W końcu wynaleziono rozwiązanie problemu wysokiego zużycia paliwa w trakcie pionowego startu F35B
#samoloty #samolotyboners #militaria #f35


W końcu wynaleziono rozwiązanie problemu wysokiego zużycia paliwa w trakcie pionowego startu F35B
#samoloty #samolotyboners #militaria #f35


sprawdziłem kosztu lotu - paliwo, obsługa, itp
dane z 2022
A-10 Thunderbolt: $22,531/hour
F-16 Fighting Falcon: $26,927/hour
F/A-18E/F Super Hornet: $30,404/hour
F-22 Raptor: $85,325/hour
F-35 Joint Strike Fighter: $41,986/hour
F35A - Lockheed zdecydował się na obniżenie kosztów w 2023 na 30 tys $
dla zwykłego zjadacza KOSMOS
Zaloguj się aby komentować
Irytujący Historyk
Łopata przyjaciel sołdata
https://www.youtube.com/watch?v=Hhx4-MBEgvY
#ciekawostki
#militaria
#wojna
#wojsko
Zaloguj się aby komentować
Inspektor Sił Powietrznych właśnie wylądował na Drogowym Odcinku Lotniskowym Wielbark
Na uwagę zasługuje odwaga inspektora, ponieważ widać pieszych przy przejściu. Przyłapany przez policję otrzymałby mandat w wysokości 1500zł oraz 15 punktów karnych za nieustąpienie pierwszeństwa.
https://twitter.com/wieslawkukula/status/1706248802636583299
#militaria #wojsko #samolotyboners



Zaloguj się aby komentować
Czołgi, samoloty i artyleria kupowana na dziesiątki pożyczonych miliardów, a resztę to szkoda pieniędzy...
#wojsko #militaria

@tomilidzons nie najgorzej ja bylem w marcu i nie dali nam piżam xD a spaliśmy w namiotach z ogrzewaniem z zewnetrznego agregatu do ktorego na 1 dzień nie bylo rozoisanego w rokazie paliwa, i gdyby nie fakt ze na ta jednostke (niewielka max 200 osob) zjezdzalem juz kilka razy o znam psre osob to w 10 chlopa (2 namioty, jeden 6 osob drugi 4) spali bysmy w 10 stopniowym mrozie, majac koc przescieradlo dres i mundur, bo cywilki kazali zostawic,
Bylo nas 80 osob, 1 dnia tylko moj namiot i ten z ktorym dzielilismy pompe mial cieplo bo moj kolega pracowal jalo zawodowy i zalatwol 25 litrow paliwa
Jako jedyny mialem śpiwór bo nie ufam "chujni*
Buty dawali uzywane, naszczescie zabralem swoje stare z 2010 roku (dalej sie świetnie trzymaja)
Jeszcze lepszym pomyslem okazalo sie zabranie koszulek wojskowych, ktorych msm kilka par po różnych szkoleniach z ostatnich 12 lat, bo armia uznala ze jest sezon zimowy i wydała tylko "poliestrowy" dlugi rekaw ktory byl spoko w nocy, ale ch⁎⁎⁎wy na maxa w 15 stopniach na sloncu wkoncu to marzec
W 2019 roku normalnie spalismy na kompani, dostalismy nowy mundur, i po 2 pary nowych butow, bielizne przybornik, szczoteczki paste etc.
Teraz wymowka byla "wszystko co mieliśmy dla was idzie na wot" i takie to mamy wojsko za pisu,
Zamiast zajęć 7-15 przez dwa tygodnie od poniedzialku do piątku postanowili wprowadzic po⁎⁎⁎⁎ny system
Od srody do wtorku od 7 do 18 (gdzie zajecia i tak trwaly do 15 bo o tej zawodowi kończą prace) co skutkowala ze zamiast rozjebać ci 1 weekend, rozwalalo dwa a zamiast 2 tygodni rozwalali 3, a e ciągu dnia jak mieszkasz blisko jednostki to i tak w domu jestes kolo 20 co by przypadkiem z zona zasługo nie posiedziec
Pis z k⁎⁎wa kaminskim na czele rozjebal szkolenia wojskowez polskie wojsko i generalna zdolność do obrony tego kraju, jednak beda sobie morde zaslaniac nowym sprzetem którego nie ma kim obsadzic
Bo tylko w tym roku odeszlo. Na emeryture (wielu wcześniej niz chcialo) ponad 50 tysięcy zolniezy specjalistów ktorych k⁎⁎wy z pisu w swoich statystykach, zastępują wotowcami i "zolniezami" z ochotniczej ktorzy przechodza 30 dniowe szkolenie i nux nazywani sa "wojskiem" gdzie nie potrafią nawet założyć beretu
Szkoda strzepic ryja, j⁎⁎ac pis
Zaloguj się aby komentować
Cześć, wywiadowcze świry.
Mam dla was nowy tajny dokument wojskowy z Polski, bo pytaliście. Następnym razem uderzajcie już do Rachonia, bo inaczej to jest głuchy telefon.
No więc tu macie: Ocena Sił Zbrojnych (2012, więc jak na dokument tego typu użyteczna świeżynka), od Sztabu Generalnego WP. Strona 102.
Nie tłumaczcie na rosyjski, bo chłopaki już sobie przetłumaczyli i właśnie dyskutują.
W najbliższych dniach pewnie będę miał więcej - ekipa w MON ma już mało czasu na zdradzanie Polski i się trochę będą spieszyć.
#wojsko #militaria #zdrada

