Kurczak w kremowym sosie pomidorowo-koperkowym
Tylko zmodyfikowałem - dałem zwykłą śmietanę i koperek suszony. Do tego poza słodką, trochę ostrej papryki. No i pokroiłem.
#gotowanie #gotujzhejto

Kurczak w kremowym sosie pomidorowo-koperkowym
Tylko zmodyfikowałem - dałem zwykłą śmietanę i koperek suszony. Do tego poza słodką, trochę ostrej papryki. No i pokroiłem.
#gotowanie #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Pan naukowiec bada różne noże kucharskie. Gość pracował w IBM i Microsofcie xd
https://www.youtube.com/watch?v=GUQy0Sdp8Hc&ab_channel=SeattleUltrasonics
#gotowanie
Zaloguj się aby komentować
Domowa czekolada dubajska
#gotowanie #gotujzhejto #jedzenie #czekolada

Zaloguj się aby komentować
Wietrzenie lodówki - makaron z boczkiem, śmietaną (nie miałem śmietanki), grana padano, natką pietruszki (miałem tylko suchą), pieprzem i pomidorkami koktajlowymi. Wyszło za⁎⁎⁎⁎ste
#gotowanie #gotujzhejto #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Zwykle o tej porze roku mama robiła nam 'hot dogi' z kapustą
Bułki pszenne najlepiej na zakwasie ale każde będą ok byle dość świeże, kapusta młoda (potem może być też starsza), cebula, przecier pomidorowy, sól i pieprz, masło, ser żółty.
Kapustę robimy z cebulą standardowo, na patelni na masełku najpierw cebula zeszklić, dodać potem kapustę, dusić na miękko, dodać przecier i przyprawy. Odstawić.
Bułki odciąć wierzch i wyjąć rozsądną ilość miękiszu by powstały miejsca na farsz. Byle nie wydłubac dziur. Włożyć do środka odrobinę lub więcej masła, włożyć farsz nakryć serem.
Piec w piekarniku aż ser się zarumieni a bułka będzie chrupiąca.
Doskonała przekąska (uwaga na temperaturę w środku ta kapusta pali podniebienie) również jak ostygnie.
Z wierzchołków bułek można zrobić małe zapiekanki lub zostawić na bułkę tartą (oczywiście zależy od ilości)
Tak mi się przypomniało, może komuś podejdzie.
#kuchnia #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Upiekłam ciasteczka z masłem orzechowym i kawałkami czekolady 🍪
#gotowanie #jedzenie #jedzzhejto

[...] 2/3 łyżeczki sody oczyszczonej
2/3 łyżeczki proszku do pieczenia
mała szczypta soli morskiej
Soda i proszek nie mają tego samego działania? Sądziłem, że służą do tego samego, mają za zadanie spulchniać oraz powodować rośnięcie wypieków.
Ta mała szczypta dzięki temu, że będzie akurat solą morską jest kluczowy dla smaku...
To nie zmienia faktu, że wyglądają dobrze i pewnie smakują, co jest tutaj przecież najważniejsze.
Zaloguj się aby komentować
Czy ktoś jest w stanie polecić dobrej jakości konserwy i przetwory na wyjazd wakacyjny? Często gotuję sobie sam weki, ale może tym razem kupiłbym coś gotowego - ale nie chcę schodzić z jakości. Znalazłem coś takiego: https://wekownia.pl/zestaw-meskie-gotowanie/ . Ktoś z was korzystał z tego, albo z jakiejś konkurecji i może się wypowiedzieć?
#gotowanie #pytanie
Zaloguj się aby komentować
Wspominałem ostatnio o cieście na pizzę. Muszę zacząć lepiej odmierzać składniki bo wyszło niesłone. No i niestety nie zdążyło dojrzeć przez 1 dzień.
Ale post jest w sumie o tym co na szybko zrobiłem - został sos i stał tydzień. Trzeba było nie dać mu się zepsuć. No i muszę przyznać, że taki sos nawet z chleba potrafi wyciągnąć sporo i powstały takie potworki
#gotujzhejto #gotowanie #jedzenie



Zaloguj się aby komentować
Ej wy też tak macie że już wam się każde jedzenie znudziło? Wchodzę do sklepu i patrze na te wszystkie produkty i totalnie nie mam na nie ochoty xD
Codziennie walcze z pomyslem co w ogóle zjesc i czy mi się chce gotować. Lvl 35.
#gotowanie #gownowpis #zakupy
Zaloguj się aby komentować
Głupiego robota zawsze znajdzie
#gotowanie #365danztwarogu

Zaloguj się aby komentować
Dziś na luziku, pulpety ze świeżymi grzybami (mrożonymi).
Jeszcze nie wiem, czy z kaszą, czy z kopytkami.
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Kolega @Felonious_Gru narzeka, że na hejto wrzucane są tylko kulinarne sukcesy... Postanowiłam dziś zrobić w końcu w tym frajerze coś innego niż frytki. Polędwiczka marynowała się w lodówce przez noc, rozgrzałam urządzenie i wrzuciłam mięso na papierze. Po jakimś czasie coś mi zaśmierdziało spalenizną, otworzyłam frajer i wywiało mi z niego kawałki spalonego papieru.
Nie poletzam.
P.S. Instrukcji żadnej oczywiście nie czytałam, bo to słabych.
EDIT: Ale mięso wyszło dobre
#gotowanie


Zaloguj się aby komentować
#polityka #czarnyhumor #humor #gotowanie
Zaloguj się aby komentować
Dziwny ten erfrajer
#gownowpis #gotowanie #thermomix

Zaloguj się aby komentować
Dziś do oglądania przepis z https://aniagotuje.pl/przepis/pieczona-ciecierzyca strasznie często to robie ostatnio do jakiegoś oglądania chińskich bajek w c⁎⁎j lepiej wchodzi niż chipsy albo popcorn, a i zdrowe #przegryw #gotowanie
Zaloguj się aby komentować
Tradycyjny polski obiad.
#gotujzhejto #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Były szaszłyczki, krwisty stek i czilowanie na hamaczku.
Spokojnej majówki wszystkim
#gotujzhejto #gotowanie #domowelepsze #jedzenie #jedzzhejto #slowfood #nietylkomielonka #festerpichci #foodporn




Zaloguj się aby komentować
Posiłek przedtreningowy: owsianka na napoju migdałowym z cynamonem, owocami i płatkami migdałów
525 kcal 💪🏼cieszy oko 😁
#gotowanie #jedzenie #jedzzhejto #dieta

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować