Taniej to już było, myślicie że ceny kiedyś wrócą do tego poziomu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #warszawa

Taniej to już było, myślicie że ceny kiedyś wrócą do tego poziomu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #warszawa

Zaloguj się aby komentować
Protest przeciwko #kredyt0procent przed Ministerstwem Rozwoju
pl. Trzech Krzyży (Warszawa)
6 maja, godz. 17:00
#nieruchomosci #warszawa #polityka

Zaloguj się aby komentować
Jako, że „siedzę” hobbistycznie w nieruchomościach. Chciałbym dopytać tu obecnych czy oni również się tym zajmują, a w szczególności w jakiej „specjalizacji”. Ps. Nie jestem pośrednikiem- zajmuje się gruntami.
#nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować
Z ostatnim dniem lutego dostałem wypowiedznie w #pracbaza . Znów stres z szukaniem nowej. Jakby tego było mało to 3 tygodnie temu złamałem nogę. Zalecenie lekaża to noga w górze do połowy Maja. W każdym razie ostatnie tygodnie to dla mnie okazja do refleksji nad samym sobą.
Zainspirowała mnie historia @bartek555 o Romanie. Moim marzeniem zawsze było podróżować po świecie i być wstanie pracować z każdego miejsca na ziemi. Dlatego się przebranżowiam. Zostaje fliperem.
Przez najbliższe 2 lata będę się szkolił w stolarce, wykończeniówce i budownictwie. Chcę nauczyć się robić zabudowę wewnętrzną i konstrukcje zewnętrzne. Z projektów domowych do zrealizowania w tym roku najbliższymi będą:
pułki i szałki do spizarki,
zabudowa wewnętrzna do garderoby,
plac zabaw dla dzieci,
zadaszenie nad tarasem,
ceglane BBQ.
W przyszłym roku chcę wykonać po 2 projekty komercyjne (znajomym/rodzinie).
W 2026 kupuje na kredyt #nieruchomosci w Hiszpani. W pierwszej kolejności ogarniam ogród, nawożę, sadzę, robię nawodnienie, buduję plac zabaw dla dzieci, miejsce do chillowania, grilla. Potem robie zabudowę meblową na miarę. Po roku sprzedaję i szukam nowego miejsca na ziemi.
Ha! Ale mi lekko
Pytanie do #stolarstwo jaki sprzęt polecacie. Mam budżet 20k. Macie jakąś sciągę albo znacie jakiś link? Poza spalinówką i wkrętarką Bosha to nie mam nic, ale ostatnio jak się nimi bawiłem to zbudowałem saune z bali sosnowych
Edit: sorry za tag barteknamorzu.
@digitalnomad w plany nie wnikam.
Jak ze sprzętem masz zamiar podróżować, to pewnie dobrze jest wybrać coś co można w każdym kraju naprawić. Aczkolwiek jeśli chcesz robić wszystko od zabudowy wewnętrznej po place zabaw i ceglane grille, to ty w 20k nie wiem czy się zmieścisz. Chyba że do zabudowy będziesz same gotowe formatki zamawiać i "tylko" je nawiercać i skręcać. Ale jak chcesz lecieć fronty w drewnie itd to potrzebujesz całego warsztatu stacjonarnego.
wszystko da się zrobić dwoma piłami ręcznymi, paroma dłutami i strugiem. Pytanie czy chcesz się bawić. Dobrze jest mieć piłę stołową i frezarkę, może jakieś prowadnice, otwornice, piłę kątową, wkrętarkę, kilka "jigów" (nie wiem jak się to po polsku zwie). Wybrać sobie jakiś rodzaj łączenia, do nich też są odpowiednie narzędzia (do kołków, do biszkoptów, do jaskółki, do kieszonkowych wkrętów). Do tego kleje (chyba, że łączenia bez kleju), pilniki, szlifierki, może cnc. Wszystko zależy od projektu. Ja zaczynałem od ręcznych i warsztat stopniowo się rozrastał. Na pewno piła stołowa to game changer. Tylko jak Ty chcesz z tym tałatajstwem podróżować
Zaloguj się aby komentować
Dom.
https://youtu.be/RV7pmE4MC-I?feature=shared
Film pokazuje proces powstawanie tradycyjnego domu drewnianego od ścięcie drzew aż po wykończenie. Ciepły rodzinny materiał. Uwielbiam.
#dom #architektura #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #polska #oswiadczenie #zyciepo30stce
Ogólnie to ja bym chętnie wybył z dużego miasta - pracę mam zdalną, w mniejszych miastach są też przedszkola, szkoły, do tego atrakcyjne ceny nieruchomości, więcej zieleni, można nawet sobie działkę nad jeziorem albo blisko znaleźć... Gdyby to się nie wiązało z towarzyskim samobójstwem.
Niestety w Polsce większość dobrej pracy jest w dużych miastach, więc wszyscy moi znajomi rozpierzchli się po największych centrach: Trójmiasto, Warszawa, Kraków, Łódź itp. Więc wybór miasta innego niż wojewódzkie praktycznie skazuje mnie na odwiedziny znajomych kilka razy do roku i planowanie wszystkiego miesiąc wstecz bo "a dojechać tu do was i nocleg trzeba od razu blablabla" - i mają rację. Nawet jak zamieszka się ~20km od wojewódzkiego to zaczynają się wymówki bo nie każdemu się chce jechać tyle, trzeba mieć zazwyczaj kierowcę żeby wrócić jak ktoś pije albo zostać na noc.
Trochę szkoda że tak się złożyło. Ja nie potrzebuję wydarzeń kulturalnych, na te które mnie interesują i tak muszę zazwyczaj dojechać i wziąć hotel. Zwiedzanie to też zazwyczaj wypad do innego miasta/kraju na kilka dni. Jestem mobilny, nie muszę się poruszać zbiorkomem ani w mieście ani poza nim, dojadę sobie sam.
Jedyne co mnie tak naprawdę ogranicza to dziecko które w dużym mieście ma więcej szans, szkoły, zajęcia pozalekcyjne, komunikacja miejska, wiem że tutaj ma możliwości i nie chcę wyprowadzać się na wypizdów żeby podciąć skrzydła, ale myślę że jak dorośnie to spakuję mandżur i wywalę w Bieszczady albo w ogóle jakąś dzicz w innym kraju na "emeryturkę".
Przerobiłem już w życiu małe miasto (byłe wojewódzkie), Duże Miasto (okupujące czołówki rankingów jakości życia) i wieś, taką prawdziwą z sołtysem i niecałym tysiącem dusz. I najlepiej mieszka się w tej ostatniej, bo do małego miasta mam 5 minut samochodem, korków w nim nie ma, bo nie mają z czego powstać, a z jednego punktu w dowolny inny docieram w 15 minut. Taka przewrotna idea "miasta 15-minutowego" w praktyce, choć zapewne nie o to chodzi w tym sloganie. Dziecko do szkoły dowozimy na zmianę z żoną, czas operacji 10-15 minut od startu spod garażu do przyszkolnego parkingu. Jakby co, to jest jeszcze publiczna podstawówka wiejska, autobus szkolny parkuje uliczkę dalej i zbiera oraz odwozi dziatwę, ale poziom edukacji i ogólne nastawienie kadry okazały się rozczarowująco złe i przenieśliśmy do prywatnej.
Do rzeczy - najgorzej żyło mi się w Dużym Mieście: hałas, korki, wszędzie daleko, drogo, tłoczno i brudno. Z oferty kulturalnej nie miałem chęci korzystać, raz czy drugi się odważyłem i okazało się, że cała okolica wpadła na ten sam pomysł, a dodatkowo zabrali ze sobą wszystkich dalszych kuzynów i pociotków. Utknąłem w cholerycznym zatwardzeniu i kilka kilometrów do domu pokonywałem prawie półtorej godziny. Komunikacja publiczna zapchana jeszcze bardziej i to niemal niezależnie od pory dnia oraz wydarzeń z owej oferty kulturalnej. Zamieniłem więc mieszkanie w owym Dużym Mieście na kawałek ziemi we wspomnianej wsi, na którym w zeszłym roku skończyłem budować dom. Najlepsza decyzja w życiu, kryzys wieku średniego nie ma czego szukać, bo mimo 41 lat w metryce mam dokładnie to, o co mi od początku chodziło.
Aha, znajomych nie mam i nie potrzebuję, więc ten problem całkowicie mi zwisał przy przeprowadzkach w tę i nazad. Rozlazło się to jakoś po studiach i nigdy nie pochytałem z powrotem.
@Voltage znajomi to zawsze argument z d⁎⁎y. Znalezienie nowych to chwila moment a jeśli utracisz z obecnymi kontakt to znaczy, że nigdy nie byli go warci. Nie rób wyprowadzki poza miasto dziecku no chyba, że pójdzie do szkoły z internatem w mieście i będzie do was na weekendy jeździć. Jest też możliwość wybrania okolicy dla zamożnych to twoje dziecko będzie miało szansę się rozwinąć w innym przypadku nie. Też zależy w jakiej branży chce działać to pod tym względem warto wybrać miejsce do przeprowadzki
Ja również przeniosłem się do mniejszego miasta. A nie pracowałem zdalnie. Mieszkałem w wawie - to był masochizm. Później miasto 400k, skończyłem w miasteczku 50k. Okazało się, stać mnie na dom, prywatną szkołę dla dzieci, a nowych znajomych na tzw. codzienne sprawy i tak poznajesz na miejscu. Do pracy 5 min samochodem, korek to ma 5 aut. Do marketu blisko, coś pięknego. Polecam
Zaloguj się aby komentować
Jakie są minusy wprowadzenia strefy zamieszkania?
Powstało 6 bloków, teren ogrodzony, miejsca parkingowe zewnętrzne wykupione (wewnętrznych jest tylko kilka sztuk). W pobliżu nie ma innych miejsc do zaparkowania auta.
Oczywistością jest że powstał problem "miejsc parkingowych". Ludzie nieposiadający miejsc, parkują gdzie popadnie, przy okazji po części blokując tym posiadającym wykupione miejsca dostęp do nich. Problemy śmieciarek w pakiecie oczywiście.
Mieszkańcy wpadli na pomysł strefy zamieszkania.
Ok, teraz straż miejska będzie mogła wlepiać mandaty nieprawidłowo parkującym. Auta przecież nie znikną, zacznie się zajmowanie miejsc "wykupionych". I nawet nie wiem czy będzie można z takim robactwem walczyć.
Projekt (uzgodniony z odpowiednimi służbami) przewiduje łącznie:
-postawienie 200 znaków,
-wymalowanie 2000 m linii,
Koszt całkowity: projekt + uzgodnienia + wykonanie = 83 999zł (zarządca nie podał czy to netto / brutto).
#patodeweloperka #mieszkanie #strefazamieszkania #nieruchomosci #ruchdrogowy

Zaloguj się aby komentować
#heheszkipolityczne #patodeweloperka #nieruchomosci #kredythipoteczny #bekazpo
https://twitter.com/BetonoweZloto/status/1781068077263630365
Zaloguj się aby komentować
Dzień dobry #chlopakizdzialeczek
Sąsiad ma 75 lat, niedługo sprzeda swoją rezydencję. Dać komuś znać ile chce z altankę w środku Warszawy?
#warszawa #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
#dziendobry działeczki!
Jeden z działkowiczów przesyła pozdrowienia i chciał się pochwalić wyzwaniem budowania altanki/domku na #ROD
Zostało wykończenie podłogi,
Wynajął cykliniarke, trochę poczytał, popytał innych i zrobił!
#chlopakizdzialeczek ᕙ(⇀‸↼‶)ᕗ
#zrobtosam #warszawa #nieruchomosci #budujzhejto #ciekawostki




Zaloguj się aby komentować
Ahhh, ci nowi eksperci xD Profesjonalny rząd dla równie "profesjonalnego" kraju.
#nieruchomosci #polska #polityka
Zaloguj się aby komentować

Młodzi Polacy narzekają na brak dostępnych cenowo mieszkań w największych aglomeracjach. Przyczyny tego stanu rzeczy są znane. Jedną z nich jest niezdrowy układ deweloperów, banków i państwa. A głos przedsiębiorców (MŚP), którzy mają sprawdzony pomysł na rozwiązanie problemu jest...
Hej,
Chce sprzedać mój dom.
Czy jest w ogóle jakaś wartość dodana z korzystania z firm trzecich?
Nie przeszkadza mi wystawienie samemu, czysta ciekawość jak to wygląda z marżami, realizacją.
#pytanie #nieruchomosci
Nie ma żadnego sensu. Pośrednicy nieruchomości to beton długo polewany szczynami, nie rozumieją co się do nich mówi, nie słuchają w ogóle, nie mają żadnego rozeznania i nie ponoszą za nic odpowiedzialności, do tego obsesyjnie kłamią w najdrobniejszych sprawach. Jedynym ich zastosowaniem jest sprzedaż na odległość, kiedy jesteś o setki kilometrów od obiektu i nie masz jak podskoczyć z kluczami, żeby oprowadzić potencjalnych kupujących.
Odganiaj jak trędowatych, nie zwracaj uwagi na ich stękanie, nie są w ogóle potrzebni do niczego w tym procesie.
Zaloguj się aby komentować
Złoto dla ludzi z pod znaku #nieruchomosci
#muzyka
Niech będzie również #polityka bo wiadomo co.
Zaloguj się aby komentować
Nasrać i uciec. Specjalistom od dopłat dla deweloperów i banków marzy się Parlament Europejski.
#polityka #polska #nieruchomosci #kredythipoteczny #kredyt2procent #patodeweloperka #trzeciadroga #bekazpo
Zaloguj się aby komentować
Jesteście z siebie dumni!??!?!?! Bogu winny ducha człowiek teraz cierpi!!!
#nieruchomosci #polityka

Zaloguj się aby komentować
No ku%@# xD Niech ten cyrk już się skończy xD #nieruchomosci



@Klopsztanga
Kuźwa - tu nie chodzi o spermiarzy, szczucie cycem itd.
To marketing - ona myśli że pokaże swoją twarz to to jest gwarancja uczciwości, otwartości.
Nie jest anonimem tylko to konkretna osoba stojąca za konkretną ofertą. Czyli wiarygodna osoba - dobra oferta.
Wam to już kompletnie odkleiło sie pid sklepieniem - widziecie tylko cycki, spermiarzy.
Odłóżcie internet.
Zaloguj się aby komentować

Coraz więcej wiadomo na temat programu Kredyt na start, który ma dać w niektórych przypadkach możliwość zaciągnięcia hipoteki na 0 proc — Spodziewamy się, że ceny wzrosną. To naturalne, że gdy pojawia się wizja 15 tys. preferencyjnie sprzedawanych mieszkań z dopłatą na kwartał, to sprzedający będą...
No i zarezerwowalem te dzialke z tesciem, jak wroce to bedzie kupowane. Tak se mysle, ze z tym kredytem 0% to taniej bedzie kupic polowke tego blizniaka niz 2 pokojowe mieszkanie w okolicy.
#nieruchomosci #budujzhejto
Zaloguj się aby komentować