Sasin mógłby mu buty czyścić...
#bekazpo #patodeweloperka #nieruchomosci #heheszkipolityczne #heheszki #kredythipoteczny #kredyt2procent

Sasin mógłby mu buty czyścić...
#bekazpo #patodeweloperka #nieruchomosci #heheszkipolityczne #heheszki #kredythipoteczny #kredyt2procent

Zaloguj się aby komentować
Ptak mający więcej IQ niż politycy z Koalicji DEVELOPERSKIEJ. #nieruchomosci #polityka
Zaloguj się aby komentować
Koledzy, a co jeśli dajemy się rozgrywać potężnemu strategowi z Trójmiasta? Może od początku wiedział, że w wyborach trzeba się ścigać na socjal, a po PiSie pieniędzy w budżecie ni ma i nie będzie #pdk, więc zamiast zrobić w miarę sensowny program dopłat, wrzucili najbardziej prodeweloperskie gówno, jakie im przyszło do głowy? Teraz Hetman - pionek, którego celem podobno od początku była Bruksela - celowo grzeje wkurw, by na koniec Herr Tusk wyszedł i ogłosił z dumą, że wsłuchali się w głosy Polaków i wszelkie dopłaty zostaną odwołane? Czy rozważyliśmy taką możliwość? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #polityka
Zaloguj się aby komentować
https://m.facebook.com/stopdoplatom
Ciekawe że na portalu ze śmiesznymi obrazkami temat grzany na full, a na fajnohejto d⁎⁎a cicho tam.
#nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować
#polska #mieszkania #przemyslenia #nieruchomosci
Nagle przyszła mi do głowy ankieta, można wziąć udział. Właściwie co szkodzi? Jest po 3 w nocy. W sam raz.
Zaloguj się aby komentować
kraj z kartonu napędza dewloperka, to był pomysł pisowców jak napompować kasę na socjały no i jak teraz nie dofinansują to są generalnie w czarnej d⁎⁎ie budżetowej, mogli iść na cięcia budżetowe ale to są miękkie faje.
Ludzi w Polsce nie przybywa a nieruchomości coraz więcej, na dodatek droższe od porównywalnych nieruchomości w wielu krajach zachodu i południa europy.
Nie jestem ekspertem ale to może j⁎⁎⁎ąć.
#nieruchomosci
#patodeweloperka
#polityka
@Alalai developerka raczej skupia się na dużych miastach. A skupia się dlatego, że ludzie migrują z miast powiatowych i wsi do dużych miast. Popyt będzie jeszcze długo na mieszkania w miastach wojewódzkich, natomiast prowincja powoli wymiera (widać to po danych GUSu). Mieszkań tak - będzie coraz więcej, i coraz więcej będzie pustostanów, ale te pustostany to będą właśnie w małych miasteczkach (bo dziadkowie, rodzice w końcu poumierają, a młodych ciągnie do dużych miast), w dużych miastach natomiast przez jeszcze bardzo długi czas będzie problem z mieszkaniami
Zaloguj się aby komentować
Ciekawe kto i ile wziął w łapę za ten projekt?
#nieruchomosci #mieszkanie #patodeweloperka #bekazlewactwa #bekazpo #tusk #polityka
https://twitter.com/JanDziekonski/status/1778784309148574108
Zaloguj się aby komentować
W sumie dobrze powiedział xD Stare sposoby już nie działają.. bo PIS je wy%@# od a do Z. I ludzie nie łykają tych trików
Ale ogólnie żal typa, bo od 2019r wieści krach na rynku nieruchomości xD #nieruchomosci #polityka


Zaloguj się aby komentować
Powiedzcie mi kto podpisuje umowę przedwstępną na zakup mieszkania i później nie dostaje kredytu?
Interesowałem się pewnym mieszkaniem w Krakowie. Agent powiedział, że no co prawda nie napisał w ogłoszeniu, że jest rezerwacja, ale już klient ma podpisaną umowę przedwstępną. A dzisiaj dzwoni mi agent, że jednak kupujący nie dostał kredytu i czy jestem dalej zainteresowany...
To czy dostaniesz kredyt to chyba można sprawdzić zanim się podpisze przedswtępną?
Ja już to odpuściłem, bo jednak mi się nie podoba i w głowie już się z tym mieszkaniem pożegnałem.
#nieruchomosci
Bank udziela kredytu na podstawie umowy przedwstępnej (notarialnie potwierdzonej). Wyjątkiem jest chyba tylko ING Bank Śląski, który udziela kredytów na podstawie cywilno-prawnej umowy rezerwacyjnej, gdy nieruchomość ukończona jest w przynajmniej 90%.
W moim przypadku bank wniosek o kredyt hipoteczny ocenił negatywnie, nie z uwagi na brak zdolności kredytowej, ale błędy proceduralne inwestora.
Zaloguj się aby komentować
Jak byście mieli tyle nieruchomości, że byście mogli żyć z wyłącznie najmu robakom którzy muszą wymieniać czas na walutę w pracy, to co byście robili ze swoim wolnym czasem?
Tylko godzina po godzinie, a nie "podróżowałbym". Regio z północy na południe już możesz całe dnie podróżować albo autobusem po mieście wojewódzkim, więc zakładam że masz coś innego na myśli.
#nieruchomosci #rozwojosobisty #biznes #ekonomia #finanse #kredythipoteczny #kredyt2procent #programista15k #podroze
Zaloguj się aby komentować
No, no. NYC mi zaimponował. Burgery są level wyżej od polskich kurników i pato-developerów.
Już za rok u nas xD
#nieruchomosci #usa #nyc
Zaloguj się aby komentować
Guru flipperów prowadzi nowe szkolenie, musisz tylko zapisać się do nowego programu rentierskiego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#nieruchomosci #patodeweloperka #polska #heheszki #biznes
Zaloguj się aby komentować

Truong My Lan prezeska firmy deweloperskiej Van Thinh Phat została w czwartek uznana za winą defraudacji, przekupstwa i naruszeń prawa bankowego w sprawie, która wstrząsnęła krajem.
W sumie skradziono 12,5 miliarda dolarów, co stanowi prawie 3% produktu krajowego brutto Wietnamu, ale prokuratorzy...
Lewica jednak poprze rządowy program kredyt Na start. W akcji Anna Maria, a tak krzyczeli, że to samo zło, co się stało (ok 2/3 długości nagrania)
#bekazlewactwa #bekazpo #kredythipoteczny #nieruchomosci #lewactwo #polityka #polska
https://www.youtube.com/live/3k1lH88sNcs?si=19e9aLjEF43Mq7Ib
Na to co mówi Żukowska trzeba brać jakąś tam poprawkę, chciałbym powiedzieć, że ona najpierw mówi, później myśli ale chyba tylko mówi. Ale jeśli to prawda i lewica się wypieła na młodych, czyli w sumie jedynych którzy budują im to nikłe poparcie, to właśnie sami zepchnęli się poniżej progu w następnych wyborach.
Zaloguj się aby komentować
Brawo wyborcy PO
Elektrownia atomowa? Drooogoooo... CPK? Droogooo. Miliardy na rozdawnictwo? No problem. Już, od zaraz.
Rzygam już tą krainą. Nawet lewacy widzą, że to jest głupie.
#polityka #nieruchomosci #powagazlewactwa
Nie głosowałem na PO (nigdy na POPIS nie zagłosuje), a i tak "dzięki mnie" ta koalicja rządzi. Mając wybór technicznie między opcją A, a opcją B, ciężko mówić o "coście wyborcy głupi zrobili". Takie komentarze zachowałbym na przepychaniu konkretnych posłów do koryta typu Żukowska czy Katarzyna Kotula (a inni mogli by dorzucić swoje nazwiska).
Zaloguj się aby komentować
Żeby mieszkania staniały państwo musi wejść na rynek i wraz z samorządami budować mieszkania na tani wynajem.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Nasz program mieszkaniowy znajdziesz tutaj:
https://partiarazem.pl/aktualnosci/2019/09/30/polityka-mieszkaniowa-razem
#polityka #nieruchomosci #heheszkipolityczne

