Macie jakies sposoby na zasniecie?
#bezsennosc
Macie jakies sposoby na zasniecie?
#bezsennosc
@def jeśli to długotrwały problem, to polecam psychologa. Ja kiedyś przez rok, spałem po godzinie tygodniowo. Próbowaliśmy różnych rzeczy z hardkorowymi lekami nasennymi włącznie, ale na dłuższą metę to nie ma sensu. Ostatecznie pomógł psycholog, okazało się, że powodem były problemy w relacjach z ojcem - przepracowaliśmy to i zacząłem zasypiać jak dziecko.
Przy okazji poznałem i czasem do dzisiaj stosuję świetną technikę na zasypianie. Zapobiega gonitwie myśli i na maksa rozluźnia. Wymaga trochę praktyki, ale po tygodniu już złapiesz rytm 😉
Przedstawienie snem bez elektroniki. Najlepiej sobie poczytać trochę coś spokojnego. Potem już jak się położysz, na początku najlepiej na plecach, symetrycznie. I skupiasz się w 100% i mówisz sobie w myślach i dokładnie to robisz. Lewa stopa, rozluźniam wszystkie mięśnie stopy, czuję jak spa staje się ciężka, teraz rozluźniam okolice kostki, jest już całkiem rozluźnia i ciężka, teraz łydka, rozluźniam wszystkie mięśnie w łydce i czuję jak jest ciężka, już nawet jak bym chciał, to nie mogę jej podnieść, teraz kolano... potem to samo z drugą nogą, brzuch, klata, ręce, kark, twarz... I jak się na tym skupiasz w 100%, nie ma gonitwy myśli i zdziwisz się, jak bardzo można rozluźnić mięśnie. Często zasypiam już przy rozluźnieniu nóg, a jak jest gorzej, to przy karku czy ramionach.
Zaloguj się aby komentować
Bezsenność to jest tragedia, zolpidem mi kiedyś rozpuści doszczętnie mózg, a nic innego nie działa. A dzisiaj to już w ogóle nie zasnę nawet po pigułach, echhh...
#bezsennosc #zalesie


@evilonep Na godzinę przed snem odstaw każdy możliwy ekran (tv, smartfon, pc). Dziesięć minut ćwiczeń wieczorem po odstawieniu ekranów. 30 minut książki.
Polecam. Po tygodniu powinieneś widzieć efekty.
Co do aspektów psychologicznych. Spędziłem pół roku w gabinecie, uważam że to była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu. Jeśli nie znasz żadnego zaufanego (niestety wielu szamanów na rynku), służę radą.
Leki nasenne są ok, ale jedynie krótkoterminowo w różnych "nagłych" przypadkach. Branie tego "na co wieczór" jest absurdem, jedynie sobie zaszkodzisz.
Zaloguj się aby komentować
#bezsennosc
K⁎⁎wa to jest aż nad to już dla mnie po⁎⁎⁎⁎ne z każdym rokiem
Od 4lat cierpię na bezsenność, wcześniej to jeszcze jako tako człowiek mogl zasnąć mam na myśli z dwa lata temu ale od tamtej pory rozkręca sie apogeum
Psychotropów zjadłem różnych roznistych, póki co znów czekam aż tolerancja spadnie żeby tam nie blokować jakis receptorów w mózgu wpierdalajac potrójne dawki, kobita wpadła na pomysł od trawy wjebany nie byłeś se zapal, paliłem, tolerancja urosła i c⁎⁎j.
Kobieta uparła sie na MM, to samo chociaż fajnie wybrać odmianę która po dwóch lufach kładzie Cie spać
Ten rok?
No jaram jak muszę spać czyli dni pracujące
Gdzie mam ich min. 5w tyg rzadko kiedy 4, czyli tolerka tez rośnie
I jestem w takiej d⁎⁎ie ze mam w tym momencie tolerke i na leki i na zioło, hydrox mnie nie położy nawet gdybym blistr zjadł 25 albo 50 to już za mną i nic nie działa
Od moich cukierków minimum 2tyg pauzy (jeszcze 5dni) I Zdałem wlasnie sobie sprawę ze jak moje życie ma tak k⁎⁎wa wyglądać ze leżę wypierdolony w łóżku jak po dobrej Ameryce, spać nie mogę, zajeżdżam organizm a moje życie by nie popaść w paranoje czy psychozy z braku snu jest uzależnione od zioła i tabletek. Ja pi⁎⁎⁎⁎le jak to k⁎⁎wa wyleczyć
Skomentuje tylko to że jak ktoś dość dobitnie pisze że głupota w tym przypadku jest to czy tamto to chyba nie wyłapał jak bardzo przedłużający się jest to stan i w jakiej desperacji można być. Mogę się tylko domyślać.
