Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#nieruchomosci #starebabyjebacpradem
W poprzednich odcinkach:
https://www.hejto.pl/wpis/nieruchomosci-kurwamac-starebabyjebacpradem-mam-mieszkanie-w-szczecinie-czasami-
https://www.hejto.pl/wpis/starebabyjebacpradem-nieruchomosci-cag-dalszy
Przyjechałem dzisiaj do Szczecina, nie zdążyłem zgasić silnika pod domem a z prędkością strzały wylatuje jedna z koneserek ogródków i z mordą do mnie ze ja ją na policję podałem! I zarzuty dostały! Ona całe życie uczciwa a na starość takie rzeczy!!! Poczekałem aż się wywrzeszczy i kiedy opadła z sił grzecznie, z uśmiechem zasugerowałem że to wspólnota zgłosiła na policję a skoro jest uczciwa to po co się stresuje, sąd przecież nie skaże tak uczciwej osoby, prawda?
Ale to pan doniosł do wspólnoty!!
Owszem, ja. Nie lubię jak się mnie okrada.
Ale my to dla wszystkich robiliśmy. Żeby ładniej było i w ogóle...
Grzecznie skwitowałem ze wolę sam decydować na co wydaję moje pieniądze i poszedłem. Jutro idę zeznawać jako świadek.
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
o nie to fliperzy!
flipflipflipflip
#heheszki #nieruchomosci #flipperzy #rod

Zaloguj się aby komentować
Jak przerobić mieszkanie 3 pokojowe na 5 pokojowe?
Ano tak.
Ja wiem że gorsze cyrki się dzieją, ale prychłem, bo znam mieszkania na Manhattanie.
Salon/duży pokój przerobiony na dwie klitki, ale najbardziej rozwala mnie pokój #2 - to pierwotnie była kuchnia.
Wszystko wywalili na korytarz, pion z rurami jest w prawym górnym rogu "pokoju" nr.2, dlatego tam musieli upchnąć zlew - na pewno wygodnie się z tego korzysta, mając blat i kuchenkę po drugiej stronie.
#mieszkanie #nieruchomosci #patodeweloperka #remont #lodz


Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Zaloguj się aby komentować
W bunkrze Koalicji Dewelopskiej zaraz przed wyborami do Europarlametu.
#nieruchomosci #mieszkanienastart #deweloperka #patodeweloperka #ekonomia #polityka
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Ok, dużo ostatnio gada się o kredycie 0%, narzeka się na wszystkie rozwiązania proponowane przez ten czy inny rząd (btw. Jestem przeciwnikiem kredytu 0%), to dam wam się wykazać. Jakie rozwiązania proponujecie w celu poprawy dostępności mieszkań?
#gospodarka #polska #polityka #nieruchomosci
wyjebanie kredytów na zmiennej - to niesprawiedliwe przerzucanie całego ryzyka działalności banku na konsumenta. Zamiast tego wprowadzenie stałoprocentowych kredytów opartych na hipotecznych listach zastawnych
reaktywacja spółdzielni/TBS - gruba ludzi zbiera się i buduje, nikt nie musi zarabiać więc jest taniej, być może taki podmiot bierze kredyt jako całość więc oprocentowanie jest mniejsze bo ryzyko spada
reforma prawa lokatorskiego - statystyki pokazują, że jest wiele pustostanów które mogą trafić na rynek ale najprawdopodobniej właściciele się boją
progresja podatkowa w wynajmie mieszkań - niech np. zostanie ryczałt 8,5 na pierwsze, i drugie tyle za każde kolejne kolejne 8,5 (tu trzeba by skutecznych kontroli z US gdyż obserwuje, że pewnie z 50% ludzi wynajmuje na czarno)
sensowna kwota wolna od podatku w belce - np. 50-100k/rok - zachęci do inwestowania w inne aktywa nie tylko w nieruchomości
Żadne z tych rozwiązań nie jest możliwe - blokuje to lobby banków i deweloperów za którymi stoją potężne pieniądze (w szczególności chodzi o banki).
Zaloguj się aby komentować
Heheh nawet w grach się dopierdolą do reniterów.
https://steamcommunity.com/app/949230/allnews/
#gry #nieruchomosci #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Ale po⁎⁎⁎⁎na akcja
W sobote bylismy ogladac mieszkanie, by pominąć pośrednika sam znalazłem tą nieruchomość.
Dzisiaj bylismy u tego posrednika tak zagadac czy wersje historii mieszkania są wspólne - nie były
Równolegle dostałem nr telefonu od córki, do matki która sprzedaje
Dzwonię do matki
Rozmawiam z matką, tlumaczę że biorę na siebie całą procedurę kupna/sprzedazy i nie płacimy prowizji. Mam to obcykane, nie jest to rocket science do c⁎⁎ja XD
plot twist
Matka to posrednik, z ktorym dzisiaj rozmawiałem
Córka mówi że w kazdej chwili może się wyprowadzić bo ma dom. Okazało się że żadnego domu nie ma
Tu jest tyle red flagów, ze japierdole
#gownowpis #nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować
Wynajmujesz mieszkanie? W obu znaczeniach zapłacisz więcej...
Jest plan podwyżki podatku dla właścicieli wynajmujących mieszkania.
#polityka #bekazpo #nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować

Ministerstwo pracuje nad zmianami podatku od wynajmu, co miałoby m.in. zachęcić ludzi do innej formy lokowania oszczędności, niż uwielbiane przez Polaków mieszkania. Zamiast ryczałtu 8,5%, podatek miałby być bliższy temu od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki), czyli 19%.
#nieruchomosci #podatki
Deweloperzy zapłacili, deweloperzy wymagają...
#patodeweloperka #bekazpo #kredyt2procent #nieruchomosci #polityka

Zaloguj się aby komentować
Czy jako wspólnota inwestowaliście w monitoring CCTV?
Kasa w błoto czy jednak skuteczne działanie prewencyjne przeciwko aktom wandalizmu i złodziejom?
#budownictwo #nieruchomosci #monitoring #cctv #vss
@Marchew u nas zainstalowali po fali kradzieży katalizatorów. Gówno to dało bo ojebali jeszcze z 1 czy 2 pod samą kamerą. Ale za to jak jacyś geniusze z SUVami nie ogarnęli, że trzeba czekać na pełne otwarcie bramy garażowej i ją rozjebali to łatwo było ustalić kto i kiedy, żeby koszt naprawy pokryć z ich OC.
Nowy blok z monitoringiem, pomogło ale nie wiem co, albo monitoring albo zakończenie etapu wykonczeń mieszkań albo jedno i drugie w każdym razie jest spokój , przed tym były sytuację że samochody stały na cegłach i jakieś drobne kradzieże. Przy większym bloku ponad 100 mieszkań wyszło z 2-3 lata temu 250zl od lokalu za łacznie 17 kamer - to nie są wielkie pieniądze dla kogoś kto właśnie kupił mieszkanie i je wykancza żeby się zastanawiac nad tym czy inwestycja się zwróci, tylko jest to standard w nowych blokach gdzie części wspólne są duże, co innego gdyby to była spółdzielnia,bloki z wielkiej płyty i średnia wieku mieszkanców w okolicach 60.
Płaci się nie za samą ochronę przed kradzieża i wandalizmem a za ochronę przed wieloma różnych antyspołecznymi rzeczy które robią mieszkańcy, a które mogą się nasilać przy braku kamer.
- możliwość pociągnięcia kogoś do odpowiedzialności w razie np rozwalenia bramy ( nie pamiętam czy u mnie było to przed czy po montażu kamer )
- ogarnięcie sasiadów w stylu by ogarniali takie sytuacje na których bez kamer machneliby reką ( typu posprzątanie po psie który nie zdażył albo wyrzucanie jakiegoś gówna na śmietnik), nie zawsze pomaga ale jest to jakaś motywacja.
Zaloguj się aby komentować
Patrzcie jaki spoko domek. Nic specjalnego, ale można docieplić, podnieść dach i zrobić poddasze, budynek gosp. też fajny, można zaadaptować na mieszkanie.
Niby zadupie, ale rzut beretem od A1.
Plus spory kawałek ziemi.
I to wszystko za pół bańki, a tymczasem na Ochocie w Warszawie 4 pokojowe mieszkanie w bloku kosztuje prawie milion. Albo i więcej bo koleżance się baba w ostatniej chwili rozmyśliła, mimo że już dostała zaliczkę. Pogięło.
https://maps.app.goo.gl/JJ5p1FhbqTsAeam57
#dom #nieruchomosci #warszawa #wies

@Opornik dom wg treści ogłoszenia jest do zamieszkania. Ale nikt zdjęć ze środka nie wstawił xD.
Drugie iks de, że wymienili OSP w sekcji "w okolicy".
O kosztach remontu nawet nie wspomnę bo już inni to zrobili. Już na zdjęciach pachnie kotem w worku za ponad pół miliona.
Z drugiej strony za taki hajs kupisz w tej okolicy działkę i postawisz na niej coś do 70m2.
@Opornik Kupilem dom w AT z lat 70-tych. Wybudowany z materialow z jakich sie obecnie buduje w polsce. Czyli wienerberg, strop gestozebrowy itd
-> Jest troche rzezczy slabo zrobionych, ale takie byly czasy i narzedzia.
Ale do rzeczy wymienilem tylko: Drzwi wejsciowe i okna, dolozylem rolety, styropian - peklo 140k PLN a wszystko robilem sam i scialem z polski...
Teraz zostala jeszcze elektryka do poprawki, plytki z tarasu odchoda, piwnice trzeba tez ocieplic.... dobrze bylo by wymienic kociol, musze pomalowac dach....
Zaloguj się aby komentować
Lobbyści hajs developer się dostali XD
Mogą brudzia teraz strzelić chociaż już pewnie są po.
#polityka #nieruchomosci