@internauta ale ktos uwaza ze to zaskoczenie dla rosji? oni maja satelity, maja wywiad, maja doswiadczenie w zdobywaniu naszego terenu. maja dosteo do wikipedii i wiedza ile zolnierzy trzeba zeby obronic nasze kraje. jest oczywiste ze przy tak niklej armii jaka ma polska o innym scenariuszu niz cofanie sie dopoki nie przyleca amerykanie i nie zbombarduja wojsk najezdzcy nawet mowy byc nie moglo. ale napasc zbronna na polske ze strony moskwy to,zupelna fantazja, nie mialoby to zadnego sensu.
Zaloguj się aby komentować
Wyciekło nagranie z rosyjskiego szkolenia taktycznego w Rosji.
HATO nie ma szans.
https://webmshare.com/play/EeO4x
https://s1.webmshare.com/EeO4x.webm
#rosja #militaria #heheszki #humorobrazkowy #balet

Zaloguj się aby komentować
Jak wam się podobają te austriackie perfumy w tej pięknej secesyjnej buteleczce?
FRAGrence Spränghandgranat 07
#heheszki #militaria #wojsko #perfumy


Zaloguj się aby komentować
Przekrój przez były sowiecki okręt podwodny.
Niestety nie wiem jakiej klasy. Może ktoś z Was to wie i podzieli się tym w komentarzu?
#ciekawostki #morze #historia #ciekawostkihistoryczne #fotografia #militaria #statki

Zaloguj się aby komentować
Gigantomania ruskich nie zna granic.
Swego czasu zbudowali największy fleshlight na świecie.
https://en.topwar.ru/39921-sovetskaya-raketnaya-puskovaya-ustanovka-9p116-zil-135v.html
#heheszki #rosja #militaria



Zaloguj się aby komentować

Wyrzutnie HIMARS i Chunmoo będą jeździły na polskim podwoziu. Jelcz dobrze wywiązał się z zadania dostosowania pojazdów do zagranicznych systemów rakietowych.
Południowokoreańskie wyrzutnie Chunmoo na potężnym polskim podwoziu z Jelcza przeszły pomyślnie testy poligonowe - włącznie z próbnym...

