Myślicie ze hydroksyzynka o północy to dobry pomysł?
Czy już za późno na to i pół dnia byłbym niedojebany?
#bezsennosc #depresja

Myślicie ze hydroksyzynka o północy to dobry pomysł?
Czy już za późno na to i pół dnia byłbym niedojebany?
#bezsennosc #depresja

Zaloguj się aby komentować
spanko na wsi > spanko w mieście
Nie ma w ogóle porównania.
Nie wiem czy to przez ciszę czy przez powietrze, ale nawet kładąc się o 22, o 8:00 nie mogę się dobudzić, a we wsi Warszawie co noc się zrywam o 3:00 I wstaję o 6:00 albo wcześniej, jestem chronicznie niewyspany.
Niestety, czas wracać do rzeczywistości.
#sen #bezsennosc #wies #warszawa


Zaloguj się aby komentować
Jeszcze chciałem podsumować temat całodziennego pierdolenia o moim spaniu a raczej braku go od doby
Okej była pelnia, rzadko podczas takiego okręgu jebiacym światłem na całego śpię ale zdarza się powiedzmy raz na 5 razy.
Ale ogólnie to jestem wkurwiony i niezrozumiale jest dla mnie jedno
Podziałała ta przypadłość poprzedniej nocy co poskutkowało tym że spałem z 3h płytkim snem i dwa razy się przebudziłem
Więc chyba raczej nie warto tego liczyć jako sen ale niech będzie
Miałem dziś już popołudniu 2-3x zwidy a dokładniej ciemne cienie mi się pojawiły po odwróceniu głowy w drugą stronę, wiadome oczy pieka no i już obraz się mieni np dużo tekstu, literek..
Nie zrozumiałe jest więc dla mnie a w sumie to już wkurwiające (co podejrzewam że wkurwienie też wpływa na chęć do i spania lub braku ochoty). dlaczego więc skoro organizm już tak pokazuje że szwankuje tak to nazwijmy to po prostu nie pada i nie regeneruje się a zamiast tego se odpocxywa najkrócej jak moze i daje mi energii na kolejną godzinę lub dwie bezsensownego egzystowania z bólem fizycznym, ograniczeniu coraz większym i większym WTF
TAK WIEM NIE NAWET NIE SPROBOWALEM ZGASIC TELEFONU, TELEWIZORA BO ZAZWYCZAJ USYPIAM PRXY WLACZONYM
(jednak nie chce się wkurwiac w ciemnym samotnym pokoju)
mniejsza z tym, chyba napisałem trochę bez skadni więc generalnie chodzi w tym CZEMU ZAMIAST MIEC JUZ OCZY ROWNIE CIEZKIE JAK NO NIR WIEM JESTEM PROSTYM CHLOPEM WIEC PRZYROWNAM ICH WAGE DO C⁎⁎JA: CIEZKIE JAK C⁎⁎J POWINNY BYC
to.ja se super elo egzystuje jak widać zaskakująco dla mnie osobiście i elo
Widzę choćby czytając kolejne posty że zmienia się zachowanie moje i sposób pisania w takiej bardziej nazwijmy to PIJACKIE, POD WPLYWEM
ale ogólnie jest energia zabawa hejto pisanie i zastanawia mnie to
Ale nie mam potrzeby wiedziec co się za tym kryje bo nie zdarza się to często to.tylko taka klamra tej dla mnie przygody weekendowej
Pewnie już macie dość tematu mojego "spałem wtedy. Nie spałem tyle.i tyle bla" to oznacze #gownowpis #spanie #bezsennosc #pelnia
Ogólnie myślałem że powszechny jest problem i znany u wielu bezsennosci a pelni tymczasem niektórzy tu mają to za bzdury wymyślone przezemmie heh
Kurde może się moderacja nie wkurwi jutro że tu trochę wywodów od siebie wylałem bo dopiero co tak niedawno spamowałem dziwię się ze za to nie wyleciałem
# edit jest godzina 0:02 zaczęła.sie właśnie dziać trzecia doba
Ale stwierdziłem; po co ja się spinam jakbym jutro mial z rana coś od czego mój wygląd, kondycja jest ważna i mam kilka godzin do niego
A jest tak że mam jutro niedzielę a potem jeszcze noc przed sobą. A potem mogę wyglądać se w robocie trochę niechlujnie i pi⁎⁎⁎⁎le to idę se zagrać na steam.decku

