Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować

Co najmniej 8 mld zł rocznie traci gospodarka przez bezsenność i zły sen, na które skarży się ponad 40 proc. obywateli. Firmy cierpią, ponieważ znacznie obniża to produktywność pracowników - informuje piątkowa 'Rzeczpospolita'. [...]
"Źródła stresu są zróżnicowane - od presji zawodowej, przez...

Często ziewasz? Potrzebujesz trzeciej lub czwartej filiżanki kawy, żeby przetrwać popołudnie w pracy? Takie oznaki senności mogą być sygnałem ostrzegającym poważnym deficytem snu, który może stanowić zagrożenie dla twojego fizycznego i długoterminowego stanu zdrowia, według nowych wyników od...
Zaloguj się aby komentować
Zaloguj się aby komentować
Dawno nie było takiego w sumie normalnego spania. Jeszcze tylko jakby godziny zasypiania i budzenia były normalne (ale może nie wszystko na raz).
#sen #bezsennosc #garmin

Zaloguj się aby komentować
Ile godzin przeciętnie śpicie? Wszelkie źródła podają min. 7h, ale to bardzo indywidualna sprawa. Mnie zazwyczaj wystarcza 6-6.5h, a kiedyś to i nawet 5 było ok. Krytyczną granicą jest jakieś 4.5h - poniżej jestem umierający.
Istotna jest też głębokość snu - czy mózg wejdzie w fazę REM oraz to żeby nie żreć przed spaniem i nie doświetlać się ekranem czy to telefonu czy kompa.
Podobnie brak stresu. Człowiek wyluzowany śpi lepiej, niż ten z problemami.
#hydepark #zdrowie #sen #bezsennosc
#ankieta
Zaloguj się aby komentować
Taaak, deliberacje o tym, jaki to by nie kupić nowy czajnik, to jest temat dnia tej nocy.
#cotenmozgteraz #bezsennosc

Zaloguj się aby komentować
Jak poprawić jakość snu?
Mam trudności z zasypianiem a kładę się spać o stałych porach. Od 3 dni przebudzam się koło 3. Mam trudności z wstawaniem, budzik jest nastawiony ale tylko gaszę i śpię dalej.
#pytanie #sen #bezsennosc
Zaloguj się aby komentować
Oglądanie filmów dokumentalnych w tradycyjnej tv jak człowiek się obudzi i już zasnąć nie może ma jakiś swój urok.
#bezsennosc

Zaloguj się aby komentować
#nocnazmiana #bezsennosc
Zaloguj się aby komentować
Znalazłem taki syropek w szafce, ile na 83kg chłopa tego wziąć na dobre spanie? @cebulaZrosolu @Cybulion bo wy chyba stosujecie.
#medycyna #leki #bezsennosc

Zaloguj się aby komentować
#gotujzhejto #sniadanie #bezsennosc
Mam dla was przepis:
Czarne sery jak Crews Terry(Sterniczki czekoladowe)
Składniki:
250 g twarogu (tłusty, dobrze rozgnieciony)
2 jajka (żółtko i białko osobno ubić)
1,5 łyżki cukru
opakowanie wanilinowego cukru
50 g gorzkiej czekolady (wiórki)
1/2 łyżeczki ostrej papryki/chilli w proszku (lub mniej, do smaku)
Szczypta soli (znów do smaku, ja lubię połączenie chili z czekoladą i sól)
3 łyżki mąki pszennej (lub 2 łyżki mąki i 1 łyżka skrobi ziemniaczanej – dla większej puszystości, albo jeszcze więcej mąki żeby były bardziej zbite)
1/4 - 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
Masło klarowane lub olej do smażenia czy tam smalec
Wszystko mieszamy, tam to białko tylko trzeba ubić i na koniec dodawać.
Smażymy i polewamy jakimś słodkim sosem ze śmietany lub jogurtu. Na koniec obsypujemy wiórkami czekolady i płatkami chilli. Tadaaaa!
Potem następuje wsad do buzi i jemy.
Już zjadłem więc nie pokażę chyba że mam pokazać wylizany talerz.
Zaloguj się aby komentować
Śpicie?
#sen #spanie #bezsennosc
Zaloguj się aby komentować
#bezsennosc
Znowu to samo. Nie mogę spać.
Najlepsze jest to, że mnie to denerwuje, że nie mogę spać, więc nie zasypiam bo denerwuje się, że nie zasypiam.
Policytujmy się, bo też nie mogę
Położyłem się o 16 albo 17 "na godzinkę", wstałem o 21. Pożarłem, posiedziałem i w kimę, bo o 5:30 pobudka.
Ciągle jednak zbyt ciepło, zbyt niewygodnie, zbyt mało chce mi się spać, zbyt zawalony nos. No i siedzę teraz tu, żeby zaraz znowu leżeć dwie godziny, w końcu zasnąć i obudzić się mniej wyspanym niż jakbym w ogóle nie spał
Ok. 21:30 weź melatoninę, odłóż telefon/tablet/laptop i połóż się do łóżka. Myśl o spokojnych rzeczach, np. pływaniu w basenie, ewentualnie wymyśl sobie film akcji z Twoją osobą w roli głównej. Oddychaj równomiernie, najlepiej głębokie wdechy; jeśli nie możesz skupić myśli na pływaniu lub filmie, skup je na oddychaniu. Jeśli myśli pójdą w inną stronę, wróć do skupienia się na oddychaniu. Powtarzaj aż zadziała.
Polecam chodzenie spać około godziny 22, nie później. Wstajemy koło 6 lub 7, nie drzemiemy w ciągu dnia. Biologiczny zegar w końcu się wyreguluje.
Zaloguj się aby komentować