Ukraińska firma UKRJET wprowadziła na rynek nowy wielozadaniowy UAV z silnikiem odrzutowym. UJ-23 Topaz to najnowsze dziecko lokalnej myśli technicznej, które ruszy do walki z rosyjskim najeźdźcą. #militaria #wojna #ukraina #rosja
Zastanawialiście się kiedyś jakim cudem proca była popularną bronią na antycznych polach bitew, jak faktycznie była używana i jakie były jej zalety? W tym filmiku zobaczycie podstawy jej używania ale gorąco polecam cały kanał, bo facet jest bardzo pozytywnie na ten temat zakręcony i nawet do stopnia pokazania jak się tradycyjne proce tworzono. Po tym filmie mocno polecam zobaczenie gwiżdżących pocisków w akcji i dlaczego czasem używano pocisków z dziurami, nawet takie zobaczenie jak to działało przy pojedynczym pocisku daje bardzo dobre wyobrażenie jaki były skutek dla morale przeciwnika tylko efekt trzeba sobie przemonożyć w głowie na setki podobnych. Mi pewne instynkty załączały się tylko od oglądania tego na komputerze, niesamowite jak dobrze różne aspekty używania tego typu broni autor potrafi tutaj przedstawiać.
#historia #militaria
Zaloguj się aby komentować
Tarcza pochodząca z okresu XIX/XX wieku, Papua-Nowa Gwinea.
https://www.metmuseum.org/art/collection/search/319854
#artefakty #militaria

Zaloguj się aby komentować
Nie rozumiem dlaczego wszyscy upierają się przy tej nazwie Kruk dla AH-64
Według mnie powinno zostać tak jak jest
PAPACZ
Change my mind
https://defence24.pl/przemysl/megakontrat-na-apache-dla-sil-zbrojnych-jest-komentarz-producenta
#militaria #smiglowce #papacz #kruk #2137


Zaloguj się aby komentować
Rozmawiają w kafeterii dwaj amerykańscy inżynierowie z przemysłu zbrojeniowego:
Hej Bob, a co gdyby...
Tak Frank?
A co gdyby tak, *przegryza hamburgera* a gdyby tak po prostu napakować do bomby setki metalowych pocisków i zrzucać je ludziom na głowy, bez pieprzenia się z zapalnikami, ładunkami wybuchowymi, samolikwidatorami i resztą tego gówna?
Hm, ciekawy pomysł. Prosto i tanio. Możemy nazwać to "Leniwy Pies"?
Jasne Bob, czemu nie. *siiiip* - popija Colą.
Podobno Leniwe Psy były bardzo skuteczne.
https://en.wikipedia.org/wiki/Lazy_Dog_(bomb)
#ciekawostki #militaria #technikawojskowa #wojsko



Zaloguj się aby komentować

Od lipca w Muzeum Pancernym w Kłaninie można oglądać jedyny w Polsce i jeden z nielicznych w Europie czołg Panzerkampfwagen V Panther. Należący pierwotnie do 12. Dywizji Pancernej SS „Hitlerjugend” pojazd został odbudowany z wraku pozyskanego ze złomowiska.
#historia #ciekawostkihistoryczne...
Wolski się odpalił na Twitterze o jutrzejszej paradzie.
Jeżeli sprzęt z parady jest do remontu po przejechaniu 20km po asfalcie to xD
Źródło:
https://twitter.com/wolski_jaros/status/1690715882400501760
#militaria #czolgi #wojskopolskie


Zaloguj się aby komentować

Rosyjskie media żywo interesują się tym, co dzieje się w pobliżu polsko-białoruskiej granicy i na bieżąco informują o poczynaniach polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej. Informacja, że Polska zamierza pozyskać od USA Apache i Abramsy, by stanowiły barierę, która zamknie Bramę Brzeską,...
To są oficjalne konta xD
#wojskopolskie #militaria #walaszek #kapitanbomba


Zaloguj się aby komentować