Zaloguj się aby komentować
Jak jest pełnia to zazwyczaj nie mogę sypiać..
Miałem se brac hydroksyzyne na taki wypadek, zapomniałem a teraz o 2 w nocy to jakbym wziął całą wziął to chyba nie skończyłoby się dobrze szczególnie że zaplanowałem se zrobić kilka rzeczy jutro koło domu
Takie tam jesienne porządki
Schować robota koszącego i wyczyścić
Pozamykać zawory w wodzie na dworze
Posprzątać resztę liści (o ile spadły, ale możliwe że nie bo nie było.jakis wichur)
I najważniejsze, ale najmniej mi się chce to robić mianowicie przeciągnąć kabel że strychu przez dach, aż do anteny przy domowej ścianie... najwięcej pieprzenia z tym..
Niemniej jak już zacznę to się wkręcę i będę działać jak z motorkiem w d⁎⁎ie heh
Jak już to wszystko zrobię to przygotuje sobie herbatkę i rozwalę się przez telewizorem, zagram se w gierki na ps5 i pójdę spać.
Takie to boomerskie życie, wyjść z kim nie ma bo każdy znajomy dzieci, żony, mężatki i zajęci życiem rodzinki swojej, już nie w głowie im Takie wyjścia
Mnie też nie, ale lubię czasem se tłumaczyć czemu całe weekendy siedzę w domu i gram w plejstejszyn. A wy śpicie? Jak nie to z jakiego powodu? Pozdrawiam ciepło
#przegryw #życie #weekend #pelnia #bezsennosc
#ksiezyc

Zaloguj się aby komentować
25 316 550 - 120 = 25 316 430
„Poranne” coś tam…
#pompujwpoprzekziemi
#bezsennosc
Zaloguj się aby komentować
Poleci ktos zatyczki do spania dla wymagajacych? Probowalem woskowe, do formowania-bardzo niewygodne i tluste, probowalem silikonowych-bardzo bola mnie w nich uszy. Zostalem przy piankowych pomaranczowych-nie bola w nich uszy, sa tanie. Jedyna ich wada ze szybko twardnieja i trzeba je wymieniac co tydzien, bo jak stwardnieja to ciezko je zaaplikowac i bola uszy. Jest jakas lepsza alternatywa czyli cos drozszego na dluzej? Wymog to musza byc wygodne.
#sen #bezsennosc #pytanie #pytaniedoeksperta
@kwasnica3000 Też zmierzyłem się z tematem hałasu w czasie snu. Moje rozwiązanie nie jest tanie ale dla mnie idealnie.
Słuchawki douszne z ANC. Przetestowałem sporo modeli i jedyne które pozwalały mi bezproblemowo spać na boku to Samsung buds 2 pro.
Zalety:
Tlumią lepiej niż zatyczki.
Mogę dodatkowo puścić jakiś szum wodospadu co usypia i dodatkowo wygłusza hałas.
Mam słuchawki.
Minusy.
Cena.
Zaloguj się aby komentować
Co tam porabiacie koledzy starcy i umytapacha?
#nocnazmiana #bezsennosc


Od lewej od góry, flak przeciwlotniczy, drugi też tylko trochę nowszy. Trzeci to spg wyrzutnia przeciwpancerna. Czwarty to jakiś PK albo PKM montowany. Rząd drugi, artyleryjskie działo, nie pamiętam kalibru ale to przeróbka czegoś z 2 ws, działki przeciwlotnicze, działko przeciwlotnicze, wyrzutnia rakietowa (artyleryjska)
Zaloguj się aby komentować
Siemka wiariaty
#sen #bezsennosc #psychologia

