Zaloguj się aby komentować
Pod Moskwą rozbił się Superjet SSJ100 należący do Gazpromu. Samolot odbywał lot testowy po naprawach tudzież rusycyzujących modyfikacjach. Na pokładzie było 3 członków załogi.
#lotnictwo #rosja
Zaloguj się aby komentować
Katastrofa Wojskowego m346 Bielik dzisiaj w Gdyni
Drugie ujęcie
#wiadomoscipolska #samoloty #katastrofa #lotnictwo #gdynia

Zaloguj się aby komentować
Wypadek M-346 na treningu przed pokazami w Gdyni
#lotnictwo #gdansk #gdynia
Zaloguj się aby komentować

Rekordowe półrocze. Wręcz historyczne
Rzecznik lotniska w Pyrzowicach przekazał we wtorek, 9 lipca informację o tym, że został ustanowiony nowy, historyczny dla śląskiego portu lotniczego rekord. Chodzi o liczbę pasażerów, jaka została obsłużona w okresie od 1 stycznia do do 30 czerwca 2024 roku....

10 lipca 1904 r. urodził się płk Zdzisław Krasnodębski, pierwszy dowódca Dywizjonu 303. „Była to nietuzinkowa postać. Człowiek, który od najmłodszych lat wykazywał się dużym patriotyzmem" – powiedział PAP Jacek Zagożdżon, kustosz Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.
„Zdzisław Krasnodębski to...
Klasa Y brzmi jakbym miał z jakimiś kozami w luku bagażowym lecieć, zaraz im alfabetu braknie żeby plebs klasyfikować
#samoloty #podroze #podrozujzhejto #lotnictwo

No panic, 2-3 kaszojady w eco I będziesz blagać o kozy ;) Masz: https://youtu.be/t9nYVXCo18I?si=6d4ke2nkiNHmkGbO żeby oczekiwanie na odprawę szybciej minęło ;)
@kaszalot Paaanie, jest gorzi! Klasa rezerwacyjna to nie to samo, co przedział (?) klasowy (class compartment). W ogólności, ekonomik to Y, biznes to C, a klasa pierwsza to F (w Stanach nie ma klasy biznes na lotach krajowych, jest First, ale na miedzynarodowych już bardziej pojebanie..).
A teraz, w ramach każdego przedziału, masz klasę "taryfową". I tak np., w LOT po Europie masz jak na obrazku. Poszczególne różnią się tym, ile możesz wziąć bagażu, za ile zwrócić bilet, czy możesz przebookować itp.
Miłego LOTu Narodowym Czempionem.

Zaloguj się aby komentować
Głośne bziuuum za oknem o 6 rano normalnie powoduje u mnie niezłego nerwa... No chyba, że to akurat jakiś piękny turboprop zniża na moje klepisko. Rower między nogi i za 3 minuty taki widok

Zaloguj się aby komentować

W imię ograniczenia, dzięki oszukaniu amerykańskich instytucji kontrolnych, życie straciły załogi i pasażerowie dwóch samolotów Boeing 737 MAX. Wyglada na to, że dzięki pieniądzom winni unikną sprawy karnej.
usa #lotnictwo
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Dzień dobry,
W ubiegłą sobotę odbyły się Centralne Pokazy Lotnicze w Zamościu (dokładniej to pod Zamościem). Wrzucam kilka fotek z tej imprezy. Może nie są najlepiej jakości ale za to jest ich niewiele.
#lotnictwo #mojezdjecie





Zaloguj się aby komentować

Iran przemycił dwa duże samoloty pasażerskie Airbus A340. Lecieli bez pasażerów z lotniska Siauliai na Litwie, rzekomo na Filipiny i Sri Lankę. Jednak po wejściu w irańską przestrzeń powietrzną piloci wyłączyli transpondery.
#ciekawostki #lotnictwo #iran #litwa #wojna #rosja

Radom, głównie za sprawą lotniska, często gości w memach. Ale to tutaj urodził się ojciec polskiego lotnictwa. Miasto posiada też piękną zabudowę, która nie została zniszczona podczas II wojny światowej. Są też muzea, głównie dla fanów malarstwa, choć nie tylko. Na obrzeżach jest super...

Polskie Linie Lotnicze LOT w 2023 r. wypracowały ponad 1 mld zł zysku netto, przychody ze sprzedaży wyniosły 10,121 mld zł - poinformowała spółka. Linia przewiozła w ub. r. ponad 10 mln pasażerów - dodano. Spółka podkreśla, że zakończyła ubiegły rok z rekordowymi wynikami.
Jak poinformował...
Ostatnio @Rmbajlo wrzucał artykuł że w Iranie opracowali technologię produkcji łopatek do zachodnich silników odrzutowych.
Tu krótkie przedstawienie jak to może wyglądać.
https://www.youtube.com/watch?v=x-X486xrlLI
#druk3d #drukowanie3d #lotnictwo #technologia
Zaloguj się aby komentować
Wojna
Treść dla dorosłych lub kontrowersyjna
Dzień dobry,
Zapodaję całkiem ładną planszę z radzieckimi/rosyjskimi myśliwcami.
#lotnictwo #ciekawostki

@Rzeznik no w klasie mysliwsko-bombowych to waga ciezka, przyznam. Po prostu sobie jakos zakodowalem, ze te dwusilnikowe, bez-analogowe, latajace w kosmosie Mig-25/31 musza byc wielkie jak bombowce. Nie mialem okazji ich zobaczyc
Uzyles liczby pojedycznej, wiec nie Krakow
Dla mnie ten samolot ma szczegolne miejsce w serduszku. Wychowany w miescie powiatowym przy bazie Su-22, wiec od malego sluchalem muzyki ich silnikow. Dzieki rodzinie wiele razy bywalem na terenie jednostki wojskowej. Szkoda, ze odchodza, ale przyszedl juz ich czas. Niech stoja w muzeum, zeby nastepne pokolenia dzieciakow mogly sie nimi zachwycac
Zaloguj się aby komentować
Podejście do lądowania. Skrzydła w tym ASW20 są tak fajnie giętkie. Gerhard Weibel zaprojektował je tak, żeby przy podmuchach pionowych wyginały się do góry i jednocześnie skręcały, co przy powrocie do oryginalnego kształtu miało generować dodatkową siłę nośną. Podobnie jak ptaki w trakcie machania skrzydłami. Czy to działa? Nie wiem. Ale lata ( ͡ʘ ͜ʖ ͡ʘ) #szybowce #hobby #lotnictwo #uk

Zaloguj się aby komentować