Brno położone w Republice Czeskiej bardzo mnie oczarowało. Miasto jest ciekawe pod każdym względem, piękna i zadbana architektura, nietuzinkowe podziemia i ciekawe wydarzenia kulturalne. To miasto żyje. Brno odwiedziłem na początku sierpnia i z podróży przygotowałem film, na który serdecznie chciałbym Was zaprosić. Brno jest ciekawą opcją do odwiedzenia zarówno podczas dłuższego spaceru, gdy przejeżdża się obok, jak i na weekendowy wyjazd.
@antekwpodrozy jako ciekawostkę dodam że w Brnie jest bunkier który działa też jako hostel. Raz tam spałem z ciekawości ale nie polecam na więcej niż jeden dzień bo jednak śmierdzi stęchlizną w środku
A ja tam wybieram wiarę w życie pozagrobowe nie będąc jednocześnie religijnym. Wolę wierzyć, że to część jakiegoś większego planu, niż że zapierdalam sobie w tej karuzeli spierdolenia i chujni żeby zdechnąć na koniec ಠ_ಠ
Moja wiara w życie po zakończeniu tego jest bardziej gnostyczna, że opuszczę materialny kołchoz. I to w sumie daje mi na prawdę spokój. Poza tym ateizm występuje tylko wtórnie, pierwotnie nie było ludu na ziemi, który nie miał by religii, ale w sensie nie tyle instytucjonalnym co duchowym. A ta zawsze wiąże się z wiarą w rzeczywistość niematerialną, której rzeczywistość materialną jest co najwyżej odbiciem w krzywym zwierciadle. No, takie jest moje podejście, oczywiście mogę okazać się głupcem.
Liczba policjantów na 100 tys. mieszkańców w Europie.
Będąc w Madrycie widziałem bandy policjantów po 10 a nawet 20 funkcjonariuszy prawie na każdym kroku. W Polsce wręcz przeciwnie, nawet chodząc po Warszawie.
#ciekawostki #mapy #europa #polska #policja
Czy czujesz się bezpiecznie z uwagi na obecność policji?
@cyber_biker Mi się obecność policji nie kojarzy z bezpieczeństwem, zazwyczaj ich spotykam w miejscach gdzie prędzej nabiją sobie statystyki bo ktoś siedzi z piwem na kocyku niż w miejscach gdzie mogli by się przydać. A jak już coś się dzieje to 1,5h minie zanim przyjadą, zazwyczaj już niepotrzebnie i jeszcze z pretensjami.
@cyber_biker wg Ciebie bezpieczeństwo bezpośrednio jest związane z widocznymi policjantami? W chacie na noc też sobie jednego stawiasz na wypadek włamania?
Od przyszłego semestru studenci wyższej szkoły zawodowej w Erfurcie będą mogli specjalizować się w uprawie konopi indyjskich w ramach kierunku „produkcja roślin ogrodniczych”. Studenci będą mogli też odbywać staże u hodowców konopi.
Coś mi się nie wierzy w te 39 stopni w Polsce (jestem przekonany że było więcej). Za to na Islandii to chyba na waleta wszyscy chodzili przy takiej temperaturze