sprawdz czy nie masz jakis rozpraszaczy w poblizu. Np nowa latarnia na zewnatrz ktora mocniej swieci, sasiad schuchajacy muzyki, ktos kto wstaje w nocy do pracy itd.
--> Sprawdz tez, czy nie masz przypadkiem bezdechow nocnych/ czy nie chrapiesz
--> u mnie gdy odzywy sie reflux i cofa mi sie tresc do gardla - to wybudzam sie regularnie, bo sie czasami krztusze
Zaloguj się aby komentować
Jak długo po obudzeniu się wasz mózg załaduje do końca system operacyjny?
#pytanie #spanie #sen #bezsennosc
Zaloguj się aby komentować
Od kiedy mieszkam w #warszawa bardzo dobrze śpi mi się w biurach i bardzo niedobrze śpi mi się w mieszkaniach. Będzie już z 10 lat.
Chyba dzisiaj zrozumiałem czemu. Otóż wszystkie biura w których spałem były bardzo ciche (grube szyby) i chłodne (grube szyby, klimatyzacja) a mieszkania były bardzo głośne i duszne.
Pora zainwestować w wygłuszenie mieszkania, klimatyzację już mam.
#gownowpis #pracbaza #nieruchomosci #bezsennosc
Z mieszkaniami to problem trochę wynika z bezsensownego planowania przestrzeni, no ja mam okna na taki trójkąt między blokami, który wszystkie hałasy potęguje. A także z dziwnym podejściem Polaków do hałasu czy światła. Regularnie budzi mnie śmieciarka do szkła kilka minut po 6 rano, czy dostawy do lokali w parterach. Ostatnio ochroniarz z bloku obok jakiś gadatliwy się zrobił i albo pokrzykuje do ludzi na powitanie jak wychodzą albo rozmawia przez telefon na głośnomówiącym po 22. No i te wszechobecne małe i niewychowane psy, które szczekają na powietrze godzinami. To jest nieźle błędne koło, bo żeby te odgłosy tła nie wkurwialy to trzeba być wyspanym, a ciężko to osiągnąć, gdy non stop coś.
Zaloguj się aby komentować
Co polecacie na dobry sen? Mam ten problem, że od dłuższego czasu budzę się w nocy. Czasem jest to spowodowane jakimś snem/koszmarem, ale rzecz w tym, że nie zawsze, albo i nawet rzadziej niż częściej. Chodzę spać jakoś w pół do pierwszej, wstaje sobie 7.20. Zawsze tak chodziłem spać i było git. Jestem bardzo nadpobudliwym człowiekiem i bardzo aktywnym i potrzebuję mniej wypoczynku od zwykłego człowieka.
Niestety codziennie budzę się o różnych godzinach: około 3:00, 4:00, 5:00. Różnie. Dzieje się to prawie codziennie. Raczej nie śpię dobrze, choć się wysypiam. Pewnie bania swoje robi.
Melatonina załatwi sprawę?
#pytanie #psychologia #sen #bezsennosc #gownowpis
@Lopez_ Kiedyś miałam duże problemy ze snem związane z chorobą tarczycy i lekarzem gamoniem, który diagnozował niedoczynność po TSH. Wiele miesięcy problemów z zaśnięciem, jakość snu też była słaba. Magnezy, melatoniny, ashwagandy, już nie mówiąc o melisce, odstawieniu kawy czy innych dziwnych pomysłach - nic nie pomagało. Jedyna rzeczą, która robiła różnicę (a problemy ze snem były związane z niezdiagnozowaną niedoczynnością), był trening Jacobsona i trening autogenny Schultza. Nie są to stricte treningi - są to techniki oddechowe i techniki pomagające w rozluźnieniu mięśni. Pomagają też w ten sposób, że musisz się skupić na tym co robisz, więc pozbywasz się gonitwy myśli (co też może być przyczyną bezsenności). Takie prowadzone treningi można znaleźć na YT albo spotify. Więc przed spaniem zakładasz słuchawki na uszy i wykonujesz trening, w międzyczasie polecam iść do lekarza po diagnostykę, bo bezsenność to może być zwiastun jakichś problemów ze zdrowiem.
@Lopez_ to i ja dorzucę swoje trzy grosze. Tak jak @mordaJakZiemniaczek napisał, na początku bym nie bawił się w melaninę i inne gowna. Opiszę Ci co działa u mnie i na co powinieneś zwrócić uwagę.
1. Dobry sen zaczyna się u mnie na ok. 10 godzin przed snem. Wtedy dopinam zazwyczaj ostatnią herbatkę i nie przyjmuje więcej kofeiny. Kofeina potrzebuje długiego czasu aby zostać zmetabolizowaną, jak jest w krwioobiegu to zaburza sen.
2. Codzienna rutyna, która pozwoli w równomierny sposób zmęczyć się psychicznie jak i fizycznie. Zauważyłem, że jak nie poćwiczę lub nie zmęczę głowy, to gorzej śpię.
3. Odpowiednią higiena sypialni. Łóżko jest tylko do spania i relaksu z małżonką. Żadnego derpienia, pracy, etc. w łóżku. Przez to organizm automatycznie wie, że jak leżę w łóżku to jest czas spania.
4. Odstawienie ekranów/telewizora na 2-1,5h przed snem.
5. Codzienna wieczorna rutyna. Pozwala mi to na przygotowanie się do snu. U mnie trwa ona ok. 1,5h i dobrze koreluje z odstawieniem telefonu.
6. Całkowite zaciemnienie sypialni. U mnie nie jest możliwe, dlatego śpię w masce na oczy. Założenie jej jest też ostatnim krokiem mojej rutyny i zazwyczaj zasypiam w kilka minut po tym 🙈
7. Stałe pory snu i spanie minimum 7h na dzień (co daje ok. 7,5h w łóżku).
Zaloguj się aby komentować
Wstałem…kontrola czasu - 04:30, kapuśniaczek…heh
#bezsennosc #kujawskopomorskie


Letnia muzyka do snu sprawia że zdrowy spokojny sen przychodzi łatwiej. Kwestia snu w wypadku wielu z nas jest tematem bardzo trudnym. Często chcemy zasnąć, lecz nasz mózg nie pozwala nam wprowadzić się w odpowiedni stan, dzięki któremu będzie możliwe przejście w spokojny głęboki sen...
#muzyka...
Znacie jakieś naturalne środki nasenne, ewentualnie coś bez recepty, po czym człowiek nie jest jak zombie?
Już mnie to wkurwia.
#bezsennosc #zdrowie


Zaloguj się aby komentować