Zaloguj się aby komentować
Nie miałem w planach robić podsumowania #ankieta o zmywarkach, ale tyle osób oddało głos i komentowało, że aż mi by było głupio to tak zostawić xD a więc:
Głosowało: 884x
Czy masz w domu zmywarkę?
Mam i używam: 71,04%
Mam i nie używam: 4,41%
Nie mam: 19%
Sprawdzam wyniki: 5,54%
W przypadku osób które mieszkają same większość woli zmywać naczynia pod kranem. Argumentem jest najczęściej to, że nie uzbiera się szybko wystarczająco brudnych naczyń i jest to w takim przypadku nieopłacalne. Dodatkowo nie wszystko da/powinno się myć w zmywarce.
Niektórych zmywanie naczyń pod kranem relaksuje.
Oczywiście i w tej grupie znajdziemy osoby które nie potrafią sobie już wyobrazić życia bez zmywarki.
Gadżet jest bardziej popularny i opłacalny kiedy mieszka ze sobą kilka osób i potrafią stworzyć system "kto" "kiedy" i "jak" ustawia naczynia. Dodatkowo kto włącza/nastawia zmywarkę i wyjmuje czyste naczynia ze zmywarki. Szczególnie po zamieszkaniu razem z drugą osobą zmywarka może okazać się dobrym wyborem (potwierdzone info).
Znalazły się również komentarze, że to "gamechanger", w pewnym sensie podstawowe urządzenie jak inne sprzęty typu lodówka.
Co do nieruchomości to faktycznie w mieszkaniach na wynajem które mają już wyposażoną kuchnię najczęściej zmywarki brakuje i nie ma sensownego wyjścia do jej podłączenia/ustawienia.
Argumenty znalazły się również w komentarzach: Nie jest to coś niezbędnego. Właściciele muszą niepotrzebnie inwestować w coś, co może nie będzie używane oraz prawdopodobnie nie szanowane (również mieszkania po remoncie generalnym).
Trend mieszkań po remoncie generalnym (ewentualnie "stan pod klucz") jest inny kiedy mamy do czynienia z mieszkaniami które są sprzedawane. Tam zainteresowane osoby dodatkowo się zachęca pełnym wyposażeniem kuchni, a nie tylko częściowym.
#nieruchomosci #kiciochpyta #gownowpis #firstworldproblems

Zaloguj się aby komentować

Po rekordowych wzrostach cen nieruchomości w zeszłym roku, spowodowanych w dużej mierze programem dopłat do kredytów „Bezpieczny Kredyt 2%” wydawać by się mogło, że już wszyscy zrozumieli, że tak prowadzona polityka mieszkaniowa to ślepy zaułek. Kilka tygodni temu minister Hetman zaprezentował nowy...
Ostatnio przeglądam oferty z mieszkaniami na wynajem i często brakującym ogniwem jest w nich na dzień dobry zmywarka.
Stąd też pytanie: Czy faktycznie tak wiele osób nadal woli samemu zmywać naczynia zamiast wyręczyć się gadżetem?
#nieruchomosci #kiciochpyta #gownowpis #firstworldproblems

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zbłądziłem w internecie. Jest takie zapomniane miejsce, no i tak śmieją się, że ktoś zainwestował w Coca-Colę, zamiast zgrywać rentiera. No, przynajmniej tak napisał w internecie. Jego wiarygodność niech sobie każdy samemu oceni. W tym wpisie chciałem jednak zwrócić uwagę na coś innego.
Jeżeli weźmiemy za dobrą monetę jego wpis, to wkładając 25 tys. USD zarabia (bez podatków) powyżej 800 USD rocznie i nadal ma akcje KO. Ktoś powie, że to dużo, ktoś, że mało. Moim zdaniem najważniejsze jest jednak uratowanie jakiegoś studenciaka od najmowania przestronnego mikro-pałacu blisko rogatek miasta wojewódzkiego.
Wydaje mi się, że obie strony są zadowolone, że do żadnego najmu nie dochodzi. „Inwestor” nie ma żadnych zmartwień o swój kapitał, Coca-Cola, to ogromne korpo, które potrafi zadbać o siebie i nigdzie się nie wybiera. Najemca za to ma jakąś tam szansę na wynajęcie od kogoś normalniejszego niż wykopek
Do tego dodajmy wyższe podatki od zysków kapitałowych, mniej chętnych na zakup nieruchomości. Same korzyści.
Nie będę komentować wzrostu/spadku wyceny akcji, bo inwestor może nie sprzedawać i wtedy te wyceny są dla niego bez znaczenia. Dobór spółki też pozostawię bez komentarza. Każdy robi, jak tam chce. Ma prawo wymyślać w internecie albo wkładać pieniądze w drogie akcje.
#nieruchomosci #finanse

