Zaloguj się aby komentować
#gotowanie #gotujzhejto #grzyby
Mmmmm pieczarki faszerowane.

Zaloguj się aby komentować
Przez @GazelkaFarelka, która napisała o pinsie z Dino, zamiast iść na zakupy do Lidla 10 minut pieszo pojechałem specjalnie 4 km do najbliższego Dino. Kupilem, zrobiłem. Skład jak na gotowca ze sklepu rzeczywiście bardzo prosty. Zagoniłem młodą do roboty, jak sama zrobi to bardziej smakuje. Hejto bawi, hejto uczy, pomysłu na obiad i tak nie miałem.
#gotujzhejto #dino #gotowanie


Zaloguj się aby komentować
Pomysł na obiad inny niż schabowy, mielone/pulpety, gulasz, kopytka, rosół/pomidorowa, pesto, bolognese/lasagne ...
... bo chyba wypaliłem się kulinarnie w domu. No sytuacji nie zmienię, w grę wchodzi gotowanie w weekend rzeczy, które łatwo w tygodniu odgrzać albo takich rzeczy, których gotowanie po pracy zajmuje minimum czasu i składników.
Ostatnio wymyślenie obiadów to dla mnie jakaś męka.
Biorę po jednym piorunie i słucham państwa.
#gotowanie
@polutt kupujesz Ninje Foodi i zrobienie wszystkiego zajmuje w najgorszym wypadku połowę mnie czasu xP
https://ninjatestkitchen.eu/collection/ninja-foodi-ideas/page/2/
Zaloguj się aby komentować
Jest sprawa. Potrzebuje przepis na spaghetti z mięsem i sosem ale takim brązowym jak w przedszkolu robią.
ktoś? Coś?
#dzieci #rodzicielstwo #przedszkole #gotowanie
Zaloguj się aby komentować
Nie ma dla mnie lepszych papryczek jako dodatek (u mnie głównie do kanapek) jak jalapeno marynowane (u mnie z biedy najlepiej wersja Asia).
Idealny balans między pikantnością (tolerka mi spadła prawie do zera i po 5 takich papryczkach w sensie plasterkach jestem spocony a po 10 sram ogniem) i chrupkością nomanie uwielbiam.
Jedyne co to pilnować ilości.
#gotowanie #kuchnia

@Michumi
Ooo gościu - ja wpierdzoelam jak dzik żołędzie! Idealny dodatek.
Sniadanie, w pracy, do obiadu. Na kolacje ... no nie. Kolacji nie jadam.
Minimalny stan magazynowy: trzy. Zakupy: po 8 słoiczków.
Plus jest taki ze pasuje zamiast sałatki czy buraczków do wszystkiego.
Czekam aż po roku coś mi siadzie bo niema wója - coś padnie.
Ale jedyne co narazie widze to prawdopdbnie powoduje niedobory wit. D.
Ale nie wiem na pewno.
A czy nie za ostre?
Nie, idealnie na granicy ostrości.
Ps. Pieka dwa razy.
Ps. 2 kiedyś były jeszcze czerwone piri piri. Ale od jakiegoś roku - dwóch są niejadalne i przerzuciłem się na te.
Zaloguj się aby komentować
Placki z bananami. Można po zero. Reszta dla #dzieci
#gotowanie #gotujzhejto #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
@SaucissonBorderline dwa pytanka, czy dajesz olej do ciasta i czy smarujesz po każdym gofrze?
Mam gofrownicę dezala kupioną 15lat temu, nadal śmiga, nic nie przywiera. W budzie z goframi, w której kiedyś pomagałem smarowali płyty pędzelkiem po każdym wypieku. Dezale pracowały tam po kilka lat zanim płyty im się zużywały a gofrów w sezonie klepali tysiące i to na gównianym cieście z proszku.
Zaloguj się aby komentować
Na sobotnie śniadanie tradycyjne onigiri. W środku tuńczyk z majonezem. Ależ to jest proste i dobre! Pod warunkiem, że dobrze ugotuje się ryż. Ja gotuję jak na sushi, tylko po ugotowaniu nie dodaję zaprawy a sporo soli. Mniejsze dla dzieci, większe dla ojca.
#jedzzhejto #jedzenie #japonia #gotowanie


Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Używa ktoś maselniczki wodnej? Ostatnio reklamy szczują mnie takim wynalazkiem i się zastanawiam czy to faktycznie użyteczne, czy tylko kuchnię zaśmieca na blacie
#gotowanie #jedzenie #kuchenneszpeje
Zaloguj się aby komentować
Na dzielni powstało osiedlowe koło gospodyń i się czuję szykanowany oraz zdyskryminowany jako mężczyzna płci męskiej. Zapraszają panie. Niech się wypchają swoim zakalcem, waginalne kółeczko wzajemnej adoracji mizoandryczne. Nie są godne moich pysznych wypieków. #gotowanie #heheszki

Zaloguj się aby komentować
Będzie dzisiaj kurczak adobo (udka), już się marynuje. Ze 25 ząbków czosnku weszło i nie wiem czy nie za mało. Xd
Kolega Filipińczyk mówił, że czosnku to tam ile chcę - nigdy nie jest za dużo.
A tak naszła mnie ochota, najwyżej nie wyrobię się z kaloriami dzisiaj.
Będzie z ananasem i ryż zasmażany z cebulką i szczypiorem do tego.
Brakuje mi tylko takiego dobrego sosu sojowego z Filipin, który kupowałem w Norwegii w azjatyckim sklepie i wychodziło mnie po 15 zł w przeliczeniu za litr. Boże, litr kikkomana prawie 30 zł. o.O
No i zapas sweet chili zrobiłem.
#adobo #kuchniaazjatycka #gotowanie


Zaloguj się aby komentować
#gotowanie #ryby
Wprawdzie pogryzłem się martwym szczupakiem, wprawdzie palec lekko spuchł ale mam to.
Szczupak faszerowany, albo inaczej galantyna ze szczupaka.

Zaloguj się aby komentować
Z ndują, mmm...
#gotujzhejto #gotowanie #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
#gotowanie #gotujzhejto
#ryby
Drogi pamiętniczku, dziś pogryzłem się szczupakiem.
Protip: nie wsadzać paluchów do paszczy szczupaka, nawet martwego

Zaloguj się aby komentować
A tu rezultat tego procesu.
Tylko miałem zamrożone kotlety i oczywiście zapomniałem wcześniej wyjąć. No ale wyszło bardzo dobre.
#gotowanie #gotujzhejto #jedzenie #grill #burger





Zaloguj się aby komentować
Gulasz z krówki
#mollgotuje #gotujzhejto #gotowanie #jedzenie

Zaloguj się aby komentować
Bardziej męskiego dania nie znajdziecie.
https://www.facetikuchnia.com.pl/makaron-z-ketchupem/
#gotujzhejto #spaghetti #kuchnia #gotowanie
Zaloguj się aby komentować