@Kredafreda Wystawiający mieszkanie mają podejście: "mieszkanie o jeść nie woła", więc nigdy nie obniżą ceny.
Jeśli chodzi o stronę popytową, to Polak lubi coś namacalnego, a taką "inwestycją" jest mieszkanie. Więc popyt będzie zawsze.
W małych miejscowościach ceny się zatrzymają, a w Warszawie i Krakowie przebiją stratosferę.
Zaloguj się aby komentować
Fajna chatka, zawsze mi się podobał Janowiec, szczególnie jesienią.
Dużo wspomnień mam z tamtejszego domu kultury, ile tam się pryt wypiło to głowa mała xD
Tylko lipa, że działka malutka i że ludzie Ci się kręcą obok cały czas, idąc z zamku na rynek...
https://www.olx.pl/d/oferta/stylowy-dom-z-bali-u-podnoza-zamku-w-janowcu-CID3-ID10jEQw.html
#gownowpis #nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować
Jakie znacie najlepsze teksty agentów nieruchomości?
Mi się ostatnio spodobał.
Mieszkanie z 1950roku = Solidne wykonanie
30m2 tylko za 17.000zl/m2
30m2? Przytulne xDD
#nieruchomosci
Jak szukałem mieszkania w Wawie pod krótki to były teksty życia XD
Mieszkanie ze waliło tak kotem, że nie mogłem 10 minut świadomie wytrzymać, zapomniałem o wszystkich pytaniach ze swojej “standardowej“ listy pytań, no ale babka mówi że studenci mieszkają, para i bardzo o mieszkanie dbają. No dbają ale kotem j⁎⁎ie niesamowicie.
Kolejne mieszkanie też kot haha, tym razem kociara piętro niżej, na klatce trzeba było wstrzymać oddech, zalatywało jeszcze w przedpokoju w mieszkaniu docelowym. Typ mówi “wiedzą państwo tutaj to winda niedługo powstanie to wtedy byśmy gadali o cenie 200k więcej”.
Mieszkanie już i tak 1,3mln i gdzieś że 100k zawyżone. Może i byśmy gadali, gdyby tylko sąsiadkę z dołu eksmitowali.
Grzyb na suficie, w całym mieszkaniu jakaś pierogarnią waliło i pośredniczka tekst oczywiście ze mieszkanie zadbane. A ten grzyb? A to kiedyś zalało XD
Wszystkie kamienice pod sprzedaż obowiązkowo powiedzieć że klatka w remoncie, już robią, monitoringu w drodze. Dziwnym trafem zawsze był sufit podwieszany zaczęty na parterze, max 2 płyty GK na stelarzu i jakieś losowo walnięte na korytarzu.
Wszystkie satelity Wawy to obowiązkowo “cisza i spokój “ w opisie. Często po wyjściu na podwórku, dźwięk jak stojąc na środku skrzyżowania w mniejszym mieście.
Wykonanie w wysokim standardzie = brak chociażby dylatacji w podłogówce, sprzedający nawet nie wie czym dach ocieplony, no ogólnie szkoda strzępić ryja.
Kilka h z życia żeby obskoczyć kilka lepszych inwestycji w okolicy, w większości próba znalezienia właścicieli bezpośrednio. Pośrednik mówi że dba o transakcje, i ma wszystkie potrzebne informacje. No dobra , zaryzykujmy może tym razem rzeczywiście pośrednik cokolwiek wie, a prywatnie nie znajdziemy jednak. Pytanie o ściany, ocieplenie, w przypadku mieszkania chociażby o piwnice i odpowiedź “a to dopytam, wie Pan, my tyle tych inwestycji na sprzedaż mamy“.
Zaloguj się aby komentować
Jakiś Tomek bądź Kasia, ma tu może mieszkanie w kamienicy w metrażu 100m+? [ogrzewanie gazowe/pompa ciepła]
Miałbym parę pytań o koszta eksploatacji, bo pojawiła się okazja jebnięcia mieszkaniem w wielkiej płycie XD
#nieruchomosci #mieszkanie
Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
Też mi się wydaje, że donald dogada się z jarkaczem w sprawie kredyty 0%...
#polityka #bekazpo #nieruchomosci #deweloperzy #kredythipoteczny
Zaloguj się aby komentować
Coć o nieruchomościach w Argentynie po deregulacji
https://mises.pl/artykul/botari-javier-milei-likwiduje-kontrole-cen-najmu-mieszkan
#nieruchomosci #ekonomia
Zaloguj się aby komentować
Szybka ankieta!
Lepiej kupić nowy dom za 800k już wykończony tylko wjechać meblami czy lepiej kupić stary dom do remontu (do ogarnięcia ściany, podłogi, ogrzewanie, drzwi, okna) za 200k
Zakładamy że oba domy mają ten sam metraż i taką samą działkę.
#nieruchomosci
@sleep-devir Za takie pieniadze kupuje dzialke i sam sie buduje. obie tyle ile moge i wiem jak jest zrobione i w przyszlosci bedziesz wiedzial jak np poprowadzic kable lub rury. Mozesz tez wymyslac jakies nowoczesne rozwiazania jak np "latajace lozko". Zaoszczedzisz takim sposobem troche kasy i nauczysz sie remontowac dom.
Zależy jak trafisz i gdzie. Obecnie wykończeniówka bywa tandetna, ja 2 lata temu kupiłem za 670tys dom odnowiony z końca lat 80. Jest wypas 176m2 dom i 460m2 działeczka w mieście powiatowym. Wszystko wykończone na tip top - właściciel stolarz
Także radzę się porozglądać i niczego na hurra nie kupować. Mi szukanie zajęło prawie pół roku.
PS unikaj deweloperki. Ewentualnie za 100tysiecy idzie super dom drewniany postawić na działce. Kwestia tylko docieplenia i rodzaju ogrzewania. Siostra na wakacyjnej działce za tyle fajny domek postawiła na wynajem. Szukaj i orientuj się
Zaloguj się aby komentować
Uśmiechacie się?
#bekazlewactwa #bekazpisu #bekazpo #nieruchomosci #polska #kredythipoteczny #4konserwy #polityka

Wg badań wyborcy PiS bardziej popierają projekt kredytu 0% aniżeli wyborcy KO więc dla karakana byłoby strzałem w kolano nie zagłosować za. Ot, polityka nic więcej.
BTW dalej używajcie określeń typu fajnopolacy, uśmiechnięci etc - przynajmniej od razu wiadomo z jakim typem podczłowieka ma się styczność XD
Zaloguj się aby komentować
Porozumienie ponad podziałami
Sojusz PiS i PO w sprawie kredytu 0%
#polityka #bekazpo #nieruchomosci #kredythipoteczny
Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #flipperzy
Pan Seweryn potrzebuje mieszkania, zapewne dla siebie 😏

Zaloguj się aby komentować

Zaloguj się aby komentować
Szukałem sobie jakiegoś noclegu w Gdańsku. No i znalazłem pokój xd
Tylko czy ja potrzebuję aż tyle miejsca?
#booking #nieruchomosci #gdansk


Zaloguj się aby komentować
Hehe Hołownia przyjebał z bańki
https://x.com/szymon_holownia/status/1795350259553784067
#nieruchomosci #polityka

Zaloguj się aby komentować
W Polsce prawo popytu i podaży nie funkcjonuje na rynku nieruchomości w niektórych miastach xD
Weźmy takie kielce:
https://i.imgur.com/WeFRGx4.png
Ilość ofert rośnie, mieszkania nie schodzą, ale ceny również w górę. Nie możesz sprzedać mieszkania? To podnieś cenę! W efekcie mamy coraz więcej coraz droższych kwadratów których nikt nie kupuje.
Szczecin to nam zaraz z ilością ofert zacznie przypominać krzywą wzrostu wykładniczego xD
https://i.imgur.com/apt4OjK.png
Z miast wojewódzkich jedynie Warszawa / Wrocław / Poznań wskazują delikatny spadek cen wraz ze wzrostem liczby ofert, ale ciągle są to spadki symboliczne w porównaniu do wzrostu liczby ofert
https://i.imgur.com/Dps3N9S.png
#nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #patodeweloperka
Zaloguj się aby komentować
Prawdziwy #homeoffice #heheszki #nieruchomosci #inwestycje

Zaloguj się aby komentować
#pytanie #nieruchomosci
Mieszkam w bloku. Mam problem z tym że słyszę dosłownie każdy hałas od strony klatki schodowej, czyli wrzeszczące dzieci, szczekające psy, sąsiadów trzaskających drzwiami, chodzącą windę etc. i słyszę to w całym mieszkaniu. W dzień nie ma z tym większego problemu, ale wieczorem i rano jest to strasznie irytujące i chciałbym w końcu coś z tym zrobić.
Zakładam że problemem są tutaj nieszczelne drzwi. Mam w związku z tym pytania do osób które mają/miały podobne problemy.
1. Czy da się to jakoś wyciszyć "domowym" sposobem, jeżeli tak to co mogę zrobić? Kompletnie się na tym nie znam i boję się że robiąc coś na własną rękę mogę pogorszyć sytuację.
2. Czy korzystał ktoś może z usług firm które oferują wyciszanie drzwi? Jakie odczucia przed/po i ile was skasowali za coś takiego?
@DonkeyKong Wyciszałem samochód produktami tej firmy i jest o niebo lepiej. Może i na drzwi pomoże:
https://www.bitmat.pl/zestaw-do-wygluszenia-drzwi-mieszkaniowych?gad\_source=1
Dla googlujących w przyszłości:
Kupiłem zwykłe uszczelki (firmy TESA tak jak ktoś wyżej pisał) i jest nieco lepiej - nie jest to jakaś kolosalna różnica, no ale mimo wszystko
Kupiłem takie cudo https://allegro.pl/oferta/wyciszajaca-uszczelka-antyprzeciag-do-drzwi-zimno-wejsciowych-samoprzylepna-10113698491 niestety w moim wypadku jedyne co się zmieniło to to że drzwi nie da się domknąć. Ciekawy pomysł ale koniec końców zrezygnowałem z tego wynalazku.
Przy okazji zidentyfikowałem główne źródło problemu - drzwi wstawiał chyba pan Wiesio z Blok Ekipy bo pomiędzy progiem a podłogą po prostu jest dziura na wysokość tak około 2mm. Framuga też nie lepiej bo w pewnym momencie po prostu jakby "wisi" i to już nie są 2mm tylko bardziej 2cm (!!!). Drzwi dawno po gwarancji (nie jestem pierwszym właścicielem mieszkania) więc chyba jedyne co sensownego mogę w tym momencie zrobić to je wymienić.
Zaloguj się aby komentować
#starebabyjebacpradem #nieruchomosci
Cąg dalszy https://www.hejto.pl/wpis/nieruchomosci-kurwamac-starebabyjebacpradem-mam-mieszkanie-w-szczecinie-czasami-
Dzisiaj spotkaliśmy się z dzielnicowym i zarządcą wspolnoty. Po wymianie informacji zarządca uznał że zlozy oficjalne zawiadomienie o nielegalnym poborze wody poprzez bezprawne uzyskaniu dostępu do pomieszczeń technicznych. Przekazałem też materiał zdjęciowy (prukwy chwaliły się podlewaniem ogródka na osiedlowej grupie na FB, na części zdjęć jwidać skąd wąż idzie xD)
Dałem też cynk paru sąsiadom o ich kryptosponsoringu, z chęcią wystąpią w roli świadków.
Zobaczymy co z tego wyniknie.
Zaloguj się aby komentować

Wysokość podatku od nieruchomości zależy od rodzaju przeznaczenia nieruchomości. Jeśli prowadzisz firmę w domu możesz zapłacić więcej.
Prowadzenie działalności gospodarczej staje się coraz bardziej powszechne. Wiele osób decyduje się na jednoosobową działalność gospodarczą, którą rejestruje i...
Ktoś się bardzo napocil, żeby nabazgrać bardzo długi artykuł na temat tego jak złe osiedle powstało i jakie niewyobrażalnie złe następstwa to za sobą niesie.
Zamiast skwitować, że jest to po prostu z lotu ptaka brzydkie i banalnie zaprojektowane, to ci porywają się na jakiś psychologów którzy opowiadają jak ludziom się tam będzie źle mieszkać. No parodia.
Sam bym tam nie zamieszkał, ale jak komuś to pasuje - c⁎⁎ja mi do tego. Większą patologią są 20 piętrowe bloki załadowane po brzegi 20 metrowymi klitami.
#nieruchomosci
@VonTrupka Co nie znaczy, że taka zabudowa staje się przez to sensowna. U nich przede wszystkim jest wszystko samochodo-centryczne. Na takich osiedlach każdy musi mieć auto, bo absolutnie po wszystko trzeba jechać, podobnie ze szkołami, przedszkolami i całą resztą. Osiedle zwykle też nie przewiduje komunikacji publicznej - to chyba nawet jest zamknięte. I nagle się okazuje, że to, co budowano w PRL wcale nie było takie złe i głupie.
@emdet W artykule wspomnieli o Wlk. Brytanii - jako że sam mieszkam tutaj w szeregowcu uważam że jedyne co dobre to że to progress w stosunku do bloku z wielkiej płyty - i nic więcej. I w takich kategoriach należy to rozpatrywać bo umówmy się że to w zasadzie alternatywy dla ''hodowli'' dzieci w bloku w mieście z mikroskopijnym balkonem, tutaj chociaż można sobie odpalić grilla czy poleżeć na ogrodzie na leżaku, dzieciak może spokojnie pobawić się w piaskownicy czy pojeździć po ulicy na rowerze bo jest bezpieczniej no i nie ma problemu z zaparkowaniem auta.
Nie jest to oczywiście idealne ale lepsze niż wciśnięty w ciasną działkę blok z mikroskopijnymi mieszkaniami, źle doświetlonymi gdzie słychać jak sąsiad stawia kloca za ścianą bo ścianki są z papieru. Jak wszędzie wszystko też zależy od okolicy i sąsiadów - ja nie narzekam i jak będę już kupował swoje własnościowe to też będzie prawdopodobnie w szeregowcu.
Zaloguj się aby komentować