Zaloguj się aby komentować
Nowe prawo zabrania firmom wynajmowania mieszkań poprzez platformy takie jak Airbnb, ograniczając to do właścicieli, którzy mogą wynajmować swoje lokale na maksymalnie 90 dni w roku.
Właściciele przekraczający ten limit nie mogą ubiegać się o licencję na zakwaterowanie. Celem nowych przepisów jest zwiększenie dostępności mieszkań w regionie stołecznym i jego okolicach oraz wyraźniejsze rozgraniczenie między lokalem mieszkalnym a komercyjnym.
https://twitter.com/Po_nordycku/status/1787138497351913639?t=YXMXJq5JS3pfUH3BGrUVFg&s=19
#wiadomosciswiat #nieruchomosci #islandia
Zaloguj się aby komentować
Jako że moje mieszkanie obecnie kosztuje prawie 140% więcej niż za nie dałem, zacząłem się zastanawiać czy nie kupić domu gdzieś pod miastem. Wcześniej i w zasadzie teraz od domu odciągało mnie moje lenistwo oraz fakt, że mam jeszcze dom w którym nie mieszkam na odludziu w lesie i po 15 latach użytkowania go przez mojego tatę, widzę ile kasy i czasu chłonie utrzymanie tego w dobrym stanie.
Ten dom zostawiam sobie na starość, natomiast teraz by dzieciak miał co potrzeba pod ręką, pomyślałem o domu.
No i tak przeglądam ogłoszenia i moją uwagę zwróciły bliźniaki.
No właśnie. Jakie są zalety posiadania bliźniaka?
Te co oglądałem, ogródki przed donem jeszcze gołe i wesołe, klepisko.
Graniczą plotami 1,5 metra z sąsiadami, krępujące nawet beknąć przy grillu.
Brata kolega ma taki w innej miejscowości, wyskoczyłem zobaczyć jak się mieszka. Ogródek już miał ładny ale bachory tak darły ryje za plotami z lewej i prawej że ptaka nie dało się posłuchać. Do tego pies u sąsiada non stop szczękał (rasa cane korso, taka z ryja wredna) i skakał na płot.
Po co płacić jak za dom i mieć wszystko jak w bloku plus zapierdol 'na obejściu'?
Ten ogródek, spoko, nawet miał dla dzieciaków taki domek drewniany, jakieś tam te choinki maskujące od sąsiadów itp ale wszystko dosłownie słychać przez płot.
A, no i muzyka za ścianą jak w bloku.
Do tego codzień 45 minut dowozu do żłobka.
#budownictwo #nieruchomosci
Mieszkałem w blokach niskich, wysokich, szeregowcu, bliźniaku, domu wolnostojącym na dużej działce i na małej.
Po tym wszystkim mam tylko jeden wniosek.
Albo mieszkam w bloku, najlepiej z przypisanym miejscem parkingowym
Albo mieszkam na większej działce z pojedynczym domem gdzie jest prywatność
Nie ma nic pomiędzy.
Wszystko tak naprawdę zależy od potrzeb. Całe życie mieszłam w domach jednorodzinnych choć miałem roczny epizod blokowy. Zimą blok jest naprawdę super. Nic Cię nie interesuje - napalone, odśnieżone a przy ciemnych i zimnych popołudniach nie brakuje tak mocno podwórka. Ale przy swoich zainteresowaniach czuję się w bloku jak obdarty z siebie. Samochody, motocykle i głośne słuchanie muzyki nie miałyby odpowiednich warunków do realizacji. Siłki w mieszkaniu z braku miejsca bym nie zrobił, a nie wyobrażam sobie chodzić na publiczną i szarpać o ławeczkę. Z sąsiadami bywa różnie, ja akurat nie narzekałem ale wiem, że to nie reguła. Niestety dom to też masa obowiązków dlatego najlepszy kompromis to mały domek na małej działce (nie bliźniak, chyba, że skrajny). Na bazie własnych doświadczeń nie polecam też jakiegoś bardzo starego domu do remontu bo to puszka pandory.
Zaloguj się aby komentować
Podziwiajcie jak pięknie zrobiłem z siebie debila ( ͡° ͜ʖ ͡°) Że ktoś w ogóle śmie żyć inaczej jak większość, NIEPRAWDOPODOBNE!
#gownowpis #czarnyhumor #zwiazki #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
Dramat w trzech aktach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rynek #nieruchomosci w #polska jest normalny.
#heheszki #mieszkanie #wroclaw

Zaloguj się aby komentować
Hej Kasie i Tomki, czy kiedykolwiek targowaliście się o cenę mieszkania na wynajem? Szukam teraz mieszkania i jest takie jedno, które jest idealne ale cenę chętnie bym obniżył tak o około 15%. Myślę czy w ogóle jest sens próbować, czy będzie to odebrane jako buractwo?
#mieszkanie #wynajem #nieruchomosci #kiciochpyta
Zaloguj się aby komentować

Po kilku miesiącach wzrostu, rynek najmu nieruchomości w Polsce doświadczył pierwszej w tym roku miesięcznej korekty w marcu. Według najnowszych danych z Otodom, liczba mieszkań dostępnych do wynajęcia spadła o 2% w stosunku do poprzedniego miesiąca, osiągając poziom 26,6 tys. ogłoszeń. Mimo tego...
Zaloguj się aby komentować
#humorobrazkowy #heheszki #nieheheszki #patodeweloperka #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
XYZ. Deweloperom w Warszawie skończyły się już pomysły i alfabet najwyraźniej też. Czekam na inwestycję o dumnej nazwie Untitled-1 xD
#nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
@Pan_Zegarek kiedyś na wykopie była laska, która pracowała jako pośrednik między fliperem a babciami sprzedającymi mieszkania, bardzo ciężko było jej wytłumaczyć, że kłamstwo za które dostawała 1-2k PLN to babcię kosztowało nawet 80 y tysięcy złotych.
Po pracy, spacerując już ze swoim chłopakiem często spotykała te babcie, które były zaskoczone, bo jeszcze tydzień temu wciskała jej kity z innym chłopem, że studia, że drogo, że chórek kościelny, a tu się już z nowym prowadza...
Niestety nie mogła zrozumieć, co jej stoi na przeszkodzie, aby zmieniła miejsce zamieszkania by tych babeczek nie spotykala
Zaloguj się aby komentować

Trójmiejski flipper skuszony atrakcyjną ofertą mieszkania wpłacił 15 tys. zł zaliczki oszustowi, który udawał, że chce sprzeda? mu mieszkanie. Kilka dni później rzekomy sprzedawca nie odbierał już telefonów ( ͡o ͜ʖ ͡o)
#trojmiasto #wiadomoscipolska #flipperzy #nieruchomosci