Deweloper każdego przedsięwzięcia mieszkaniowego, w wyniku którego powstanie więcej niż 9 mieszkań, będzie zobowiązany do przekazania do publicznego zasobu mieszkań na wynajem 10 proc. wybudowanych przez siebie mieszkań. Według naszej analizy, wprowadzenie takiego rozwiązania nie spowoduje wzrostu ceny pozostałych mieszkań, lecz obniżenie ceny płaconej przez dewelopera za grunt pod budowę (obecnie cena gruntu stanowi 20 proc. ceny mieszkania).
No fajnie. Brzmi bardzo optymistycznie, ciekaw jestem tych analiz.
Będziemy dążyć do równomiernego rozmieszczenia mieszkań społecznych na terenie gminy. Osiągniemy to poprzez sprzedaż części mieszkań budowanych przez publiczne przedsiębiorstwa mieszkaniowe i wykup mieszkań z rynku prywatnego w pożądanych lokalizacjach, między innymi dzięki zastosowaniu prawa pierwokupu. Docelowo w każdym budynku wielorodzinnym będą znajdować się zarówno mieszkania własnościowe, społeczne, jak i wynajmowane na rynku prywatnym.
Brzmi dobrze, ale czym się to różni od sytuacji obecnej? Gminy mogą w tej chwili skupować mieszkania i tworzyć z nich lokale socjalne. Mają również możliwość przyznania sobie prawa pierwokupu (np. w Bytomiu tak jest), a nawet bez tego prawa mogą po prostu kupować mieszkania po cenach rynkach.
Niemniej pewnie znam odpowiedź: duże środki z budżetu centralnego dla gmin na realizację tego celu?
Również moją wątpliwość budzi to, że nie tak dawno była akcja wykupu mieszkań komunalnych. Gminy oddawały (za 20-40% wartości) mieszkania, a teraz miałby je nabywać z powrotem? Straszny brak konsekwencji.
Wprowadzimy zakaz eksmisji najemców na bruk, obowiązujący zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.
To jedna z przyczyn niedostępności i cen mieszkań na wynajem. Ja rozumiem, że cały plan partii Razem polega na poprawieniu dostępności mieszkań socjalnych (pod nową nazwą). Jednak jeśli ten plan zawiedzie to pogłębi się obecny strach przed wynajmowaniem nieruchomości obcym ludziom
Rozwiniemy społeczne agencje najmu. Posiadane mieszkanie będzie można długoterminowo udostępnić publicznemu przedsiębiorstwu mieszkaniowemu, aby prowadziło jego wynajem. W zamian za przejęcie przez PPM ryzyka inwestycyjnego właściciel otrzymywałby dochód w wysokości oprocentowania obligacji rządowych. Po zakończeniu okresu udostępnienia PPM będzie miało obowiązek remontu mieszkania.
Brzmi strasznie komunistyczne, ale to w końcu Lewica więc tak ma być. Na pierwszy rzut oka brzmi jak chęć wyruchania właścicieli mieszkania by:
pozbawić ich własność ochrony (punkt wyżej)
skupować "najem" hurtem po chujowych warunkach.
Rozumiem, że intencją partii Razem jest sprawić, aby wynajem nie był atrakcyjną inwestycją. Skoro już jesteśmy przy obligacjach, to jeśli obligacje albo giełda będą atrakcyjnym sposobem lokowania oszczędności to inwestorzy chętnie porzucą "betonowe złoto".
Zastąpimy podatek dochodowy od najmu podatkiem od nieruchomości. Podatek od pierwszej posiadanej nieruchomości pozostanie bez zmian. Każda kolejna będzie objęta stawką 0,5 proc. wartości nieruchomości rocznie.
Katastralny to trudny temat politycznie, ale rzeczywiście może zniechęcić do trzymania pustych mieszkań.
Skończymy z budowaniem osiedli bez zaplecza społecznego. Budowane osiedla będą musiały mieć dobry dostęp do usług publicznych oraz być zintegrowane z transportem publicznym i infrastrukturą rowerową.
Postulat słuszny, ale to jeden z tych które łatwo się wypowiada, a trudno wprowadza w życie. Gminy już powinny się tym zajmować tworząc plany zagospodarowania przestrzennego. Co Razem chce zrobić inaczej, by tym razem planowanie urbanistyki zadziałało? Niżej jest najbardziej generyczna odpowiedź - "damy im na to pieniądze i wprowadzimy ustawowy nakaz".
Ogólnie to nawet nie brzmi ich plan tak źle, ale wymaga ogromnych środków publicznych. Widać, że zwracają uwagę na to by nie tworzyć gett (rozproszenie mieszkań, przelatanie z innymi grupami społecznymi) i chcą lepszego planowania oraz rozwoju miast. Śmieszkuję trochę z "damy gminom pieniądze", ale to często sendo problemu: gmin nie stać na plany zagospodarowania i nie stać na mieszkania socjalne.
Mniej podobają mi się bardziej komunistyczne pomysły jak Publiczne Przedsiębiorstwo Mieszkaniowe mające jakąś para-przymusową spółdzielnią.
Zaloguj się aby komentować
Wyskoczyło mi na fb i zastanawiam się co oznacza te 100 lat gwarancji. Firma działa pewnie od kilku lat i daje taką "gwarancję"? Skąd pewność, że będą jeszcze wtedy na rynku
Ogólnie ich konstrukcje wydają się dosyć ciekawe i dawno nie widziałem domów o takim kształcie (jak wszystko, ma to pewnie swoje plusy i minusy).
#nieruchomosci #budowadomu #gownowpis

Takie gwarancje daje się np w przetargach na roboty publiczne, np słyszałem o firmie która dała 35 lat gwarancji na stolarke okienna, która trzeba było zamontować w szpitalu. Nie mieli najtańszej oferty, ale przez to wygrali przetarg. Oczywiście wezwań serwisowych w takich placówkach tyle co nic, więc teoretycznie warto.
W przypadku prywatnego przedsiębiorcy to może być tylko hasło reklamowe, gdzie chociaż w umowie taki okres gwarancji będzie zachowany to po zrealizowaniu inwestycji i zainkasowania całej siopy przez przedsiebiorce ogłasza on upadłość działalności i w praktyce jego zobowiązania gwarancyjne powinny przejść na jego następcę prawnego, ale żaden taki nie istnieje.
W praktyce tak jak ktoś napisał wyżej to taka gwarancja pewnie sporo podnosi cenę dla kupującego, gdzie pewnie c⁎⁎ja będzie z tego miał.
Nie ma nigdy nic za darmo ludzie, a każda "okazja" jest podszyta jakimś gownem zazwyczaj
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Uwielbiam kiedy PiS i PO ramię w ramię niszczy rynek nieruchomości w tym kraju powodując, że kolejne pokolenie nie kupi już mieszkania bez pomocy "programów mieszkaniowych".
#nieruchomosci #gielda #ekonomia #finanse #inflacja #bekazlewactwa #bekazpisu #bekazpo #polityka

Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna