Zdjęcie w tle
vinclav

vinclav

Zawodowiec
  • 42wpisy
  • 306komentarzy
Dlaczego NBP wygląda jak choinka? Czy tam jest jakieś rave party?
I napis na świętokrzyskiej
"NBP Murem za polskim mundurem"
Czy to znaczy, że wy "mundurowi tam bijcie się na froncie a my staniemy za wami, będzie bezpieczniej"? Bo Polacy rozumieją ten tekst metaforycznie, cudzoziemiec, który jest nieświadomy przedłumaczy to dosłownie.

#warszawa #nbp #rozkminy

Zaloguj się aby komentować

Dzień dobry!
Dziś piątek!
#dziendobry #poranekzhejto #sniadanie #gotujzhejto
fa144a9c-5978-4144-a01c-9945fa8159c3
splash545

A gdzie to gotowanie pytam ja się

Zaloguj się aby komentować

Dobrze jest być Hejterem.
Vibe mocny dziś, to kot songs.
Kobieta mi tańczy do tegoż utworu, musi być dobry, bo jest zdenerwowana na mnie.
https://youtu.be/WLryCXyjL_0
#muzyka #heheszki #90svibe #jebacwykop
dsol17

The Kiffness ! #thekiffness

Dawno nie patrzyłem... Dzięki.

Zaloguj się aby komentować

#heheszki #kołdra #spanie #depresja
ebf57f0d-3dd4-4725-8305-97488a4718bc
Alky

Gdzie #heheszki?

smierdakow

Głębokie

spawaczatomowy

Proszę się nie śmiać, kołderki obciążeniowe to część terapii sensorycznej dla dzieci z różnymi zaburzeniami.

Jeśli jest tak jak w tej opinii, to ta kołderka nie spełnia swojego zadania i jest bublem, a negatywna opinia pozwoli jakiemuś rodzicowi uniknąć chybionego zakupu

Zaloguj się aby komentować

Disneyland Podlasia, to gdzieś w Hajnówce podobno.
#heheszki #pasjonaciubogiegozartu #podlasie
965bac8c-dfd0-4c2d-ae6a-81cbc6a91c30
argonauta

Ta konkretnie zbajduje się w Puchłach

vinclav

Powiedzcie mi że to nie wygląda jak Disneyland, za każdym razem jak wyszukuje kościoły prawosławne, to widzę niebieskie dachy, albo zupełnie niebieskie, praktycznie wszystko. Z wyjątkiem oczywiście.


Fotka prawdziwego Disnaylandu.

90bcb417-11c8-4ed6-a4ee-873f0f228f30

Zaloguj się aby komentować

W sumie, brakuje mi tutaj konfederatów, bo jak się okazuje, może było naiwni politycznie, ale mieli dobre serduszka. To nie żart i nie mem. Pamiętam Stary wykop, który nie miał mikro. I tam pomagali w różnych sprawach i nie zachowywali się jakoś pysznie. Myślę, że to był taki miły aspekt tego, że byli na wykopie. Dzięki nim mam CD-ROM a z Ubuntu i zacząłem zabawę z atmegą.

Zero hejtu, tylko miłość w tym wpisie proszę.
#programowanie
Odwrocuawiacz

Konfederacja powstała niby przed mikro?

Z całym szacunkiem i miłością do Ciebie muszę przyznać że pierdolisz głupoty xD

vinclav

Jak zwykle nic nikt nie wie. Stary przekop idealnie kopiował digital. Z Dns ało się wyczuć kto jest szefem. Stąd żarty. Tam były kuce, takie innego rodzaju. Były polityczne, ale poza polityka były ludźmi. Czy coś przegapiłam?

sawa12721

@vinclav 

Największym błędem przeciwników Konfederacji jest nazywanie jej wyborców kucami. To nie są prawdziwe kuce, prawdziwe kuce zostały sprzedane do ubojni, w momencie w którym Korwin ze swoimi poplecznikami utworzył partię z fanatykami religijnymi i nacjoluchami.


Prawdziwy kuc był pocieszny, w swej naiwność, ale brak mu było tych pokładów nienawiści do grup wszelakich i bycia ciągle na "nie".

Zaloguj się aby komentować

Pamiętacie może aferę Constant, gdy przepakowywanie, za rządów PiS mięso na "świeRZe"?
Dziś Nita Gargas ma kolejny smaczek, zakład dr. Oetkera robi to samo, w Polsce.

No nie wiem, jakiś schemat ? Bo generalnie to samo wtedy się tu działo. Nie bardzo wiem co się dzieje.

Podaje maila: biuro.prasowe@oetker.com
#pis #tvpis #jedzenie #wiadomoscipolska
panek

Jakieś źródło?

Zaloguj się aby komentować

Rosoł z ziemniakami. Podobno gdzieś tak robią, proszę o szczere komentarze.
#gotowanie #rosol #jedzenie
Acrivec

Jadłem tak na wsi pod Warszawą, i w przedszkolu w Warszawie

NiedyspozycjaRzeczywistosci

@vinclav W. Reymont - "Chłopi"

" Ale że obiad był syty a długi, to i wrychle zapomniał; bo mięso było, była i kapusta z grochem, był i rosół z ziemniakami, a na amen postawili niezgorszą miseczkę kaszy jęczmiennej, uprażonej ze słoniną.

Jedli wolno, poważnie i w milczeniu, dopiero kiej zasycili pierwszy głód, jęli pogadywać i smakować w jadle..."

zjadacz_cebuli

Jestem ze śląska cieszyńskiego i od dziecka pamiętam że mama i babcie taki robiły, sam od czasu do czasu sobie robię

Zaloguj się aby komentować

Na samym początku uprzedzam, że to nie jest wpis stricte o programowaniu, ale dla wielu z was powiązany.

Dostałem maila od księgowej, że w przyszłym Anno domini 2024 nie możemy już wystawiać faktury jak do teraz. Mamy na horyzoncie (lipiec 2024) #ksef .

W związku z tym wołam tu #jdg #b2b #programowanie (bo dużo z was na pewno jest na b2b), by spytać się czy testowaliscie już aplikację.

Od jakiegoś czasu dostępny był system testowy i OpenAPI, przegapiłem ten moment, ale zacząłem sobie obrabiać to OpenAPI.

Opecnie używam sobie aplikacji online do obsługi faktur związanych z firmą, wysłałem im mail na kontakt "jak tam support ksefu?" (oczywiście pytanie było inaczej sformułowane), lecz czekam juz kilka dni.

W sumie im wcześniej zacznę to robić, tym większa wprawa w tym będzie i tu pojawia się pytanie.

Jak dobrze zrozumiałem, teraz KSeF błogosławi fakturę i jest "ważna" i jeśli faktury nie ma w KSeF to jest "nieważna" i księgowa mi nie ma jak jej zaksięgować w tym procesie. Tylko co wtedy, jeśli znajdzie się sprzedawca z jakiejś pipeluny co wyśle fakturę papierkiem za np.: moduły do ESP?

Czy ktoś z was używa KSeF już teraz ? Czasami wystawiano mi faktury na projekt używając samofakturowania, usprawniało to ich wystawianie i przepływ ( raport z Jury i Google Apps, choć pewnie je zlikwidują niedługo ). Może coś wiecie na ten temat?

Obrazek dla zasięgu
8937a81d-1691-4234-9375-eebcf0e02a4b
pokeminatour

Jeżeli nie wystawiasz faktur w excelu/Wordzie to nic się nie zmieni. Producent doda integrację bezpośrednio - wraz z wystawieniem będzie trafiać do ksef albo będzie jakiś dodatkowy przycisk do wysyłki i tyle.

To będzie obowiązkowe od lipca 2024 więc jest kupę czasu, plus może się przesunąć termin. Póki co jest dobrowolne - czyli testowane jest na produkcji, w międzyczasie pewnie zmieni się kilka razy struktura albo coś więcej stąd pewnie część producentów jeszcze tego nie dodała - po co ma dodawać teraz jak jeszcze coś się zmieni w przyszłości ?


O żadna wprawę nie musisz się martwić ani kombinować na zapas, poprostu wraz z przyciskiem zapisz/zatwierdź będzie uruchamiała się wysyłka do ksef i tak to pewnie będzie zrobione w większości oprogramowań, tak że ktoś kto wyśle fakturę papierkiem żeby mogł ja w ogóle wydrukować będzie musiał ją wysłać do ksefu.

Tak jak teraz masz zrobione z paragonami fiskalnymi - dodając do systemu automatycznie drukuje na drukarce fiskalnej.

Takie rozwiązania muszą i najprawdopodobniej będą idiotoodporne.


Alternatywnie jakieś darmowe stronki do wystawiania faktur mogą mieć to w dupie bo nie będzie im się opłacało i wtedy jest twój problem i będzie trzeba się przerzucić na coś większego i płatnego albo korzystać z jakieś ułomnej państwowej aplikacji.


Nie znajdziesz tutaj nikogo kto z tego korzysta, bo póki cos jest dobrowolne to ewentualnie korzystają z tego osoby które chcą mieć z tego benefity jak szybszy zwrot vatu. Jako księgowy w biurze rachunkowym - nikt u mnie z tego nie korzysta bo po co miałby to robić.

vinclav

@kodyak No do tej pory wystawiałem fakturę, zaznaczałem jpk i vaty do wysłania po dodaniu faktur strzałem aparatu telefonicznego lub pdfa forwardowalem na specjalnego maila i mi z automatu wszystko szło bez problemów, zastanawiam się czy istnieje jakiś przypadek efaktur, w którym będę musiał orzeklepywac te dane w jakiś sposób. Niestety zakończy się znajdowanie faktur po czasie czy korekty rozliczeń jak rozumiem

@tatarysh Nowlasnie ogarnąłem dziś to API do obsługi KSeF i jest łatwe, spodziewam się, że będzie śmigać.

@pokeminatour No właśnie się zastanawiam skąd taka nadgorliwość u mojej księgowej Ale nie wygląda to źle.


Ciekaw jestem co jest możliwe do zrealizowania w przypadku gdy takie coś dostanie się w niepowołane ręce. Pytanie, czy będzie można droga sądowa dochodzić do roszczenia środków do zapłaty za fejkowa fakturę za np.: złoto, której owy podmiot nie kupił. Za dużo jest tu takich dziur mi się wydaje.

kodyak

@vinclav nie rozwiązanie wydaje się być proste. Nie wystawia tam faktury to nie przyjmujesz i nie płacisz. To będzie jak rozumiem nielegalne. Na tym to właśnie polega żeby fejkowe faktury wykluczyc żeby nie było wyłudzeń watu. Do każdej faktury będzie musiała iść płatność. Jak nie pójdzie to koles który nie płaci będzie się musiał spowiadac


Raczej wątpię czy będziesz musiał przeklepywac. Eksport najprawdopodobniej będzie możliwy i będzie mógł też to importować przed wysyłką. Trzeba po prostu znaleźć narzędzie które będzie to obsługiwać. Raczej bez tego producent zginie jako dostawca

vinclav

@kodyak Raczej miałem na myśli możliwość wystawienia faktury przez usługodawcę którego używam, wsadzenie go do ksefu i wtedy co ja mam zrobić? No nie widzę tego inaczej teraz. Nie wiem czy wyrażam się poprawnie, powiedzmy że chciałem kupić esp32 ale nie kupiłem, ale w KSeF stoi faktura na mnie na kwotę. Co wtedy?

tmg

@vinclav oczywiście, że wiemy dużo o KSeF. Wiem nawet więcej niż mi potrzeba a mianowicie, że to programistycznie niezły syf który miał wystartować już rok temu ale się na szczęście z tego wycofali. Mógłbym napisać posta dlaczego tak uważam ale szkoda czasu na to. W każdym razie jakaś krytyka do nich doszła bo nowa schema jest już bardziej realistyczna i ogólnie coś tam poprawili.

Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o stronie programistycznej to jest temat na tym forum. To chyba jedyne miejsce gdzie można otrzymać jakąś odpowiedź od "społeczności".

Ja ten temat ogarnąłem programistycznie i na instancji testowej (uwaga: tam ma każdy dostęp więc trzeba anonimizować dane). Teraz będzie księgowość to testować na instancji demo (działa jak produkcja tylko nie idzie do US).

U mnie będzie to wyglądać tak, że program sprzedażowy będzie wystawiał faktury które mój kod prześle w nocy do KSeF. Oczywiście możesz pytać czy producent apki którą używasz to zaimplementuje. Jest duża szansa że tak ale uwaga, nie licz raczej że będzie to darmowe. Znam już dwóch dostawców gdzie wiem że będzie to płatne i to za każdą wysłaną fakturę (i to całkiem słono sobie liczą). Jeśli nie zaimplementuje to są trzy opcje: wystawiać faktury w KSeF (web i aplikacja), zmienić dostawcę softu księgowego lub zrobić to co ja czyli kod integrujący z KSeF.

tatarysh

@tmg jeśli będzie tak jak piszesz, to ja prawdopodobnie się przesiądę do wystawiania faktur na soft webowy dostarczony przez "państwo". nie będzie mi się chciało bawić w jedną lub dwie faktury w miesiącu

Marchew

@tmg

Oczywiście możesz pytać czy producent apki którą używasz to zaimplementuje. Jest duża szansa że tak ale uwaga, nie licz raczej że będzie to darmowe. Znam już dwóch dostawców gdzie wiem że będzie to płatne i to za każdą wysłaną fakturę (i to całkiem słono sobie liczą).

Stan przejściowy, docelowo jeśli dostawca softu KSeF'u nie wprowadzi, prawdopodobnie będzie to jego koniec, ksef ma być przecież obowiązkowy.

Zaloguj się aby komentować

Ej , a jest jakiś diskord wojenny? Bo w sumie to jestem ciekaw.
#wojna #ukraina #izrael #100bugowhejto
Mor

Jest.

vinclav

@Mor I jak się tam macie chłopaki? XD

Mor

@vinclav A tego już nie wiem, nie było mnie tam.

Zaloguj się aby komentować

Kurde, na tym hejto to brakuje luzu. .
Proszę o luz.
Każdy kiedyś spuchł.
Proszę wyluzować hejto. @ObserwatorGospodarczy @hejto2
#heheszki
945b02e4-02f5-4793-a645-c78b84050639

Zaloguj się aby komentować

#hejto
Tagi działają tak zajebiście że nie wiem co powiedzieć.
Ale kurde, teraz nudno trochę. Lepiej, teraz jeżdżę na rowerku. Pozdrawiam.
bojowonastawionaowca

@vinclav ale to dobrze czy niedobrze? :D

Mor

@bojowonastawionaowca Tak.

vinclav

@bojowonastawionaowca nie no zajebiście, spoko monderator

Zaloguj się aby komentować

Wstajesz I życie jakieś lepsze, słońce świeci. Referendum 40%. Rodacy jednak nie są debilami.

#wybory
beetroot

40% jest innego zdania

Zaloguj się aby komentować

Bylem dziś już w 5 komisjach, wiadomo, jest potrzeba , by zebrać na obiad całą rodzinkę.

Tylko w jednej komisji były ankieterki z agencji badania opinii publicznej o jakiejś dziwnej nazwie zarejestrowanej w przeddzień wyborów, a zbierane dane były w rejonie w którym mieszka <werble> starszyzna.

Wydaje się to dosyć dziwne. W sumie jak przypominam sobie pierwsze wybory, to za każdym razem w każdej z komisji robiono exit poll.

Chyba takie ankietowania wyborców nie wymaga żadnej zgody, czy coś się w tej kwestii zmieniło?

#wybory
glebogryzka

A u mnie były jakieś dwie dziewczęta z exit polla i co któraś osobę zaczepiały

TrocheToBezSensu

@vinclav Bylem dziś już w 5 komisjach

https://www.youtube.com/watch?v=B7m6q-pMxa4

vinclav

@TrocheToBezSensu pasuje Ci ten nick

TrocheToBezSensu

@vinclav Ale tylko trochę:)

szukajek

byłem kiedyś w ipsos (na ostatnich parlamentarnych) sa tylko w wybranych lokalach i badania przeprowadzane są na co którymś glosującym nie pamiętam dokładnie, wielu chętnie odpowiadało ale byli tez tacy co się strasznie burzyli

Zaloguj się aby komentować

Orlen zapakowany pod korek? Czekam na ten piękny poniedziałek z piwkiem w ręku.

#gielda #orlen #xtb
e4ca8851-336b-4bca-bcea-d4e1f0437a9f
UncleFester

chyba short

Gamtaro2

@vinclav wywaliłem wszystko przy 62. Nie na moje nerwy i wole postać z boku

SzwarcenegerKibordu

Ja jeszcze trzymam prędzej czy później za 65 sprzedam

Zaloguj się aby komentować

Takie ciekawostki na Orlenie, wyciągnięte z internetu.

W.g. relacji auta ze stacji są zawracane, a jeden koleś dostawczakiem odjeżdża i podjeżdża z generatorem prądu po to co zostało. Autobusy też tankująna stacjach.

Relacja z jakiegos miasta 200tys.+

#orlen #paliwo #wybory #bekazpisu #gownowpis
fae08427-cffd-42ea-9132-fd3ead3fbc10
SiostraNieZdradziDziewczynaTak

jak kupiłem moją tojotę to korciło żeby założyć gaz, to było rok przed pandemią...

jotoslaw

do dusterati przy zakupie za 1000 zeta z montażem w promocji trafiłem

K44

Wczoraj na stację Orlen w Wawie przyjechał facet dużą koparka która jeździ 20km/h i przeklinał wszystkich w koło że jeździ od stacji do stacji i wszędzie pusto. Zaproponowałem żeby rozwalił stacje tą koparką, ale ochroniarz stojący obok poprosił żeby go nie podpuszczać 😀

vinclav

@K44 heh, na następnej stacji już się nie powstrzymał. Na pewno. Nie chce sobie nawet wyobrażać korków na moście Poniatowskiego, jakby sobie tam podczas godzin szczytu stanął bo brakło mu paliwa w 3/4 długości mostu

Zaloguj się aby komentować

Hejto zdechło....
#hejto
beetroot

Odblokuj Ukraina i polityka to wtedy nie jest tak pusto 😄

vinclav

@beetroot Właśnie dlatego się tu przeniosłem, żeby tego nie oglądać. Wykop jest tym zalany, pamiętam dobre czasy gdy tag polityka był z automatu zbanowany a wrzucanie treści bez odpowiednich tagów to był ban. Teraz to jest wp.pl na sterydach i tu zaczyna być to samo.

Zaloguj się aby komentować

Czy ktoś może mi przypomnieć procedurę wycofania się z wykopu, z rodo i potwierdzeniem w pdf razem z podpisem cyfrowym na 25 lat,od samego bielkovitcha? Bo zapomniałem jak ;> i chciałbym dowiedzieć się jak to wygląda rybna hejto też. Chyba że nie czytacie regulaminow.
@lubieplackijohn

Zaloguj się aby komentować

Następna