Trzymam kciuki @mBank za coraz lepszy i lepszy aż w końcu normalny sen.
Jak uda Ci się to przezwyciężyć to niezła będzie skarbnica wiedzy i nadzieja dla tych co mają podobnie.
Zaloguj się aby komentować
Hydroksyzyna to jest to. Porządny drag, a nie jakaś lamerska melatonina.
W końcu się wyspałem!
To teraz czas na podbój świata
#bezsennosc #narkotykizawszespoko
Zaloguj się aby komentować
Ostatniej nocy spałem 5 godzin, bo nie mogłem zasnąć. Przez co w ciągu dnia same mi się zamykały oczy, ale zasnąć ni cholery nie mogłem. Trochę się zmęczyłem fizycznie w ciągu dnia, uskuteczniłem wszystkie znane mi techniki zasypiania. I co? Hunów sto. Nie mogę zasnąć jakbym się poćpał.
Jezu, ja chce jakieś dobre dragi, bo tak się funkcjonować nie da.
#bezsennosc #fml #gownowpis
Zaloguj się aby komentować
Cześć!
Jeśli będę żył 100 lat, to Newsletter Kalejdoskop skończy się* na numerze około 1925. I od razu wyjaśnienie gwiazdki: prawdopodobnie nie skończy się, bo za kilka lub kilkanaście lat z ogromnym prawdopodobieństwem powstanie AI, która będzie tworzyć takie newslettery za mnie, z tak wielką dokładnością, że Tobie trudno będzie odróżnić te wygenerowane od moich autorskich. Jednak jeśli kiedyś powstanie Kalejdoskop-AI, to dam Ci znać
Tymczasem nie będę przedłużał tych rozważań, bo będzie na to jeszcze dobre 1800+ okazji
Dziś mam pytanie odnośnie snu. Otóż niestety swego czasu pracowałem na zmiany, w tym nocki. Od tamtej pory mam nieco rozwalone spanie, w sensie mam pojedyncze dni, że pośpię dłużej (szczególnie w zimę). Jednak niekiedy nie mogę zasnąć i budzę się wcześnie, co mnie irytuje tym bardziej, że pracę zaczynam o 9. Co suplementować, by poprawić sen? Czy poduszka ma wpływ na to - jeśli tak, to jaką wybierać? Poczytam też chętnie, co bierzecie w razie podobnych problemów i co ewentualnie wam pomogło.
#pytanie #sen #bezsennosc #zdrowie #kiciochpyta
@Chougchento nic nie suplementuj i nie kupuj zadnej poduszki tylko ogarnij lepetyne. Kladz sie spac wyciszony, o stalej porze, najlepiej lekko zmeczony, bez gonitwy mysli i stresu. Nie szukaj przyczyny w jakiejs dawnej pracy na zmiany to tak nie dziala. A jesli samoczynnie budzisz sie wczesniej wyspany (bo tej informacji nie zawarles) to co w tym zlego? Wykorzystaj poranek do ogarniecia np prania. Kazdy potrzebuje innej ilosci snu, ja przy wolnym budze sie punkt 7.00 niezaleznie czy spalem 6 czy 8 godzin i jeszcze mnie nie powalilo zeby doszukiwac sie w tym problemu
Zaloguj się aby komentować
Przez ostatnie dwa lata straciłem 4000 zł na wizyty u lekarzy, leki i badania. Wyniki wszystkich „fizycznych” były prawidłowe, ale stan mojego zdrowia jest tragiczny. Depresja, nerwica, bezsenność, nokturia. Podejrzewam też bezdech senny pomimo wykonania polisomnografii, ale nie zamierzam znów wydawać 600 zł, żeby drugi raz to zweryfikować. Od roku jestem bezrobotny. Dbam o zdrowie jak tylko się da. Regularnie biegam i jeżdżę rowerem 100 km tygodniowo. Robię 60 pompek dziennie. Moja waga wynosi 80 kg przy wzroście 188 cm, więc jest prawidłowa. Nie piję wcale alkoholu ani słodkich napojów i nie palę papierosów. Nigdy żadnych narkotyków. Nie jem wysoce przetworzonej żywności ani słodyczy. Dziennie 100 gramów białka. Chodzę spać o regularnej porze. Nie korzystam przed snem z komputera. Codziennie jestem na nogach minimum 12 godzin, a dzięki ćwiczeniom spalam 1000-1500 kalorii. Pomimo prowadzenia zdrowego stylu życia i tak czuję się beznadziejnie. Brałem różne SNRI i leki nasenne. Powodowały jedynie skutki uboczne. Przyczyną mojej depresji i innych zaburzeń psychicznych są toksyczni rodzice, brak znajomych i partnerki oraz dobrej pracy. Nie wyobrażam sobie tyrać 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu za najniższą krajową.
#depresja #zdrowie #nerwica #bezsennosc #zalesie #samotnosc #feels
@zolpidem nie spotkałem człowieka z depresją mającego taką organizację życia, poziom energii i zaangażowania w aktywności. Może jest tak, że zwyczajnie chodzi o zaburzenia somatyczne; ogólnie o obszar nerwicowy. Opisałeś bardzo silną kontrolę ukierunkowaną na ciało i zdrowie, wskazales także obszary w których ciężko Ci wywierać wpływ.
Logicznie, by to sprawdzić trzeba poddać się diagnostyce psychiatrycznej i zainwestować w nią, jak i potencjalnie w leczenie, nie tylko pieniadze, ale i czas, a więc cierpliwość.
W przypadku różnych objawów wiele osob szuka "fizycznych" przyczyn, ktorych nie znajduje, trafia w leczenie psychiatryczne które początkowo nie przynosi efektów, tym bardziej, że problemy nerwicowe nie są silnie "medykalizowane", i slusznie. Podstawowym kierunkiem jest psychoterapia, zwłaszcza grupowa (bo szybciej przynosi skutki).
Zaloguj się aby komentować
#bezsennosc #bsg #muzyka
Muzyka zarazem reklaksująca, jak i niepokojąca. Biorąc pod uwagę co się działo w tamtym odcinku świetnie dobrany utwór.
@Grewest Jeszcze to: https://www.youtube.com/watch?v=NY3gY48pxjA
Zaloguj się aby komentować
Nie moge spac. Zajezdzam to arcydzielo
#bezsennosc #komiksy #sztuka #thorgal
Zaloguj się aby komentować
Ten stan, gdy jest niedziela wieczur i wiesz, że jak pójdziesz spać, to czas zleci zbyt szybko.
#gownowpis #niedzielawieczur #bezsennosc
Zaloguj się aby komentować
Muzyka relaksacyjne to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku problemów ze snem. Warto przed położeniem się do łóżka postawić na kilka chwil relaksacji i odprężenia. Słuchanie spokojnej muzyki uspokaja stres, wycisza, uspokaja oddech i tętno a także obniża ciśnienie. Dzięki kojącym dźwiękom łatwiej jest zasnąć. Nawet 30 minut takiego relaksu pozwoli na poczucie się bardziej wypoczętym i spokojnym - https://www.youtube.com/watch?v=XKvhK5XPOe4
#muzyka #relaks #sen #bezsennosc #insomnia
Zaloguj się aby komentować
Wiele osób obecnie zmaga się z problemem bezsenności lub snu przerywanego. Chyba każdy z nas doświadczył natłoku myśli, który nie daje nam odpocząć i nie pozwala nam zasnąć. Często również budzimy się w środku nocy bez wyraźnego powodu. Tutaj muzyka relaksacyjna może być dla nas skutecznym rozwiązaniem. Jej dźwięki mogą w dosłowny sposób "ukołysać" nasz organizm do snu i głębokiego wypoczynku. Wystarczy jedynie włączyć muzykę relaksacyjną w momencie, kiedy zamierzamy położyć się do łóżka. Następnie postarajmy się wsłuchać w spokojne brzmienie, a nawet nie będziemy wiedzieć, kiedy zanurzymy się w słodkie objęcia Morfeusza - https://www.youtube.com/watch?v=gpmBrs6SloU
#muzyka #sen #bezsennosc #insomnia #relaks
Zaloguj się aby komentować
Konsekwencją długotrwałego stresu mogą być problemy ze snem. Bezsenność może doprowadzić do uciążliwych dolegliwości, które będą przeszkadzały nam w funkcjonowaniu w ciągu dnia. Zmęczenie, problemy z koncentracją, wyczerpanie. Według analiz przedstawionych przez "Journal of the American Geriatrics Society" słuchanie muzyki relaksacyjnej przed snem może znacząco zniwelować problemy z zasypianiem i zmniejszyć wykorzystanie farmakologicznych środków nasennych - https://www.youtube.com/watch?v=ghVslxJ64lA
#muzyka #sen #insomnia #bezsennosc #relaks
Zaloguj się aby komentować
Nie mogłem zasnąć i o 3 zasnąłem a chciałem po północy. Teraz o 5 się przebudziłem i zasypiałem na trochę i wstawałem aż permanentnie się obudziłem #zalesie #bezsennosc
Zaloguj się aby komentować
Lekarka mi powiedziała, że mi nie da tabletek na bezsenność, bo na bezsenność jestem za młody i mam pić se meliske xD takiej rady potrzebowałem, dzisiaj na pewno będę spał jak nigdy dotąd dzięki tej herbatce
#bezsennosc


@evilonep ja lekarce powiedziałem, że jestem permanentnie senny i zastanawiam się czy to nie bolerioza, bo często po lesie spaceruję i w sezonie wyciągam około 15 kleszczy. To mi typiara odpowiedziała, żebym sobie okno podczas pracy otwierał, bo świeże powietrze mnie pobudzi. Sorka, ale część lekarzy to kompletni debile.
@evilonep Złote zasady w polskiej ochronie zdrowia:
Jeżeli chcesz się udać do specjalisty, wybieraj młodych. Im się jeszcze chce dociekać.
Jeżeli wiesz czego potrzebujesz i bierzesz od dawna te same leki, wybieraj starych. Im się nawet nie chce spojrzeć na pacjenta, więc bez marudzenia wpiszą na receptę dosłownie każdy ciąg znaków jaki sobie zażyczysz.
Zaloguj się aby komentować
chłop co męczy sie sam ze sobą w końcu pod wpływem impulsu zapisał sie do psychiatry.
zapisanie się na wizytę zajęło mi pół roku.
termin za 2 tygodnie i nie wiem co teraz. chyba spisze na kartce wszystko co mnie męczy i mu przeczytam, bo znając życie i to jak jestem rozmowyny to wejde do gabinetu i bede sie gapił na chłopa godzine.
#depresja #bezsennosc #zdrowie

@Mordschlag znam to z doświadczenia, mimo kilkunastu lat choroby, czasem zwlekam z zapisaniem się do lekarza. Pierwszy krok zrobiony, od teraz będzie tylko lepiej.
Zapisanie tematów na kartce to mega dobry pomysł, ale tak jak mówi @AureliaNova lekarz sam pociągnie rozmowę i zbierze wywiad. Ważne, żebyś zaufał lekarzowi i procesowi leczenia i wkrótce powinieneś poczuć poprawę (chociaż czasem trzeba stestować dwa-trzy leki).
Trzymaj się Cumplu i raportuj jak Ci idzie terapia - kibicuję Ci mocno.
@Mordschlag słusznie, gitara. To z resztą rada od psychologa: przed trudną rozmową spisać co się chce powiedzieć, na następny dzień przeczytać i poprawić i tak się do niej przygotować. Pamiętaj że macie tylko godzinkę, więc na początek będą to bardzo ogólnikowe pytania, głównie o to jak się czujesz teraz, bo jednak psychiatra ma przede wszystkim ustalić przebieg leczenia, dobrać leki, etc. Ale z czasem, na kolejnych sesjach, powinien się zagłębiać coraz bardziej i zadawać bardziej konkretne pytania. Póki co musi sobie przygotować rys twojego typu osobowości, czy coś w tym stylu, pewnie pod koniec ci powie że w jego ocenie jesteś taki i taki. Ogólnie musi cię ocenić żeby spróbować podjąć jakieś leczenie. Ale na pewno ci nie zaszkodzi a może tylko pomóc, polecam.
Z góry uprzedzam, że psychiatra może zadawać Ci pytania, które wydawać Ci się będą niewiązane z Twoimi problemami. Może również "olewać" niektóre kwestie, które zapisałes sobie na kartce jako istotne.
Nie irytuj się tym, nie traktuj tego jako diagnozowanie na odwal się - lekarz lepiej wie które kwestie są istotne, a na które nie trzeba zwracać uwagi.
A i jeśli nie stronisz od używek, to wprost zapytaj go czy i jak mozesz brać z nimi leki. Psychiatra to też człowiek ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Zaloguj się aby komentować
Muzyka relaksacyjna do snu może być prawdziwym wybawieniem dla osób cierpiących na bezsenność. Jest to metoda zdecydowanie mniej inwazyjna i tańsza niż chociażby stosowanie leków nasennych. Dzięki niej zyskuje się szansę na rozluźnienie organizmu - jest to potrzebne, by mógł on wejść w stan spoczynku. Słuchanie głośnych utworów o szybkim tempie wpływa z kolei na nadmierne pobudzenie organizmu, co zdecydowanie uniemożliwia spokojny sen. Właściwie dobrane dźwięki potrafią natomiast zwiększyć poziom hormonów szczęścia. Przyczyniają się więc do dotlenienia organizmu, odgonienia złych myśli oraz wyciszenia. To prowadzi do poprawy jakości snu i lepszego samopoczucia po przebudzeniu. Człowiek wypoczęty to człowiek bardziej gotowy do działania. Słuchanie odpowiedniej muzyki relaksacyjnej przed snem powinno opierać się właśnie głównie na spokojnych dźwiękach - https://www.youtube.com/watch?v=fjWwfvMHaC0
#muzyka #sen #bezsennosc #relaks #ambient
Zaloguj się aby komentować
Słuchanie odprężającej muzyki przed snem może pomóc w problemach z zasypianiem. To metoda mniej inwazyjna i darmowa w przeciwieństwie do leków nasennych. Muzyka relaksacyjna do snu przyczynia się do rozluźnienia organizmu, niezbędnego, by mógł on wejść w stan spoczynku. Głośne utwory o szybkim tempie nadmiernie pobudzają organizm i mogą nasilać objawy bezsenności. Odpowiednio dobrane spokojne dźwięki zwiększają poziom hormonów szczęścia, przyczyniają się do dotlenienia organizmu, odganiają negatywne myśli i wyciszają. Wszystko to przekłada się na poprawę jakości snu i lepsze samopoczucie po przebudzeniu. Wypoczęty człowiek ma zdecydowanie więcej energii do działania - https://www.youtube.com/watch?v=G83ApgWBr6U
#muzyka #sen #bezsennosc #insomnia #relaks
Zaloguj się aby komentować
Mnóstwo ludzi jest uzaleznionych od kropli do nosa, które są dostępne bez recepty. A leki nasenne, takie, które działają, nie dość, że są na receptę, to jeszcze nie chcą ich od ręki wypisywać. Wolę być uzależniony od leków nasennych, których jedynym widocznym działaniem jest właśnie usypianie, niż nie spać normalnie. Żadne wychodzenie z domu itd. nic nie daje. Depresji itp. też nie mam. Jedyne czego się boję to wyrobienia tolerancji, że będę musiał tego łykać coraz więcej. Niczego poza tym. A prosić o to muszę jak narkoman albo kupować w necie erecepte z dziwnych stron. Mogę mieć łatkę "uzależniony" i co z tego? Przynajmniej śpię normalnie. W weekendy nie biorę, właśnie dlatego żeby zmniejszyć, ew. opóźnić ryzyko wspomnianej tolerki.
#przemyslenia #bezsennosc

@DexterFromLab Odstawiłem wszystko co wypisałeś z używek. Z ekranami to ciężko, bo nie mam nic ciekawszego do roboty wieczorem. Jak już uda mi się zasnąć to śpię, ale mam jakiś rytm zaburzony. W nocy po prostu mi się odechciewa, i czuję się na maksa pobudzony bez względu co robię w ciągu dnia. Autosugestia itp. nic nie daje. A jak chcę zasnąć i nie mogę to jeszcze bardziej się stresuję i nakręcam przez co jest jeszcze gorzej.
@jarezz próbowałem ten lek i nawet działa. Mogę zasnąć, ale z nim mam ten problem, że mnie to za długo trzyma i jestem zbyt senny i zmęczony w ciągu dnia po nim
@Sezonowiec dzięki, obejrzę
@evilonep Znamy się już jakiś czas chociaż nigdy się nie widzieliśmy, bardzo dobrze Ci życzę. Chyba czas wyjść na piwo
@DexterFromLab dzięki
Zaloguj się aby komentować