Zdjęcie w tle
pkostowski

pkostowski

Osobistość
  • 82wpisy
  • 158komentarzy
Jutro (poniedziałek) o 21:00 będę gościem w Polskim Radiu "Czwórka". Porozmawiamy o sektach. Audycja trwa 2 godziny, więc można spodziewać się pogłębionej rozmowy. Nie wiem, czy nagranie będzie potem dostępne w necie w formie podcastu, nie wszystkie są.

A tutaj dzisiejszy wywiad z YT na ten sam temat: https://www.youtube.com/watch?v=I7GJfzJwFTY
Przepraszam za jakość dźwięku. To jakieś problemy z zasięgiem netu. Na YT słabo mnie słychać, w radiu nie będzie mnie widać, więc jak sobie złożycie oba razem, to akurat będzie ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#egzorcyzmypolskie
aea0b0c0-fcd6-40af-a20e-351b2741e410

Zaloguj się aby komentować

TL;DR
Wygraliśmy proces z „Do Rzeczy”.

******

W 2023 ujawniłem kulisy działania sekty prowadzonej przez ks. Łukasza Kadzińskiego, pisząc o tym m.in. na Hejto:

https://www.hejto.pl/wpis/nazywam-sie-pawel-kostowski-przez-6-lat-bylem-czlonkiem-sekty-ks-lukasza-kadzins

Następnie powstały reportaże na ten temat w ogólnopolskich mediach.

Wszyscy dziennikarze piszący na ten temat próbowali uzyskać wypowiedź tzw. „drugiej strony”, czyli ks. Kadzińskiego i członków jego sekty, czego guru i jego wyznawcy odmawiali. W tym czasie jedna gazeta przyjęła rolę rzecznika prasowego sekty. Tą gazetą było „Do Rzeczy”. Tygodnik pod kierownictwem Pawła Lisickiego postanowił bronić sekciarzy nie zważając ani na fakty, ani na prawo prasowe. W 2023 r. „odrzeczowi” autorzy felietonów, wywiadów, notatek i oświadczeń zrobili wiele, żeby zafałszować prawdziwy charakter działalności ks. Kadzińskiego.

Jako sygnalista i osoba wypowiadająca się obszernie w mediach o tej patologii, dostałem rykoszetem. „Do Rzeczy” publikowało przekłamane i oczerniające informacje na mój temat, nie próbując nawet się ze mną skontaktować. Po bezskutecznych próbach rozwiązania tej sprawy polubownie, postanowiłem skierować pozew do sądu cywilnego z żądaniem sprostowania.

Z Waszą pomocą w marcu wytoczyłem proces Pawłowi Lisickiemu. W tym tygodniu Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił w całości żądanie mojego pozwu, nakazując redakcji publikację sprostowania w druku i na stronie internetowej. W komentarzu wrzucam całość wyroku.

Teraz Paweł Lisicki ma do wyboru albo poczekać na uprawomocnienie wyroku i go wykonać, albo złożyć apelację. Będę informował o dalszych wydarzeniach w tej sprawie.

#egzorcyzmypolskie #neuropa #bekazprawakow
9921cc31-8cff-41e8-8eef-f386436cc0cb
Opornik

@pkostowski

, ani na prawo prasowe.


wiesz co konkretnie złamali?

Anteczek

@pkostowski a odszkodowanie i zadośćuczynienie?

Zaloguj się aby komentować

Zostań Patronem Hejto i odblokuj dodatkowe korzyści tylko dla Patronów

  • Włączona możliwość zarabiania na swoich treściach
  • Całkowity brak reklam na każdym urządzeniu
  • Oznaczenie w postaci rogala , który świadczy o Twoim wsparciu
  • Wcześniejszy dostęp, do wybranych funkcji na Hejto
Zostań Patronem
W lokalnej prasie (Jersey Evening Post) pojawiły się szczegóły dotyczące oskarżeń wobec ks. Piotra Glasa, byłego egzorcysty.

https://jerseyeveningpost.com/news/2024/06/26/priest-charged-with-child-sex-abuse/

Adam Harrison, oskarżyciel Korony, przedstawił zarzuty obejmujące osiem przypadków aktów rażącej nieprzyzwoitości wobec dziecka: sześć z tych zarzutów dotyczy oskarżeń, że wielokrotnie przez trzy lub cztery lata Glas kładł stopy skarżącego na swojej twarzy, podczas gdy się masturbował. Pozostałe dwa zarzuty rażącej nieprzyzwoitości dotyczyły oskarżeń, że oskarżony kładł stopy skarżącego na swojej twarzy, jednocześnie trzymając głowę skarżącego przy swoim penisie w stanie erekcji. Glas jest również oskarżony o dwa przypadki napaści na dziecko. Harrison powiedział, że oba zarzuty dotyczą twierdzeń, że pan Glas całował skarżącego w usta.

Poniższe zdjęcie ks. Piotra Glasa pochodzi z miniaturki jednego z filmów na YT. Prawdopodobnie wykonane podczas pielgrzymki w Medjugorie w latach, w których miało dochodzić do tych przestępstw.

#egzorcyzmypolskie
cf596261-aee6-45a9-a622-243c1ac473f2
Wanda Nowicka (Lewica) interweniuje u Rzecznika Praw Obywatelskich ws. egzorcyzmów. Pełna treść w załączniku. Zwracam uwagę na bardzo wyważony charakter listu. Nowicka postuluje:
- zakaz egzorcyzmowania nieletnich
- opracowanie standardów, jakich powinni przestrzegać księża, żeby nie szkodzić ludziom
- stworzenie instytucjonalnego wsparcia dla poszkodowanych, uruchomienie Telefonu Zaufania
- a nawet dostrzega dobre intencje niektórych egzorcystów ("chcą pomóc").

Na WP ukazały się dwa niezwykle interesujące wywiady nt. egzorcyzmów. Temat został szczegółowo przeanalizowany od strony prawnej przez adw. Karolinę Bućko:
https://wiadomosci.wp.pl/egzorcyzmy-po-polsku-skrzywdzone-osoby-naprawde-maja-zlamane-zycie-7032071636949760a

Z kolei dr Krzysztof Krajewski-Siuda opisuje zjawisko oczami psychiatry i psychoterapeuty:
https://wiadomosci.wp.pl/zobaczyc-diabla-w-sobie-komu-naprawde-potrzebne-sa-egzorcyzmy-7032065595935488a

Prześladowania Kościoła nie ustają XD

#egzorcyzmypolskie #polityka #polska #neuropa
4d7faf02-35e8-43e7-a041-6026689a82d8

Zaloguj się aby komentować

Polecam dzisiejszy mocarny reportaż WP nt. egzorcystycznej patologii w polskim Kościele:
https://wiadomosci.wp.pl/11-lat-w-rekach-egzorcystow-jestem-jak-potluczony-wazon-7032032270088896a

To najdokładniejsze, najbardziej wnikliwe opisanie problemu, jakie spotkałem w polskich mediach. Bohaterka z prawdziwą twarzą i imieniem, bez paywalla. Wspominałem o tym tekście, że powstaje, w jednym z poprzednich wpisów. Oto i on.

#egzorcyzmypolskie
cd7c7c92-1d6c-490a-95b8-5208f51d3ff3
sierzant_armii_12_malp

Kiedyś słyszałem o egzorcyzmach odwrotnych - satan nakazywał księdzu wyjść z małego chłopca…

Zlasu

@pkostowski czytałem rano. Mocny materiał, przedstawienie mechanizmów bardzo trafne, cześć z nich sam obserwowałem.


Z wlasnego oglądu, problem posiada bardzo charyzmatyczny charakter. Te same mechanizmy, założenia, podzielane definicje sytuacji występują w grupach charyzmatycznych. Bardzo bym się ucieszył, gdyby ktoś publicznie wskazał na ten nowotwór.

monke

@pkostowski nie rozumiem czemu Justyna jeszcze nie znalazła się w szpitalu: ani wtedy przy pierwszym skierowaniu (nie wyobrażam sobie mycia współlokatora) ani teraz (ostatni akapit brzmi bardzo niepokojąco), dla dobra jej ale i innych osób.

Zaloguj się aby komentować

Ks. Michał O., były egzorcysta znany z wypędzania demona wegetarianizmu salcesonem, przebywa w areszcie ze względu na nieprawidłowości przy dotacjach z Funduszu Sprawiedliwości. Księdza reprezentuje mec. Krzysztof Wąsowski, związany z Ordo Iuris. W tym tygodniu adwokat widział się z oskarżonym i ma do przekazania ważny komunikat (pisownia oryginalna z Twittera/X):

>cela Księdza Michała jest niemal cała we "wlepkach" kibiców Legii Warszawa - słynnej "Żylety". Prosił on, żebym chociaż tą drogą przekazał jego błogosławieństwo dla całej ŻYLETY i dla wszystkich prawdziwych kibiców

link: https://x.com/KaW1944/status/1793622048318632275

*****
Na 2 lata do więzienia trafi inny ksiądz egzorcysta Mirosław N. za seksualne wykorzystanie małoletniego poniżej 15. roku życia. Przed odbyciem kary chroni go jedynie kasacja do Sądu Najwyższego złożona przez mec. Bartosza Lewandowskiego (wielkie zaskoczenie: również związany z Ordo Iuris). Dawniej ks. N. pisał książki z poradami, jak uwolnić się od złego ducha oraz przestrzegał, że do opętania może prowadzić nadmierna seksualność, pornografia lub zawierzenie wróżbitom.

link: https://oko.press/wplywowy-ksiadz-skazany-za-molestowanie-dziecka-bronia-go-arystokraci-w-tym-senator-jackowski

*****
W Onecie ukazał się interesujący wywiad z religioznawcą, który opowiada m.in. o egzorcyzmach, które zakończyły się śmiercią.

link: https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/mikolaj-kolyszko-wierni-byli-zabijani-z-bogiem-na-ustach-wywiad/brhge3z,681c1dfa

#egzorcyzmypolskie
e1b25858-b43f-4a74-a4ac-ec04ad2169cd
monke

@pkostowski nie może być, cóż za przypadek z ordo szuris.

madhouze

Jak czytałem, to myślałem że to żart...szok!

@pkostowski cela Księdza Michała jest niemal cała we "wlepkach" kibiców Legii Warszawa - słynnej "Żylety". Prosił on, żebym chociaż tą drogą przekazał jego błogosławieństwo dla całej ŻYLETY i dla wszystkich prawdziwych kibiców

GrindFaterAnona

@pkostowski oj tam oj tam kto nigdy nie molestował nieletniej niech pierwszy rzuci kamień

Zaloguj się aby komentować

W środę w Krakowie odbyła się debata / wykład religioznawców nt. egzorcyzmów w Kościele katolickim. Wydarzenie organizowane przez stowarzyszenie All in UJ. Oddaję w Wasze ręce nagranie z tego wydarzenia
https://www.youtube.com/watch?v=e50bLV0fUFI

Polecam. Zwłaszcza, że na te tematy rzadko wypowiadają się osoby nieduchowne.

#egzorcyzmypolskie
cf5939d2-57d8-42ce-9894-30f35f0fdde9
CzosnkowySmok

Ale to z tezą czy faktycznie dyskusja?

GrindFaterAnona

@pkostowski nuda w chuj, debaty nad bajkami

Anteczek

XD następnym razem poproszę debatę o wróżbach z kart.

Zaloguj się aby komentować

W tym tygodniu Tok FM przypomniało historię bohaterki filmu #egzorcyzmypolskie i jednocześnie wcześniejszego, świetnego reportażu z Dużego Formatu. Ten tekst autorstwa Marcina Wójcika i Urszuli Jabłońskiej został wybrany jako jeden z najlepszych na 35-lecie Gazety Wyborczej. W podcaście kilka nowinek, o tym, co się działo w życiu „Ireny” po 2018.

https://audycje.tokfm.pl/podcast/157415,Duzy-Format-Jak-ksiadz-egzorcysta-zgotowal-pieklo-nastolatce

Zbigniew Nosowski w Więzi przygląda się szczegółowo działaniom nowego przewodniczącego polskiego episkopatu w sprawach dotyczących wykorzystania seksualnego. To rozwinięcie tematu poruszonego przez Stanisława Zasadę z Tygodnika Powszechnego 2 lata temu. Ustalenia Nosowskiego i Zasady są zbieżne z informacjami, które dostałem od innej pokrzywdzonej kobiety po jej zderzeniu z gdańską kurią w tym roku. Wygląda na to, że dla abpa Tadeusza Wojdy kategoria innej czynności seksualnej w ogóle nie istnieje, bo „to tylko macanie”.

Ks. Adrian wybierał dziewczyny z dysfunkcyjnych rodzin, manipulował nimi, potem zaczynał się przy nich masturbować, dotykać je i molestować. Więź i TP opisują historie dwóch pokrzywdzonych kobiet. W przypadku Kingi zaczęło się to, gdy miała 13 lat. W 2021 prokuratura prowadziła śledztwo ws. doprowadzenia małoletniej poniżej 15 lat do poddania się innej czynności seksualnej. Postępowanie zostało umorzone z powodu przedawnienia.

Druga kobieta (Marta) miała ukończone 18 lat kiedy nawiązała intymną relację z ks. Adrianem. Nosowski argumentuje w tekście, że Marta spełnia kryteria, żeby uznać ją za bezbronną osobę dorosłą. Ks. Adrian rozpoznał u Marty diabelskie opętanie i zawiózł ją do egzorcysty. Potem zaczął ją molestować. Duchowny ma dziś 63 lata. Pracuje w parafii w Gdyni.

https://wiez.pl/2024/05/09/czy-ksiadz-biskup-moglby-w-koncu-uslyszec-moj-glos-pytania-do-abp-tadeusza-wojdy/
c74d2003-3d9e-4e5f-b257-5c5e04879756
Sweet_acc_pr0sa

@pkostowski produkt macany należy do macanta xD

Erebus

@pkostowski ja nie wiem, że te szczujnie od przeszło 20 lat robią z księży pedofili dla celów politycznych, a niektórzy to tak łapczywie łykają jakby to była jakaś ambrozja. nie przejadło wam się jeszcze?

superhero

jest jeszcze sędzia lincz

Zaloguj się aby komentować

Zgodnie z Waszymi przewidywaniami mój list sprzed 3 tygodni wysłany do kurii warszawsko-praskiej pozostaje bez odpowiedzi. Pytałem w nim o dalsze losy antybohatera filmu #egzorcyzmypolskie . Na szczęście życzliwy ksiądz z kancelarii parafialnej udzielił mi telefonicznie informacji, że ks. H. ma regularne dyżury w konfesjonale oraz podał dzień i godzinę, kiedy można się u niego wyspowiadać. To o tyle istotne, że molestowanie seksualne, którego dopuszczał się ks. H. oraz jego przemocowe relacje z młodymi kobietami, miały swój początek właśnie podczas spowiedzi.

Znam 3 kobiety poszkodowane przez ks. H. Jedna z nich, Justyna, znajduje się w szczególnie trudnej sytuacji. Tutaj zrzutka na pomoc dla niej (leki, psychiatra, psychoterapia): https://pomagam.pl/m8n3kf. Szczegóły w opisie zbiórki. Nad wydaniem pieniędzy zgodnie z celem czuwa fundacja Mariusza Milewskiego, który sam w dzieciństwie był poszkodowany przemocą w Kościele. Zachęcam do wpłat, sam też wpłaciłem.

Justyna zgłosiła się do mnie w marcu i opowiedziała swoją historię. Nawiązała też kontakt z profesjonalnymi dziennikarzami. Duża redakcja nagrała z nią 11 godzin wywiadu i powstaje z tego reportaż. Ogólnie przewija się tu obraz kościelnej patologii na różnych szczeblach (od wikariusza do biskupa) i w różnych diecezjach. Nie chcę na razie podawać więcej szczegółów. Wolę tu oddać przestrzeń dla profesjonalistów. Justyna w przeciwieństwie do „Ireny” z mojego filmu pokazuje swoją twarz i chce występować pod prawdziwym imieniem. Dzięki temu trudniej będzie podważać jej świadectwo zarzutami, że jest wynajętą przeze mnie aktorką.

Nie mam dzisiaj czasu na odpisywanie na komentarze, że szkaluję Kościół. Dlatego odpowiem zbiorczo, że w przypadku każdego księdza, wobec którego formułuję najpoważniejsze zarzuty, mam relacje więcej niż jednej poszkodowanej osoby. W dodatku ci świadkowie nie znają się, nie wiedzieli wcześniej o swoim istnieniu i pochodzą z różnych miast. Mimo to ich świadectwa są zgodne i wskazują na wzorce postępowań każdego ze sprawców.

Na koniec wątek sekty ks. Kadzińskiego. Ogólnie trochę dzieje się w tej sprawie, ale wciąż niewiele mogę pisać, żeby nie narażać się na zarzut z art. 241 KK. Dzięki Waszemu wsparciu złożyłem pozew przeciwko redakcji „Do Rzeczy”, która przyjęła rolę rzecznika prasowego sekty. Domagam się publikacji sprostowania. Do rozpatrzenia sprawy została wylosowana sędzia Joanna Kruczkowska. Rozprawa odbędzie się 11 czerwca o 14:00. Zaskoczyło mnie, że zachęcają, żeby brać udział zdalnie na Teamsach. Jeśli to legalne, spróbuję to przy okazji nagrać.
2eefdc7b-4a5d-49c8-a398-53738b765ace
ee708563-e5fa-4f96-9728-fd6f84b262d5
Opornik

@pkostowski 


>pozostaje bez odpowiedzi


Poszedł poleconym z potwierdzeniem odbioru?

Fingal

@pkostowski jak zawsze dzięki za to co robisz. Jako katolik bardzo doceniam Twoje działania.

pluszowy_zergling

Tych "ludzi" trzeba pociągnąć do odpowiedzialności.

Zaloguj się aby komentować

Protest przeciwko #kredyt0procent przed Ministerstwem Rozwoju

pl. Trzech Krzyży (Warszawa)
6 maja, godz. 17:00

#nieruchomosci #warszawa #polityka
30cb1d0c-8dee-47db-8cfb-21d253e66ada
Rudolf

@pkostowski mogę sie mylić ale mieszkańców w*rschawy najmniej dotykaja problemy braku mieszkan xD

Sweet_acc_pr0sa

@pkostowski dobrze ze wprost przeciwnie do rad mick_pl kupilem na górce w 2017 roku i teraz nie tylko place mniejsza ratę ale i moja nieruchomość jest warta 2.5z tyle xD gdybym czekał na ten mityczny spadek to był bym w plecy 150k na wynajmie zamiast 250 do przodu na zakupie xD

m-q

Jak były niskie stopy WIBOR, bo akurat Glapa dorzynał gospodarkę, to też były takie protesty?

Zaloguj się aby komentować

W załączniku mail, który wysłałem wczoraj do wszystkich księży w warszawskich diecezjach, którzy tak licznie zajmują przeróżne stanowiska związane z opieką duchową i pomocą osobom poszkodowanym wykorzystaniem seksualnym.
#egzorcyzmypolskie #warszawa
37c72cef-1148-485b-ad5f-2f7c37f1692d

Odpiszą?

416 Głosów
kwiatek87

Odpiszą w stylu "a weź spierdalaj".

dolchus

Ale żeby do nich pisać "z wyrazami szacunku" to już znaczna przesada

AureliaNova

Ale w jaki sposób mieliby ci odpisać? Nie zawarłeś w mailu żadnej sugestii reakcji, ani nie zwróciłeś się personalnie do nikogo, kto mógłby coś zrobić, ani nawet się do ciebie odezwać. No bo co ma randomowy ksiądz z parafii do tej sprawy.

Osobiście, nawet jeśli bym nie przegapił tego maila, to jedyna odpowiedź jaka się nasuwa to: "no faktycznie ziomek, ciężka sprawa" i odesłanie szablonu "wzruszyła mnie twoja historia bracie, pomódlmy się w tej sprawie" XD

Jedynym adresatem, którego to może ruszyć (w idealnym świecie, hehe), to biskup(i)/administacja papieska, ale zgaduję, że oni to potraktują jako szczekanie noname'a. Imho to brzmi lepiej jako list otwarty/statement opublikowany w onecie, ale jako mail to troszku nie trafiony. A że sprawa ma medialny potencjał (abstrachując od tego jaka to jest patologia) , to mam nadzieję, że kiedyś zobaczę ją w TV albo dużym potralu, żeby nakręciła szeroką dyskuję

Zaloguj się aby komentować

Szwajcarskie radio publiczne zainteresowało się fenomenem egzorcyzmów w polskim Kościele. Korespondentka na Europę Wschodnią, Sarah Nowotny, rozmawiała na ten temat ze mną i z bohaterką mojego filmu „Egzorcyzmy polskie”.

Powstał z tego materiał dostępny za darmo na stronie Schweizer Radio und Fernsehen:
https://www.srf.ch/news/international/exorzismus-in-polen-tausende-gehen-hin-einige-werden-opfer

Wyjaśniam w nim, że chociaż nie można nazwać egzorcyzmów mainstreamem w polskim Kościele, to jednak jest to zjawisko przez ten mainstream tolerowane. Reportaż cytuje także fragment filmu, w którym ks. M. tłumaczy, że czasami to konieczne, żeby kapłan mieszkał z młodymi dziewczynami kiedy wypędza z nich szatana.

Ostatnio sprawdziłem, jak potoczyła się dalsza kariera ks. M. po premierze „Egzorcyzmów polskich”. Został zwolniony z posługi diecezjalnego egzorcysty i jest rezydentem w jednej z warszawskich parafii. Prowadzi tam Apostolstwo Dobrej Śmierci oraz prawdopodobnie podejmuje zwyczajne obowiązki wikariusza (spowiada, odprawia msze św.). W ciągu ostatniego roku był kilkukrotnie zapraszany do podwarszawskich parafii jako prowadzący rekolekcje adwentowe oraz wielkopostne. Znalazłem trzy takie przypadki, a to tylko te, które zostały publicznie ogłoszone w Internecie (nie w każdej parafii ogłoszenia duszpasterskie są publikowane na stronach internetowych). Rekolekcjoniści dostają zwyczajowe wynagrodzenie z budżetu parafii, ale nie są to kwoty publicznie znane.

Wygląda więc na to, że władze diecezji uznają za zupełnie normalną sytuację, w której ksiądz:
1. Obmacuje nieprzytomną kobietę.
2. Daje się nagrać.
3. 300k ludzi ogląda to na YT.
4. Po tym wszystkim prowadzi kilkudniowe nauki dla wiernych, jak mają moralnie żyć.
5. Za te aktywności dostaje pieniądze, które często są „wdowim groszem” oddanym Kościołowi w dobrej wierze.

Jednym z proboszczów, który zaprosił ks. M. do prowadzenia rekolekcji jest jego dawny wspólnik w przestępstwach popełnianych w czasie egzorcyzmów nad „Ireną” (został proboszczem przed premierą filmu).

W styczniu 2023 r. odbyłem spotkanie z przedstawicielami obu warszawskich diecezji, którzy obiecali mi, że sprawa ks. M. zostanie właściwie rozwiązana w ciągu pół roku. Na tym spotkaniu wicekanclerz kurii twierdził, że Episkopat pilnie zajmie się uregulowaniem egzorcyzmów na poziomie ogólnopolskim. W czerwcu minie 2 lata, od kiedy wysłałem do najwyższych władz kościelnych przedpremierowo surowe materiały z filmu (nagrania z plebanii, rozmowa z ks. M z konfesjonału, wywiad z „Ireną”) oraz list ze szczegółowym opisem całej sprawy. Od tamtej pory nic zmieniło się w kwestiach nadzoru nad egzorcystami ani zasad ich posługi.

W artykule znajduje się informacja o ok. 150 oficjalnych egzorcystach w Polsce. To nieaktualne dane. W depeszy z lutego tego roku Katolicka Agencja Informacyjna podaje informację o ok. 160 egzorcystach w Polsce. Wciąż jednak Kościół nie chce podać dokładnej ich liczby.

#egzorcyzmypolskie #szwajcaria #polska
f51c2df6-0b49-4ce0-9355-8c7efe484d5f
madhouze

@czosnkowysmok Papież Jan Paweł Drugi trzykrotnie dokonywał egzorcyzmów w trakcie swojego pontyfikatu.

GrindFaterAnona

@pkostowski teraz jestes przeciwnikiem religii katolickiej w ogole, ze dziwią cię egzorcyzmy? Jeszcze niedawno byleś żarliwym katolikiem, zdaje się. Co się stało oprócz tej sekty do ktorej wstąpiles? Zdaje sie ze ona nie reprezentuje tego jak kk wygląda.

Kredafreda

@pkostowski fenomenalny reportaż, ten fragment jak ksiadz mowi ze dziewczynka 5letnia sie pyta go czy mu sie to podoba....


Mam 2 letnią córeczke i naprawde jak slysze takie rzeczy to nóż się w kieszeni otwiera. Jak można krzywdzić tak małe dzieci, nosz kurwa

Zaloguj się aby komentować

Zrzutka na opłaty sądowe związane z pozwem przeciwko „Do rzeczy” osiągnęła cel pierwszego dnia. Bardzo dziękuję wszystkim wspierającym.

Jak słusznie wskazywali niektórzy z Was, mogę domagać się zwrotu kosztów sądowych od redakcji. Tak też zrobiłem. Jeśli uda się go uzyskać, będą możliwe zwroty dla wspierających tak, żeby nikt nie czuł się oszukany z racji tego, że literalnie celem zrzutki były opłaty sądowe, a nie koszt reprezentacji prawnej. Będę oczywiście informował o wyroku sądu i wszystkich newsach w tej sprawie.

W załączniku tekst pozwu jako ciekawostka, a być może inspiracja, gdybyście chcieli sami pozwać jakąś redakcję.

#egzorcyzmypolskie #neuropa #prawo
963aa597-8b68-499e-899e-6eebd1d18222
9f4fcc55-5978-4d1d-b530-9970570c52c3
4c391fd9-76ea-482a-84dc-9b515b3bba83
a451a4c6-ba02-40ea-8094-8e44b1cb8ce0
041e012b-9ef4-4d54-88b3-4ab9d5d97f34
wombatDaiquiri

@pkostowski mordo, przeznacz hajs ze zwrotu kosztów na kolejny pozew. Jak tak zrobisz to Ci po wypłacie wyślę drugie tyle xD


Przy okazji - nie możesz zażądać zadośćuczynienia na jakąś fundację? Pewnie jest coś związanego z ofiarami kościelnymi. A jak nie to może chociaż WOŚPik?


Sprostowanie nic ich nie kosztuje poza godnością, a na niej i tak tym pseudodziennikarzom nie zależy.

dildo-vaggins

Dobrze wydane pieniądze, nie oczekuję zwrotu, możesz na jakieś hospicjum przeznaczyć co najwyżej.

Orzech

@pkostowski Nie chce zwrotu, tylko dawaj znać jaki rozkład jazdy

Zaloguj się aby komentować

TL;DR Robię zrzutkę na pozew przeciwko "Do rzeczy".

https://zrzutka.pl/vz9h66

W zeszłym roku tygodnik "Do rzeczy" opublikował kilka artykułów broniących sekciarskiej działalności ks. Łukasza Kadzińskiego. W tych tekstach często pojawia się moje nazwisko, jednak redakcja nie dała mi możliwości ustosunkowania się do zarzutów. To sprzeczne z prawem prasowym, co otwiera drogę do żądania sprostowań.

Próba rozwiązania sprawy polubownie zakończyła się niepowodzeniem. W związku z tym postanowiłem skierować sprawę do sądu. Wiąże się to z koniecznością wniesienia opłat. Na ten cel zakładam zrzutkę. Więcej szczegółów w linku powyżej.

#egzorcyzmypolskie #neuropa #prawo
0dad9bd4-fce4-401e-a5d5-3262ae2917c9
Tydzień temu odbyło się spotkanie formacyjne egzorcystów na Jasnej Górze, trwało 4 dni. Z tej okazji powstała depesza Katolickiej Agencji Informacyjnej, szeroko cytowana w różnych mediach. KAI informuje, że obecnie w Polsce jest około 160 egzorcystów, ale na zjeździe było ich tylko 70. Takie spotkania odbywają się dwa razy w roku.

"Tam, gdzie ginie wiara, budzą się demony" - twierdzą księża. Jednocześnie ubolewają, że psychologowie i psychiatrzy czerpią wiedzę o egzorcyzmach z tabloidów (ks. Czenczek). Jednocześnie ks. Andrzej Grefkowicz chwali sobie współpracę z chrześcijańskimi psychologami, dzięki której udaje się uniknąć błędów przy rozeznawaniu. Jak wygląda ta współpraca oraz rozeznawanie, możecie zobaczyć w filmie "Egzorcyzmy polskie" (2023).

Marek Mamoń z GW próbował ustalić, czy w wydarzeniu brał udział najsłynniejszy egzorcysta z Częstochowy - ks. Włodzimierz Cyran, jednak bezskutecznie. Cyran napisał wiele na temat diabła, np. podręcznik ze szczegółowymi wskazówkami, jak wyjść z dręczenia i nękania przez siły nadprzyrodzone. Odkrył również, że zakupy w Lidlu mogą prowadzić do opętania. Dokonania Cyrana opisał szczegółowo Mateusz Baczyński w Onecie:
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wstrzasajace-szczegoly-dotyczace-polskiego-egzorcysty-skad-przyszedles-demonie/dr0cy4k

W 2014 r. abp Depo poświęcił w jasnogórskim klasztorze specjalną kaplicę do odprawiania egzorcyzmów. Ma ona drzwi tłumiące hałas, a okna wychodzące na wewnętrzny ogród są szczelnie zamknięte. Zapewne z tego powodu w pomieszczeniu zainstalowano klimatyzację. Ojcowie paulini nie ujawniają, w której części zabudowań klasztornych ulokowano tę kaplicę. Wiadomo, że wystrój wnętrza zaprojektował Jerzy Maciejowski, a sponsorem przedsięwzięcia był tajemniczy "pan Marek".

Jeśli chcesz poznać więcej ciekawostek z egzorcystycznego świata, zapraszam do obserwowania tagu #egzorcyzmypolskie

depesza KAI:
https://www.ekai.pl/wspolpraca-egzorcystow-z-psychologami-i-psychiatrami-tematem-zjazdu-na-jasnej-gorze/

Biuro Prasowe Jasnej Góry o wydarzeniu (notatka, zdjęcia i audio)
https://www.jasnagora.com/wydarzenie-17631

artykuł w Wyborczej:
https://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,30680455,czy-ochrona-przed-wplywem-zlego-ducha-jest-mozliwa-na-jasnej.html
f796e34d-d0bb-4912-9f0c-e124d257db91
koniecswiata

@pkostowski Te historie, co się dzieje wewnątrz sekty są po prostu oburzające. Nie chcę się wierzyć, że coś takiego dzieje się w Europie w XXI w.

GtotheG

@pkostowski to powinno byc zabronione, tak samo jak jest w Niemczech od czasu zamordowania Annelise Michel. To jest zwyczajnie niebezpieczne, zeby osoby z powaznymi problemami ladowaly u ksiezy.

Zaloguj się aby komentować

Poniżej fragment książki-wywiadu „Uleczyć Boga w sobie. Z psychiatrą o duchowości”.

-------

Tomasz P. Terlikowski: Czy twoim zdaniem egzorcyści „demonizują” zwyczajne problemy psychiczne?
Krzysztof Krajewski-Siuda: Niewykluczone. W Polsce mamy bardzo dużo księży, których do tej posługi deleguje biskup. Warto zadać pytanie: kto jest do niej wyznaczany? Obawiam się, że w części przypadków kryterium jest zainteresowanie demonologią i egzorcyzmami. A to zwyczajnie niebezpieczne, bo takie osoby same – ujmując rzecz wprost – często mają problem nie tyle z demonami, ile z samymi sobą…

Co masz na myśli?
– Może być tak, że wszędzie dostrzegają zagrożenia, a widząc je, wyprojektowują na zewnątrz swoją złość czy wściekłość na świat i umieszczają je w innych obiektach, które nazywają diabłem. Często – nie twierdzę, że zawsze – są to osoby zdezintegrowane wewnętrznie. Właśnie dlatego mogą być niebezpieczne dla ludzi, którzy trafiają do nich z pewnymi formami psychopatologii.

Chodzi o to, że będą narzucać interpretację demonologiczną na problemy, które mogą nie mieć nic wspólnego z diabłem?
– Tak, a będzie to tym niebezpieczniejsze, że sama osoba dotknięta pewnymi problemami psychicznymi, a także jej rodzina (która nie rozumie, co się dzieje) może racjonalizować je w sposób pseudoduchowy. Warto przy tym pamiętać, że często to bliscy zgłaszają daną osobę do egzorcysty – nie zawsze przychodzi z własnej woli sam zainteresowany.

Dlaczego?
– W ludziach widać obawy przed chorobami psychicznymi, stygmatyzację takich stanów, więc wielu woli założyć duchowe źródła problemów niż te medyczne. Inni nie są w stanie objaśnić czy zrozumieć zachowań bliskich albo pragną szybkich, niemal magicznych rozwiązań. I tak trafiają do egzorcysty, który przekonuje, że dzięki prostym obrzędom można pozbyć się skomplikowanych problemów. Niektórzy krewni, kierując się takimi właśnie intencjami, wymuszają niekiedy na chorych osobach wizyty u egzorcysty. To je dodatkowo stygmatyzuje, krzywdzi, niszczy. A jeśli egzorcysta sam jest osobą zdezintegrowaną, projektującą własne problemy na diabła, to zaczyna się dramat.

Czym więc powinni się kierować biskupi, wybierając egzorcystów?
– Ja bym najpierw wysyłał kandydatów do psychiatry… Moim zdaniem zresztą każdy duchowny co jakiś czas powinien poddać się badaniom lekarskim, psychiatrycznym i psychologicznym. Maszynista co 3 lata musi zdać egzamin na symulatorze kierowania pociągiem, bo inaczej może stanowić zagrożenie dla podróżujących. Jeśli w ten sposób traktuje się kierujących pociągami, to tym bardziej trzeba badać i sprawdzać ludzi, którzy mają gigantyczną władzę nad innymi.

Co jeszcze, poza badaniem psychiatrycznym, powinien według ciebie „zaliczyć” egzorcysta?
– Trzeba jasno i zdecydowanie go pouczyć, że zgodnie z polskim prawem jakakolwiek forma przemocy wobec osoby egzorcyzmowanej jest zakazana. Takie zachowania są czymś absolutnie niedopuszczalnym.

Masz jednak świadomość, że w wielu opisach egzorcyzmów wracają opisy zezwolenia na potencjalną przemoc psychiczną, a także niekiedy fizyczną? Egzorcyści i ich pomocnicy opowiadają o osobach wiązanych, przytrzymywanych itd.
– To jest absolutnie niedopuszczalne. Podobnie jak niedopuszczalne jest dotykanie miejsc intymnych, związanych z podnieceniem seksualnym, a o tym też się słyszy. Wtórne molestowanie i wykorzystanie w przypadku egzorcyzmów to także kwestia, o której coraz więcej się mówi. Właśnie dlatego od samego początku trzeba jasno i zdecydowanie zakazać egzorcyście pewnych rodzajów dotyku. Obrządek religijny nie usprawiedliwia łamania prawa.

Egzorcyści odpowiedzą na to, że czasem jest to konieczne, bo Szatan niszczy osobę, którą opętał.
– A skąd wiemy, że to rzeczywiście on? Objawy, które często podawane są jako objawy opętania: krzyk, niekontrolowane zachowania, wściekłość, zostały opisane także w Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 jako specyficzne dla zaburzeń dysocjacyjnych. Co ciekawe, część z nich występuje także poza kontekstem religijnym.

Z twojej opowieści wynika, że niektóre ze stanów rozpoznawanych przez egzorcystów jako opętania mogą podpadać pod definicję medyczną choroby psychicznej?
– Psychiatrzy twierdzą, że tak jest w przypadku większości, jeśli nie wszystkich osób uznanych przez egzorcystów za opętane.

Jest to więc problem „tylko” psychiczny czy jednak też duchowy?
– Zależy od tego, jak postrzegasz to światopoglądowo. Niezależnie jednak od podejścia do spraw religijnych, mam wrażenie, że w przypadku większości opętań mamy do czynienia z kwestiami psychiatrycznymi.

Ty też tak uważasz?
– Powtórzę: nigdy nie spotkałem osoby realnie opętanej.

-------

Krzysztof Krajewski-Siuda – dr hab. med., psychiatria i psychoterapeuta. W latach 2015-2019 profesor na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Prowadził m.in. grupę wsparcia dla mężczyzn zranionych w Kościele. Obecnie zajmuje się prywatną praktyką lekarską. Współautor książek: „Męska depresja. Jak rozbić pancerz” (razem z Szymonem Żyśko) oraz „Uleczyć Boga w sobie” (z Tomaszem P. Terlikowskim).

Fragment książki pięknie wyszukany przez Więź: https://wiez.pl/2024/02/03/zakazac-egzorcyzmow/

#egzorcyzmypolskie #psychologia #psychiatria
ebe19a7e-a573-4003-9231-3f7fb9634584
Rollnick2

Poznałem jednego egzorcystę, mówił zawsze że zanim podjął się egzorcyzmów przeprowadzał wywiad i zalecał pójście do psychiatry. Znaczna większość osób drugi raz się u niego nie pojawiła.

Zaloguj się aby komentować

To jest Piotr. Jako młody człowiek poszedł do kościoła i trafił tam pod „opiekę” narcystycznych księży. Przez kolejne lata egzorcyści i charyzmatycy wypędzali z niego złego ducha. W ten sposób prawie doprowadzili go do śmierci. Po latach okazało się, że domniemany demon to choroba afektywna dwubiegunowa. Wszystko wydarzyło się w dużym mieście we wschodniej Polsce.

Jakie rzeczy dzieją się w mniejszych miejscowościach? Ilu jest pokrzywdzonych podobnymi praktykami w całym kraju? Głosu wielu z nich nie usłyszymy, bo już nie żyją.

Trzeba powstrzymać działalność sekt w Kościele oraz duchownych, którzy dopuszczają się szamańskich praktyk krzywdząc bezbronnych ludzi.

Szczery, osobisty i bulwersujący wywiad z Piotrem znajdziecie w całości na YouTube:
https://youtu.be/nqxTyL-dQSo

#egzorcyzmypolskie #lublin #psychologia #psychiatria
8bf74e64-2df2-4fbe-b5b9-cb434153d694
100mph

Znam podobna historie.

5tgbnhy6

świetna rozmowa, jak słyszę o tych odjazdach, typu przypisywanie każdej przeciwności szatanowi, to kojarzy mi się z osobowością schizotypalną, generalnie wiele taktyk manipulacyjnych związanych z patologią osobowości z wiązki B - FOG, triangulation, flying monkeys itp.


ja jestem ateistą wychowanym w katolickim domu i cały czas mnie zastanawia jak po takich doświadczeniach można pozostać w wierze i kościele i nie skreślić całego tematu jako machiny manipulacji ludźmi (no offence)

GtotheG

@pkostowski 26:10 - zaczelam sie dusic ze smiechu xD dobra faza!

Zaloguj się aby komentować

Tyle się dzieje w egzorcystycznym półświatku, że nie nadążam z pisaniem postów. Zapraszam do lektury, jeśli chcecie poznać m.in. demona Lidla i demona Fundacji Batorego.

1. Wczoraj Mateusz Baczyński przedstawił na Onecie bardzo szczegółowy opis patologii w Mamre - grupie prowadzonej przez egzorcystę, ks. W. Cyrana. Tekst powstawał z moją dyskretną pomocą. Autor starał się to opisać tak, żeby wyróżnić pewne uniwersalne mechanizmy działania sekt. Wspomnę tylko, że Mateusz pracował nad tym tematem od lutego. Wbrew czarnej legendzie "niemieckiego Onetu" cieszę się, że istnieją jeszcze w Polsce media, które utrzymują prawdziwe dziennikarstwo śledcze.
https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wstrzasajace-szczegoly-dotyczace-polskiego-egzorcysty-skad-przyszedles-demonie/dr0cy4k

Tekst przez pierwszą dobę był w dostępie bezpłatnym. Teraz zniknął za paywallem, ale czytelnicy zrobili wcześniej kopię:
https://pastebin.com/rj9Uj5s2

Oczywiście pomimo tego zachęcam do wykupienia subskrypcji Onet Premium (sam za to płacę).

Reportaż Onetu odbił się echem w innych mediach:
https://www.gosc.pl/doc/8569488.O-liderach-i-koscielnych-asystentach-wspolnot-wokol-reportazu-o
https://www.o2.pl/informacje/sprawa-zajal-sie-episkopat-ksiadz-mial-zakazywac-lidla-i-disco-polo-6968676562090880a

Sprawę skomentował też Tomasz Terlikowski w długim poście na FB:
https://www.facebook.com/tomasz.terlikowski/posts/pfbid023BqYDcF1yK5Lr6vPihW1sDTNJpZ7PvGBPKeKmTyisTEG5Hdv2ZgqJS9Xe6iJ5qPXl

2. Oko.press przedstawia, co się obecnie dzieje w ośrodku wypędzania diabła salcesonem. Trochę podsumowań, ale są też nowe informacje (w pierwszej chwili to zignorowałem, bo myślałem, że to stary news).
https://oko.press/michal-olszewski-profeto-ziobro-tiso-aresztowany

Ks. Michał Olszewski z Fundacji Profeto, były egzorcysta, który wypędzał szatana salcesonem, za 43 mln zł od Ziobry buduje ośrodek dla ofiar przestępstw. Prezes firmy Tiso – do niedawna generalnego wykonawcy inwestycji – został aresztowany. Zdaniem Brejzy miał zostać aresztowany pod zarzutem malwersacji finansowych związanych z tą kontrowersyjną inwestycją.

„Jest podejrzenie fikcyjnych usług i wyprowadzania pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości” – mówi OKO.press Brejza. Nieprawidłowości mają sięgać 9 mln złotych.

Profeto, którą założył zakon sercanów, a prowadzi ks. Michał Olszewski, w 2020 r. dostała z Funduszu Sprawiedliwości 43 mln zł na budowę ośrodka terapeutycznego dla ofiar przestępstw. Konkurs wygrała mimo braku doświadczenia w tej dziedzinie i jakiegokolwiek zaplecza. W budynku planuje umieścić m.in. studia nagraniowe, reżyserki i serwerownie. Na pytania, czy budynek będzie zapleczem dla planowanej telewizji Profeto (radio już jest), odpowiadała, że ofiary przemocy będą nagrywać tam swoje płyty – w ramach nowatorskiej terapii.

Prace opóźniły problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Urzędnicy dzielnicy Wilanów, gdzie powstaje budynek, nie chcieli go wydać, bo uważali, że w projekcie są poważne błędy. Profeto pomógł ostatecznie wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł z PiS. Urzędników z Wilanowa ścigała potem prokuratura – za rzekome nadużycie władzy.

Ośrodek Profeto wciąż nie jest gotowy i wątpliwe, by fundacja ks. Olszewskiego zdołała uruchomić go w ciągu najbliższego półrocza. To o tyle istotne, że konkurs, który Profeto wygrała w 2020 roku, zakładał prowadzenie ośrodka tylko do końca 2024. Potem Fundacja będzie mogła dowolnie dysponować nieruchomością.

3. Prawdopodobna przyszła przewodnicząca państwowej komisji ds. pedofilii udzieliła wywiadu Radiu Zet. Polecam nie tylko ze względu na wspomnienie w rozmowie filmu #egzorcyzmypolskie
https://youtu.be/qSzDWFv-_hUPrzy okazji przypomnę, że w tym roku składałem już pismo w komisji z prośbą o przyjrzenie się, czy podczas egzorcyzmów w Kościele katolickim nie dochodzi do nadużyć, które są przedmiotem zainteresowania komisji. Opisy przemocowych praktyk wobec dzieci nie były dla ówczesnych decydentów wystarczającym powodem do podjęcia działań. Pojawia się nadzieja, że od przyszłego tygodnia to podejście zacznie się zmieniać. Będę informował, gdyby coś ciekawego działo się w tym temacie.
61557723-fbad-4bb3-83d9-504b68861980
wombatDaiquiri

@pkostowski 


W budynku planuje umieścić m.in. studia nagraniowe, reżyserki i serwerownie. Na pytania, czy budynek będzie zapleczem dla planowanej telewizji Profeto (radio już jest), odpowiadała, że ofiary przemocy będą nagrywać tam swoje płyty – w ramach nowatorskiej terapii.


Jebane bezczelne skurwysyny. A największy z nich ten, który dał siano i termin zobowiązania beneficjenta na świadczenie usługi konkursowej ustalił defacto na zero dni.


Trzymam kciuki żeby udało Ci się za tej władzy dotrzeć z przekazem do szerszego grona odbiorców

Zaloguj się aby komentować

Listopad obfitował w ważne wydarzenia dotyczące egzorcyzmów. Po pierwsze miał miejsce kolejny ogólnopolski zjazd egzorcystów. Takie eventy odbywają się dwa razy w roku. Za każdym razem w innym miejscu. Tym razem trafiło na Gniezno. Zebrało się tam ok. 70 egzorcystów z całej Polski (nie wszyscy są obecni na tych zjazdach).

Na spotkaniu było obecnych kilku biskupów, w tym prymas. Mam co do tego mieszane uczucia. Z jednej strony to dobrze, bo dzięki znaczącym gościom wydarzenie miało bardziej jawny charakter niż zazwyczaj. Powstała depesza KAI i notatki prasowe w różnych gazetach. Egzorcyści nie mieli też swobody, żeby mówić tak poważne bzdury jak zazwyczaj. Prawdopodobnie biskup miejsca wymusił dwa wykłady ks. prof. Andrzeja Bohdanowicza (teolog moralny). Być może to szczegół zrozumiały tylko dla koneserów tematu, jednak jest ogromna różnica między wykładem profesora teologii moralnej a wykładem o opętaniu przez kolczyki albo Harry'ego Pottera, jak to miało miejsce w poprzednich latach.

Przypomnę, że na poprzednim zjeździe, wiosną tego roku, egzorcyści byli zajęci głównie oczernianiem mnie. Było to związane z filmem dokumentalnym #egzorcyzmypolskie , na którym 250 tys. widzów obejrzało jak wpływowy przedstawiciel tego środowiska molestuje nieprzytomną kobietę. Na wykładach sprzed pół roku przekonywano, że ks. Marcin H. występujący w moim filmie to wynajęty aktor, a ja sam jestem przestępcą. Oba te twierdzenia są nieprawdziwe. Przy okazji oświadczam, że chętnie odkupię nagrania z tamtych wykładów. Mam konkretne roszczenia wobec prelegentów. Materialna część tych roszczeń przedawni się za dwa i pół roku. Do tego czasu oferta jest aktualna.

Wadą obecności biskupów i prymasa na listopadowym zjeździe jest podbicie znaczenia całego wydarzenia oraz szemranego środowiska polskich egzorcystów. Życzliwe słowa z homilii abpa Polaka będą wykorzystywane przez kolejne lata do usprawiedliwiania przemocy i znęcania się nad najsłabszymi, co zdarzało się polskim egzorcystom i wciąż się zdarza.

Kolejną sprawą wartą wspomnienia jest listopadowy temat Tygodnika Powszechnego. W najważniejszym tekście numeru redakcja przyznaje, że w Polsce mogą być "nawet tysiące osób skrzywdzonych przez egzorcyzmy". W obszernym artykule Maciej Müller oraz ks. Andrzej Kobyliński ostro i konkretnie krytykują o. Gabriela Amortha (guru egzorcystów). Nikt wcześniej w prasie mainstreamowej, a zwłaszcza katolickiej, nie odważył się podnieść ręki na szkodliwy mit zbudowany wokół tej postaci. Autor idzie dalej i słusznie piętnuje wskazania, które egzorcyści napisali dla siebie samych. Krótki fragment na screenie. Reszta za paywallem: https://www.tygodnikpowszechny.pl/nawet-tysiace-ludzi-skrzywdzonych-przez-egzorcyzmy-ujawnienie-skali-tych-krzywd-jest-dopiero-przed

Z bezpłatnych materiałów na ten temat polecam opracowanie Mikołaja Kołyszko na YT: https://youtu.be/B13zX6tkme8
186d613b-1693-49af-a5f9-2908cf333786
b32e1fbf-af21-45cd-936f-821f12fa9ea9
be265cc3-9b96-4f82-8866-91c6807bed58
wombatDaiquiri

@pkostowski 


Przy okazji oświadczam, że chętnie odkupię nagrania z tamtych wykładów.


Może warto podawać od razu kwotę, żeby zmotywować potencjalnych sprzedawców? Chętnie się dorzucę do puli nagród jeśli trafi się chętny.

myoniwy

@pkostowski 

70 egzorcystów z całej Polski

A ten najważniejszy z Piaseczna też był?

L4RU55O

Bonera pewnie nie było

Zaloguj się aby komentować

Następna