Piekę 3 chleb w tym tygodniu xD Niech rośnie bydlak duży.
PS: Jaką mąkę preferujecie?
#bojowkapiekarska #gotowanie

Piekę 3 chleb w tym tygodniu xD Niech rośnie bydlak duży.
PS: Jaką mąkę preferujecie?
#bojowkapiekarska #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
#heheszki #gotowanie
Ania ma jeszcze swoje 5 minut, ale już niedługo #mollgotuje ja rozłoży na łopatki!



Zaloguj się aby komentować
Mordeczki, sobie pozwolicie że zapiszę przepis na ciasto co wymyśliłem niedawno i wyszło chyba najlepsze co dotąd upiekłem. W sumie to powinienem je jakoś nazwać. Jakoś tak doniośle. Kutasiarz ładnie brzmi.
składniki:
250g cukru
100g monki tortowej
100g wiórek kokosowych
50g masła
5 jaj
100g śmietanki 36%
mała łyżka proszku do pieczenia (tam na oko, ważne żeby za dużo nie było)
daktyle
Przygotowanie:
masełko plus mniejsza połowa cukru rozrobionko na gładką masę
dodajemy jaja, rozrobionko na gładką masę
dodajemy monkę i śmietankę, rozrobionko na gładką masę
dodajemy większą połowę cukru i troszeczkę proszku do pieczenia, rozrobionko na gładką masę
dodajemy wiórki i delikatnie mieszamy łyżką żeby były równo rozprowadzone
wylewamy masę do okrągłej foremki o ⌀ (jak się komuś nie wyświetla symbol to to jest średnica) 17 centymetrów
wtykamy daktyle do wnętrza tak by były równo rozłożone i jakoś tak mniej więcej w środku
Pieczemy to bez termoobiegu przez około godzinę na 180 °C
#gotowanie #dieta

Zaloguj się aby komentować
Zamówiłam kilka rodzajów ryżu na próbę (do Tildy basmati wzięłam jeszcze dwa do darmowej dostawy). Dodam, że od dawna nie gotuję ryżu w torebkach - zbędne śmieci - więc nie była to dla mnie jakaś wielka przesiadka. Wczoraj ugotowałam ten pierwszy.
Smak - bez różnicy ze zwykłym który kupowałam w kilogramowym opakowaniu w markecie. Stopień rozgotowania - faktycznie trzyma formę, mimo dosyć niechlujnego gotowania (wypłucz kilka razy, zalej wodą na oko i gotuj na oko). W finalnym daniu bez różnicy, bardziej czuć samą fakturę bo ziarna nie są tak rozgotowane.
Tak patrzyłam czy rodzina coś zauważy i skomentuje, ale nic. Jedynie najmłodsza dwa razy prosiła o dokładkę i wciągnęła trzy miseczki samego ryżu (nie chce mięsa, sosu ani dodatków).
Czy warto przepłacać 4x za ryż? Wg mnie nie, nie z moimi umiejętnościami co do kuchni wschodniej. Pewnie przy wielu daniach ma to faktycznie znaczenie, ale niestety dla mnie to wiedza tajemna.
Z drugiej strony tego ryżu też się jakoś dużo nie je, więc w sumie 4 zł czy 1 zł za ryż do obiadu to żadna różnica i wydatek.
#gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Dobra, wymemłane. Pojutrze zobaczym co z tego będzie
#gotujzhejto #gotowanie #pizza #pitca

Zaloguj się aby komentować
Jest wiosna to i szparagi. Bio w Auchan w super cenie. Jeszcze ryż z gorgonzolą, bo mam wymagająca żonę.
Którą wersję podania preferujecie?
#jedzenie #gotujzhejto #foodporn #gotowanie



Zaloguj się aby komentować
Nie chcialo sie trzec ziemniakow na placuszki to cyk do blendera troche sybulki czosnku odcedzilem przes scierke i prosto na patelnie. Lenistwo matka postepu a wu co dalej na tej tarce jak sredniowiecnza praczka?
#gotowanie #gownowpis #tagowanietomojapasja

Zaloguj się aby komentować
Ej, bo wazne pytanie jest.
Co mam na obiad zrobic?
W gre wchodza tylko dwa wybory, bo mam w ciul ziemniakow vel kartofli vel pyr
Placki ziemniaczane czy kotlety ziemniaczane?
#gotowanie #pytanie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Wziąłem się za zakup robota planetarnego. W internetach można dowiedzieć się wszystkiego- jakie mają funkcje, przystawki, rozmiary, obroty, chuje muje, ale dowiedzieć sie nie można jednego. Jakie mają wady. wszytkie recenzje pisane/ nagrywane w celach marketingowych z seryjnym spuszczaniem się jakie to dane urządzenie jest wspaniałe. Nie piszcie mi pozytywów i co jest fajne, bo to jest w materiałach promocyjnych. Napiszcie mi proszę Tomki, Kasie i Antoniny jakie wady mają wasze roboty, że coś nie działa, zatyka się, trzeba wkłądac małe porcje bo nie obrobi itp. wiem, że macie. Jesteście starymi ludźmi jak ja #zapytajhejto #gotowanie
@wielbuont mieliśmy mum5, teraz kitchen aid. Ma jeden minus. Cena i trochę toporny ale zrobi wszytko i nawet się nie „zająknie”. Bez wachania kupiłbym jeszcze raz.
Z przystawek mamy te do makaronu, lodów i mielenia. Wszytko working great!
No może mało akcesorii do mielenia (brakuje mi drobnego sitka albo większego lejka) ale da radę
Mam robota prestiżowej marki silver crest z Lidla. Po trzech latach czasami się przycina i trzeba włączyć/wyłączyć a jak jest mało materiału w misce to nie wymiesza dobrze (trzba pomóc ręcznie). Z drugiej str kosztował niedużo, pizzę, ciasto wyrobi, pianę ubije, blender działa bez zarzutu. Jak się rozpadnie to kupie chyba kolejny z lidla XD
Zaloguj się aby komentować
W biedrze mozna teraz kupic steki sezonowane, niby wszystkko fajne tylko dlaczego one są tak okrutnie cienkie? Mają dosłownie 1 centymetr ciężko obrobić coś takiego żeby miało odpowiednią skórkę i nie były za bardzo zrobione w środku. Jestem ZNIESMACZONY chociaż stek sam w sobie dobry #przegryw #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
A po zawodach podładowaliśmy się białkowymi goframi #jedzenie #jedzzhejto #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
#chwalesie Będę jadł gotowane kleszcze
#cytatywielkichludzi"Jakby była melina to byśmy nie mogli jedli kotletu kufy"
#gotujzhejto #gotowanie

Zaloguj się aby komentować
Powoli zaczyna się sezon na szparagi 😍
#jedzenie #gotowanie #jedzzhejto

Zaloguj się aby komentować
Ostatnio żaliłem się nad #grillgazowy https://www.hejto.pl/wpis/szukam-grill-grillgazowy-gotujzhejto-jedzenie-moj-obecny-z-racji-braku-materialu
Po namyśle jednak bardziej potrzebna mi maszynka do pizzy. Napieprzam pizzę od paru lat i w sumie to jest czas by w końcu mieć dedykowany piec i przestać się pieprzyć z robieniem na grillu. Do tej pory zapieprzam na grill + szamot w okolicach 300 - 350 stopni.
Ogólnie na imprezy, weekendy robię na raz od 3 do 5 placków. Robię je też zimą, pora roku nie ma znaczenia.
Patrząc na polski rynek to głównie pada hasło OONI. To wygląda jakoby jedyna rekomendacja. Nie wiem jakie inne marki są równie dobre.
Z innych marek patrząc na niektóre modele to wyglądają jak zespawany blachy.
I teraz widzę takie aspekty:
gaz vs drewno, ogólnie gaz wygodny i to jest moja preferencja, ale są opinie jakoby drewno nadawało jeszcze ekstra aromat.
Ogólnie to opcje "dual" wygląda, że rozwiązuje problem? Ale znowuż cena.
Rozmiar 12 vs 16. Ogólnie 12 cali to jest tip top, robię pizzę do 30 cm, ale widzę sporo uwag, że jest bardzo ciasno i kręcenie tą pizzą to spora upierdliwość. Natomiast robienie tej samej pizzy w 16-tce wygląda w cholerę wygodnie.
Nie wiem na ile jest potrzebna drzwiczek frontowych do zamykania. Zwiększa to ergonomię?
Podoba mi się kwestia pokrowca + mobilność, bo miałbym okazję przemieszczać się z tym między miejscami.
Tylko trapi mnie jedno. 3 kafle za wszystko (pokrowiec + opcjonalnie palnik do duala). Cholera, za to to już mógłbym j⁎⁎⁎ąć sobie gazowego grilla z odlewu. Noż kur*a mać. Chyba przemęczę tę majówkę bez zakupu, bo utknąłem między:
to jest tanie, ale będę żałował, że 12tka za mała, a 16tka byłaby w sam raz.
dałem za dużo, lepsze by było tańsze i dam radę z 12tką
Nie wiem co robić, a już wkur*iony siedzę drugą nockę nad zakupem.
#pizza #gotowanie #gotujzhejto #grill #kiciochpyta #bojowkapiekarska
@wielkaberta mam koda 16, kiedyś tu dodawałem relację z pierwszych wrażeń
https://www.hejto.pl/wpis/uwaga-to-przydlugi-i-nudny-wpis-na-temat-pieca-do-pizzy-kto-lubi-obrazki-picki-t#galleryopen
Mozesz też patrzeć tag #bojowkaooni
Ogólnie to trudny do zmasterowania i trochę niedopracowany piec, największe zarzuty mam do braku drzwiczek i słabej jakości kamienia. Jest ok za tę cenę ale lepszy byłby np. goozney arc xl (ino kosztuje 2x więcej).
Zaloguj się aby komentować
Obiecany przepis na sos tatarski. I #wojnymajonezowe nie mają sensu
Wołam @Mr.Mars
#gotowanie #gotujzhejto

Zaloguj się aby komentować
Od mojej ostatniej wizyty w kfc na (ha tfu) burgerach, nigdy już nic poza nóżkami nie kupuje.
Lubiłem ten sos Kentucky Gold więc sam go sobie robię.
Do tego polędwiczki z kurczaka panierowane z biedy i gituwa.
Sos: 2 łyżki majonezu, łyżka lub więcej musztardy miodowej, łyżka aromatu dymu. Koniec.
Składamy se burgera lub tortille jakie chcemy, ser cheddar (ja lubię ten chamski topiony) i kfc niepotrzebne
#kuchnia #gotowanie #fastfood
@Michumi
przelicz zarobki np. dla początkującego elektryka to 4580$ miesięcznie czyli ponad 17 koła złotówek na rękę
ile bułek zeżresz w stanach za 17 koła? ile bułek zeżresz w polsce za 4koła?
MC Donald usa vs MC Donald Polska
Big Mac
580 cal vs 544 cal
19,99zł vs 19,90zł
McRoyal
520 cal vs 547 cal
24,22zł vs 19,70 zł
Cheeseburger
300 cal vs 306 cal
9,05zł vs 6,90 zł
Hamburger: The Classic McDonald's Burger
250 cal vs 258 cal
8,30 zł vs 6,50 zł
Happy Meal (Hamburger: The Classic McDonald's Burger, World Famous Fries
475 cal vs brak danych w tabelkac w polsce
przelicz zarobki np. dla początkującego elektryka to 4580$ miesięcznie czyli ponad 17 koła złotówek na rękę
Zaloguj się aby komentować
Hejto pomusz, jakiś czas temu widziałam tu wpis z polecajką, jaki ryż biały kupić. Jakiś w dużych w workach na allegro.
Nie mogę teraz tego znaleźć, bo przy wyszukiwaniu ryżu jest bardzo wiele rezultatów.
#hejtopomusz #gotowanie
@GazelkaFarelka Całe życie jadłem basmati i jaśminowy. Po przeprowadzce za granicę zapytałem hindusów w pracy o polecajkę. Poradzili ryż sona masoori (sona masoori). Kupiłem i jem - w porównaniu do basmati jest mniej słodki. Jest też na aledrogo.
Generalnie szukam jeszcze innej odmiany - drobnego ryżu który po gotowaniu ma postać zawiniątek w kształcie literki C. Jadłem kilka razy w delegacji i mi strasznie przypadł do gustu.
Zaloguj się aby komentować
moze komus z #hejtokoksy albo #gotowanie #gotujzhejto sie przyda - fajna promka na dobra wage kuchenne, odbior tylko w wybranych sklepach
Zaloguj się aby komentować