazywają plastikowy ananas oklejony lusterkami i pomalowany na srebrny jako "glamour".
Wpisałem teraz z ciekawości tę frazę do wyszukiwarki na otodomie i nie zaskoczyłem się xd

Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #posrednicy #heheszki
Wpisujcie pośrednicze synonimy mające zakryć wady nieruchów, ja zacznę:
małe = przytulne
do całkowitego remontu = z potencjałem
przystanek mpk w odległości +/- 1km = dobrze skomunikowane
Spokojna okolica - tak daleko od wszystkiego, że ptaki tam zwracają.
Ściany już pomalowane - deweloper pojechał najtańszą farbą po ścianach, które i tak są krzywe i będziesz mieć nawet gorzej do szlifowania niż bez farby.
Nowoczesny standard - po dwa gniazdka na pokój i zakaz prucia ścian, bo gwarancja.
Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #remontujzhejto
Widzieliscie tak zamontowany grzejnik? Potrzeba matka wynalazkow w sumie to #heheszki - ogloszenie z Polski by nie bylo.

Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci tak sobie obserwuje okolice na otodom i ku**a kolejny taki scenariusz. Ktos wystawia swoje, wlasne, mieszkanie bez pasozytka posrednika (j⁎⁎ie obie strony zwykle albo podwojnie sprzedajaca). Trzyma nie wiem 1-2 tygodnie oferte a pozniej ja usuwa? Sprzedal? Nie! Oplacil ja na otodom (80zl teraz czy ile najtansze?) a glownie dzwoni do niego smiec posrednik, i to nie jeden. I tenze przejmuje oferte, namawia ze on mu sprzeda lepiej, drozej, szybciej i "bez stresu" no i oczywiscie BEZPIECZNIE. Obecnie wiec znajdziecie ta sama nieruche tylko przez biuro choc 2mc temu widzialem wystawiona prywatnie. Z ceny zjechali, wiec tym razem nie namowil ze sprzeda drozej to pewne =D Z czego beka? Ze sprzedajacy taki naiwny i daje sie namowic. Wydal 80zl tylko po to by posrendnicy do niego dzwonili. Poprzednio z tej samej okolicy taki sam przypadek, przejete ogloszenie prywatne. Posrednik sprzedawal kolejne 8mc chyba az ktos na otodom znalazl ogloszenie... tak samo by znalazl ogloszenie prywatne a jeszcze by obie strony mialy wieksze zyski. Ludzie mysla ze smiec im jakos cudownie i szybko sprzeda. A smiec reklamuje sie tam gdize oni, na tym samym portalu =D
@marsjanin2012 cóż, jesteśmy leniwi i nie potrafimy liczyć.
Osobiście ustawiałem w zeszłym roku ogłoszenie sprzedaży, z dumą mogę powiedzieć, że było jednym z najlepiej przygotowanych ogłoszeń, jakie widziałem na otodom, bo udało mi nam się wspólnymi siłami zrobić zdjęcia wszystkich kolejnych pomieszczeń i domu z zewnątrz, opisać materiał budynku, media, rok budowy i nawet podać adres. Rzeczy niepojęte dla zdecydowanej większości biur, a adresu to już w ogóle często boją się podać jak ognia, bo to ich jedyny argument na prowizję od kupującego.
Do czego zmierzam, dzwonili pośrednicy, ale sprzedający został o tym wcześniej pouczony. Numer kupiliśmy wcześniej prepaid, żeby kontrolować jakoś komunikację (godziny, ludzie). Jako, że ogłoszenie było dobrze opisane, a cena dobra, to pierwszy zainteresowany już drugiego dnia wpłacił zadatek, (który niestety potem stracił, ale to osobna historia), w sumie dom oglądało chyba 5 zainteresowanych, sprzedał się po ok. 3 miesiącach.
Koszty operacji to 2x ogłoszenie na otodom i 5 wizyt na miejscu. Dużo zainteresowanych można odsiać porządnie przygotowując ogłoszenie, bo ludzie czasem sami nie są pewni czego chcą, ale jak im dobrze opisać, pokazać, to szybko się orientują, czego na pewno nie chcą.
Ale jako, że jesteśmy leniwi, to jesteśmy skazani gówniane ogłoszenia od gównianych pośredników.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować