I cyk, zapowiedź kolejnego programu dopłat do mieszkań. Deweloperzy już liczą zyski... #gielda #deweloperka #mieszkanie #nieruchomosci #gospodarka

I cyk, zapowiedź kolejnego programu dopłat do mieszkań. Deweloperzy już liczą zyski... #gielda #deweloperka #mieszkanie #nieruchomosci #gospodarka

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Stacja siódma, wielka płyta upada po raz trzeci
#nieruchomosci #heheszki

Zaloguj się aby komentować
w końcu można coś zrozumieć z tego bełkotu
https://www.tlumaczdeweloperski.pl/
#nieruchomosci #bekazdeweloperow

Deweloperzy z tego korzystają od dawna, tylko teraz dali możliwość tłumaczyć w drugą stronę. Wpisałem:
"Ciasne klitki na peryferiach, ale za to daleko do sklepu, szkoły i cywilizacji."
i dostałem:
"Kameralne apartamenty w zielonej, prestiżowej lokalizacji z dala od zgiełku miasta, gdzie cisza i spokój pozwolą Ci delektować się życiem w zgodzie z naturą! Odkryj nowy wymiar slow living!"
Zaloguj się aby komentować
Dzisiaj 58-latek Wam wytłumaczy, że nie macie własnego mieszkania, bo jeździcie płatnymi rowerami
#heheszki #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #nieheheszki #memy #nieruchomosci #polskapowiatowa#pdk

Zaloguj się aby komentować
Dlaczego jak jakiś nielubiany przez libków polityk dostaje pytanie, z którego słabo wybrnie, to jest beka na kilka miesięcy, a jak Trzaskowski dostaje pytanie o kredo 0 % i pozbawienie młodych szans na mieszkanie, jest pogubiony jak pedofil w disneylandzie i odpowiada 'Młodzi, tak..rozmawiamy z młodymi, organizujemy campus polska", to nie jest kompromitacja typa? xD
#polityka #nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować

Na koniec 2024 r. współczynnik pustostanów dla Warszawy wyniósł 10,6 proc. - poinformowała w czwartek firma JLL. W zeszłym roku w całej Polsce podpisano osiem umów na wynajem lokali powyżej 10 tys. mkw; o sześć więcej niż w 2023 roku - dodano.
Jak poinformowano w komunikacie JLL, popyt na biura w...
Tak będzie
#polityka #nieruchomosci #kredythipoteczny

Zaloguj się aby komentować

Zapowiedziana przez ministra rozwoju Krzysztofa Paszyka kwota 2,5 mld zł na mieszkalnictwo społeczne i komunalne to wyraźne zwiększenie budżetu, ale i tak nie zaspokoi potrzeb samorządów - oceniła w rozmowie z PAP Alina Muzioł-Węcławowicz z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.
W czwartek podczas...
Zaloguj się aby komentować
Niezly ten Klucz do mieszkania, musieli to w koncu wcisnac xD limit dali, ale i tak limit moze ustalic gmina czyli rownie dobrze jakby nie dali zadnego limitu, specjalnie napisali, ze rynek wtorny, ale wiadomo, ze ta kasa nie znika i jak ktos sprzeda swoje mieszkanie to bedzie miał kase i kupi sobie od dewelopera na przyklad, tak sie zyje na tej wsi xD
Kazdy zadowolony tylko nie ludzie, a na pewnie nie ci co maja juz mieszkanie i chcieliby na przyklad kupic wieksze po normalnej cenie i normalnych warunkach bez uzywania jakichs doplat #polityka #nieruchomosci

@bartas deweloperzy i tak sprzedają swoje mieszkania pracownikom, którzy później puszczają to dalej, byle w księgach coś się pojawiło. To zaraz się znajdzie jakieś obejście.
Przecież jak wchodziła ustawa deweloperska, to żeby jak najwięcej mieszkań było sprzed tej ustawy, to śmiecie 'sprzedali' większość mieszkań pracownikom by powstały księgi więc aby te mieszkania wyskoczyły z nowej ustawy.
Zaloguj się aby komentować
Paszyk ogłosił dopłaty do kredytów na mieszkania z rynku wtórnego, których właściciele posiadają takie mieszkania od co najmniej 5 lat (by wykluczyć np. Flipperów)
Deweloperzy nie otrzymali by z tego tytułu kabzy, bo to rynek wtórny.
Nie wiem, może ja głupi jestem, ale mi ten plan wydaje się całkiem normalny. Przy aktualnych stopach procentowych nie ma szans kupić mieszkania/dostać kredytu.
Flipperzy i Deweloperuchy nie tym nie skorzystają.
Limit cen w dużych miastach ma wynosić 11tyś/m2. W Krakowie prawie nie do otrzymania taka cena xD, ale jak dasz taką cene to sprzedasz od kopa pewnie.
Jeśli są minusy to chętnie o tym posłucham. Zapraszam do dyskusji
#nieruchomosci
@Kredafreda Wszelkie "dopłaty" to zły pomysł. Można wprowadzić podatki zniechęcające do "mieszkań inwestycyjnych", można uchwalić prawo delegalizujące flipy i masowe wykupy mieszkań pod wynajem, można zakazać patoli w stylu najmu krótkoterminowego, można wprowadzić progresywne podatki w przypadku wynajmu większej ilości mieszkań. I pewnie jeszcze wiele rzeczy można zrobić żeby zahamować wzrosty cen - dopłaty tylko te ceny podniosą więc kolejne pokolenia znowu będą się borykać z problemem mieszkaniowym.
@Kredafreda naiwny... ten projekt to wyprzedaż kurników kupionych za covidowy hajs z drukarki, a ostatecznie zarobią jak poprzednio banki oraz deweloperzy, którzy znowu skokowo podniosą ceny na rynku poerwotnym o kilkadziesiąt procent wraz z fomo i pompą na rynku wtórnym.
Ostatecznie znowu będzie wzrost o 30%, gdzie rynek jest już tak odrealniony, w wyniku długotrwałego działania na korzyść deweloperki, ze to kosmiczny absurd. Od wielu lat robiono wiele, aby Polacy uważali inwestycje (noe kupno, inwestycję!) w beton za jedyną opłacalną i teraz mamy ultra drogie kredyty i ultra drogie mieszkania.
Polacy to debile, skoro poprzednia partia która zrobiła bk2% ma nadal 30% a obecna koalicja która planuje to samo, ma podobnie
@Kredafreda bo to na papierze nie jest zły projekt. Problem jest w tym, że to jest pomoc udzielona nie ludziom, a deweloperom z zaległym kurnikiem. Ta wrzutka nie rozwiązuje tragicznej sytuacji na rynku mieszkaniowym tylko bardziej napędza popyt. Nie skończy się to inaczej niż wzrostem cen, bo czemu miałoby być inaczej? Nie zwiększa się dostępności mieszkań przez katastrat albo budowę mieszkań komunalnych, a to jedyne sposoby na zatrzymanie tego procesu, bo nie ma warunków na to, żeby społeczeństwo nadgonilo zarobkami te ceny.
Ergo beton znowu w górę. Może nie tyle co poprzednio, ale ja nie widzę powodu, dla którego miałoby nie iść.
Zaloguj się aby komentować
"Klucz do mieszkania". Minister rozwoju przedstawił nowy program mieszkaniowy
Resort rozwoju chce w 2025 r. przeznaczyć 2,5 mld zł na mieszkalnictwo komunalne i społeczne. Z kolei program "Pierwsze klucze" będzie skierowany do tych, którzy nie byli właścicielami mieszkań. - Żadna złotówka z tego programu nie popłynie do deweloperów podkreślał minister Paszyk.
W nowym programie wsparcie rządu będzie przewidziane tylko dla zakupów mieszkań na rynku wtórnym, dla osób nieposiadających wcześniej nieruchomości - poinformował minister rozwoju i technologii Krzysztof Paszyk. Zakup mieszkania ze wsparciem będzie możliwy od właściciela, który posiadał je przynajmniej 5 lat.
Eliminujemy ze wsparcia to, co jest oferowane na rynku pierwotnym. Żadna złotówka z tego programu nie popłynie do deweloperów. (...) Wsparcie kupna mieszkania na własność. Nie będzie to możliwe, jeżeli chodzi o rynek pierwotny. (...) To pierwszy, mówiąc kolokwialnie, bezpiecznik. Drugi to limit ceny metra kwadratowego mieszkania. Dla całej Polski będzie to 10 tys. zł, dla pięciu największych i najdroższych miast zostanie podniesiony do 11 tys. zł. Gminy będą mogły samodzielnie podnieść ten limit
Według niego program będzie polegał na pomocy finansowej w spłacie rat, a okres trwania to nie mniej niż 5 lat.
#polityka #nieruchomosci
Zaloguj się aby komentować
30 % wpłat na kampanię KO i PSL pochodziły od deweloperów. Jak Trzaskowski zostanie prezydentem, przepchną kredyt 0 %. Ceny wystrzelą, a młodzi mogą się pożegnać z własnym mieszkaniem xD
Tymczasem w Hiszpanii protesty, bo mieszkania przekroczyły średnią cenę 2k euro za metr, a wynajem to już uśredniając 520 euro miesięcznie XD W Polsce tymczasem 2x drożej i nikt nie robi problemu, bo Polak lubi płacić ponad stan i robić loda politykom.
#polityka #nieruchomosci #bekazpo
@Lopez_ Problem w tym, że pis równie mocno siedzi po jaja z wielkim biznesem (w tym dewelopami, pamiętasz Lex Developer?), korwiny 30% wpłat dostaje w rublach a pozostałe partie są w stanie agonalnym lub ciężkim lecz stabilnym.
Ludzie nie będą protestować jak nie mają za sobą siły politycznej z którą mogą sympatyzować i która będzie ich w protestach wspierać.
@Ragnarokk lex deweloper to było złoto XD w ramach deregulacji umożliwili wycinkę czego się chce i gdzie się chce. Jak wycięli to przeproszono i cofnięto deregulację. Szyszko chciał się na starość jeszcze nachapać XD
Poza tym tzw. kredyt 2% to pomysł pisu i to oni rozkręcili tę karuzelę spierdolenia
Zaloguj się aby komentować

Sołtys wsi Ozierany Małe w powiecie sokólskim, Leszek Skrodzki, zaprasza do zamieszkania w tej malowniczej miejscowości. W ramach swojej inicjatywy jest gotów nawet użyczyć działki osobom, które zdecydują się na przeprowadzkę. #ciekawostki #nieruchomosci
#heheszki #nieruchomosci #bekazflipperow

Zaloguj się aby komentować
Czytając internet mam wrażenie, że rządzi dalej PiS. PiS to, PiS tamto, PiSowcy to i tamto, a ja się pytam gdzie komunikacja rządu z Polakami na temat kluczowych spraw i ich realizacji obietnic?
Non stop odwracanie kota ogonem "A bo PiS", który jest nie lepszy, bo pierwsze 4 lata swojej kadencji robił to samo xD A bo Tusk i jego wina.
Obietnice wyborcze niespełnione, niestety na horyzoncie szykuje się do spełnienia jedna - dopłaty dla deweloperów xD Czyli to samo, co zrobił także PiS, kontynuacja orania rynku #nieruchomosci
W kwestiach światopoglądowych mamy dalej status quo.
Obserwując gimnastykę Rafałka w kampanii i jego mityczny "skręt w prawo", śmiem twierdzić, że nawet ze swoim prezydentem niewiele zmienią, co najwyżej klepną kilka rzeczy, których nie podpisałby dziś Duda, ale bez większego wpływu na życie obywatela.
Ze strony opozycji również merytorycznie - główny przekaz pt "Szatan Tusk zsyła Polskę do piekła" xDDDDD No bo przecież PIS nie będzie krytykować PO za to samo, za co nie krytykowaliby samych siebie xD Poza tym tępy wyborca 60+ oglądający TV Republika i tak nie zrozumie, więc łatwiej jest demonizować Tuska, niż merytorycznie punktować wpadki i niedociągnięcia. Konfederacja nikła siła przebicia do wyborców, którzy realnie decydują o tym, kto wygrywa, no i focus na wybory prezydenckie. Poza tym też oklepane frazersy - Tusk, Unia, Niemcy. Bo to internauta szybciej wyłapie.
W jakim my chlewie żyjemy to głowa mała xD I tysiące osób za to pobiera grube wypłaty xD Z kieszeni podatnika.
#polityka #polska
@Rozpierpapierduchacz Nie, pierwsze 4, potem się skupiali na swoich mitycznych sukcesach, których nie było.
Ale co trzeba im przyznać - spełniali obietnice wyborcze. Problem w tym, że były szkodliwe dla obywateli xD
Już widzę rok 2027 i PO "Demokracji nie naprawi się w 4 lata"
W razie wygranej PiS w 2031 "4 lata na sprzątanie po wyprzedaniu kraju Niemcom to za mało, synek" XD I tak w kółko
@Lopez_ Pomijam burdel w obecnej koalicji rządzącej, gdzie liderzy nie rozmawiają ze sobą i dowiadują się o różnych rzeczach wzajemnie z konferencji prasowych, zaś o postępach i sukcesach (tam gdzie następują, co wciąż jest poniżej tego, co zostało dogadane w koalicji na początku) nie potrafią mówić
To jak przy prezydencie, negującym wszystkie próby korekty spraw sądowniczych i światopoglądowych (które i tak są spóźnione, patrz punkt pierwszy), koalicja ma cokolwiek w tej materii zmienić, kiedy nie ma możliwości przełamania veta prezydenta?
Zależy do jakiej bańki internetowej trafisz. Jak PiS rządził, to nadal od niektórych słyszałem pół-ironicznie "wina Tuska". Tutaj jest raczej bańka wielkomiastowego establiszmentu, więc miejsce PiSu w sondażach zazwyczaj na szczycie kwitują "bo tamci som gupi". Ok, nie mówię, że nie ma w tym sporo prawdy xD ale rzeczy nie dzieją się bez przyczyny.
Poza tym przypominam, że PO jest tak udana, że Donek musiał wrócić, by znowu liczyli się w walce o władzę, bo za czasów Schetyny i przyjaciół nie wyglądało to najlepiej. Polska nie ma silnych i udanych elit, kiedyś myślałem, że gadanie "politycy to debile" to sposób wyładowywania bólu d⁎⁎y, ale z latami życia okazuje się, że więcej w tym prawdy, niż bym chciał.
No ale by osłodzić ton: jak na post-komunistyczny kraj, to i tak jest znośnie. Po prostu niektórzy zaczynają celować wysoko i jest niezadowolenie, że póki co chyba się nie da dużo lepiej.
Zaloguj się aby komentować
#donaldtusk zapowiada odchudzenie rządu, a cieszy się z tego #kosiniakkamysz argumentując jak na obrazku. Zgadnijcie w którą ministrę to odchudzenie jest wymierzone. ¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯
Jak to się stanie, to będę jednym z pierwszych, który pójdzie na protesty (a jak widać po moich wpisach, jestem #antypis )
#polityka
#nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować
Przypominam która partia i kandytat na prezydenta otwarcie sprzeciwia się dopłacaniu bankom i deweloperom
#polityka #nieruchomosci

Zaloguj się aby komentować